Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 10:20   #701
Pa nisam sigurna, moja bivsa doktorica je radila. Bila sam prije u ordinaciji dr. Juric. Zar ne rade?
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:42   #702
Ne rade po defaultu. Ja osobno ne bih išla ni da rade. Idem posebno onkologu, u ordinaciju za bolesti dojke. Vjerujem puno više nekome tko se baš skroz specijalizirao za to (uz dosta tekme u nogama), nego ginekologu.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:48   #703
Mozes mi onda preporučiti nekoga iz Splita, kod koga se moze obavit uzv na uputnicu.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 13:15   #704
Hm, bojim se da ti tu ne mogu biti od pomoći budući da godinama idem privatno. Moram se malo raspitati iz druge, treće ruke pa ti javim. Mislim da mi je prijateljica spominjala nekog dr. Radelića (?) na Križinama.

Većina koje znam ili pribjegavaju privatno ili je najčešća opcija iskoristiti onaj "godišnji" pregled za rano otkrivanje raka kada specijalisti obično dolaze u domove zdravlja, to najčešće bude određeni dan u mjesecu, ne znam jel rjeđe ili češće. Ispala sam malo iz tog đira pa neka me ispravi netko upućeniji. Najzadnja opcija je upisat se na Firule i čekat doslovce mjesecima. (a i kod privatnika znaš čekat na termin kakvo je stanje došlo).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:44   #705
A koga preporcujes od privatnika kao strucnog?
Kakva je onkologica u Cita?
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 00:06   #706
Nives Frleta Ilić je u Cito, za nju sam čula da je odlična. Bila sam samo jednom davno kod nje i ok je. Meni je još uvijek broj 1 Vedrana Buljević iako su mi pregledi postali preskupi, a dodatni problem kod Buljevićke zadnjih par godina je zbilja veliki broj žena, teško je naći termin kad se prvi put upisuješ jer je žena doslovce pretrpana. Obje imaju dosta iskustva i na glasu su kao tata-mata. Dodatan plus je i odlična opremljenost obiju poliklinika. Mislim da i taj Radelić radi privatno, nisam sigurna. Probaj se raspitat kakve su cijene, koliko se čeka na pregled kod njega na Križine. Ja što ulovim u međuvremenu od informacija, napišem.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:34   #707
Hvala ti!
Mislim da cu onda u Cito, imam dobra iskustva s njima i cini mi se da nisu prenapucane cijene.
Tnx!
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 13:09   #708
Napisala bi jednu negativnu primjedbu za dr.Deković

naime kod nje sam došla prije par godina prvi put na pregled i neugodno
se i hladno ponijela.
Od neukusnih primjedbi tipa "imat ces problema sa ostvarivanjem trudnoće" (a imala
samo dvi, tri cistice...i nisam ni pravila djecu a ona me već priprema na to),
"nemaš momka kad visoko letiš" ili "napustila te mama" i sl.
Još uz to, preporucila mi je kontr. Diane 35 od kojih sam kašljala kao luda
od čega se može i srčani udar dobit,
i kad sam joj rekla za tu nuspojavu nije reagirala.

Uglavnom ne znam dali još netko ima takva neugodna iskustva sa dr. Deković,
ali meni se nije svidjela.

Isla sam kod dr. Zanchi i ona mi je super , ali je prenatrpana pa teško dobit
termin.

Namjeravam ić jednom u poliklinika Sunce u Splitu kod ove jedne giničke, ali sam joj zaboravila
ime... Mislim da se zove Matilda Mladinić. Išla bi u nje.
Jel zna netko kakva je? Ima tko iskustva?

Zadnje uređivanje Doricamerica : 01.06.2015. at 13:25.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 18:23   #709
Čula sam već za Dekovićku negodovanja, a za Sunce ti ne znam.


Pitanje za ženske s područja Splita i okolice: je li netko bio u polikliniku Šparac nasuprot Firula? Ima li gužvi? Vidim da su cijene li-la, možda ukupno 50kn jeftinije od Cita.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:54   #710
Meni je od muških ginića dobar Zoran Meštrović

Zadnje uređivanje Doricamerica : 06.06.2015. at 19:29.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 21:38   #711
Bio mi je na odjelu skupa sa Rojom, dobar su tim. Nakratko je bio samo za vrijeme poroda. Ok je, smiren dosta.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:05   #712
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Bio mi je na odjelu skupa sa Rojom, dobar su tim. Nakratko je bio samo za vrijeme poroda. Ok je, smiren dosta.
Za Roju ne znam, jer nisam nikad rađala.

Inace, Meštrović mi je prvi ginić kod kojeg sam bila pa mi je ostao
u sjećanju. Iz mladih dana.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:28   #713
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Čula sam već za Dekovićku negodovanja, a za Sunce ti ne znam.


Pitanje za ženske s područja Splita i okolice: je li netko bio u polikliniku Šparac nasuprot Firula? Ima li gužvi? Vidim da su cijene li-la, možda ukupno 50kn jeftinije od Cita.
ma ta Dekovićka je bila čudna, meni "mastila" da imam ciste i davala mi kontracepcije a imala redovite menzese, samo da joj platim 150 kuna i da činim promet među onim bidnim ženama, i još to gore šta sam sve nabrajala, da sad ne ponavljam ka papagaj.

mogla bi štagod reć, bolje da šutim o njoj, jer ne želim vriđat
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 18:46   #714
Pozdrav, trebam pomoc! Ako netko zna ginekologicu da upisuje nove pacijente (po mogucnosti preko hzzo-a da radi) ili privatno ne znam ni sama koje cijene bi trebala ocekivat posto mi je to prvi pregled ikad? Samo bi tila da je neka normalna zena isprid koje mi nece bit neugodno i da ne moram cekat do Bozica za narucit se (jel trazim previse?) i treba li mi uputnica od doktorice opce prakse za prvi pregled?
__________________
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world." M.Monroe
Marilyn M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 21:21   #715
Quote:
Marilyn M kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoc! Ako netko zna ginekologicu da upisuje nove pacijente (po mogucnosti preko hzzo-a da radi) ili privatno ne znam ni sama koje cijene bi trebala ocekivat posto mi je to prvi pregled ikad? Samo bi tila da je neka normalna zena isprid koje mi nece bit neugodno i da ne moram cekat do Bozica za narucit se (jel trazim previse?) i treba li mi uputnica od doktorice opce prakse za prvi pregled?
mislim da ti dr. Nives Luetić upisuje.
Ja sam se u 6 mj. prebacila kod nje
__________________
dipl.breskvica
salonitanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 17:25   #716
Može preporuka ginekologa koji je u sustavu HZZO, da prima pacijente.. Hvala
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:41   #717
treba mi preporka za privatnog ginekologa/icu.

moja me može tek u prvom primit.

i koliko su uopće privatni pregledi?
Alemperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:48   #718
Zna li itko od forumaša ovdje ima li ginekolog/ica u Splitu da ima iskustva s liječenjem Bartolinijeve žlijezde (operacije itd)?
Rafaela111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 17:51   #719
Quote:
Rafaela111 kaže: Pogledaj post
Zna li itko od forumaša ovdje ima li ginekolog/ica u Splitu da ima iskustva s liječenjem Bartolinijeve žlijezde (operacije itd)?

Dr. Smiljana Vidovic-Filipovic u KBC Split. Odlicna doktorica. Petkom radi u ambulanti. Odes na pregled i sve se dogovorite. Za navedeni slucaj se obicno radi operacija ili ciscenje zlijezde s mogucnoscu ponovnog vracanja. Operacija nije tako strasna stvar. Skoro ka godisnji odmor.
Riba1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:39   #720
Drage moje, vidim da sve imamo više manje loša iskustva i tražimo dobrog ginekologa, u pravilu lakše je nać dobrog goinekologa privatnika (najbolje preporuke od meni poznatih osoba su dobili Dr Šaparac i Dr Mimica) nego preko zdrastvenog.
Kako imam skoro 40 godina i iskustva sa raznim ginekolozima što privatnim što onih preko HZZO(iz Splita sam, živila sam u Zagrebu 10 godina i već sam neko vrime opet u Splitu) podijelit ću sa vama vlastita iskustava, a vjerujte bilo ih je...od prvog ginekologa u Splitu prije ulaska u intimniji odnos sa partnerom, preko studentskog života u Zg gdje su se svako malo smjenjivali ginekolozi pa do prve trudnoće u zrelijoj dobi.

Moja iskustva sa Dr.Obadom su bila zadovoljavajuća, iako me zasmetalo kad sam došla prvi put kod njega pa mi je nakon napravljenog ultrazvuka njegova sestra rekla da ga moram platiti a kad sam tražila račun rekla je da ga ne može izdat jer da nemaju prijavljen ultravuk, tek su ga nabavili i cijena mu je bila po njoj simbolična te kad bi izdavali račun da bi onda bilo puno skuplje ili da drugi put može dat uputnicu pa da čekam red za ultrazvuk u bolnici. Nije bilo rečeno u neljubaznom ili drskom kontekstvu pa se nisam naljutila ali da su me mogli upozoriti i prije ultrazvuk pregleda da će ga naplatiti...eeee to su mogli, ali nisu. Inače njegova sestra Zdenka je uvijek bila srdačna i ljubazna te spremna ubaciti u neki bliži termin za pregled.
Do nedavno.... a onda sam ostala trudna (moja prva trudnoća), najprije mi je DR sugerirao da napravim neki skupi test (za trudnoće iznad 35.godina) jer se ne pouzdaje u sebe toliko da može garantirati da mu nešto ne može promakut i spremno mi je ponudio preporučiti ovisno koliko sam spremna platiti i za po njemu vrhunskog ginekologa za drugo mišljenje pogotovo kod 4d ultrazvuka, što je korektno, ostavio je na meni odluku što ujedno i njemu olakšava posao.
Kako sam stava da bi abortirala da nešto nije u redu sa djetetom odlučila sam za 99,99 % sigurnost (sigurnost testa) te napravit preporučeni Tranqulity test koji se radi preko krvi a ne rizičniju amniocentezu.
Nakon tjedan dana dobila sam obavijest (na mail) firme koja je vodila analizu (kod Obada se vadi krv i oni to šalju njima) da su rezultati stigli te da se nalaze kod mog ginekologa. Nadala sam da će me netko obavijestiti iz amubulante o rezultatima, ali nisu. Kasnije sam pokušala dobiti ordinaciju Dr Obada na telefon (točno 22 poziva) od kojih se na pola uključivala sekretarica a na pola je zvonilo da se nitko ne javlja. Igrom slučaja nisam bila u Hrvastkoj pa mi je to iskustvo podebljalo račun operatera za taj mjesec (jupiii). No nakon toga sam uspila dobiti firmu koja je to radila i obavijstili me da je sve u redu sa nalazom e da se za dalje javim svom ginekologu. Nakon par dana sam ponovno zvala ordinaciju Dr Obada jer su trebali stić rezultati i papa testa, moram napomenuti da su svi pozivi napravljeni unutar radnog vremena ordinacije no moja ''sreća'' sa njihovim javljanjem se nastavila tako da ništa od toga. Razočarana sam napisala mail i poslalal Dr i njegovoj sestri da mi pošalju rezultate papa testa na mail te da sam razočarana njihovim nejavljajem nakon preko 22 upućenih poziva te da će na taj način izguiti pacijente. Odgovor sam dobila kasnije te večeri ili sljedeći dan navečer ...ne sjećam se...gdje sestra piše da inače ne odgovara na takve mailove ali kako sam trudna i da se ne nerviram da će odgovoriti te mi kaže da je papa test savršen te a je imala gužvu na poslu. I da njen posao nije samo javljaje na telefon te ako mi treba termin da dođem osobno se upisat a da se druge ordinacije uopće ne javljaju na telefone. Vjerujem da im je gužva ali i meni,ja isto radim,radim za veliku firmu čiji su vlasnici stranci, na pauzu mogu zaboravit u većini slučajeva ako ima previše posla, ali odradim svoje te sam korektna u poslu , naučila sam postaviti prioritete ( a valjda im je trudnica prioritet) a na sve propuštene pozive (ako ih ima) se uredno javim.
Nakon toga sam krenila tražit preporuke za drugog ginekologa....čitala sam razne forume, raspitivala se o iskustvima osoba u mom krugu..i kao što sam gore navela...dr Šparac i Mimica prednjače, kako oni ne mogu izdati uputnice ili prepisat recept tražila sam doktora sa ugovornom obavezom sa našim prekrasnim zdrastvenim sustavom...tu sam čula toliko kontradiktornih izjava da mi je već puna glava...na preporuku prijateljice otišla sam jutros kod zamjene Dr Gizunova (Bačvice, Split), naime, dr je imao moždani te umjesto njega radi mlada doktorica. Najavila sam se kod njih prije 2 dana kod preljubazne sestre koja se na prvu javila te joj objasnila da tražim doktora preko HZZO-a jer želim promjeniti svoga te da bi došla na informativni razgovor kod doktorice da vidim da li mi odgovara i naravno ako me ona može uzeti za svog pacijenta. Sestra mi je našla slobodan termin za jutros. Sva sretna došla sam tamo i objasnila sestri razlog mog prelaska (da mi je bitno da se mogu telefonski zapisat a ne da za sve moram dolazit osobno) ona me pitala podatke da me odma može upisat. Uskoro je doktorica bila slobodna i pitala me par stvari te kad sam joj rekla da mi je zadnji pregled bio prije malo više od mjesec dana ona je rekla da odma moramo napraviti pregled da se spremim u uđem.Napravila mi je je pretragu urina koju je rekla da je obavezna kod svakog pregleda a moj ginekolog to nije radio, izmjerila tlak i težinu (to mi je on napravio samo 1. put od 3 pregleda, a sad sam trudna 18.5 tjedana) te pregledala preko ultrazvuka, predložila je sljedeći termin za 4 tjedna i rekla da ovaj pregled mora tretirati kao PRIVATNI pregled i naplatiti 350 kn. ???!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na što sam joj rekla da sam ja došla kod nje samo na informativni razgovor i upisat se kod nje kao ugovornog ginekologa preko HZZO a da je ona sama rekla da napravimo odmah pregled i zašto moram platiti ako me njena sestra upisala, ona je prebacila odgovornost na mene jer da procedura upisa traje 2-3 tjedna i da bi ja to trebla znat. Rekla sam joj da ja to ne znam i da zašto bi ja to trebala znat, da je na njoj da mi to kaže, ja ne znam koliko traje njihova birokracija niti kako se to radi, zadnji put sam prije xy možda (cca 8) godina uzimala ginekologa i oni su to sve odradili te nisam nikad bila u situaciji da mi dr sam zakaže pregled i naplati ga. Onda se postavila tipa šta ćemo sad??? Ona mene pita??? Rekla sam joj da će ga naravno naplatit i da neka drugi put kaće pacijentima prije pregleda da će im ga naplatiti ili da moraju čekat 2-3 tjedna do pregleda pa da sami odluče (navodno procedura može trajati kraće jer pacijenti mogu sami to obaviti za 2-3 dana odnjeti papire na HZZO i nazad u ordinaciju, informaija dobivena nakon lošeg iskustva).
Dakle, upozorenje drage moje za one koje to ne znaju...
I naravno da se neću upisati kod nje...i dalje sam u potrazi za korektnim ginekologom i njegovom ordinacijom preko HZZO-a. Bitno mi je da se javljaju na telefon (nije bitno jel iz prve ili iz 5, ali samo da se jave kad mogu) te ginekologa koji će objasniti šta treba i da će ukoliko postoji sumja nekoj upali dati napraviti briseve na ispravni način (čitala sam da su ljudima radili briseve na neadekvatni način) a ne da će dati antibiotik bez provjere šta je (čitala za Dr Podstrak Jukić-skoro sam se upisala kod nje prije nego što sam pročitala o tome). A za sve šta mi treba ću kod Mimice ili Šparca.
spickolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.