Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 21:22   #181
Godinama sam bolovala od alergije. Bila sam alergična na kućnu prašinu (grinje), dlake, trputac, pelud. Svako jutro imala bih napadaj kihanja oko pola sata. Maknuli smo sve deke iz kuće, na madrace stavili najlon jer su doktori rekli da u madracima ima grinja. Nije puno pomoglo. Nikada nisam mogla počistiti kuću dobila bih napad kihanja nakon toga bih počela kašljati jer bi mi smetnje prešle na grlo i tu je priči bio kraj. Kada se sada sjetim te muke kroz koju sam prolazila ne bih više to željela ponoviti. Već se godinama osjećam dobro i nemam više problema sa alergijom. To se zove izliječiti se. Ovo što čitam vezano za alergije je tako žalosno. Lijekovi koje koristite samo ublažuju alergijsku reakciju ali ne nude i potpuno izlječenje. Zašto nikoga ne zanima da se izliječi od alergije?
Birichino is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.09.2013., 21:58   #182
Vjerojatno je glupo pitanje, ali ipak da budem sigurna - uzimam sprej rhinocort za alergiju, sada sam igrom slučaja povrijedila vrat i leđa i doktorica mi je rekla da mažem fastum gelom bolno područje i ako baš boli da popijem tabletu - ketanol, e sada ja tu ne mogu naći u uputama neke kontraidikacije ali me zanima pošto je ipak sprej kortisteroid jel mogu to dvoje zajedno koristiti? Inače izbjegavam korištenje više lijekova zajedno, ali evo uhvatio me i nos, a i leđa bole...
Hvala
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 22:13   #183
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je glupo pitanje, ali ipak da budem sigurna - uzimam sprej rhinocort za alergiju, sada sam igrom slučaja povrijedila vrat i leđa i doktorica mi je rekla da mažem fastum gelom bolno područje i ako baš boli da popijem tabletu - ketanol, e sada ja tu ne mogu naći u uputama neke kontraidikacije ali me zanima pošto je ipak sprej kortisteroid jel mogu to dvoje zajedno koristiti? Inače izbjegavam korištenje više lijekova zajedno, ali evo uhvatio me i nos, a i leđa bole...
Hvala
Rhinocort je lokalni inhalacijski kortikosteroid sa relativno zanemarivom sistemskom apsorpcijom,ako se pravilno primjenjuje.
FastumGel je lokalni nesteroidni protuupalni lijek sa još zanemarivijom sistemskom apsorpcijom.
Iznimno je mala mogućnost bilo kakvog neželjenog učinka te dvije tvari čak i kad u priču uključiš Ketonal u preporučenoj dnevnoj dozi-naravno, ako već ne postoje neke kontraindikacije.
Dakle, vrlo vjerojatno nemaš razloga za zabrinutost
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 22:19   #184
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Rhinocort je lokalni inhalacijski kortikosteroid sa relativno zanemarivom sistemskom apsorpcijom,ako se pravilno primjenjuje.
FastumGel je lokalni nesteroidni protuupalni lijek sa još zanemarivijom sistemskom apsorpcijom.
Iznimno je mala mogućnost bilo kakvog neželjenog učinka te dvije tvari čak i kad u priču uključiš Ketonal u preporučenoj dnevnoj dozi-naravno, ako već ne postoje neke kontraindikacije.
Dakle, vrlo vjerojatno nemaš razloga za zabrinutost
Hvaala punoo
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:06   #185
Molim vas za pomoć, ako tko zna. Naime, jučer smo krečili i čistili stan, i nakon čišćenja sobe počele su me strašno svrbiti oči. Dakle prašine ko' u priči. Danas me svrbi i crvenkasto je samo desno oko, tj. koža oko oka. Stavljala sam obloge od kamilice, nula bodova.

Zna li tko što bih mogla staviti bez da idem kod doktora i dermatologa jer ću se načekati
Inače nikad nisam imala sličnih problema.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:58   #186
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Imam alergiju na prašinu i grinje, a možda i na još ponešto, uglavnom simptomi su konstantno curenje iz nosa, malo se smirilo preko ljeta, pa je sad opet počelo.
Uglavnom, nos mi je bio prohodan djelomično, zrak je prolazio, mogla sam disati bez problema, ali sam osjećala da unutra ima smeća koje nisam mogla izbaciti puhanjem nosa, ni inhaliranje kamilice nije pomagalo.
Onda sam kupila operil, otčepila nos u potpunosti i nakon 15 min inhalirala kamilicu - izašlo je more sluzi.
To sam ponovila sljedeći dan i taj put, osim što je opet izašlo more sluzi odjednom je izletio i sluzavi čep veličine manjeg gumba. To je bilo negdje tko zna gdje zabijeno u mom dišnom sustavu i vjerojatno dobra podloga za razvijanje bakterija. Osjećam totalno poboljšanje, ali vidjet ću što će biti za koji dan.
Sam da velim da se ovo stanje na kraju razvilo u bronhitis pa sam završila na sumamedu 500, koji djeluje protuupalno na sluznicu, tak da se nakon par dana stanje popravilo, ali ne do karaja. Sinusi su i dalje proizvodili sluz u prekomjernoj količini, a ja po svemu sudeći nisam alergična na prašinu jer manijakalno brisanje prašine i sunčanje madraca na balkonu ipak nije dalo razultata. Alergična sam na plijesan koje je bilo malo u kupaoni. Pročitala sam da sasvim malo vidljive plijesni proizvodi milijune spora u zraku pa sam to maknula i dezifincirala varikinom. No, generalno smanjenje izlučivanja sluzi iz nosa se dogodilo nakon što sam počela konzumirati trputac koji je odstajao 1 dan u medu, savjet moje frendice, za dva dana sam se preporodila.

Zadnje uređivanje soks : 23.09.2013. at 16:04.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 09:10   #187
Quote:
Birichino kaže: Pogledaj post
Godinama sam bolovala od alergije. Bila sam alergična na kućnu prašinu (grinje), dlake, trputac, pelud. Svako jutro imala bih napadaj kihanja oko pola sata. Maknuli smo sve deke iz kuće, na madrace stavili najlon jer su doktori rekli da u madracima ima grinja. Nije puno pomoglo. Nikada nisam mogla počistiti kuću dobila bih napad kihanja nakon toga bih počela kašljati jer bi mi smetnje prešle na grlo i tu je priči bio kraj. Kada se sada sjetim te muke kroz koju sam prolazila ne bih više to željela ponoviti. Već se godinama osjećam dobro i nemam više problema sa alergijom. To se zove izliječiti se. Ovo što čitam vezano za alergije je tako žalosno. Lijekovi koje koristite samo ublažuju alergijsku reakciju ali ne nude i potpuno izlječenje. Zašto nikoga ne zanima da se izliječi od alergije?
Pa onda si mogla napisati i kako si se to izliječila , sigurno svih zanima...a ti samo jedan post.
Ja svake godine odlažem pijenje tableta jer se nadam da ću nekim čudom ozdraviti . Pa sam si napravila sranje. Začepio mi se nos, cijedilo mi se sve u grlo i bolilo me uho. Glas mi je koma, skoro sam ostala bez njega, kao ono kad idete na utakmicu pa puno navijate i ostanete bez glasa ili na koncert. A sutra moram raditi neku prezentaciju. Ima netko neki savjet?
Jučer sam počela piti Claritine i piti kalcij šumeće tablete. I cucam septolete plus (rekla je da su jače od običnih ali meni se obične čine puno jače od ovih.
ladrona33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:46   #188
Molim vas da o otiračima, bioenergiji i sličnim stvarima raspravljate na nekom drugom pdf-u tipa alternativa. Pročitajte malo pravila koja su vam zaljepljena na vrhu stranice pdf-a Zdravlje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:03   #189
Dali se može s vremenom postati otporan na ljek protiv alergije?Konkretno aeirus.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 00:32   #190
Mislim da može, jer meni aerius sve manje djeluje, skoro pa ništa. Sjećam se kad sam ga tek počeo uzimati. Koje je to bilo olakšanje, a sad je efekt kao da sam uzeo tic tac.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 07:20   #191
E pa tak je i meni.Prije par godina bi mi otčepio nos,zaustavio svrab u nosu i curenje.Sada moram koristiti kapi za oći i nos da to nekako koliko toliko to smirim.Znaći vrijeme je za preć na neki drugi lijek
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:05   #192
Mislim da da. Kad jedan lijek prestane djelovati, treba preći na drugi. A to je kod nas alergičara česta pojava.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 03:34   #193
Ima jedna super prirodna stvar. Ne znan da li tu smin rec kako se zove. Uglavnom mom frendu je pomoglo. Ima je alergiju i nakon 2 ture sve nestalo i vise nije ima problema.

Nooc
bestlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:43   #194
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Mislim da da. Kad jedan lijek prestane djelovati, treba preći na drugi. A to je kod nas alergičara česta pojava.
Hmmm...da,izgleda da je to to.Kupio sam za probu u ljekarni Allegru.Nakon dva dana mi se smirilo kihanje,kašalj,curenje iz nosa(koliko toliko) i kapi za odštopavanje nosa samo jednom dnevno .E sada,negdje sam pročitao da je baza tog lijeka ista kao i telfast-a(koji ide na recept) samo je manja doza.Naravno baza je drugčija nego aeirus-a.Dakle sljedeće godine ću se posavjetovat sa doktoricom i probat taj telfast.Nekada sam koristio flonidan ali sam s vremenom prešao na aeirus.Izgleda da to vremenom fakat ide po tom principu da ljek postaje neučinkovit

Quote:
bestlife kaže: Pogledaj post
Ima jedna super prirodna stvar. Ne znan da li tu smin rec kako se zove. Uglavnom mom frendu je pomoglo. Ima je alergiju i nakon 2 ture sve nestalo i vise nije ima problema.

Nooc
Pa reci,ili u inbox.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:49   #195
Mislim da sezona peludi počinje, ima li tko simptome(vjerujem da su lagani zasad)
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 14:10   #196
Da podijelim moje iskustvo. Godinama me mući alergija na pelud.Krizno razdoblje je od 4 pa do 6 mjeseca. Nakon toga
bude mi lakše. Nakon hrpe lijekova koje sam koristila prvi koji je 100 posto učinkovit je sprej avamys. Ujutro se našprica i mirni ste bez ikakvih simptoma. Ide na recept a košta nekih osamdesetak kuna.
__________________
Život ne mora biti savršen da bi bio predivan.
bubi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 17:20   #197
koliko treba čekati da belodin počne djelovati?

ako prvi dan popijem 1 tabletu ujutro da li već taj dan djeluje ili treba čekati tjedan-dva da počne djelovati?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 18:38   #198
Ne znam za Belodin, rinolan počinje djelovati nakon 3 dana.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 18:42   #199
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
koliko treba čekati da belodin počne djelovati?

ako prvi dan popijem 1 tabletu ujutro da li već taj dan djeluje ili treba čekati tjedan-dva da počne djelovati?
Sat vremena.

Problem je sto nije jednako efikasno ako pocnes piti prije simptoma alergije, ili si docekala vec da se tezi simptomi razviju.
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2020., 19:09   #200
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ne znam za Belodin, rinolan počinje djelovati nakon 3 dana.
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
Sat vremena.

Problem je sto nije jednako efikasno ako pocnes piti prije simptoma alergije, ili si docekala vec da se tezi simptomi razviju.
hvala vam puno!
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.