Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 18:19   #181
Prije 4 dana mi je izvađen aterom na leđima. Idem svaka dva dana na previjanje. Ono što mi je čudno je što rana nije šivana i neće se šivati (tako mi je rekla doktorica). Koji je razlog kad se ne ide u šivanje jer mi se čini da bi to ubrzalo zarastanje? Rana je široka oko 5 mm.
Child42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:55   #182
Aterom se smatra inflamiranom ("upaljenom") tumoroznom tvorbom i kao takav se ne šiva.
Često se još par dana "cijedi" sadržaj iz rane, katkad se zna staviti i uska trakica kako bi se spriječilo prijevremeno zarastanje, odnosno omogućilo dreniranje preostalog i/ili novostvorenog sadržaja.

Dakle, sve ide po protokolu zasad
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 01:07   #183
Quote:
Child42 kaže: Pogledaj post
Prije 4 dana mi je izvađen aterom na leđima. Idem svaka dva dana na previjanje. Ono što mi je čudno je što rana nije šivana i neće se šivati (tako mi je rekla doktorica). Koji je razlog kad se ne ide u šivanje jer mi se čini da bi to ubrzalo zarastanje? Rana je široka oko 5 mm.
isti slucaj i kod mene,nisu sivali ali ta linija od 5 mm mi izgleda strasno i ne znam kako ce to da zaraste samo od sebe,jer mazes nekom kremom ili ne
tinit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:04   #184
Lightbulb

Molim vas za pomoc. Na preponi sam imala aterom velicine 1,5 cm zadnjih 10 godina. Uvijek je mirovao, nikad nikakvih problema. Puno puta sam znala i visiti u speleoloskom pojasu po sat-sat ipo. Ma nikad nista. I prije 4 dana se on upalio. Pod opcom anestezijom su obavili zahvat. Uklonili su sve, valjda. E sad, danas sam bila na prvom previjanju, specijalizant je izvukao tufer koji su stavili da se rana ne zatvori imalo ocistio te stavio novi. Sutra moram ici izvaditi taj tufer van, i svaki dan moram SAMA 4-5 puta tusirati ranu cistom vodom. Dakle uzeti kozu, izmaknuti je i tusirati unutrasnjost rane. Ja to nema sanse da sama napravim jer se nabilokakve ozljede i rane na sebi jaaako uzrujam te mi tlak padne i dođe mi slabo. Dakle zanima me dali je to zbilja procedura? To tusiranje, i to. Mislim to je otvorena rana. Joooj
Apolline is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 08:49   #185
Ma nije, specijalizat se samo zajebaval. Ko je vidio prati ranu i održavati ju čistom? Sigurno ti mama/tata/dečko/frendica može pomoć kod previjanja i čišćenja...
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:03   #186
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
evo vraga .dermatologinja mi je rekla da ce ga vaditi pocetkom listopada, kaj nije to zapravo posao kirurga? je li najpametnije otic estetskom kirurgu posto se radi o licu?
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kirurg sigurne i mirne ruke, minuciozno sitnog veza.
Otorinac bi po meni bio izvrstan kandidat za operatera.
Plastičar isto dolazi u obzir.

Dojavi rasplet situacije
evo mene opet...povukao se kao u potpunosti iza ljeta...par mjeseci nije bilo baš ničeg....da bi ove godine opet izbio...zadnjih par mjeseci je opet vidljiv...malo je manji nego prošle godine, al tu je...mislim da je vrijeme da ga izvadim

vidim da se tu spominju otvorene rane radi dreniranja, jel to potrebno i u slučaju dok se vadi neupaljen aterom?
pošto se radi o obrazu i cilj mi je što manji ožiljak

isto tako, molim za preporuke kirurga i ikustva ako je netko operirao aterom na licu ...razmišljam o nekom estetskom kirurgu
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:34   #187
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
evo mene opet...povukao se kao u potpunosti iza ljeta...par mjeseci nije bilo baš ničeg....da bi ove godine opet izbio...zadnjih par mjeseci je opet vidljiv...malo je manji nego prošle godine, al tu je...mislim da je vrijeme da ga izvadim

vidim da se tu spominju otvorene rane radi dreniranja, jel to potrebno i u slučaju dok se vadi neupaljen aterom?
pošto se radi o obrazu i cilj mi je što manji ožiljak

isto tako, molim za preporuke kirurga i ikustva ako je netko operirao aterom na licu ...razmišljam o nekom estetskom kirurgu
Ja sam operirao jedan na licu prije 6-7 god. i jedan na tjemenu prošle godine.
Vidim da mi opet jedan izbija na tjemenu

Oba sam operirao u Dubravi na maksilofacijalnoj kirurgiji i mogu ih samo preporučiti, ožiljak na licu je jedva vidljiv samo ako znaš gdje je
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 18:03   #188
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
J
Oba sam operirao u Dubravi na maksilofacijalnoj kirurgiji i mogu ih samo preporučiti, ožiljak na licu je jedva vidljiv samo ako znaš gdje je
hvala
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:35   #189
Help ljudi, imam jedan aterom na ledjima jedno 6 godina, nekad je bio veci, nekad manji, nikad nije bolio, bio kod 2 doktorice, obje rekle da se ne dira dok se ne upali i danas primjetim neki bijeli cepic na vrhu, malo ga stisnem i to odvratno uzeglo smrdljivo govno pocelo izlaziti van, izgleda ko ona glistica kad stisnes miteser samo jedno milimetar debelo , iscurilo jedno 2 cm^3 toga, nisam inace gadljiv, ali ovo mi je najodvratnija stvar koju sam vidio u zivotu, skupio sam to u jednu plasticnu kutijicu i zalio alkoholom (ak ce trebat doktoru ili nesto), uopce nije bolilo, sad imam prazan "djep" u potkozju, da li da idem kod doktora, jel kad se isprazni potrebno jos nekako sanirati, cini mi se prazno, stiscem pol sata sa svih strana i vise nis ne izlazi?
Hvala!
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:46   #190
Update, inace cura mi je veterinarka, ima cistih kanila doma pa kaze da mi to moze svakodnevno ispirati iznutra sa betadinom, jel to ok opcija?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 00:15   #191
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Help ljudi, imam jedan aterom na ledjima jedno 6 godina, nekad je bio veci, nekad manji, nikad nije bolio, bio kod 2 doktorice, obje rekle da se ne dira dok se ne upali i danas primjetim neki bijeli cepic na vrhu, malo ga stisnem i to odvratno uzeglo smrdljivo govno pocelo izlaziti van, izgleda ko ona glistica kad stisnes miteser samo jedno milimetar debelo , iscurilo jedno 2 cm^3 toga, nisam inace gadljiv, ali ovo mi je najodvratnija stvar koju sam vidio u zivotu, skupio sam to u jednu plasticnu kutijicu i zalio alkoholom (ak ce trebat doktoru ili nesto), uopce nije bolilo, sad imam prazan "djep" u potkozju, da li da idem kod doktora, jel kad se isprazni potrebno jos nekako sanirati, cini mi se prazno, stiscem pol sata sa svih strana i vise nis ne izlazi?
Hvala!
Možeš premazati alkoholom, betadinom, neće škoditi- dapače, možda ćeš spriječiti upalu i tako par puta na dan i samo suho previti sterilnom gazom, no, vjerojatno će se "beštija" opet napuniti kroz neko vrijeme .
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:51   #192
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Možeš premazati alkoholom, betadinom, neće škoditi- dapače, možda ćeš spriječiti upalu i tako par puta na dan i samo suho previti sterilnom gazom, no, vjerojatno će se "beštija" opet napuniti kroz neko vrijeme .
Stvar je u tome da je rupica jako mala, kad je koza opustena, niti se ne vidi, moram je nategnut da se rastvori i onda bude jedva milimetar promjera.
Zato sam pitao za doktora, jel treba nesto stavit unutra, citao sam po temi, vidim da ljudima stavljaju neke umetke unutra da ne zaraste prebrzo dok se ta cahura cisti, al opet, oni su imali ranu od skalpela. Kod mene je doslovno potkozni suplji djep.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:54   #193
S obzirom da se upravo liječim od ateroma pod pazuhom, nadam se da ću nekom pomoć iskustvom..Dakle- ja sam "kuglicu" otkrila prije 3 godine i vjerujem kao prosjecan covjek (ili se varam��) ignorirala savjet doktora koji je rekao da to mogu uklonit kako ne bi riskirala upalu. Naravno da sam pitala istog tog covjeka koje su sanse da se upala dogodi na sto on vjerojatno nije dao dovoljno zastrasujuc odgovor��. I upala se dogodila.ALIIIIII moram naglasit da je to bila momačka upala jer je od "kuglice" od otprilike 7mm nastala kugla od 3cm!crvene boje.(pričamo o oku vidljivom podrucju).Sad su tu uslijedile sve moguce pretrage (dr.opce prakse s iskustvom od 2 mjeseca me poslao na UZV grudi da utvrdi kakav je tumor?!?)Sok i nevjerica.Dosla tamo-kaze doktorica-ko je vas poslao ovamo i zašto?!ok,nije zlocudni tumor,bar nesto,sad mogu nastavit jaukat od boli i ne spavat i dalje.Sutradan idem dat 300kn jer mozda ako platim privatnoj dermatologici dogodi se čudo i ona me spasi jer ipak se radi o njihovom području.Ah koja pogreška!Žena me s udaljenosti pola metra pogledala,rekla da je to grozna upala (nije rekla čega) koja je uzrokovana brijanjem britvicom (a ja idem na laser inače,op).Nisam se ni snašla postavit pitanje,vec me sutnula van i izbila mi jos 100kn iz dzepa za klavocin i crnu mast s uputnicom za kirurga. Da skratim-otisla ja na forume citat o tome i vidjela da se preporuca lokalna anestezija i uklanjanje toga-ALIIII!to vrijedi kad aterom nije upaljen..i tako ja nakon 5 dana antibiotika i bolova (kao i prvog dana) odem u bolnicu,kod jednog kirurga..i on me na zivo zareze i krene to cijedit i cupat.Neću opisivat tu bol.I kirurg se sokirao sadržajem tog cudovišta.I dao mi jos jednu vrstu antibiotika (uz klavocin i medazol) + brufen 600 protiv bolova..Potom me pozvao da za dva dana opet dodem. I ponovio radnju. Neću opisivat tu bol. A onda rekao da je uspio sve iscupat van i da nece bit potrebno kirursko odstranjivanje..Na moje zadovoljstvo. Sad me ispričajte sto sam se raspisala, ali jednostavno sam presretna sto je svemu dosao kraj i sto se napokon mogu kretati bez bolova.. Za sva pitanja sam tu,ako ih imate.. I sretno s tim "kuglicama"!
Orhidej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:48   #194
a gle. meni je upravo upaljen aterom na ledjima..pihem Klavocin i dobio sam uputnicu za kirurga...da idem odmah ili kad upala prodje
mateus12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 09:54   #195
Pretpostavljam da pijes klavocin dva puta na dan?Nakon sto popijes treci vidi je li ti bolje? odnosno je li se aterom smanjio i ima li mozda naznaka da nesto "curi"? ako je odgovor potvrdan onda pij klAvocin mozda ti se sam otvori pa taj sadrzaj izadje.Ukoliko ti ne bude bolje,savjetujem da ides kirurgu..I tamo ce to bolit-ali vrijedi istrpit jer ako ti pod upalom uspiju izvadit sav sadrzaj rijesio si se toga skroz,a ukoliko ti samo iscijesi-smanjit ce ti se bol a nakon nekon vremena ti pod lokalnom to uklonit..good luck!
Orhidej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:18   #196
Quote:
Orhidej kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da pijes klavocin dva puta na dan?Nakon sto popijes treci vidi je li ti bolje? odnosno je li se aterom smanjio i ima li mozda naznaka da nesto "curi"? ako je odgovor potvrdan onda pij klAvocin mozda ti se sam otvori pa taj sadrzaj izadje.Ukoliko ti ne bude bolje,savjetujem da ides kirurgu..I tamo ce to bolit-ali vrijedi istrpit jer ako ti pod upalom uspiju izvadit sav sadrzaj rijesio si se toga skroz,a ukoliko ti samo iscijesi-smanjit ce ti se bol a nakon nekon vremena ti pod lokalnom to uklonit..good luck!
ja danas bio. lidokain spricnuli za lokalnu anesteziju i nabrzunu to rjesili..sto se. tice gnoja i svega lo bezboln al kada su poceli cupati cahuru koju su iscupali kao 80% dalje nisu jer je bilo prebolno posto kirurg kaze da je cahura zalijepljena za zdravo meso i bolno je cupati pod lokalnom..za dva dana u ambulantu na previjanje i to je to nadam se. rekli mibda uzmem nesto za bolove al ne boli...zasad 4 sata nakon ciscenja
mateus12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:27   #197
treba li me brinuti temperatura 37.5 i zimica treskavica te kao neka nucnina jutros. sinoc sam odstranjivao kirurski aterom..sutra mi je kontrola
mateus12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:15   #198
evo da i ja podijelim svoje iskustvo. Imala sam aterom na glavi (odnosno prednjem dijelu glave) već dugo vremena, par godina, ne znam ni ja sama i tako sam se odlučila prije 2 dana otići to riješiti jer mi je počeo stvarati probleme, zapinjala sam za njega i postao je nekako vidljiv Zahvat je trajao 10ak minuta, dobila sam injekciju koja je masu boljela, ali sam zahvat nisam osjetila, poslije je naravno boljelo, ali izdržljivo sve i ni jedna dlaka sa glave mi nije otpala. doktor je to odlično napravio, i jako sam zadovoljna što sam to otišla riješiti, preporučam to svima jer kad tad to može stvoriti neki veći problem. eto sad se mogu normalno češljati i bez stida ići frizerki
MunjevitiJurić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:21   #199
Operisala sam aterom ispod desnog rucnog zgloba prije dva mjeseca na klinici za plasticnu hirurgiju.Na svu srecu nije bio upaljen,ali je uzasno smetao prilokom zatezanja koze i dodira.Operacija je trajala 15tak minuta.Dvije-tri lokalne injekcije su malo boljele,a citavu operaciju nisam ni osjetila.Isjecak je poslat na ph analizu,nalaz gotov poslije mjesec dana sa dijagnozom benignog tumora.Zavoj sam nosila 24 sata,kasnije sam ga sama skinula i ranu prskala bivacinom.Zbog samog polozaja rane stavljala sam tufere da je zastitim od prljanja i pucanja konaca.Poslije 12 dana konce sam izvadila i mali oziljak mazala maslinovim,kantarionovim uljem i nevenovom kremom.Bilo mi je van svake pameti da dajem pare za neku kremu koju su preporucili od 35 km.Sve u svemu pozitivno iskustvo i sa operacijom i poslije nje.
Sarajevo-Alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 02:06   #200
Pozdrav! Prije 5 dana su mi kirurški odstranili aterom na leđima. Od tad svaki dan idem na ispiranje i previjanje rane. Rekli su mi da me neće šivati. Zadnji put na kontroli su mi izvadili tufer iz rane i samo zaljepili sterilnu gazu. E sad... doktor mi je rekao da ispirem vodom ili da se otuširam 3-4 puta dnevno i da dođem u srijedu na kontrolu. Meni je to malo čudno...ispirati otvorenu ranu vodom Ima li tko slično iskustvo?
Imperium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.