Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 12:42   #1
Prirodna njega - normalna/mjesovita i osjetljiva koza

zanima me zašto vam hollyplantovi proizvodi nisu dobri??
meni je lice savršeno otkad koristim njihovo mlijeko za skidanje šminke na bazi bademovog ulja, koje ne ispirem. priznajem da njihove druge proizvode nisam probala, pa ne mogu suditi...
na ovom topicu sam našla niz korisnih savjeta, pa sam tako i ja počela koristiti primaverina ulja. jojobu stavljam svaku večer na cijelo lice, a divlju ružu oko očiju i rezultati su očaravajući!! koristim ih 3 tjedna i ne mislim prestati! za dan su mi ulja premasna jer se svakodnevno šminkam, pa koristim vichyevu kremu.

zanima me što bih od prirodne kozmetike mogla koristiti preko dana, a da ne budem masna? shea maslac ne bih jer imam mješovitu i osjetljivu kožu. molim savjet za neku prirodnu nemasnu kremicu!
shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:39   #2
Prirodna njega - mjesovita i osjetljiva koza

Topic za savjete i preporuke o njezi masne i ujedno osjetljive koze.


Sjecam se da je phyto preporucio caj od cicka, 3x dnevno kod neciste koze. Da li bi to pomoglo i masnoj?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:53   #3
Patientia, mozes li promijeniti naslov u mjesovita i osjetljiva i dodati post broj 7117

Hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:10   #4
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Sjecam se da je phyto preporucio caj od cicka, 3x dnevno kod neciste koze. Da li bi to pomoglo i masnoj?
gdje se moze kupiti i koja je cijena?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:17   #5
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
gdje se moze kupiti i koja je cijena?
U bio&bio, cijena 11,50kn
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:22   #6
Možda ovo pitanje nije baš za ovu temu, ali mislim da nema smisla da otvaram novu.
Naime, imam nećakinju koja će uskoro navršiti 18 proljeća
Koža joj je normalna prema masnoj s povremenim (vezano uz men. ciklus) izbijanjem sitnih prištića uglavnom na T-zoni (ne akni, ne potkožnjaka).
Koja bi bila preporuka za njegu, uz jednu otežavajuću okolnost u vidu alergije na orašaste plodove (dakle: ne lješnjak, ne makadamija)?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:30   #7
...jerbo sam malo zbunjena,ja ću pitat:kako se koristiti bademovim uljem (ili tako nešto ) za skidanje šminke?Dakle, ne za čišćenje nego baš za skidanje pudera...jel potrebno dodati eterično ulje lavande i čajevca,na pr. ili je dovoljno bademovo ? Koža mi je zrela i normalna,ten prilično čist.
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:22   #8
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Možda ovo pitanje nije baš za ovu temu, ali mislim da nema smisla da otvaram novu.
Naime, imam nećakinju koja će uskoro navršiti 18 proljeća
Koža joj je normalna prema masnoj s povremenim (vezano uz men. ciklus) izbijanjem sitnih prištića uglavnom na T-zoni (ne akni, ne potkožnjaka).
Koja bi bila preporuka za njegu, uz jednu otežavajuću okolnost u vidu alergije na orašaste plodove (dakle: ne lješnjak, ne makadamija)?
Ako ne želiš riskirati sa lješnjakom onda kombinacija jojobe i sjemenki grožđa. Mislim da bi joj to bilo ok.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:26   #9
Hvala na odgovoru Jojoba i sjemenke grožđa u jednakom omjeru ili...? Koja bi se eterična ulja mogla ubaciti (osim čajevca)? I koji hidrolat dolazi u obzir?
Vidiš, ne možeš ti toliko brzo odgovarati koliko ja mogu brzo pitati
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:57   #10
Pa ja bih predložila 10 ml jojobe i 20 sjemenki grožđa (pazi da je nerafinirano), a eterična može ružmarin verbenon i palmarosa.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 00:09   #11
Tesko da ce naci nerafinirano ulje sjemenki grozdja.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 03:47   #12
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Tesko da ce naci nerafinirano ulje sjemenki grozdja.
Evo ima sad i toga.
Kemig i Nada Bucić drže nerafinirano ulje sjemenki grožđa.

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 17:22.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 21:45   #13
Da , ima ja probala od Nade, radila i kreme s njim i
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:45   #14
Lijep pozdrav. Imam mješovitu kožu lica. Čelo se jako masti i n astaju sitni prištići i tu mi najbolje odgovaraju kreme za mješovitu kožu lica, međutim takve kreme mi uopće ne odgovaraju na obrazima. Na obazima mi je koža normalna, osjetljiva, ni suha ni masna, doduše sklona prištićima i rumenjenju i kad stavim takve kreme na obraz samo mi zamaste. Ima li tko kakav savjet?
Hvala.
Paklena Narandža is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 21:29   #15
Kako njegovati normalnu kožu? Dakle zimi možda mrvicu suha, ljeti možda mrvicu masna, ali generalno: normalna. Bez prišteva, bez proširenih pora, ali pojavljuju se prve bore (imam 33 godine). Sama jojoba definitivno nije pogodna(izaziva lagane prištiće), ali borice smijalice su se malo povukle, dakle ima i pozitivnih i negativnih rezultata. Znam da ljeto nije najpogodnije vrijeme za isprobavanje, ali lice traži nekakvu njegu. Možda ljeti koristiti neko "lakše" ulje, a zimi shea maslac (koje se meni jaako sviđa )? Merlina je već u drugom topicu predložila puno mogućnosti nrp. makadamija, jojoba, sjemenke marelice ili sjemenke grožđa, plod d. ruže,macerat mrkve , a od eteričnih sjeme mrkve, ali voljela bih i neki konkretan omjer. Pomagajte, jer ne vraća mi se kupovnim kremama sa ko zna kakvim sastojcima...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HjnC86kSHFw
...i dalje zauvijek...
a cap ne bon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 22:38   #16
Primjeri receptura: KLIK

Pravilo je da se uljne mjesavine nanose na vlaznu kozu (idealno vlaznu od hidrolata, tj tonika na bazi hidrolata). Osobno na dlanu mijesam tonik i uljnu mjesavinu, jer tako mogu omjer vodene i masne faze prilagoditi trenutnim potrebama koze - zimi stavljam vise uljne mjesavine, ljeti uglavnom samo tonik sa kap ulja.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 08:48   #17
hvala na linku , ali evo imam još par nedoumica : mogu li se i kod normalne kože možda očekivati reakcije poput onih koje se javljaju kod problematične: dakle nekakvo početno pogoršanje, bubuljice kojih nije bilo, crvenilo ili slično? je li potreban nekakav period navikavanja kože na prirodnu kozmetiku? jel u tom slučaju početne neželjene rakcije treba napravit neku stanku pa krenut iznova sa istom mješavinom ili treba odmah promijeniti sastav ulja?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HjnC86kSHFw
...i dalje zauvijek...
a cap ne bon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:19   #18
Čuj, uvijek postoji mogućnost za reakciju, ali ja bih rekla u tvojoj situaciji vrlo mala. Slobodno počni, pa ćeš sama vidjeti. Praksa se ne može mjeriti teorijom. Naravno, potrebno je i malo vjerovati u sve to .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:20   #19
Quote:
Paklena Narandža kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav. Imam mješovitu kožu lica. Čelo se jako masti i n astaju sitni prištići i tu mi najbolje odgovaraju kreme za mješovitu kožu lica, međutim takve kreme mi uopće ne odgovaraju na obrazima. Na obazima mi je koža normalna, osjetljiva, ni suha ni masna, doduše sklona prištićima i rumenjenju i kad stavim takve kreme na obraz samo mi zamaste. Ima li tko kakav savjet?
Hvala.
Krema koju rade fitoaromaterapeuti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:30   #20
Par početničkih pitanja..POMOĆ MOLIM

Pozdrav svima!
Ja sam se tek odnedavno počela zanimati za ulja i njihovu primjenu u kozmetici, i to nakon što sam sasvim slučajno svoju izmučenu kožu počela čistiti bademovim uljem nakon čega se naočigled preporodila.
Ujutro se umijem gelom i stavim svoju staru kremu, a navečer očistim lice bad.uljem i nakon toga ništa jer mi se čini da je koža baš zadovoljna. Inače je mješovita, dehidrirana, jako osjetljiva - lagana kuperoza, pigm. mrlje, 31 god, dakle prve bore itd.
Razmišljam ako počnem koristiti neka ulja za noćnu/dnevnu njegu, kako to ide? Jel ostaci bad.ulja smetaju upijanju noćnog ulja? Ili noćno ulje (neko drugo) uopće ne treba ni stavljati?
Jel zna netko neko ulje za dnevnu njegu koje bi se moglo tako dobro upiti kao badem, nakon čega bi se umjesto klasičnog pudera moglo staviti samo malo mineralnog pudera? Nešto od oshadhija ili nešto drugo?
Sorry zbog dugačkog posta, nemam koga drugog pitati..Pliz..
ladyhawke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.