Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 01:04   #1081
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post

Ako ti fructis paše onda se drži njega. Znam kako ti je, do prije koju godinu i ja sam bio ovisnik o takvim šamponima al eto danas sam se uspio skinut sa njih. I dalje imam peruti al nije toliko kritično da potegnem za šamponom i ako i bude pretrpim al to je jako rijetko.
blago vama muskima kad mozete kosu prati svaki dan... meni se bome ne da, a i ne stignem uvijek.. inace bih i ja svaki dan koristila neki blagi sampon, pr. od kamilice....


moram napomenuti da povlacim sve sto sam napisala o crnom samponu od dr.temt-a!!! jucer sam oprala kosu s njim i danas me sve svrbi kao da sam oprala u obicnom samponu, sve se peruta, za poludit!! prvih par puta sampon mi je bio dobar (prvi put cak i odlican) ali evo ovaj put mi je vlasiste koma.. ne znam, stvarno.. ne dajem vise uopce novce za nikakve skupe sampone. drzim se fructisa!!! ionak kad probam nest novo drzi prvih par puta i onda sve po starom, cak i gore, tako da mi vise ni dobri stari samponi ne pomazu!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:09   #1082
croman: istina da su to sve teorije.naravno kod mene je takvo stanje da testiram ono sto mislim da bi moglo biti ok.nakon toga eliminiram ono sto ne valja a ostavljam ono koristno.definitivno sam dobro reagirao na vitamine i minerale (visoke doze).napravio sam i mali test.skinuo sam se s b6 i stanje mi se lagano pogorsalo.tako je i s ostalim stvarima.

sebor : minoxidil ne stvara bas takvu ovisnost.kosa ce ti se samo vratiti na razinu na kojoj je bila prije koristenja (probano) iako ja mislim da je tebi samo zbog stanja slabije hranjen korijen pa se kosa stanjila.to se meni znalo isto dogadjati.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:41   #1083
Quote:
Jasezezam kaže: Pogledaj post
Obzirom da i sam imam probleme sa Seborejom na licu, ispod očiju, oko nosa i na dijelu čela, koristim "Diprogenta" kremu koju možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta.

Obzirom da se radi o kostikosterodu, terapiju provodim kada crvenilo dođe do izražaja, koža počinje peći, neposredno prije pojave ljuštenja, u pravilu 2 do 3 puta mjesečno. Diprogenta definitivno pomaže već poslije prvog mazanja i nema ju potrebe nanositi svaki dan.

Dodatno, dermatolog mi je propisao "Protopic 0,1 %" što povremeno koristim između uporabe Diprogente sa kojom se ne bi smjelo pretjerati. Ova mast je iz uvoza i drži ju jedna privatna ljekarna iza Kvatrića.

Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći. Meni pomaže već par godina.
diprogenta ti je kombinacija jakog kortikosteroida i antibiotika i ne preporučuje se za dugotrajnu upotrebu na licu, radije probaj nešto slabije, npr. fluacet gel koji sadrži slabiji steroid.
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:52   #1084
zar fluacet nije povucen? navodno ima kancerogena svojstva... a uostalom je i kortikosteroid, a njega nikome ne bih preporucila.
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:43   #1085
Je povučen je al je bio zakon. Neznam ni sam koliko tuba sam potrošio, mazao cijelu glavu s njime i eto još sam živ
Da neznam koliko je štetno ako čovjek nezna za bolje i u tom trenutku mu je gadno,čak da na pakovanju ima i mrtvačka glava opet bi ga uzeo.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:07   #1086
Quote:
moripop kaže: Pogledaj post
zar fluacet nije povucen? navodno ima kancerogena svojstva... a uostalom je i kortikosteroid, a njega nikome ne bih preporucila.
hm nisam nigdje čuo da je fluacet kancerogen, osim u jednom postu na ovom forumu u kojem stoji da je navodno to razlog zbog kojeg je povučen, a fluacet i dalje stoji na stranicama JGL tako da to ne bih uzimao za ozbiljno.
osobno ga ne koristim pa ne znam ima li ga trenutno u ljekarnama, ali postoji gel s fluocinolon acetonidom drugih proizvođača koji je sigurno manje štetan od diprogente.
a rak mogu izazvati svi imunosupresori.
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:07   #1087
Quote:
^Jack^ kaže: Pogledaj post
hm nisam nigdje čuo da je fluacet kancerogen, osim u jednom postu na ovom forumu u kojem stoji da je navodno to razlog zbog kojeg je povučen, a fluacet i dalje stoji na stranicama JGL tako da to ne bih uzimao za ozbiljno.
osobno ga ne koristim pa ne znam ima li ga trenutno u ljekarnama, ali postoji gel s fluocinolon acetonidom drugih proizvođača koji je sigurno manje štetan od diprogente.
a rak mogu izazvati svi imunosupresori.
evo tu je rocky07 spominjao zašto je povučen: https://www.forum.hr/showthread.php?t=210620&page=33

koliko ja znam, nema ga više u ljekarnama.

ja sam ga prije godinu i pol koristila par puta na licu i stvarno je pomogao, ali odlučila sam se ipak za manje agresivnu varijantu u borbi protiv SD-a, tako da sada koristim fresh farmacy sapun iz lusha, a nakon pranja mažem lice običnom niveom soft. nemam trenutačno problema.

Zadnje uređivanje moripop : 30.01.2011. at 22:17.
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:17   #1088
Thumbs up

Ja sam se godinama bezuspješno borio protiv seboreje na licu i vlasištu(kortikosteroidi, razne kreme) i ništa nije pomagalo dok prijatelj, koji je također ima nije slučajno otkrio Vichy-ev šampon protiv prhuti koji je potpuno riješio perutanje i svrbež vlasišta. Treba jedino raditi pauze jer je dosta agresivan, tako da nakon mjesec dana par puta operem kosu nekim blagim šamponom.Ovaj šampon je u ljekarni oko 85 kn, ali meni vrijedi svake kune.
Za perutanje i cvrenilo na licu koje je bilo svakodnevno napokon otkrio proizvode od Uriaga. Gel Zn-Cu kojim se sapuna lice ujutro i navečer, a zatim se namaže Uriage emulzijom. I gel i emulzija su Uriage-ov program za svakodnevnu njegu protiv seboreje.
Gel košta oko 170kn, emulzija oko 120, ali još nisam potrošio, a koristim već tri mjeseca. Malo je skupo, ali već tri mjeseca sam bez ljuskica i crvenila na licu
miro31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:34   #1089
Miro, možeš li, molim te, napisati točan naziv proizvoda koje navodiš? Dakle, Vichyjev šampon protiv prhuti (vjerojatno ima neki svoj naziv - da me teta ne gleda blijedo kad joj dođem i tražim to), zatim Uriage gel Zn-Cu (je li to cink - bakar ili što je to točno i kako se točno zove?), i ta emulzija - kako se zove točno? Hvala unaprijed.

I može li se sve to kupiti bez prethodnog odlaska dermatologu? Išao sam već puno puta, ali ništa što mi je prepisala - nije pomoglo! Više mi se ne troši novac još i na dermatologa koji će mi napisati recepte za skupe kreme koje ne pomažu!
fritz75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 16:51   #1090
pozdrav svima,

imam jedno pitanje. mislim da imam seboreju,bila sam kod dermatologa prije 3 godine i rekli su da nije to nista. imala sam crvene fleke po rukama,strasno suhe,svrbilo me za poludit. izgledalo je kao da je netko ugasio cigaru na meni. rub je bio jos crveniji.toga imam puno manje sada ali imam crvene fleke po celu,jako suhe i po obrazima. kosa mi je katastrofalno puna (masne) prhuti.kosa sama po sebi i nijenesto masna ali jako me svrbi tjeme.

ono sto sam pronasla na netu izgleda kao i moj slucaj. ali nisam bas sigurna.
moze li biti seboreja ili je nesto slicno?
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:22   #1091
Naziv šampona je Vichy dercos protiv prhuti (zeleno bijele boje). Imaš za masnu i suhu kosu. Ja sam imao ljuskice prhuti na glavi pa sam uzeo za masnu, a ako imaš vrlo sitnu prhut onda uzmi za suhu. Ne možeš se zabuniti.
Uriage gel Cu-Zn je bakar cink i obavezno traži taj jer mi je žena u ljekarni skoro prodala krivi. Ima 200ml i gel je zelene boje u prozirnoj boci.
Emulzija je plavo-bijele boje u pakovanju 40 ml.
Gel i emulzija su uriage-ovi proizvodi posebno za seboreju pa mislim da ne možeš pogriješiti.
Također postoji i uriage krema Cu-Zn,ali odvratno smrdi pa je ne koristim.
Šampon,gel i kremu možeš naravno kupiti bez recepta u ljekjarni.

http://www.mistrys.co.uk/vichy-derco...sy-p-1121.html

http://www.skinsuncare.com/uriage-cu...,4,9530662.cfm

http://www.parapharmastock.com/4426-...ube-40-ml.html

Evo da vidiš slike, da ne dođe do zabune, nadam se da će ovo stvarno pomoći jer sam ja godinama išao kod dermatologa i svašta isprobavao, a ovo je jedina prava stvar na koju sam naišao.
Javi jel djeluje!!!
miro31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:55   #1092
Odlično! Puno hvala na informacijama.
fritz75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:13   #1093
Quote:
fritz75 kaže: Pogledaj post
Odlično! Puno hvala na informacijama.
Ako zelite zapadnu medicinu,imate Uriage i Biodermu,sa linijama za seboreični dermatitis
http://www.labo-uriage.com/index.php...mid=30&lang=en
ova linija cink-bakar-gel je za razne atopije,a ova linija čiji sam link dao je za seboreju
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 22:05   #1094
Meni je dermatolog dijagnosticirao seboroični dermatitis i preporučio korištenje Uriage D.S. gela i Kelual D.S. kreme te Sona gela.Nakon dva mjeseca korištenja rezultati su bili zapanjujući.Povuklo mi se perutanje u obrvama i po nosu,no nakon korištenja tog Sona gela brada mi se počela nekontrolirano ljuštiti što danas ne mogu uopće kontrolirati(prije je bilo sve u redu).Prestao sam s korištenjem tog sranja,ali oko usta i brade je još prisutno ljuštenje s povremenim crvenilom.Imam osjećaj da mi je to sve odmoglo,a ne pomoglo kako me dermatologica uvjeravala.Je li tko imao sličan/isti problem?
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe
Drveni Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:08   #1095
dali netko zna..utječe li seboreja na opadanje kose..naime meni je dijagnosticirana seboreja imam masno vlasište koje se peruta i malo zacrveni a svrbež i nije toliko velik..svi su mi hormoni i željezo ok...a vidila sam da se spominje da seboreja dovodi do opadanja kose..ima li mogućnost da mi se kosa prorijedi..inače imam 20 godina
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 00:28   #1096
Quote:
tonček333 kaže: Pogledaj post
dali netko zna..utječe li seboreja na opadanje kose..naime meni je dijagnosticirana seboreja imam masno vlasište koje se peruta i malo zacrveni a svrbež i nije toliko velik..svi su mi hormoni i željezo ok...a vidila sam da se spominje da seboreja dovodi do opadanja kose..ima li mogućnost da mi se kosa prorijedi..inače imam 20 godina
ja sam naisla na par izvora koji tvrde da seboreja ne uzrokuje ispadanje kose. kod sebe nisam primijetila neko znatno ispadanje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:08   #1097
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ja sam naisla na par izvora koji tvrde da seboreja ne uzrokuje ispadanje kose. kod sebe nisam primijetila neko znatno ispadanje
dali je u tebe prisutna masna ili suha seboreja..jer sam pročitala da upravo to mašćenje kod seboreje izaziva opadanje a ne sama seboreja po sebi?
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:32   #1098
Question

Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Moj Slučaj;

Imao sam seborično lice i to na mjestima gdje su brkovi,sa strane nosa, između očiju i obrve te na zaliscima kose...

uglavnom, borba godinama s kremama,šamponima,tabletama, dokotorima i čega sve ne, ali pukom slučajnošću nađem spas...

svako jutro prije posla je sljedilo mazanje i tretiranje tog crvenila, i to me izluđivala ali jednog dana, kad mi je lice taj dan bilo još i okej, dođe u firmu jedan gospodin i primjetivši lagano crvenilo pokraj nosa upita me jel imam problema?

kažam da, a on uzme papir i napiše Prunax losion i kaže malo je skuplji ali je mene nakon 25g svega i svačeg spasio...

ja 10 dana zaboravim na tipa, onda mi lice totalno se oljušti i ja u apoteku po losion(140kn) i nanesem ga po uputstvima...
sutradan mi lice katastrofa-ja popizdio,majku,oca ali nakon 2.3 dana osjetim da se koža smirila i poboljšanje i evo 2 godine lice mi kao novo...

s vremena na vrijeme.2,3 puta g. kupim bočicu i katkad nanesem, inače tjednima nema potrebe...
lice ima zdravu boju a ne crvenu ka indijanac ka prije..

nije nikakva reklama al preporučujem toplo,

i bog blagosovio onog tipa šta mi je kazao za njega
e sad zanimalo bi me kolika je cijena Prunaksa dali ga se moze nabaviti RH ,. nacin lijecenja i sitniji detalji oko tog produkta .dali je štetan za organizam
velikabriga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:38   #1099
Quote:
velikabriga kaže: Pogledaj post
e sad zanimalo bi me kolika je cijena Prunaksa dali ga se moze nabaviti RH ,. nacin lijecenja i sitniji detalji oko tog produkta .dali je štetan za organizam
pisalo se već o tome na ovoj temi. samo malo proslitati.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1004
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:09   #1100
Quote:
tonček333 kaže: Pogledaj post
dali je u tebe prisutna masna ili suha seboreja..jer sam pročitala da upravo to mašćenje kod seboreje izaziva opadanje a ne sama seboreja po sebi?
uf,koliko sam uspjela progooglat - cini mi se da je masna seboreja (javljaju se zuckaste naslage) ali kada dodje do pojave krastice ona je vrlo suha... tako da zapravo ni sama ne znam
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.