Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 18:51   #1561
Pozdrav!
Nisam stigla sve čitati nego sam prvih 10-ak stranica i zadnjih nekoliko. Ugl, Već 10-ak godina imam seboreju na vlasištu. Prije 4-5 godina nakon mukotrpnog traženja, našla sam mast Psorex i Med života (tada sam mislila da imam psorijazu), nakon mazanja s time potpuno mi se uklonilo iza na glavi i dan danas se nije pojavilo, međutim na rubu čela i početku vlastiša se nije maknulo, svih ovih godina uspjela sam održavat taj krug na promjeru 3 cm, ali sam u 11.mj prestala koristit psorex i počela neke druge kreme i evo sad ima nekih mjesec dana da se taj krug počeo proširivat. Zato sam sad na ovom forumu pa od danas krećem sa savjetima koji su mi se ovdje činili dobrim. Kupila sam Alverde šampon za suho i osjetljivo vlasište jer mi se isto čini da bi mogao bit dobar.
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 18:53   #1562
Quote:
face_to_face kaže: Pogledaj post
Takodjer sam imala problema sa seboreicnim dermatitisom. Od xy skoro bezuspjesnih sampona i gluposti; na netu sam procitala recept necije bake. U rakiji (2dcl) pokiseljeno 30 cesana bijelog luka - kisele se oko 10tak dana. Tom "vodom" koju sam stavila u spricu sam par sati prije pranjapospricala cijelo vlasiste - otada nema nikakvih znakova seboreje. Kao da je nestala; cak mi se kosa obnovila. Jedini nedostatak ovog "lijeka" je sto cijela kuca smrdi a i kosa dok je mokra tj dok se ne prosusi.
Uz to, koliko mogu, pazim na prehranu i pijem cajeve; posebno od gospine trave i stolisnika!.

Sto se tice euten kreme - i ja sam cula da je dobra - i napravila je prema receptu sama kod kuce. Cudi me da joj je tako visoka cijena.

zanima me koliko dugo si tako špricala vlasište? pretpostavljam na svako pranje dok nije nestalo?
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 18:55   #1563
Quote:
Dott kaže: Pogledaj post
da.. ne mogu stavit sliku pa sam je digla, evo link:

http://s23.postimg.org/59gpvj7iz/image.jpg

vidim seboreja ti je bila na istom mjestu gdje i meni, zanima me jesi još s nečim mazala osim vinskim octom jer perem kosu svaka 2 ili 3 dana, danas ću napravit ovo što si ti, al šta da onda iduća 2 dana? nadam se da neće štetit ako nastavim sa biljnim kremama kao i do sada
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 10:48   #1564
Pozz :)

bice bolje jdnog dana
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:23   #1565
Ja ne mogu se riješiti perutanja obrva, ima li neko prijedlog?

Je li moguće da mi je tu koža izuzetno suha(usljed čestog pranja) pa da je probam nečim "vlažiti", nekom posebnom kremom

Doduše sam probao svašta od hidratantnih, sa vitaminima itd.
Tačno više ne znam šta da probam....
xRossoneRx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 12:50   #1566
Jucer mi konacno stigao MSM iz iherba.
Pomaze li to stvarno icemu oko seboreje?
Imam lagani oblik svrbeza vlasista tu i tamo malo perutanje vlasista i iza uha.
I to ne bas svaki dan, ali hocu se toga rijesiti.
Svrbez se javlja i na straznjem dijelu glave oko potiljka sto i nije bas tipicno za seboreju.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 16:14   #1567
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Jucer mi konacno stigao MSM iz iherba.
Pomaze li to stvarno icemu oko seboreje?
Imam lagani oblik svrbeza vlasista tu i tamo malo perutanje vlasista i iza uha.
I to ne bas svaki dan, ali hocu se toga rijesiti.
Svrbez se javlja i na straznjem dijelu glave oko potiljka sto i nije bas tipicno za seboreju.
Ja sam to probao prije mjesec i MSM nema ama bas nikakvo djelovanje u mom slucaju. Bacene pare.
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 13:32   #1568
Meni je na dijelu obraza malo crvenilo i to je to..živcira me užasno.

Na dijelu obrva mi se malo ljušti koša i opadaju obrve . Dio obrva bliže sredini. Poviše nosa ravno.

Od jeseni mi muci ta seboreja i ocito cu morat napokon u dermatologa...

Kad vidin slike kakvih sve slucajeva ima ja san mala beba..al me isto živcira...i straj me da se jos ne razvije na cilo lice.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 09:41   #1569
Pozz

Zadnja 2 mjeseca me drzi konstantno i nikako da ode (da popusti majku mu)
Dosta znam o seboreji,dosta sam citao i sve to al je vrijeme da i neke stvari promijenim u zivotu i s toga sam sebi stavio do znanja da uvedem 10 stvari i 10 stvari koje moram izbaciti u zivotu da vidim hoce li biti napretka,moram pokusati jer ovako je stvarno uzas...(kreme,tablete i ostale maze su samo maska)Dakle

10-stvari koje izbacujem su:
1.cigarete baciti u potpunosti 2.bez kafe
3.bez gaziranih sokova 3.izbaciti sav zivi secer 4.masnu hranu 5.gazirani sokovi
6.zaboraviti sate provedene pored kompjutera 7.alkohol svesti na minimum
8.sto manje biti u kuci (u zatvorenom zagusljivom prostoru)
9.sto manje stresa i nervoze i 10.za ovo nisam siguran ali sam negdje procitao da i masturbacija utice na seboreju (mozda je i smijesno)tako da i to svodim na minimum (recimo jednom u 10 dana)

10-stvari koje ubacujem su:
1.minimalno 4 litra ciste vode denvno 2. 2 jabuke dnevno i dosta sirovog povrca
3.redovna i zdrava ishrana 4.na spavanje najkasnije do 23:00h dok ustajanje 7h 5.boravak vani na cisto zraku 6.dnevna fizicka aktivnost (trcanje,biciklizam da se znoj pusti ) 7.proizvode bogate vitaminima c i b,omega 3--- 8.zeleni čaj ili čaj od koprive 9.propolis kapi 10.cisti cijedjeni sokovi kao sto su (cvekla,sibirska aronija-borovnica,mrkva i slicno)

Mozda je ovo sve i smijesno al i sama pomisao na cisto lice bez perutanja i crvenila zaista uliva neku nadu i vrijedi barem pokusati,jer se usitinu nudi zdraviji zivot...mozda neko i zivi ovim "zdravijim"zivotom a ipak ima problem sa seborejom,neko je ima a nikada nije pokusao sa ovim navedenim stvarima kao ja naprimjer,,,ko zna mozda mi bas taj nacin zivota pomogne da se rijesim ove napasti...


REZULTATE JAVLJAM ZA 7-10 DANA !
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 10:33   #1570
Ja šećer ne konzumiram već mjesecima pa mi se svejedno pojavila seboreja, uzrok je stres. Možeš ti jesti najzdravije, lokati 5 litara vode dnevno, ali to ne vrijedi ništa ako si pod stresom.
tina2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 12:28   #1571
Quote:
KenoBosanac kaže: Pogledaj post
Zadnja 2 mjeseca me drzi konstantno i nikako da ode (da popusti majku mu)
Dosta znam o seboreji,dosta sam citao i sve to al je vrijeme da i neke stvari promijenim u zivotu i s toga sam sebi stavio do znanja da uvedem 10 stvari i 10 stvari koje moram izbaciti u zivotu da vidim hoce li biti napretka,moram pokusati jer ovako je stvarno uzas...(kreme,tablete i ostale maze su samo maska)Dakle

10-stvari koje izbacujem su:
1.cigarete baciti u potpunosti 2.bez kafe
3.bez gaziranih sokova 3.izbaciti sav zivi secer 4.masnu hranu 5.gazirani sokovi
6.zaboraviti sate provedene pored kompjutera 7.alkohol svesti na minimum
8.sto manje biti u kuci (u zatvorenom zagusljivom prostoru)
9.sto manje stresa i nervoze i 10.za ovo nisam siguran ali sam negdje procitao da i masturbacija utice na seboreju (mozda je i smijesno)tako da i to svodim na minimum (recimo jednom u 10 dana)

10-stvari koje ubacujem su:
1.minimalno 4 litra ciste vode denvno 2. 2 jabuke dnevno i dosta sirovog povrca
3.redovna i zdrava ishrana 4.na spavanje najkasnije do 23:00h dok ustajanje 7h 5.boravak vani na cisto zraku 6.dnevna fizicka aktivnost (trcanje,biciklizam da se znoj pusti ) 7.proizvode bogate vitaminima c i b,omega 3--- 8.zeleni čaj ili čaj od koprive 9.propolis kapi 10.cisti cijedjeni sokovi kao sto su (cvekla,sibirska aronija-borovnica,mrkva i slicno)

Mozda je ovo sve i smijesno al i sama pomisao na cisto lice bez perutanja i crvenila zaista uliva neku nadu i vrijedi barem pokusati,jer se usitinu nudi zdraviji zivot...mozda neko i zivi ovim "zdravijim"zivotom a ipak ima problem sa seborejom,neko je ima a nikada nije pokusao sa ovim navedenim stvarima kao ja naprimjer,,,ko zna mozda mi bas taj nacin zivota pomogne da se rijesim ove napasti...


REZULTATE JAVLJAM ZA 7-10 DANA !
Taman kad sve to izbacis ces krepat:-)previse ti to odjednom ,izbaci šećere,maslac ,mliječne proizvode i tuci po povrću 10ak dana.evo moja seb je podivljlala zadnjih mjesec dana,sve zbog stresa i jogurta:-)
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:51   #1572
:)

Da tina ali nije samo do secera vec do svega ovog sto sam naveo i znojenje i voda zdrava hrana i da napisao sam,sto manje stresa i nervoze...jednostavno pokusat ovako jer se nema sta izgubit jer i zdrav cojk (bez seboreje) nebi se trebao trpat masnom hranom i ostalim nezdravim proizvodima zbog svega ostalog...pozz
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:54   #1573
ehehe

ehehe jest nagla promjena nema sta al sam reko sebi idemo ovako pa sta bi bi,barem 10 dana pa da se onda pogledam ogledalo i da vidim imal kakvih rezultata, jer znam dok sam radio u sloveniji nije bilo masne hrane radio sam po 12 sati dnevno vani znojio se maximalno,pio dosta tecnosti na seboreju bio i zaboravio jer ni traga joj nije bilo...kako god i tini sam gore napisao isto vrijedi pokusati jbg
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 20:35   #1574
Godinama imama problema s aknama, ali sam stavila to pod kontrolu, ali u zadnje vrijeme sam pod jakim stresom i sve mi je podivljalo, i lice i vlasište je skroz crveno, upaljeno, pojavila se seboreja. Kao da da se živa raspadam, ne jedem slatko mjesecima, ni čipseve i takve stvari, relativno se zdravo hranim, ali ništa ne pomaže zbog prokletog stresa.
tina2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 23:15   #1575
Stres ju hrani maksimalno.meni je isto najgore kad se nerviram.evo vec mjesec dana nikako da se smanji..
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:13   #1576
Quote:
tina2412 kaže: Pogledaj post
Godinama imama problema s aknama, ali sam stavila to pod kontrolu, ali u zadnje vrijeme sam pod jakim stresom i sve mi je podivljalo, i lice i vlasište je skroz crveno, upaljeno, pojavila se seboreja. Kao da da se živa raspadam, ne jedem slatko mjesecima, ni čipseve i takve stvari, relativno se zdravo hranim, ali ništa ne pomaže zbog prokletog stresa.

Da slazem se da stres utice ponajvise,al mi malo cudno ovo npr kad mi seboreja prodje na par dana,pa ko je sretniji od mene,ko vise pjeva i seta gradom,ni traga stresa u tim danima i onda odjenom ujutro ustanes i bum...zelim da kazem da stres utice ali mora tu jos biti svasta nesto sto je tjera na nase lice ( da je barem na guzici nebi smetalo) heh pozz
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:16   #1577
Quote:
Hitretz84 kaže: Pogledaj post
Stres ju hrani maksimalno.meni je isto najgore kad se nerviram.evo vec mjesec dana nikako da se smanji..

Kod mene zadnjih 2 mj kako stoji stoji,zab sam kako mi izgleda dio lica oko nosa,ono bez crvenila al bice neke nafake valjda,heh
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:20   #1578
Bila sam za vikend na moru, izvan uobičajene prehrambene rutine - dakle bez voćnih šejkova ujutro i navečer i bez puno voća i vode.
Pila sam tamo dosta piva i jela začinjenu hranu i slatkiše. Također zrak je tamo koliko mi se čini jako vlažan, stalno sam osjećala da mi odjeća nije dovoljno suha, kao da sam je skinula poluvlažnu sa sušilice.
Koža mi je podivljala kako već dugo nije. Prvi put mi se pojavilo crvenilo i ljuskanje na obrazima, inače je bilo "samo" u korjenu nosa, uši unutra i izvana, između lopatica na leđima, rub kose.
Čim sam došla kući sve se odmah počelo povlačiti. Ustrajalo je samo na obrazima no trenutno se mažem kremom Medosan Colostrum Dermacell drugi dan i skoro je nestalo - preporučujem.
Uglavnom, meni izgleda ne ovisi o stresu nego isključivo hrana i piće.
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 18:50   #1579
Quote:
Lois Lane kaže: Pogledaj post
Bila sam za vikend na moru, izvan uobičajene prehrambene rutine - dakle bez voćnih šejkova ujutro i navečer i bez puno voća i vode.
Pila sam tamo dosta piva i jela začinjenu hranu i slatkiše. Također zrak je tamo koliko mi se čini jako vlažan, stalno sam osjećala da mi odjeća nije dovoljno suha, kao da sam je skinula poluvlažnu sa sušilice.
Koža mi je podivljala kako već dugo nije. Prvi put mi se pojavilo crvenilo i ljuskanje na obrazima, inače je bilo "samo" u korjenu nosa, uši unutra i izvana, između lopatica na leđima, rub kose.
Čim sam došla kući sve se odmah počelo povlačiti. Ustrajalo je samo na obrazima no trenutno se mažem kremom Medosan Colostrum Dermacell drugi dan i skoro je nestalo - preporučujem.
Uglavnom, meni izgleda ne ovisi o stresu nego isključivo hrana i piće.
Eh bas to Lane i ja pricam,nije svacija seboreja ista tj koza,na svakoga reaguje na drugaciji nacin i to je takva "bolest" da se mora svasta isprobati...pozz
KenoBosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:39   #1580
Smile Pozdrav svima

Prije svega da vas sve pozdravim I možda dam koji savjet...Imam 26 godina I zadnjih 2-3 godina simptomi seboreje su se izrazito pogoršali,u početku je bilo samo oko nosa malo crvenila I ljuštenja da bi to nakraju preraslo u crvenilo brade,poneka točkica na obrazima,obrvama,a pogotovo iznad usna,čak nije bilo toliko ljuštenja koliko crvenila. Prije par mjeseci sam dobio od "punice" ČIČAK šampon(protiv opadanja kose I suhe peruti) marke Olival,te šampon protiv opadanja kose NERILEX firme Zdravlje Kozmetika s tim da jednim šamponom perete kosu jedan dan,a nakon 2-3 dana sa drugim. Za lice sam dobio magareći melem(nekome će biti možda smiješno) I sapun od magarećeg mlijeka.Zasad sam zaista prezadovoljan jer mi pomaže,da se razumijemo crvenilo ne nestane odmah al se smanji nakon pola sata sigurno(bar u mojem slučaju),drugi dan bude upola manje,pa čak I ne bude vidljivo puno..sve ovisi koliko je crvenilo I ostalo bilo izraženo. Uglavnom,nadam se da će moj post biti nekome od koristi pa možda I netko proba da razmijenimo iskustva,u svakom slučaju,nastojat ću odgovorit svakome kakva god pitanja bila.
zagor0504 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.