Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 16:37   #41
Homeopatija je prodavanje vode. Pošto to i oni sami priznaju, bit će da ti nemaš pojma što je to.

A tvojoj kćeri nije alergija prošla od vode, nego sama od sebe, kao što velikom broju ljudi nestane ili se prilično smanji kad odrastu. Meni je isto na većinu stvari nestala nakon puberteta.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 17:41   #42
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Homeopatija je prodavanje vode. Pošto to i oni sami priznaju, bit će da ti nemaš pojma što je to.

A tvojoj kćeri nije alergija prošla od vode, nego sama od sebe, kao što velikom broju ljudi nestane ili se prilično smanji kad odrastu. Meni je isto na većinu stvari nestala nakon puberteta.
Ma, bravo !
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 18:09   #43
Quote:
Homeopatija je prodavanje vode. Pošto to i oni sami priznaju, bit će da ti nemaš pojma što je to.

A tvojoj kćeri nije alergija prošla od vode, nego sama od sebe, kao što velikom broju ljudi nestane ili se prilično smanji kad odrastu. Meni je isto na većinu stvari nestala nakon puberteta.
Ma bravo majstore. Istina, nitko ti ne garantira u životu nešto 100% ni zap medicina ni alternativa ni sv Petar il ko znam što, ali neke stvari vrijedi probati jer te to ništa ne "košta". Ja znam osobu koja je rak izliječila makrobiotikom, pa ti možeš reć da je to sranje, al tko tebe il nekog drugog pita za mišljenje. Isto tako imao sam 2 prijatelja koje je kemoterapija sasjekla pa ti pričaj o medicini. Zato i postoji 100 načina liječenja pa možeš izabrati nešto a ne slijepo vjerovati u jedan.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 21:20   #44
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da, vodom ćeš riješiti problem, a ne antihistaminicima. Daj, imaš Alternativu za gluposti.
Homeopatija je prodavanje vode. Pošto to i oni sami priznaju, bit će da ti nemaš pojma što je to.
Ti potvrđuješ svoje neznanje negiranjem činjenica o kojima nemaš pojma. Osim "kemijskih" načina liječenja postoji čitav niz drugih, uspješnih načina i k tome još bez štetnih nuspojava.
Vjerojatno ti nije poznato da se sav svijet oko nas sastoji od energija koje vibriraju odrđenom frekvencijom. Kada se ta frekvencija našeg tijela poremeti mi postajemo bolesni. Izliječiti se možemo popravljanjem poremečene frekvencije. To se može postići na više načina a jedan od je i pijenjem vode koju ti spominješ. Ali, to je VODA ODREĐENE FREKVENCIJE koja ti može vratiti zdravlje.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 21:49   #45
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Ti potvrđuješ svoje neznanje negiranjem činjenica o kojima nemaš pojma. Osim "kemijskih" načina liječenja postoji čitav niz drugih, uspješnih načina i k tome još bez štetnih nuspojava.
Vjerojatno ti nije poznato da se sav svijet oko nas sastoji od energija koje vibriraju odrđenom frekvencijom. Kada se ta frekvencija našeg tijela poremeti mi postajemo bolesni. Izliječiti se možemo popravljanjem poremečene frekvencije. To se može postići na više načina a jedan od je i pijenjem vode koju ti spominješ. Ali, to je VODA ODREĐENE FREKVENCIJE koja ti može vratiti zdravlje.
Ma nemoj mi reći

To si pročitao u nekom šarlatanskom prospektu koji ti je pokušavao uvaliti nešto, ili? A što bi to točno trebalo vibrirati u tijelu i vodi, i kojom frekvencijom?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 22:27   #46
Čitaj jpk, čitaj, potraži, nađi.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 22:33   #47
Ne bih nazivao šarlatansko smeće s Interneta literaturom. Da homeopatija radi nije dokazano nijednim reproducibilnim znanstvenim radom. Da ne radi ništa bolje od placeba, dokazalo je njih oko tisuću. Sve su to javno dostupne stvari. Pametnome dosta.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 19:31   #48
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Na koje brašno si alergična? Pšenično? Ako je samo na to, onda možeš jesti kukuruzni, raženi kruh.


Na sve...i pšenično, i kukuruzno... ostaje mi sad samo integralno brašno?
larakocila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 20:32   #49
Imaš celiakiju? U tom primjeru koristiš brašno bez glutena, a ako nije celiakija, onda potraži proizvode od prapšenice krupnik.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:59   #50
Samo alergija?

Bok svima

evo i mene sa mojim simptomima u kasni noćni sat jer ne mogu spavat...nemogućnost disanja, stalan kašalj, neprestano začepljen nos, čim sam u ležećem položaj odmah kašalj i nemogućnost udisanja (i pucketanje u prsima)...išla na sve pretrage i snimanja privatno (spirometrija, pluća, sinusi, ...you name it), s tim je sve ok, kažu liječnici jaka alergija na prašinu(ok ne želim ispasti hipohondar, al jeli moguće da zbog jake alergije ne prospavam cijelu noć i "hvatam" zrak tj.osjećam se kao da imam nekakav napad astme)...neku večer sam išla na Hitnu ko luda jer nisam mogla cijelu noć doć do zraka i žena opet govori: "Nije upala pluća nije bronhitis, malo pojačajte terapiju za alergiju i to je to"..ne možete zamislit šta je to cilu noć ne spavat jer ne možeš doć do zraka i gušiš se od kašlja, a ujutro ić radit..nemam pojma šta više da radim...da li da tražim drugo mišljenje (tj.treće)?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:57   #51
Traži u svakom slučaju drugo mišljenje. Nisam shvatila, jesi ti uradila kožni test za alergije?
U svakom slučaju i meni se sve događalo kao i tebi, doduše ne zbog alergija već zbog prokletih sinusa . Zbog slijevanja pustog sekreta niz grlo smetao bi mi suhi zrak (npr. kad bura puše), topao zrak iz klima uređaja, a da ne govorim kakvo bi mi stanje bilo navečer u ležećem položaju, oka ne bi sklopila, gušila bih se od kašlja. Isto su mi govorili da sam alergična na nešto, međutim nisam na ništa. Potražila sam i drugo i treće mišljenje i tri puta sam unutar godine dana radila test za alergije i sve negativno, baš sve. Sve sam ostale preglede i rengenske snimke obavila uključujući i spirometriju (dijagnoza - otežano disanje u donjem dijelu pluća) zbog čega bih trebala prestat pušit . Rekli su da je to normalno kod kronične upale sinusa, nekom više nekom manje.
Svakako ajde po drugo mišljenje.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:04   #52
Ako te toliko muči prašina kupi si kvalitetan usisavač sa HEPA filterom. Izbaci iz doma sve nepotrebne tkanine jer skupljaju prašinu. I redovito dobro čisti sve kutke prostorija, ispod tv-a, ispod i iza ormara, donja strana madraca...

Mene prije par dana odjednom uhvatila kao neka gripa, jučer je grlo bolje ali sinoć su mi počele oči suzit a iz nosa i dalje curi. Čim otvorim prozor lošije mi bude bude, kao da se o nekoj alergiji izvana radi.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:35   #53
Hvala puno na odgovorima

Silverr baš ovo šta ti opisuješ...a ništa šetat ću još malo po pretragama...sinuse sam snimila pa su mi rekli da je sve ok osim devijacije septuma..i meni se sliva sekret u grlo...al pijem neki čaj od crnog sljeza pa mi je sad malo bolje...od alergija su mi rekli na grinje...kod kronične upale sinusa ima li pomoći???


papa štrumf sigurno je neka alergija kad ti paše više zatvoren prostor...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:03   #54
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
kod kronične upale sinusa ima li pomoći???
Teško. Meni se, zahvaljujući šlampavoj i površnoj doktorici, jaka akutna upala sinusa pretvorila u kroničnu. Svašta sam prošla od tad.Muku mučim s tim i svi mi kažu da je rješenje operacija. No, sve više ljudi isto tako govori da se opet to vrati na staro nakon operacije. A postoje razne metode od bioenergije (isto se vraća!), do općenito alternativne medicine, akupunktura i sl.

Ono što mene spašava je MORE! Svako malo uzmem sebi u kanticu čisto more i ondam to "šmrčem". Za one kojima more nije dostupno cijele godine postoji isto jedan zgodan recept, koji mi je dao jedan čuveni specijalist.

SASTOJCI:
1.plastična šprica od 20 kubika (kupiš je u apoteci)
2. Litra kupljene vode (npr. Jana)
3. žličica sode bikarbone
4. 2 žličice krupne morske soli

PRIPREMA:
Vodu prokuhati i ostaviti da se ohladi napola, dakle mlaku. U to umiješati sodu bikarbonu i krupnu morsku sol. Pustiti da se ohladi, izliti u bocu i spremiti u hladnjak.

UPORABA:
Svako jutro i svaku večer (prije spavanaj) raditi sljedeće:
Iz boce odvaditi dio tekućine (čaša - čaša i pol) i to smlačiti, paziti da ne bude vruće. Sljedeći korak se zbiva nad kadom. Špricom "isisati" tekućinu. Staviti je u jednu nosnicu (probati malo dublje), drugu obavezno začepiti i polako uštrcavati tekućinu (iz cijele šprice, ako je od 10 kubika - onda 2 puta). Isti postupak ponoviti za drugu nosnicu (začepiš onu u koju trenutno ne uštrcavaš). Prilikom uštrcavanja osjetit ćeš možda malo pucketanje u sinusima i kako ti voda kruži iz jedne nosnice u drugu, kad završiš ostani nad kadom jer će dosta toga curiti. Bitno je da ti pročisti te kanale.

Ostatak tekućine grkljati.

Iskreno, mene je spasilo!!! sretno
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:07   #55
Hvala

Idem sutra na Marjan vraćam se s bocom morske vode i ovim sastojcima za gornju kombinaciju...probat ću i sa nekakvom alternativom...al isto mislim da je to najblje dobro "isprat"

sjećam se da mi je ovaj s yoge pokazivao tu neku spravicu kojom se sinusi čiste al on ju je nabavio negdi na istoku...samo preljevaš vodu iz jedne nosnice i drugu...nešto slično gore opisanom...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:19   #56
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Idem sutra na Marjan vraćam se s bocom morske vode i ovim sastojcima za gornju kombinaciju...
Ej samo da ti kažem, kod uzimanja mora pripazi da uzmeš tamo gdje je najčišće ili gdje je relativno čisto, radije tamo gdje je otvorenije (i gdje nema kanalizacije). Nemoj ga samo uzimat iz Kaštelanskog zaljeva, ko Boga te molim
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:23   #57
Quote:
Silverr kaže: Pogledaj post
Ej samo da ti kažem, kod uzimanja mora pripazi da uzmeš tamo gdje je najčišće ili gdje je relativno čisto, radije tamo gdje je otvorenije (i gdje nema kanalizacije). Nemoj ga samo uzimat iz Kaštelanskog zaljeva, ko Boga te molim
Onda ću rade probat ovaj umjetni recept...to be on the safe side...bi li mi samo rekla kojom metodom su ti na kraju ipak utvrdili tu kroničnu upalu sinusa?
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:40   #58
Rengenski snimak je pokazao užasno stanje sa plućima i sinusima, same sjene, uoči terapije. To je bilo prije otprilike 13-ak godina. Tada sam završila na penicilinskim injekcijama plus ogromna koktel injekcija na kraju za imunitet. Prije toga sam obavila sve žive pretrage (napili su mi se krvi ), spirometrija, testovi na alergije, UZV sinusa. Nakon toga je stanje bilo bolje, no svake zime mi se u periodima javljaju bolovi (čelo, obrve) pogotovo kad puše hladan i suh zrak, kao što je bura. Sekret se slijeva niz grlo u pluća, pogotovo kad sam u ležećem položaju navečer u toploj prostoriji. Tomu je kriva moja ex dr, koja svojim odugovlačenjem nije uopće prepoznala jaku akutnu upalu sinusa, a dok se to sve otkrilo bilo je već kasno. Prešlo je u kronično, tako su mi brojni specijalisti rekli. Obavim ja tu i tamo pretrage, koje mi ne pokazuju ništa specijalno, osim što se ti sinusi znaju malo "upaliti", jednostavno su osjetljivi, moram ih držati pod kontrolom i dobro se paziti
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 10:09   #59
Quote:
Silverr kaže: Pogledaj post

SASTOJCI:
1.plastična šprica od 20 kubika (kupiš je u apoteci)
2. Litra kupljene vode (npr. Jana)
3. žličica sode bikarbone
4. 2 žličice krupne morske soli
Meni odštopava nos Rhinohorn. http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 10:26   #60
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Bravo!To je slično ovome s yoge šta je koristio. Naručujem!
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.