Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2005., 22:43   #21
Quote:
Jessica kaže:
Radujes se ti.
Ja sam cula (od ginekologa) da je zena mlada sve dok ima menstruaciju. Kad je izgubi pocne polako stariti.
Hm... mora da je u pitanju ON ginekolog (muški)... moja frendica, 47 godina (3 više od mene) nema menstruaciju već godinama - a izgleda mlađa od komada s 15 godina manje... sve je stvar genetike. A ako genetika nije na tvojoj strani, ostaje HNL (hormonsko nadomjesno liječenje).

Inače, moja mama je imala menstruaciju do 55, a mučila se s perimenopauzom od 40-te - pa ti vidi ljepote! Upravo zbog njenog iskustva odlučila sam perimenopauzu prebroditi uz kontracepcijske pilule.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 09:32   #22
Iskreno, voljela bih da si ti u pravu. Stvarno ne znam jeli tocno. .. kazem sto sam cula.
Da, ON je bio, nisam to cula kao pacijentica, nego prijateljski mi je receno.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 20:07   #23
Quote:
BBlue kaže:
A ako genetika nije na tvojoj strani, ostaje HNL (hormonsko nadomjesno liječenje).
Ne slažem se sa tom konstatacijom, a s obzirom da poznajem mnoge slučajeve žena koje su hormonalne probleme riješile sa promjenom prehrane mogu taj način preporučiti sa velikom sigurnošću, naime, znanstveno je dokazano da SVAKODNEVNA konzumacija soje tj. unos sojinog proteina vrlo učinkovito utječe na regulaciju hormona i to je najosnovniji preduvjet da se ti problemi izbjegnu tj. rješe.

"Brojne studije pokazuju (Glenville, 2004.) da sojini fitoestrogeni (supstance biljnog podrijetla slicne estrogenu) smanjuju simptome menopauze,.......)"


protiv uporabe hormona

svjedočanstva i rezultati
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 11:17   #24
Quote:
guinness kaže:
Ne slažem se sa tom konstatacijom, a s obzirom da poznajem mnoge slučajeve žena koje su hormonalne probleme riješile sa promjenom prehrane mogu taj način preporučiti sa velikom sigurnošću, naime, znanstveno je dokazano da SVAKODNEVNA konzumacija soje tj. unos sojinog proteina vrlo učinkovito utječe na regulaciju hormona i to je najosnovniji preduvjet da se ti problemi izbjegnu tj. rješe.

"Brojne studije pokazuju (Glenville, 2004.) da sojini fitoestrogeni (supstance biljnog podrijetla slicne estrogenu) smanjuju simptome menopauze,.......)"


protiv uporabe hormona

svjedočanstva i rezultati
Ako si žensko... samo naprijed.

Ako si muško - nemaš pojma o čemu govoriš!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 14:42   #25
Quote:
guinness kaže:
............

MacGregor opet šteka prodaja?
Pa si se okrenuo forumu?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 18:35   #26
Quote:
BBlue kaže:
Ako si žensko... samo naprijed.

Ako si muško - nemaš pojma o čemu govoriš!
Ako misliš da muškarac koji poznaje jako puno žena koje imaju svoja osobna iskustva na tom polju ne može shvatiti koliko je to vama važno onda se grdno varaš.

Također je vrlo vidljivo oduševljenje tih žena koje su i bez hormonalnog liječenja u potpunosti promjenile svoje mišljenje (prvobitno) o tome, pa i ti budi barem malo pristojna i do trenutka dok ih i ti osobno ne upoznaš (i uvjeriš se sama) nemoj mi govorit da nemam pojma o čemu pričam jer nisam niti slijep, niti gluh, niti mutav.

Svakoga dana se sada otkriva "nešto novo" što potvrđuje činjenicu da 70% svih zdravstvenih problema dolazi zbog neuravnotežene prehrane.

Ja u potpunosti preuzimam svu odgovornost za ono što sam vidio (jako puno puta) i što tvrdim ... svaki dan sve više žena shvaća da je u zdravoj prehrani odgovor i rješenje za mnoge njihove probleme, shvaćam da se svaka preporuka bazira na povjerenju i da se ovdje "borim s vjetrenjačama" ali možda ta informacija ipak nekoga malo dotakne, i možda se netko i potrudi provjeriti tu informaciju.
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 21:08   #27
Quote:
guinness kaže:
Ako misliš da muškarac koji poznaje jako puno žena koje imaju svoja osobna iskustva na tom polju ne može shvatiti koliko je to vama važno onda se grdno varaš.

Također je vrlo vidljivo oduševljenje tih žena koje su i bez hormonalnog liječenja u potpunosti promjenile svoje mišljenje (prvobitno) o tome, pa i ti budi barem malo pristojna i do trenutka dok ih i ti osobno ne upoznaš (i uvjeriš se sama) nemoj mi govorit da nemam pojma o čemu pričam jer nisam niti slijep, niti gluh, niti mutav.

Svakoga dana se sada otkriva "nešto novo" što potvrđuje činjenicu da 70% svih zdravstvenih problema dolazi zbog neuravnotežene prehrane.

Ja u potpunosti preuzimam svu odgovornost za ono što sam vidio (jako puno puta) i što tvrdim ... svaki dan sve više žena shvaća da je u zdravoj prehrani odgovor i rješenje za mnoge njihove probleme, shvaćam da se svaka preporuka bazira na povjerenju i da se ovdje "borim s vjetrenjačama" ali možda ta informacija ipak nekoga malo dotakne, i možda se netko i potrudi provjeriti tu informaciju.

A onda je svizac zamotao čokoladu u omot....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 22:18   #28
Quote:
BBlue kaže:
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot....
Rješenja za naše probleme se često skrivaju u nekim čudnim omotima.
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 08:51   #29
Molim te, svoje omote zadrži za sebe... ovdje žene pokušavaju naći pravo rješenje za svoje probleme - rješenje koje djeluje, a ne ono koje pomaže samo onome tko prodaje "prirodne proizvode".....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 13:00   #30
Otišla sam u k. 10 god prije nego je moja mama. Toliko o genetici.

Moj ginekolog, a i prijatelj, savjetovao mi je da NE uzimam hormone.

Htjedoh se zaštiti kako-tako do 50., pa sam ih uzimala malo kraće od 3 godine. Prve g. sam bila u "uzvišenoj" fazi. U svakom pogledu. Nisam se mogla prepoznati. Druge gogine, uzvišena faza mi se prizemljila. I menga je počela opet malo sim malo tam. Pa, velim, kad je tako, ja prekidam.

Prošla sam sve faze: depresija, zaboravljanje, gubitak koncentracije, suhoću, razdražljivost. Sad je ok. Tu i tamo uzmem nešto od soje. Dosta zdravo se hranim. Vježbam. Jako dobro izgledam, po riječima ne nekih, nego svih. (E, ovdje ima genetike, ali i stila, načina, vremena i truda.) I tvrdim: SVE JE U GLAVI!

I još nešto, ne bih se vraćala. Dobro mi je u ovim post godinama.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 16:12   #31
Quote:
maglica0624 kaže:
Moj ginekolog, a i prijatelj, savjetovao mi je da NE uzimam hormone.


Quote:
maglica0624 kaže:
Tu i tamo uzmem nešto od soje. Dosta zdravo se hranim. Vježbam. Jako dobro izgledam, po riječima ne nekih, nego svih. (E, ovdje ima genetike, ali i stila, načina, vremena i truda.) I tvrdim: SVE JE U GLAVI!
Slažem se da je sve u glavi, jer pomoću toga što je u glavi možemo zdravo razmišljati pa potražiti najbolje informacije s tim u vezi.
Soja u prehrani je vrlo bitna za zdravlje žene, ali tek kada je unos sojinih proteina SVAKODNEVAN onda se i rezultati bolje (i brže) osjete, to već mnogi bolji ginekolozi preporučuju.

http://www.zdravzivot.com/blog/index.php?p=5

A evo još jedne potvrde:

"Žene današnjice provedu najmanje trećinu svog života u menopauzi, a mnoge i polovicu s obzirom na očekivanu duljinu života. Menopauza nije bolest, to je prirodno stanje organizma, ovisno o velikom broju čimbenika, od kojih su kulturološki i socioekonomski čimbenici najbitniji, ako izuzmemo fiziološke. Žene različitog podneblja, različite kulture potpuno drugačije doživljavaju ovo razdoblje. Tegobe koje se javljaju su individualne, mogu biti: blage, srednje, jake i teške. Rezultati ispitivanja koje se provodi u SAD, a koji su objavljeni u srpnju 2002. godine, ponovo su otvorili pitanje, da li postoje i drugi načini osim hormonske nadomjesne terapije? Žene Dalekog Istoka ne znaju za predmenstrualni sindrom (PMS) i tegobe u menopauzi, a u tim zemljama je i izuzetno niska incidencija karcinoma dojke, uterusa i prostate. Uzrok tome je njihov način prehrane, svakodnevno se koristi soja i to kroz cijeli život. Soja sadrži fitoestrogene. ... "

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...itohormoni.asp
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 16:27   #32
Quote:
BBlue kaže:
Molim te, svoje omote zadrži za sebe... ovdje žene pokušavaju naći pravo rješenje za svoje probleme - rješenje koje djeluje, a ne ono koje pomaže samo onome tko prodaje "prirodne proizvode".....
Tvoja razmišljanja su fakat ograničena (no hard feelings) jer ako netko traži rješenje za svoje probleme onda će prvo vjerovati rezultatima a ne samo priči, to je najlogičnija opcija koju mnogi razumni ljudi koriste (pa i ja).
Žao mi je što ti razmišljaš na taj način (ograničen), jer tako nikada nećeš doći do konkretnog rješenja.

Smatram da ne postoji bolji način za SVAKODNEVNO uzimanje sojinih proteina od jednog proteinskog šejka ujutro umjesto doručka, mnogima to uvelike može pomoći zbog mnogih izgovora preskakanja doručka ali i zbog vrlo jednostavnog načina da sačuva svoje zdravlje.

ps: Ja ne prodajem proizvode nego REZULTATE, a kada te bude zanimao konkretni rezultati moći ću te upoznati sa ženama koje su ga ostvarile, pa onda sve provjeri iz prve ruke .. do tada možeš teoretizirati do mile volje.
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 16:36   #33
Zašto je soja zdrava

Menopauza

Studija je pokazala da Azijatkinje, koje jedu neusporedivo više soje od Europljanki, imaju manje izražene simptome menopauze te da ih općenito bolje podnose.

Simptomi menopauze, kao što su vrućica i znojenje, uzrokovani su niskom razinom estrogena, koji kontroliraju temperaturu tijela. Sojini isoflavoni imaju efekt sličan estrogenima, pa mogu donekle nadoknaditi njihov gubitak.

guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 16:57   #34
Zdravom prehranom sigurno kroz menopauzu

"Kako prehrana može poboljšati naše življenje i potisnuti neugodne simptome menopauze pokazuje nam Marilyn Glenville u svojoj knjizi 'Zdrava prehrana za menopauzu'

Činjenica koju svi znamo jest ta da žene kad tad prolaze kroz meopauzu. Ono što je manje poznato, a medicinska su istraživanja potvrdila jest da su mnogi simptomi koje povezujemo s menopauzom (bolovi u zglobovima, promjene raspoloženja, povećanje tjelesne težine i valunzi) tipični za zapadni svijet, dok su u zemljama kao što je Japan doslovno nepoznati.

Glenvilleova tvrdi kako prehrana pojedinca može djelovati kao prirodna alternativa hormonskom nadomjesnom liječenju te dati rezultate koji su superiorni bilo kojem lijeku. Ne samo da može ublažiti neugodne simptome menopauze već može i spriječiti osteoporozu, srčane bolesti i rak dojke.

Na samom je startu očito kako nije riječ o uobičajenoj kuharici, jer osim što se ovdje razmatra postojanje zdrave, sigurne i djelotvorne prirodne alternative hormonskoj nadomjesnoj terapiji (HNT), knjiga obiluje i brojnim ukusnim receptima bogatim fitoestrogenima i izoflavonima (koji pomažu tijekom menopauze) te drugim hranjivim tvarima korisnim za zdravlje općenito.

Dobro je poznat podatak kako Japanke šest puta manje obolijevaju od raka dojke nego žene koje žive u SAD-u, no čim zbog promjene životne okoline prijeđu na zapadnjačku kuhinju, stupanj obolijevanja se izjednačava. Time je, dakle, potvrđeno kako uistinu nije riječ o genetskim čimbenicima već o prehrani. Povećani rizik od ove zlokobne bolesti, prema mnogim studijama, leži i u HNT-u.

Slični su rezultati istraživanja koja su pokazala kako u Japanu manje muškaraca umire od raka prostate nasuprot onima koji žive npr. u Velikoj Britaniji, kao i to da ih u prosjeku mnogo manje obolijeva od srčanih bolesti.

Dugogodišnja su istraživanja, naime, dovela do spoznaje kako je rješenje u tome što Japanci jedu velike količine hrane kao što je soja (jedan od fitoestrogena koji uravnotežuju hormone i kod muškaraca i kod žena).

Zbog svega navedenog kuharica 'Zdrava prehrana za menopauzu' može itekako dobro poslužiti svakoj obitelji koja želi izbjeći mnoge bolesti današnjice, kao i ženama koje se suočavaju sa svime što im je donijela menopauza. "
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 10:46   #35
Quote:
guinness kaže:
: Ja ne prodajem proizvode nego REZULTATE, a kada te bude zanimao konkretni rezultati moći ću te upoznati sa ženama koje su ga ostvarile, pa onda sve provjeri iz prve ruke .. do tada možeš teoretizirati do mile volje.
Ključna riječ: PRODAJEŠ! Ja ne kupujem, prema tome, pusti me na miru, kao i 90 posto inteligentnih na ovom forumu. Onih drugih 10 posto preskupo plaća nešto pod firmom - "niti šteti, ni koristi ali puno košta"! Pretpostavljam da ih podupireš, jer od takvih živiš.

Drugo - argument da ćeš me upoznati sa ženama, pa da ću to provjeriti iz prve ruke ne drži vodu - riječ je o njihovim iskustvima, pa to ne može biti prva ruka... ali ti takve razlike ne kužiš, jer si previše zainteresiran prodati pod svaku cijenu.

A tko od nas dvoje teoretizira - ja koja sam žena i dobro mi je na hormonima, ili ti koji si (valjda) muško, nemaš pojma kako se žene osjećaju, ali hoćeš nešto prodati pod svaku cijenu...

Ali pretpostavljam da si i tako po spolu prodavač... a ja imam kvocijent inteligencije veći od amebe, pa meni sigurno nećeš prodati ništa - a nadam se da ćete odgovorni spriječiti da svaku temu pretvoriš u svoj reklamni poligon.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 17:34   #36
Quote:
BBlue kaže:
Ključna riječ: PRODAJEŠ! Ja ne kupujem, prema tome, pusti me na miru, kao i 90 posto inteligentnih na ovom forumu. Onih drugih 10 posto preskupo plaća nešto pod firmom - "niti šteti, ni koristi ali puno košta"! Pretpostavljam da ih podupireš, jer od takvih živiš.

Drugo - argument da ćeš me upoznati sa ženama, pa da ću to provjeriti iz prve ruke ne drži vodu - riječ je o njihovim iskustvima, pa to ne može biti prva ruka... ali ti takve razlike ne kužiš, jer si previše zainteresiran prodati pod svaku cijenu.

A tko od nas dvoje teoretizira - ja koja sam žena i dobro mi je na hormonima, ili ti koji si (valjda) muško, nemaš pojma kako se žene osjećaju, ali hoćeš nešto prodati pod svaku cijenu...

Ali pretpostavljam da si i tako po spolu prodavač... a ja imam kvocijent inteligencije veći od amebe, pa meni sigurno nećeš prodati ništa - a nadam se da ćete odgovorni spriječiti da svaku temu pretvoriš u svoj reklamni poligon.
Tko te dira ? ... tvoje riječi iskorištavam da pokažem svu neutemeljenost tvojih izjava iznoseći činjenice i argumente koje idu više u prilog mojim tvrdnjama.

Rasprava je na temu "hormoni u menopauzi da ili ne ?" i s obzirom da imam dovoljno saznaja o tome mislim da imam nešto reći i na tu temu.
Budući da nisam žena i da moje mišljenje (tebi) nije najvjerodostojnije pokušao sam sa dosta činjenica i argumenata potkrijepiti svoje tvrdnje koje sam donio na osnovu mnogih činjenica i razgovora sa mnogo žena koje su imale iskustvo iz prve ruke tj. koje su u sebi osjetile promjene.
Dakle, radi se o njihovom iskustvu iz prve ruke a ne o tvojem.
Ti to iskustvo možeš steći samo ako ćeš napraviti ono što i one, što već vidimo da nećeš, tako da možeš samo o tome sanjati.

Na svakom koraku se govori da se POSLJEDICE uzimanja hormona NE MOGU PREDVIDJETI, a one se mogu javiti odmah ali i nakon nekoliko godina (bilo kakva kemija u organizmu je neprirodna i izaziva određene nus pojave).

Tvoju "jedinstvenost" tj. veliku različitost od svih ostalih žena bi bilo zanimljivo proučavati, slažem se da postoji razlika između svakog organizma ali osnovni principi prehrane i funkcija su svima isti, to ćeš možda jednog dana i shvatiti, a možda i nećeš.

Dakle, boli me "ona stvar" za tebe, samo ti koristi hormone jer je ionako to tvoja odluka, i tvoj život, i u to se ne želim mješati .. ali ni uspoređivati tvoju inteligenciju i inteligenciju neke amebe.

Ne vidim ni trunku namjere da tebi (ili bilo kome ovdje) nešto prodam, riječi "prodajem rezultate" vadiš iz konteksta, a tvoje procjene da su inteligentnije žene koje koriste hormone (umjesto prirodne hrane) donosiš malo presubjektivno, jer ako ti sebe zbog toga smatraš takvom onda to govori više o tebi nego što to ja mogu izgovoriti.
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 18:39   #37
Quote:
guinness kaže:
Tko te dira ? ... tvoje riječi iskorištavam da pokažem svu neutemeljenost tvojih izjava iznoseći činjenice i argumente koje idu više u prilog mojim tvrdnjama.

Rasprava je na temu "hormoni u menopauzi da ili ne ?" i s obzirom da imam dovoljno saznaja o tome mislim da imam nešto reći i na tu temu.
Budući da nisam žena i da moje mišljenje (tebi) nije najvjerodostojnije pokušao sam sa dosta činjenica i argumenata potkrijepiti svoje tvrdnje koje sam donio na osnovu mnogih činjenica i razgovora sa mnogo žena koje su imale iskustvo iz prve ruke tj. koje su u sebi osjetile promjene.
Dakle, radi se o njihovom iskustvu iz prve ruke a ne o tvojem.
Ti to iskustvo možeš steći samo ako ćeš napraviti ono što i one, što već vidimo da nećeš, tako da možeš samo o tome sanjati.

Na svakom koraku se govori da se POSLJEDICE uzimanja hormona NE MOGU PREDVIDJETI, a one se mogu javiti odmah ali i nakon nekoliko godina (bilo kakva kemija u organizmu je neprirodna i izaziva određene nus pojave).

Tvoju "jedinstvenost" tj. veliku različitost od svih ostalih žena bi bilo zanimljivo proučavati, slažem se da postoji razlika između svakog organizma ali osnovni principi prehrane i funkcija su svima isti, to ćeš možda jednog dana i shvatiti, a možda i nećeš.

Dakle, boli me "ona stvar" za tebe, samo ti koristi hormone jer je ionako to tvoja odluka, i tvoj život, i u to se ne želim mješati .. ali ni uspoređivati tvoju inteligenciju i inteligenciju neke amebe.

Ne vidim ni trunku namjere da tebi (ili bilo kome ovdje) nešto prodam, riječi "prodajem rezultate" vadiš iz konteksta, a tvoje procjene da su inteligentnije žene koje koriste hormone (umjesto prirodne hrane) donosiš malo presubjektivno, jer ako ti sebe zbog toga smatraš takvom onda to govori više o tebi nego što to ja mogu izgovoriti.
S trgovcima se ne može raspravljati... a i glupo je! S obzirom da nisam glupa... samo ti prodaj, ako nađeš nekog dovoljno glupog da onoi što prodaješ kupi... i ako te prije toga ne zaustave moderatori, a ti nađeš novi nick pod kojim ćeš se nastojati obogatiti na tuđi račun! I što je najodvratnije, na račun očajnih ljudi!!!!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 11:09   #38
Quote:
BBlue kaže:
S trgovcima se ne može raspravljati... a i glupo je! S obzirom da nisam glupa... samo ti prodaj, ako nađeš nekog dovoljno glupog da onoi što prodaješ kupi... i ako te prije toga ne zaustave moderatori, a ti nađeš novi nick pod kojim ćeš se nastojati obogatiti na tuđi račun! I što je najodvratnije, na račun očajnih ljudi!!!!
Ti nisi glupa, ti si podla i bezobrazna ... glup čovjek postaje rođenjem a ovo drugo se stvara godinama .. svaka čast.
guinness is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 11:15   #39
Quote:
guinness kaže:
.

Rasprava je na temu "hormoni u menopauzi da ili ne ?" i s obzirom da imam dovoljno saznaja o tome mislim da imam nešto reći i na tu temu.

Je a ti se u to kužiš kak Marica u krivega.

Kaj si saznanja pobral na baušteli.
Tamo je klimakterij glavna tema razgovora.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 15:01   #40
Quote:
guinness kaže:
Ti nisi glupa, ti si podla i bezobrazna ... glup čovjek postaje rođenjem a ovo drugo se stvara godinama .. svaka čast.
Točno, ja nisam glupa, ali ti jesi ako misliš da drugi na forumu nisu skužili tvoje niske namjere.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.