Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 21:28   #1801
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
mislim da nije o.k. davati ovakve paušalne izjave!
madrac bi trebao biti čvrst, ali ne tvrd, i obavezno bi trebao imati dobru površinsku elastičnost.
u protivnom, kod površinski tvrdih madraca, madrac vrši pritisak na tijelo (ne ugiba se na mjestima većeg pritiska) i uzrokuje ukočenost - u najboljoj varijanti.

dakle, površinska, po mogućnosti točkasta elastičnost, trebala bi osigurati da se madrac prilagođava tijelu, a ne obratno.

netko je spomenuo da proizvođači preporučuju tvrde madrace. logično, jer tako mogu davati duže garancije. evo, npr., moj madrac je toliko tvrd (na moj mali index tjelesne mase) da se neće deformirati niti za 20 godina.
no, zato ću se ja deformirati ako ga hitno ne promijenim .

uglavnom, moje iskustvo je takvo da ću ovaj put radije kupiti madrac kraćeg vijeka trajanja, ali da se u međuvremenu (dok traje) budim odmorna i fit, nego madrac koji se nikada neće udubiti, a ja da se budim "bolesna"...
Ja sam naglasio da madrac treba biti nešto tvrđi, ali to ne znači da treba spavati na stručnjači.

Uostalom, nisam primijetio da se proizvode takvi madraci, stoga je besmisleno razglabati o tvrdoći ako se radi o formiranoj kralježnici.

Ona se ne će izobličiti na tvrdomu madracu i za bolove uvijek valja kriviti zahrđali organizam, a ne madrac.

Inače, ja imam najtvrđi Oriolikov madrac, Ortoflex, i on se normalno udubljuje.
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:32   #1802
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Slazem se,

meni tvrdi madraci nisu ugodni niti malo, kad spavam na boku bole me kosti na kukovima,nikako nije udobno ako madrac nije elastican.

Ne volim legnuti na tvrde madrace (kao danas u trgovini svi redom skoro) koji se kad legnem niti malo ne udube ispod mene,imam osjecaj da uopce ne lezim na madracu, ne poprima oblik tijela, zato su mi za sada najbolji (neovisno o marki) oni koji imaju gore bar 2cm memorijske pijene ili bar neke bolje poliuteranske ili kako vec pjene).

Zato mi je meblo monsun koji sam probala bio super,tako lijepo mi se prilagodio tijelu i fino lijepo mekano a ne premekano

Sad jedino se jos uvijek pitam jel ta kombinacija pjene i memory pjene dobra za vlagu buduci da sam u gradu na moru ili je ipak bolja solucija opruge......hm.

I ne, nemam problema sa spavanjem osim na tvrdim madracima i time sto me mali budi stalno po noci,inace dok nisam rodila savrseno sam spavala na bilo cemu,ali ipak kako kupujem madrac pokusavam naci neki solidan i da nije tvrd,i da se ne mucim s okretanjem jer nemam snage za okrenuti tako velik madrac a niti za otvarati navlaku i stavljat opet gore.

A jos cu manje 10min vjezbat, dovoljno mi je trcati po kuci spremat i pazit malog, a jos i da vjezbam,da bas,taman posla.
I hvala Dpš na savjetu ali ne kupujem nista sto ne vidim i ne probam.

Opruge zaboravi jer poništavaju magnetsko polje i ruše imunitet.

Jurnjava za djecom ne spada u vježbe, a prije ili poslije shvatit ćeš da je potrebno barem malo istegnuti mišiće.

Bolje prije...
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:34   #1803
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
ja imam hespov ergostar, napravljen je od hladno ljevane pjene, i to je jedan od tvrđih madraca, ali meni tako odgovara

ako unaprijed ne želiš kupiti hespov, niti nemoj jer ćeš mu stalno tražiti mane i slično. bolje se kupi neki kojeg nećeš već na početku otpisati
ali možeš, ako hoćeš, otići i isprobati i njihove tek toliko da vidiš što ti oni nude i u kojem cjenovnom rangu
što više informacija imaš, lakše ćeš odlučiti što želiš, a što ne
u puli njihove madrace imaš u robnoj kući
i ja imam isti i super zadovoljna sam ...

s time da imamo 2 madraca od 90 i nikakve udubine nema
mene je to isto kopkalo kad smo kupovali al stvarno se nikakva udubina ili prjelaz ne osjeti i da ne znam nikad ne bi rekla da su 2 madraca a ne jedan .... a koliko mi je tek lakše rukovati s tim kad perem navlake i sl
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 16.01.2011., 21:36   #1804
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Ponekad i makar znam da bi trebao presutjeti jednostavno ne mogu.

Dakle, koji madrac..tvrd ili mekan.....NITI JEDAN ...onaj koji ce pravilno obujmiti i drzati Vase tijelo, drzati ga tako da pritisak tijela na podlogu ne prelazi pritisak koji dovodi do smanjenja i prestanka periferne cirkulacije....e, na tome ce te dobro spavati, opustiti misice i moci ih odmoriti.

dakle pausalni savjeti nestrucnjaka tipa dobar je samo tvrd madrac ili samo mekan ...molim da se suzdrzite savjetovanja o onome o cemu nemate dovoljno znanja ili informacija.

Isto tako okretanje..ma radi cega okretati..tamo gdje je zadnjica je pritisak a fizika kaze da on dijeluje i na donju stranu madraca..jer svaka sila reagira protusilom..i sto dobijete okretanjem...NISTA....dakle, kvalitetna podnica i koje okretanje i koji zadnji atomi..trice i kucine.

dati pausalnu ocjenu ..oni vas deru..preskupi su to madraci...a ne objasniti tu izjavu...molim objasnjene radi cega je to Meblo madrac deracina i radi cega je preskup..ajmo..sastav i cijene komponenata od kojih je marac napravljen, transport, pogonski troskovi,m troskovi salona, place radnika, reklama ..da vidimo u kojem odnosu je trosak samog madraca a koji se trosi na privalacenje kupaca..pa da vidimo jel preskup..
Inace..bi to bilo kao i one price tipa..nebi ja radio to ni za 1000 eura..e, ajde plati kavu nemam love....dakle DOKAZI..a ne prica radi price.

Inace za sve Vas koji ozbiljno pazite na svoje zdravlje i hedonisti se u tome da sebe volite i nastojite si priustiti dobro i kvalitetno..na ispravnom ste putu..
Moderator nas je već upozorio, ali kolega forumaš nastavlja po staromu!?

Pitam se zašto stalno tuče istu žicu jer smo tu temu prežvakali.

A Meblo je lopovska tvrtka jer su njihove cijene paprene.

Oni za korisnike Amexa daju 20 posto popusta, a to je astronomsko sniženje koje samo govori da su im cijene prenapuhane.

A oni koji paze na zdravlje priuštit će si seriju vježbica koje će organizmu više pomoći nego svemirski madrac.
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:38   #1805
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
ej, ohladi malo!
dozvoli da i mi, obični smrtnici, imamo dugogodišnje iskustvo na raznim madracima pa imamo svako pravo nešto reći na tu temu!
vječito jašeš po toj kvaliteti....a pogledaj koliko mladih se ovdje žali da na tim tvojim kvalitetnim madracima ne mogu ugodno spavati.
s druge strane, moje obje bake su proživjele veći dio života na nemodernim madracima, a da se ni jedna nije nikad žalila na bolove u kičmi.
za sebe mogu reći da kao dijete nisam imala ni latex, ni memori foam, ni hladno lijevanu pjenu, čak niti džepičaste opruge.
probleme koje sad imam sa spavanjem mogu dijelom pripisati godinama, životnim navikama i poslu koji radim, no to ne znači da će sve nestati kupnjom skupog madraca.

ako već sve znaš, onda bi morao znati da i jeftiniji madraci mogu adekvatno podupirati tijelo i pružati udobnost pri spavanju (što je ionako individualna kategorija), često veću nego pogrešno odabran skupi madrac.

a sad još i dio o tvrdoći - mekoći.
tvrd madrac nije dobar.
a ako ti ego dopusti da pročitaš moj prvi post, vidjet ćeš da sam rekla da bi madrac morao biti čvrst ali površinski elastičan. to kažu i neki strani web site-ovi. uostalom, i sam si ponovio to isto. sad mi još reci, što je pogrešno u tvrdnji da tvrdi madrac nije dobar? ili, da pojasnim, koja je razlika između spavanja na tvrdom madracu ili na parketu na koji si položio štep-deku? iz mog iskustva - nikakva.


očito sam tom rečenicom ušla u tvoju zabranjenu ego-zonu, jer jedino se ti smatraš dovoljno iskusnim u spavanju i načitanim na tom području, kao da mi ostali živimo bez kontakta s drugim izvorima informiranja.
da zaključim - dovoljno sam iskusna spavačica, dugogodišnja, s iskustvom na raznim podlogama (putovanja, da ne mislite štogod drugo) da se smatram potpuno kompetentnom pisati na temu madraca.
probaj to zamisliti kao npr. kad ti pričaš o automobilima jer imaš iskustvo u vožnji istih i pristup informacijama, iako ne moraš baš previše znati o tehnologiji proizvodnje i ugrađenim dijelovima tj. ne moraš biti inženjer zaposlen u auto industriji.

ok?

PS nešto je skupo, ako za manje novaca možeš dobiti jednaku trajnost, udobnost i funkcionalnost kod drugog proizvoda.
Pametno bakino...
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:40   #1806
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Ja znam koliko me kosta koja komponenta koju ugradjujemo u madrac, Postoje pokazatelji u smislu procenta koji se dodaju na tu cijenu a prema projekciji ocekivane prodaje i dosadasnjih troskova pogona.
Znaci kad radimo na novom proizvodu, a recimo upravo je jucer otisao jedan novi proizvod, modularni madrac sa mogusnoscu prilagodbe modula unutar madraca za razne tezine i visine, iskreno dobar proizvod koji bi mogao biti interesantan kupcima koji ne mogu doci do trgovine da ga probaju jer ce uz njega biti prirucnik sa testovima i mjerenjima za podesavanje , tako da ce svatko ga sebi moci sloziti. Dakle taj proizvod je za hrvatsko trziste, pretpostavka je godisnje prodaje, znamo koliko kosta materijal i koliko rad ulozen u kompletiranje i prema tome se odredi exwork cijena.
I naravno unutar te cijene je marza- profit nas tvornice.
Koliko ce on kostati na trzistu zavisi od prodavaca, no tu postoji jedna kvaka 22.
Ako ga ponudi presupo sa velikom marzom nece prodati kolicinu i automatski ce od nas dobiti visu cijenu- znaci manja zarada njemu jer je malo komada prodao-jer su skupi
Ako ga ponudi sa malom marzom - mozda proda vise komada no pitanj je koliko trziste moze progutati madraca, jer nije to kolac pa ces pojesti dva jer ti pase, kupiti ces jedan sebi i by-by za 10 godina.
dakle stvar je umjerenosti u cijeni i u smanjenju rashoda i doci ce time i do povecanja prodaje.
No ako je rashod.ako stedis na reklami...onda neces niti prodati...uostalom znas ako si u poslu.

E sad nisam ja trazio da se da doslovno racunica--nego samo zasto mislis da je to deranje..da je skuplji nego sto vrijedi, zato jer je netkome sve iznad neke cifre skupo, nekome je Mercedes skup jer misli da toliko novaca ne vrijedi dati za auto, drugome je markirana Ugsica jeftina iako po sastavu ne vrijedi trecinu love..a netko nebi dao kinte za biftek jer ga ne voli, no NE MOZES pausalno nekoga okriviti da te dere sa cijenom jer eto , tvoj je limit neka lova koju si spreman dati za nesto...to nije u redu..moras dati razlog, ali najlakse je nekoga ili nesto popljuvati bez razloga i ti si faca, jer si to plunuo a ostali koji to citaju bi to trebali primiti zdravo za gotovo..e..pa daj razlog pa nam objasni zasto si to popljuvao...zar to nije bit komunikacije..objasniti..razjasniti..utvrditi

Na hrvatskomu tržištu strani proizvođači deru da se sve puši, a to je slučaj i s proizvođačima madraca.

Na žalost.
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:43   #1807
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
nemam ništa protiv upotrebe tehnologije, dapače.
zapravo sam ljuta jer sam u cca 7 godina promijenila tri (3) madraca i svaki put se razočarala. dva od ta tri nisu bili u jeftinoj kategoriji, a ja i dalje imam problem jer ne mogu naći adekvatan.
za ovaj zadnji čak sumnjam da je isti kao u salonu u kojem sam ga isprobala jer mi se čim je dostavljen učinio tvrđim, iako su oznake identične.

ono što primjećujem je da se madraci najčešće proizvode u 2 stupnja tvrdoće, što mislim da nije dovoljno. sad ozbiljno razmišljam o naručivanju tzv. dječjeg madraca u željenoj dimenziji...

btw, jesi li siguran da bi nakon mjerenja ovim tvojim uređajem na tržištu postojao idealan madrac za mene? ovo me ozbiljno zanima (ne volim memory pjene).
Ova smiješna mjerenja samo su obično obmanjivanje.

Posjeti stručnog anatoma koji će ti dati nekoliko vježbica za tvoje istrošeno tijelo i problem sa spavanjem zauvijek će nestati.

Najjednostavnije su stvari najdjelotvornije, ali još da to i ljudi shvate...
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:45   #1808
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
ja imam hespov ergostar, napravljen je od hladno ljevane pjene, i to je jedan od tvrđih madraca, ali meni tako odgovara

ako unaprijed ne želiš kupiti hespov, niti nemoj jer ćeš mu stalno tražiti mane i slično. bolje se kupi neki kojeg nećeš već na početku otpisati
ali možeš, ako hoćeš, otići i isprobati i njihove tek toliko da vidiš što ti oni nude i u kojem cjenovnom rangu
što više informacija imaš, lakše ćeš odlučiti što želiš, a što ne
u puli njihove madrace imaš u robnoj kući

Oriolik proizvodi pjenu za Hespo, stoga je jasno čiji je madrac skuplji i nekvalitetniji.
DrŠ_ is offline  
Old 16.01.2011., 21:48   #1809
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Oriolik proizvodi pjenu za Hespo, stoga je jasno čiji je madrac skuplji i nekvalitetniji.
oriolikov?
cilla is offline  
Old 16.01.2011., 21:59   #1810
:)

Drai pametni kolage DrS, daj molim te prosvijetli nas koji neznamo to sto ti znas, budi tako dobar pa podijeli sa nama svoja saznanja, ali ne samo dosadasnjim tipom recenica
Dakle zasto to strani proizvodjaci deru kupce, zasto je to prokleto Meblo preskupo( zato sto daje popust 20% Amexu, zbog toga???, to ti je razlog??).

Od kuda ti to saznanje da Oriolik radi pjene za Hespo, ajde budi dobar navedi model i oznaku pjene koju Oriolik prodaje Hespou i gdje i u sto to Hespo ugradjuje( ne zaboravi ja radim u HIldingu a Hespo je dio Hildinga i imamo sve podatke jedni o drugima unutar sistema)

Pocni govoriti napokon cinjenicama jer ovako te na zalost ljudi mogu shvatiti samo kao pusta naklapanja tipa koji je zaludjen tjelovjezbom, a ima u tvojim savjetima i dobrih stvari, sto se tice vjezbanja, tu si jako u pravu i slazem se sa tobom.
No sto se tice madraca, bez uvrede, savjeti ti nisu na mjestu, jer se svi svode na : Oriolik je najbolji- 1000 kuna je max za madrac-tvrdo je dobro- ostali svi deru osim Oriolika - mjerenje , dijagnostika je bespotreba i glupa. I kad su vec ta mjerenja smjesna i glupa- reci bio si na tom mjerenju, sto se to i kako mjeri, sto tu je smijesno i sto nevalja..ajde daj cinjenice za promjenu, jer tek sa cinjenicama postizes vjerodostojnost-ostalo su naklapanja

Eto daj nam malo cinjenica, molim te.

Zadnje uređivanje almador : 16.01.2011. at 22:08.
almador is offline  
Old 16.01.2011., 22:27   #1811
Onda, Dormeo madraci jeli vam valjaju ili ne?
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Old 16.01.2011., 23:56   #1812
Kad će doći dan kad ćete poslušati moderatora i prestati s prepucavanjem? Kad?
Brišem off. A kartone više neću štedjeti. Zato, primirite se konačno.
City is offline  
Old 17.01.2011., 00:12   #1813
za karakteristike svakog proizvoda ključna je kvaliteata odnosno nekvaliteta sirovinskog sastava

za razliku od navedenih neistina "Oriolik prizvodi za Hespo" ja sam naveo točne podatke!
ivanmi is offline  
Old 17.01.2011., 00:49   #1814
dobavljac sirovina

Ja nisam niti rekao da me cini veselim sto Oriolik ne isporucuje Hespu , niti da se stidim sto , kako ti kazes,Hespo kupuje od Vapeksa.
Meni je to sasvim isto, no ja znam da Oriolik ne isporucuje Hespu a vidis nisam imao pojma da kupuje od Vapeksa.
Mi- Hilding Anders Czech republik, ne kupujemo niti od Oriolika niti od Vapeksa, mi imamo svoje dobavljace, pa iako se Ceska razdruzila od Slovacke imamo i tamo pogone , i prodajemo cak jako dobro na Slovackom trzistu.
Kupujemo od Poljaka neke proizvode, od Njemaca, Holandija i Belgija su standardni dobavljaci...ako si dobro citao ja sam samo zelio i dalje to zelim da se cinjenicama barata na forumu, a ne proizvoljnim nedokazanim izjavama i time se dovode u zabludu oni koji ovo prate.
Niti tvoj nik mi nista ne znaci..nebi mi znacio ni da je Uros ili Matjaz..kod mene igra samo to jesi li ili nisi covjek..a sa nacijama i slicnim stvarima sam davno raskrstio.
Jesam pomagao HV za vrijeme rata, jesam lokalpatriota pa sam pomagao sibensku brigadu , nisam bio na ratistu i ne smatram se zbog toga manje vrijednim , niti smatram da su oni koji su bili vise vrijedni. Oni su , svaki od njih Heroji za sebe , ali oni pravi , koji su isli sa postenim namjerama , ti nisu danas na naslovnicama kao uspijesni poslovni ljudi , niti se time lupaju u prsa.
No da ovo ne ode u druge vode...drago mi je da sam doznao novu informaciju, i za svaku tocnu i dokumentiranu informaciju cu biti svima zahvalan, jer tako ucimo i napredujemo.
almador is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2011., 11:37   #1815
Podešavanje podnice

Nigdje nisam našao objašnjeno kako podesiti podnicu? Imam Perfecta Ergofix http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix
sa 4 podesive letvice. Mogu ja njih šetati amo tamo, ali neznam šta radim pa je to na kraju mlaćenje prazne slame. Ok, osjetim ja tvđi pritisak itd, ali kako da je podesim -POJMA nemam!
Još nešto, ako madrac ima 7 zona tvrdoće, koji bi se trebali prilagoditi tjelu, čemu onda još služi ovo na podnicama? Ne bi li onda bilo najbolje namjestiti sve na nulu (srednji najmekši položaj)
Može neko pojašnjenje/uputstvo?

P.S. U ovom nadmudrivanju na forumu između Drs-a i Almadora - Almador je za mene potpuno realan i u pravu jer iz njegovih tekstova mogu izvući upravo ono što me zanima i dodatno se informirati. Drs lupeta previše....
Marijan81 is offline  
Old 17.01.2011., 14:58   #1816
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post

A Meblo je lopovska tvrtka jer su njihove cijene paprene.

Oni za korisnike Amexa daju 20 posto popusta, a to je astronomsko sniženje koje samo govori da su im cijene prenapuhane.
Kada vec pricas bez dokaza kako svi kazu daj i meni jedan dokaz

GDJE TO IMA MEBLO 20% na AMEX??? Ja sam korisnik amexa i kod nas u Istri nema tog popusta,barem ga meni nitko nije spomenuo a bila sam u 2 trgovine Mebla, i rekli su da imaju samo popust od 10% na gotovinu!!!

Reci mi molim te onda cu definitivno kupit njihov madrac ako je toliko velik popust samo neznam gdje si to cuo.....
sarari is offline  
Old 17.01.2011., 22:03   #1817
podnice

Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam našao objašnjeno kako podesiti podnicu? Imam Perfecta Ergofix http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix
sa 4 podesive letvice. Mogu ja njih šetati amo tamo, ali neznam šta radim pa je to na kraju mlaćenje prazne slame. Ok, osjetim ja tvđi pritisak itd, ali kako da je podesim -POJMA nemam!
Još nešto, ako madrac ima 7 zona tvrdoće, koji bi se trebali prilagoditi tjelu, čemu onda još služi ovo na podnicama? Ne bi li onda bilo najbolje namjestiti sve na nulu (srednji najmekši položaj)
Može neko pojašnjenje/uputstvo?

P.S. U ovom nadmudrivanju na forumu između Drs-a i Almadora - Almador je za mene potpuno realan i u pravu jer iz njegovih tekstova mogu izvući upravo ono što me zanima i dodatno se informirati. Drs lupeta previše....
Bez obzira na broj anatomskih zona koje madrac ima, uduplane podnice- podesavajuci dio sluzi da bi se u tom najopterecenijem dijelu madraca i podnice mogla napraviti regulacija u smislu mekse i tvrdje.

kao sto si i primjetio podnice su krace od kreveta za cca 4 cm, ktace su da bi upale u krevet i da bi mogao podesiti polozaj kod spavanja. Za pocetak makni madrac i polako lezi na podnicu( nece se slomiti) pogledaj da li su uduplane podnice tocno ispod kraja remara i pocetka slabina, tj da li i zadnjica lezi na njima, ako ne znaci da ih pomaknes prema dole jer visoko spavas u odnosu na uzglavlje kreveta.
Kad si postavio podnice, znaci tih 4 cm gore-dole, postavi klizace na 1/3 tj, na pola polovine gledano od kraja prema onoj gurtni koja je na pola, sad su na srednje tvrdo.
Kad lezis na stomaku ako imas osjecaj da ti je pretvrdo i da ti je stomak i kukovi ispupceni previse, onda klizace gurni na sredinu, to je mekse,m ako je obratno, ako ti je premekano- gurni ih do kraja podnice--time ih pojacavas.
kad si nasao najbolji polozaj, preporuka je, zalijepi ih selotejpom ili izolir trakom na toj poziciji jer ce se inace s vremenom pomaknuti , podnica radi kod dvakog tvog pomicanja.
nadam se da sam bio jasan
Pozdrav
almador is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2011., 22:21   #1818
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Drai pametni kolage DrS, daj molim te prosvijetli nas koji neznamo to sto ti znas, budi tako dobar pa podijeli sa nama svoja saznanja, ali ne samo dosadasnjim tipom recenica
Dakle zasto to strani proizvodjaci deru kupce, zasto je to prokleto Meblo preskupo( zato sto daje popust 20% Amexu, zbog toga???, to ti je razlog??).

Od kuda ti to saznanje da Oriolik radi pjene za Hespo, ajde budi dobar navedi model i oznaku pjene koju Oriolik prodaje Hespou i gdje i u sto to Hespo ugradjuje( ne zaboravi ja radim u HIldingu a Hespo je dio Hildinga i imamo sve podatke jedni o drugima unutar sistema)

Pocni govoriti napokon cinjenicama jer ovako te na zalost ljudi mogu shvatiti samo kao pusta naklapanja tipa koji je zaludjen tjelovjezbom, a ima u tvojim savjetima i dobrih stvari, sto se tice vjezbanja, tu si jako u pravu i slazem se sa tobom.
No sto se tice madraca, bez uvrede, savjeti ti nisu na mjestu, jer se svi svode na : Oriolik je najbolji- 1000 kuna je max za madrac-tvrdo je dobro- ostali svi deru osim Oriolika - mjerenje , dijagnostika je bespotreba i glupa. I kad su vec ta mjerenja smjesna i glupa- reci bio si na tom mjerenju, sto se to i kako mjeri, sto tu je smijesno i sto nevalja..ajde daj cinjenice za promjenu, jer tek sa cinjenicama postizes vjerodostojnost-ostalo su naklapanja

Eto daj nam malo cinjenica, molim te.

Možda si ti u Češkoj, pod utjecajem decilitara odličnoga piva, izgubio dodir sa stvarnošću, ali tu smo mi, dobre forumaške dušice, da te vratimo u realnost.

Meblo odavno papreno naplaćuje ponuđene artikle (namještaj, madrace...) i to je poznato od stoljeća sedmoga. Nema nijedne tvrtke koja Amexovim korisnicima nudi 20 posto popusta, tako da je jasno što leži iza toga. Tobožnja briga za kupca, a u stvari prikrivena deračina jer njihove madrace i krevete pametan čovjek ne bi ni u ludilu kupio. Preskupo, majstore, preskupo. Čak i s tim famoznim popustom!

Nazovi Oriolik i doznat ćeš detalje o pjeni. Pa ne radim ja u Orioliku da bih znao sve pojedinosti.

Nema u mojim tekstovima pustih naklapanja. Ja se bavim zdravim organizmom, a ti prodavanjem roga za svijeću. Preskupoga roga za svijeću. Tvoje pravo, ali to ne znači da ću šutjeti. Mogao bih pustiti naivne da ih trgovci i dalje deru, ali nešto me tjera da piskaram. Što ćeš, uvjetni refleks...

Oprosti, ali ja nisam rekao da je Oriolik najbolji. Najbolji je Marion jer nudi lateks i pamuk iz ekološkog uzgoja. Prirodne materijale koji su sigurno bolji od Oriolikovih pjena, opruga i famoznih tempura svih vrsta. Ali apsurdno je za njih plaćati 10 puta veću cijenu. Dosta mi je što kilogram organskoga grejpa plaćam 39 kuna , a onaj prepun pesticida u Kauflandu stoji 5 kuna.

Ja sam priložio tekst najpoznatijeg američkoga funkcionalnog anatoma koji je ismijao sve one koji svoje probleme s kralježnicom pokušavaju riješiti madracima, tapeciranim stolcima, kosmodiskovima, cipelama iz druge galaksije. Čovjek ima 20-ak klinika, liječi najpoznatije američke sportaše i uvijek se čudi kako ljudi od drugih očekuju čuda. Umjesto da se uzdaju u svoje kljuse! Jedanput mu je igrač američkoga nogometa došao previjajući se od bolova. Iako mu je mjesec dana prije neki japanski kiropraktičar svjetskoga glasa naravnao kralježnicu. No on je otklonio posljedicu, a ne uzrok. Kada je uzrok ponovno zavladao, vratili su se problemi. Tako i ergočekovi i madraci pomažu ublažavanju posljedica, ali ne liječe uzrok.

A za zdravu kralježnicu dovoljno je samo malo svakodnevnoga istezanja. Dakle, kampanjština ne prolazi. Spomenuto iz prethodnog odlomka (madraci i ostali bakrači) samo zamagljuje istinu o ofucanom organizmu. Što se istina bude duže prikrivala, buknut će veći požar koji će trebati dugo, dugo gasiti.

P. S.

Moje su namjere poštene. Ako moderator smatra da ljudima ne treba tupiti kako ih drugi pokušavaju iskoristiti, onda neka samo kaže. Jasno, neki se ne daju krstiti i treba im ponavljati nekoliko puta.

Zadnje uređivanje DrŠ_ : 17.01.2011. at 22:37.
DrŠ_ is offline  
Old 17.01.2011., 22:28   #1819
Quote:
Marijan81 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam našao objašnjeno kako podesiti podnicu? Imam Perfecta Ergofix http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix
sa 4 podesive letvice. Mogu ja njih šetati amo tamo, ali neznam šta radim pa je to na kraju mlaćenje prazne slame. Ok, osjetim ja tvđi pritisak itd, ali kako da je podesim -POJMA nemam!
Još nešto, ako madrac ima 7 zona tvrdoće, koji bi se trebali prilagoditi tjelu, čemu onda još služi ovo na podnicama? Ne bi li onda bilo najbolje namjestiti sve na nulu (srednji najmekši položaj)
Može neko pojašnjenje/uputstvo?

P.S. U ovom nadmudrivanju na forumu između Drs-a i Almadora - Almador je za mene potpuno realan i u pravu jer iz njegovih tekstova mogu izvući upravo ono što me zanima i dodatno se informirati. Drs lupeta previše....

Ja nisam napisao nijednu nestinu, samo sam naveo da madraci ne mogu pomoći zakržljaloj kralježnici. Ako je to tebi lupetanje, sjeti me se jednoga dana kada budeš papreno plaćao rehabilitaciju. Ne zaboravi da HZZO ukida sve žive povlastice...
DrŠ_ is offline  
Old 17.01.2011., 22:30   #1820
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Kada vec pricas bez dokaza kako svi kazu daj i meni jedan dokaz

GDJE TO IMA MEBLO 20% na AMEX??? Ja sam korisnik amexa i kod nas u Istri nema tog popusta,barem ga meni nitko nije spomenuo a bila sam u 2 trgovine Mebla, i rekli su da imaju samo popust od 10% na gotovinu!!!

Reci mi molim te onda cu definitivno kupit njihov madrac ako je toliko velik popust samo neznam gdje si to cuo.....

Ja sam taj letak s popustom za određene tipove madraca i kreveta bacio jer znam kako Meblo radi.

Ne znam zašto ga ti nisi dobila, ali ja imam zlatnu karticu i možda je tih 20 posto samo za tu vrstu kartice.
DrŠ_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.