Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 19:46   #2741
MOLIM ZA POMOĆ

imam 27 godina i koštane tegobe zadnjih 2-3 godine!
osjetljivost i pečenje u rebrima(to je bio 1. simptom),potom je krenulo zadebljanje prsne kosti i osjećaj jakog pečenja na hvatištu rebara za prsnu kost.
povremeno,takodjer, i pečenje u kostima ruku.
sve sam nalaze radila po nekoliko puta pa ću ispisati vrijednosti onih koji nisu u redu:

PARAT HORMON UREDAN (samo jednom je bio blago povišen)
KOŠTANA ALKALNA U PORASTU...U NEKOLIKO MJESECI POPELA SE SA 32 NA 50 ref.vrij. 11.6-29.6
D VITAMIN SNIŽEN ref vrij. iznad 75...MENI JE 50 (VADJEN U 5 MJ.)
KALCIJ U URINU POVEĆAN ref.vrij.2.5-6,2...KOD MENE JE 7,3
KALCIJ U KRVI U GRANICAMA NORMALE(SAMO JEDNOM JE BIO POVEĆAN)
FOSFOR U KRVI(NEKAD BLAGO POVEĆAN,NEKAD NORMALAN)
OSTEOKALCIN U GRANICAMA NORMALE
BETA CROSSLAPS U GRANICAMA NORMALE
VOLUMEN 24 h MOKRAĆE POVIŠEN ref.vrij. 600-1600, MENI JE 2200
HORMONI ŠTITNJAČE UREDNI
DEZINTOMETRIJA KOSTIJU U GRANICAMA NORMALE
UKUPNI PROTEINI U GRANICAMA NORMALE

obzirom na simptomatologiju i nalaze....dali je moguće da visoku koštanu alkalnu fosfatazu i pečenje u području rebara i prsne kosti uzrokuje nedostatak D vitamina(koji u 5. mj. iznosi 50)??
dali bih trebala uciniti jos koje pretrage?
koščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 11:06   #2742
Quote:
koščica kaže: Pogledaj post
imam 27 godina i koštane tegobe zadnjih 2-3 godine!
osjetljivost i pečenje u rebrima(to je bio 1. simptom),potom je krenulo zadebljanje prsne kosti i osjećaj jakog pečenja na hvatištu rebara za prsnu kost.
povremeno,takodjer, i pečenje u kostima ruku.
sve sam nalaze radila po nekoliko puta pa ću ispisati vrijednosti onih koji nisu u redu:..........................
dali bih trebala uciniti jos koje pretrage?
Pročitajte detaljnije prvi post tj. navedite dg.,kompletne nalaze s jedninicama jer meni ništa neznači nešto malo povišeno-sniženo,prvi put malo drugi ovako.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 16:42   #2743
ZADNJI NALAZI 5.mj.2012

PARAT HORMON 24 ...ref.vrij.15-65
KALCIJ 2,46... ref.vrij. 2.14-2.53
FOSFATI 0,99...ref.vrij. 0.79-1.42
KALCIJ U 24 SATNOM URINU 7.3...ref.vrij. 2,5-6.2
FOSFATI U MOKRAĆI 19.4...ref.vrij.12.9-42
VOLUMEN 24 SATNOG URINA 2200...ref.vrij.600-1600
KOŠTANA ALKALNA FOSFATAZA 50...ref.vrij. 11.6-29.6
D VITAMIN 50...ref.vrij. iznad 75
OSTEOKALCIN 26.9...ref.vrij.11-43
BETA-CROSSLAPS 0,251...ref.vrij. do 0.57

PARAT HORMON( IZ 2010.) POVIŠEN-10.2...ref.vrij 1.10-7.30
ANORGANSKI FOSFATI(9.mj.2011.) POVIŠEN 1.47...ref.vrij.0.79-1.42

DEZINTOMETRIJA UREDNA

ANAMNEZA:
koštane tegobe u trajanju od 3 godine.
sve je krenulo sa osjetljivosti i pečenjem u rebrima.potom je zadebljala prsna hrskavica(na hvatištu rebara za prsnu kost).ima dana kada me na tom mjestu toliko pece da ne podnosim odjeću.ponekad osjećam nelagodu i žarenje u zglobovima ruku.
koštana alkalna ima tendenciju rasta u zadnje 3 godine (ref vrij. do 29.6)...bila je 32,pa 38, a sada je 50!

dijagnoze nemam jos uvijek.receno mi je da se moze raditi o manjku d vitamina(koji je u 5.mj. bio 50).
čini mi se pomalo nevjerojatno da mali manjak d vitamina moze uzrokovati takv trogodišnje tegobe i porast koštane alkalne fosfataze?!
dali je opasan rast koštane alkalne fosfataze?

MOLIM VAS ZA MISLJENJE...STO UCINITI?
UNAPRIJED VELIKA HVALA!
koščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 19:11   #2744
Pozdrav!

prije nekoliko dana poslala sam Vam post sa svim nalazima.
Učinila sam citološku punkciju štitnjače i dobila rezultate, pa Vam ponovno sve šaljem, s nalazima cit.punk. na kraju posta, te Vas molim ako mi možete malo rastumačiti nalaz
Puno hvala!
P.


imam 28 godina, i problema sa štitnjačom. mama je imala hiper, pa hipo no sad je hvala bogu sve u redu.
mene je na pretrage uputila sestra kod ginekologa koja je prmjetila da mi vrat malo čudno izgleda.
osjećala sam se i osjećam se depresivno, prilično bezizlazna mi se čini svaka situacija, debljam se, zaboravljiva sam i općenito se loše osjećam.
prije 2 mjesec dobil sam terapiju euthyrox 50 i za sada imam ove nalaze:

prije 2 mjeseca krvne pretrage-
TSH-7.57 REFERENTNA VRIJEDNOST 0.55-4.78, METODA CLIA
T4 UKUPNI-110.2 REF. V. 58.1-140.6 METODA CLIA
T3 UKUPNI 1.9 REF.V.0.9-2.8

rezultrat od prije 2 mjeseca-uzv štitnjace:
desni režanj veličine 2x1,7x4,3cm, debljina istmusa 0,7cm a lijevi režanj 1,4x1,5x3,2cm. ehostruktura je u cjelosti inhomogenija, najviše u lijevom režnju koji većim dijelom zauzima neoštro ograničena hipoehogena zona veličine 1,4x1x1,1cm.

jučer sam bila na punkciji štitnjače a nalazi na FT3, FT4, TSH, TGA, TPO su sljedeći (nalaz od jučer):
FT4-vrijednost 14,8 jedinica (pmol/L) usporednice 11.5-22.7
FT3-vrijednost 6.27 jedinica (pmol/L) usporednice 2.76-6.45
TSH-vrjednost 2.67 jedinica (mU/L) usporednice 0.44-4.00
TPO-vrijednost >600 jedinica (IU/mL) USPOREDNICE <34 NEG.
TGA-vrijednost 593 jedinica (IU/mL) usporednice <115 neg.

nalaz citološke punkcije štitnjače:

Punkcija difuzno promijenjenog lijevog režnja (I) i tvorbe uz gornji pol lijevog režnja (II)
pri punkciji dostupan nalaz hormona i antitijela štitnjače.

citološki nalaz:
I. periferna krv, nešto limfocita, rijetke manje nakupine folikularnih stanica
II. punkcijom se dobije nešto guste žućkaste acelularni tekućine (nedijagnostički materijal)

Močim vas da mi objasnite da li me i kakve daljnje pretrage čekaju te što znači posljednji nalaz-za punkciju

puno hvala
petra12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 10:28   #2745
imam pitanje,molim vas pomoc,bebicaje stara 4 mj još nije cijepljena jer joj nalazi nikako nisu uredni,sad ima poviceni
s-ast 124
a-alt 91
a-ggt 47
ninatoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 20:12   #2746
Quote:
ninatoni kaže: Pogledaj post
imam pitanje,molim vas pomoc,bebicaje stara 4 mj još nije cijepljena jer joj nalazi nikako nisu uredni,sad ima poviceni
s-ast 124
a-alt 91
a-ggt 47
S obzirom da Vam je upit premješten s teme "Pedijatri", s Dječjeg zdravlja na ovu temu, pročitajte uputu u prvom postu, ovdje (kliknite na link) i nadopunite Vaš upit traženim podacima pa će Vam netko (vjerojatno kolega dr. Hrvoje, koji je i gastroenterolog) dati savjet.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 14:54   #2747
Jučer sam dobila nalaze krvi i vidim da su mi neke stvari označene kvacicom i povišene,pa ako netko može malo pojasniti:
S-GGT REZULTAT 39REFERENTNE VRIJEDNOSTI(9-35)
PROTEINI S -CRP 11.6rEFERENTNE VRIJEDNOSTI (5.0)

Za ovo zadnje me je pitala dali uzimam kakve ljekove i rekla sam da da(protiv bolova i ankslotike)
Sve ostalo normalno.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 17:06   #2748
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jučer sam dobila nalaze krvi i vidim da su mi neke stvari označene kvacicom i povišene,pa ako netko može malo pojasniti:
S-GGT REZULTAT 39REFERENTNE VRIJEDNOSTI(9-35)
PROTEINI S -CRP 11.6rEFERENTNE VRIJEDNOSTI (5.0)

Za ovo zadnje me je pitala dali uzimam kakve ljekove i rekla sam da da(protiv bolova i ankslotike)
Sve ostalo normalno.
A da pročitate prvi post?
Zar je to tako teško.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 18:39   #2749
Question Zbunjena sam...

Žensko, 30 god, s dijagnozom MS od 2006. - studija Bravo & Alegro
11.'11. - Detrunorm - radi ''hiperaktivnog'' mjehura propisuje neurolog, bez urološkog pregleda.

U zimi 2010/11 sam počela dobivati male crvenkaste flekice po rukama i nogama i na tim mjestima je moja oduvijek masna koža postala suha i ''ispijena''. Pojavljivale su se jako rijetko, trajale kratko (max.3 dana),jedna po jedna.

Ovo proljeće se stanje pokvarilo: trenutno ih imam 15-tak:ruke, noge, glutealno područje i oko pupka. Lagano se ljušte, ali sada traju dulje i ostavljaju ožiljke-drugačija pigmentacija-na mjestima tamnije nego rije, na mjestima svjetlije od ostatka kože. Ni u jednom trenu fleke nisu svrbile.

Prekjučer sam bila kod dermatologice. Pretpostavlja da je riječ o dehidraciji-kontrola za mjesec i pol sa slj. nalazima:
SE, CRP, KKS, DKS, GUK, hepatogram, urea, kreatinin, Fe, UIBC, TIBC, urin i uk. IgE.

CRP i IgE dobivam nalaz za 2 tjedna, ali sam danas dobila ovo:

Sedimentacija Erc: 8 (0-24)
K-Eritrociti : 4.91 (3,86-5,08)
K-Hemoglobin : 151 (119-157)
K-Hematokrit : 0.453 (0,356 - 0,470)
MCV : 92,2 (83,0-97,2)
MCH : 30,7 (27,4-33,9)
MCHC : 333 (320-360)
K-Leukociti : 12,6 (3,4-10,0)

Lab. koagulacija:
Trombociti : 315 (158-424)

Analiza mokraće:
zaprašen, žuta, kiselo
spec.težina : 1,020 (1,005 - 1,030)
proteini : 1 (0)
glukoza : norm. (norm)
ketonski spojevi : 0 (0)
bilirubin : 0 (0)
urobilinogen : norm (norm)
Krv - Erc : 1 (0)
Krv - Hb : 0 (0)
Leukociti : 3 (0)
Nitriti : poz. (0)

Sediment urina:
Eritrociti : 5-10
Leukociti: 30-40
Bakterija: masa


Metaboliti i supstrati:
S-Glukoza: 4,6 (4,40-6,40)
S-Bilirubin ukupni: 8 (3,0-20,0)
S-Kreatinin: 94 (63-107)
S-mokraćna kis. : 304 (134-337)

Enzimi:
S-ALP: 58 (54-119)
S-AST: 12 (8-30)
S-ALT: 9 (10-36)
S-GGT: 18 (9-35)

Elementi u tragovima:
S-željezo: 29,6 (8,0-30,0)
S - UIBC: 37,5 (26-59)

E sad, ja totalni laik se sječam iz biologije da povišeni leukociti znače bakterijsku upalu (koju ja nigdje ne osjećam, nemam temp. , nikakve bolove).
Brinu me ovi eritrociti, leukociti, proteini, nitriti i masa bakterija u urinu. Otkud to i kaj to znači?

I još jedna molba: Moja dr.opće pr. je jako šlampava i zadnje vrijeme. Jel napisala na uputnice sve kaj je dermatologica tražila? Di se izgubil TIBC?
Jel može ovaj nalaz čekati mjesec i pol ili je potrebno što prije dostaviti ga općoj praksi?
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:12   #2750
pročitala 1.post, ispisala sve vrijednosti...no,hoću li dobiti neki odgovor?!
koščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 00:38   #2751
Poštovani,

ponovno Vas molim za Vašu pomoć.

Danas sam dobila bakine nalaze krvi i analize stolice. Baka ima 80 godina i teški je srčani bolesnik (2 infarkta) kojemu su izričito odbacili mogućnost odlaska pod anesteziju i ikakvih operativnih zahvata. Ono što me danas šokiralo je što je doktorica rekla da sumnja da baka ima rak debelog crijeva. Nosili smo stolicu na analizu jer nam je baka rekla da je zadnjih 20ak dana jako tamna i proljevasta. Rekla mi je danas i da ju zadnjih 5-6 dana muči nekakva bol, pritisak u donjem području abdomena. Podigla sam nalaze krvi i ovo su vrijednosti koje mi je doktorica zaokružila i prema kojima je upućena na bolničko liječenje:


Evo vrijednosti (skupa s referentnima) za koje su mi danas rekli da ukazuju na rak, sutra idemo na daljnju obradu:

Sedimentacija Erc: 53 (5-28)
Leukociti: 10 (3.4-9.7)
Eritrociti: 3.34 (3.86-5.08)
Hemoglobin: 90 (119-157)
Hematokrit: 0.292 (0.356-0.470)
MCH: 26.9 (27.4-33.9)
MCHC: 308 (320-345)

Urea: 23.3 (2.8-8.39
Kreatinin: 188 (63-107)

Željezo: 8.4 (8-30)

Ono što me frapiralo je što su vrijednosti gotovo identične onima iz 2009., 2010., 2011. , koje su nam doktori, čak i za vrijeme 2 bolnička liječenja, otpisali i rekli da ne brinemo, da je riječ o godinama. A danas pričaju i o laganom zatajenju bubrega.

Ako biste mi mogli pomoći, postoji li uopće mogućnost da ove vrijednosti nisu odraz raka, nego možda hemeroida, čira ili nečega benignoga?

Unaprijed Vam zahvaljujem.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:15   #2752
danas sam išla mami po nalaz, vadila je (S) Laktat-dehidrogenoza (LD) rezultat je 216 jedinica U/L ref. interval < 241.
Dali mi može netko reći dali e nalaz ok ili?
alice1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 18:07   #2753
Evo mene ponovno tražim pomoć!

Ponovila sam test na CMV, uz njega sam se još testirala i na EBV. PRošli put je CMV Igg bio 1: 21 000 a Igm negativan. Sada je Igg 1:13 000, Igm i dalje negativan i to mi je jasno da je dobro ali EBV VCA Igg (EIA) je 47 (očekivani interval manje od 15), EBV VCA Igm (EIA) je 4 (očekivani interval manje od 13) i EBV EBNA Igg (EIA) 26 (očekivani interval manje od 3), jedinice su VE.
Što pak sada taj EBV Igm znači i koliko je štetan u trudnoći.Podsjećam, planiram trudnoću pa sam napravila testove preventivno, krvnu sliku sam također radila prije dvadesetak dana, sve u najboljem redu, ja se osjećam odlično. Neka mi netko ovo protumači molim Vas

Hvala!
moja milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 20:37   #2754
Quote:
alice1987 kaže: Pogledaj post
danas sam išla mami po nalaz, vadila je (S) Laktat-dehidrogenoza (LD) rezultat je 216 jedinica U/L ref. interval < 241.
Dali mi može netko reći dali e nalaz ok ili?
Poštovana,

nalaz LDH je, kao što se vidi, unutar referetnog intervala.

Lijepi pozdrav.
Quote:
moja milena kaže: Pogledaj post
Evo mene ponovno tražim pomoć!

Ponovila sam test na CMV, uz njega sam se još testirala i na EBV. PRošli put je CMV Igg bio 1: 21 000 a Igm negativan. Sada je Igg 1:13 000, Igm i dalje negativan i to mi je jasno da je dobro ali EBV VCA Igg (EIA) je 47 (očekivani interval manje od 15), EBV VCA Igm (EIA) je 4 (očekivani interval manje od 13) i EBV EBNA Igg (EIA) 26 (očekivani interval manje od 3), jedinice su VE.
Što pak sada taj EBV Igm znači i koliko je štetan u trudnoći.Podsjećam, planiram trudnoću pa sam napravila testove preventivno, krvnu sliku sam također radila prije dvadesetak dana, sve u najboljem redu, ja se osjećam odlično. Neka mi netko ovo protumači molim Vas

Hvala!
Poštovana,

nalaz IgG anti-VCA pozitivan i IgG anti-EBNA pozitivan, uz IgM anti-VCA negativan upućuje na prošlu infekciju ovim virusom (Epstein-Barr) i to nije ništa neobično jer većina ljudi će biti odnosno je bila inficirana tim virusom.

Trenutno nije poznato da bi EBV radio neke probleme u trudnoći.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 21:44   #2755
Puno Vam hvala, baš ste mi uljepšali večer Je da je 4 manje od 13 pa znači da je negativno ali me ipak malo bode u oko što je uopće ovdje ali nadam se da će sve biti u redu i mislim da bih ipak trebala "početi raditi na bebici" jer ako ovako nastavim istraživati naći ću još hrpu bolesti i sebi i mužu

Hvala!
moja milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 22:32   #2756
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
K-Leukociti : 12,6 (3,4-10,0)

Sediment urina:
Eritrociti : 5-10
Leukociti: 30-40
Bakterija: masa


Enzimi:
S-ALP: 58 (54-119)
S-AST: 12 (8-30)
S-ALT: 9 (10-36)
S-GGT: 18 (9-35)

Elementi u tragovima:
S-željezo: 29,6 (8,0-30,0)
S - UIBC: 37,5 (26-59)

E sad, ja totalni laik se sječam iz biologije da povišeni leukociti znače bakterijsku upalu (koju ja nigdje ne osjećam, nemam temp. , nikakve bolove).
Brinu me ovi eritrociti, leukociti, proteini, nitriti i masa bakterija u urinu. Otkud to i kaj to znači?

I još jedna molba: Moja dr.opće pr. je jako šlampava i zadnje vrijeme. Jel napisala na uputnice sve kaj je dermatologica tražila? Di se izgubil TIBC?
Jel može ovaj nalaz čekati mjesec i pol ili je potrebno što prije dostaviti ga općoj praksi?
Poštovana,

nalaz urina imponira kao neka bakterijska infekcija. Vi, međutim, ne navodite neke smetnje. Postavlja se pitanje jeste li uzorak urina za pretragu ispravno dali i je li došlo do kontaminacije ("onečišćenja") uzorka sekretom iz rodnice. Što je s ginekološke strane, imate li kakav iscjedak ili nekih tegoba?

U krvi se vidi blaga leukocitoza, ali nema diferencijalne krvne slike da je teško išta suvislo zaključiti o čemu se radi.

Nešto niži ALT nema nikakvo kliničko značenje.

TIBC se može izračunati na temelju poznatih vrijednosti Fe i UIBC, tako da je sve u redu.

Možda bi kolega Hrvoje još štogod dodao?

Lijepi pozdrav.

edit: koščice, pričekajte da se dr. Hrvoje ulogira na forum. On će Vas znati bolje uputiti od mene.

Nicole_Lilly, s obzirom da je ova problematika baš specijalizacija dr. Hrvoja, bolji ćete savjet od njega dobiti pa također pričekajte da se javi. Ja zasad mogu komentirati da se vidi anemija uslijed nedostatka željeza u nalazu i da jedan od uzroka ovakve vrste anemije može biti i krvarenje, a tako i krvarenje iz probavnog sustava. No, koji je uzrok tog krvarenja, to se ne može vidjeti iz ovih nalaza. Pravilo jest da se u takvim slučajevima treba isključiti i rak debelog crijeva, kao jedan od mogućih uzroka. Detaljnije će Vas uputiti kolega.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.06.2012. at 22:43.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 10:24   #2757
El Gato Félix, HVALA

Nemam stvarno nikakovih smetnji ni urološkog trakta, niti s ginekološke strane. Bol, svrbež, iscjedak - ništa.
Po mom mišljenju kontaminacija je teoretski moguća: na polici je već stajalo 20-tak čašica, a tko zna da se sljedeća osoba koja je stavljala svoju čašicu nije spotaknula i s kapljicom-dvije 'ugrozila' tuđe uzorke Nije mi jasan tako šlampavi način prikupljanja uzoraka

Uglavnom, ipak sam jučer skoknula do doktorice s nalazom - veli ona da napravim u ponedjeljak urinokulturu + ATB, ''a onda bumo paničarili ako treba''. Uputna dijagnoza je cystitis - malo sam čačkala po netu i zaključila da je možda dijagnoza rapidne inkontinencije bila preuranjena. Sve mi se čini da moram to ipak riješiti s urologom.

Znači DKS fali u nalazima - a dermatologica ga je tražila. Da li još nekaj fali s popisa?
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 19:04   #2758
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
A da pročitate prvi post?
Zar je to tako teško.
Pročitala sam prvi post i stvarno mi se ne da pisati tri stranice kompletnih nalaza.Jedino to odskače.Imala sam sistematski pregled od firme i sve ostalko je super .Imam 33 godine .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 22:40   #2759
I kako onda očekuješ da ti doktori išta pametno napišu? Jako je nezahvalno bez nečije anamneze i simptoma tumačiti bilo koji nalaz. Jer samo jedna sitnica tebi naoko nebitna može promjeniti cijelu sliku.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 00:13   #2760
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
El Gato Félix, HVALA

Nemam stvarno nikakovih smetnji ni urološkog trakta, niti s ginekološke strane. Bol, svrbež, iscjedak - ništa.
Po mom mišljenju kontaminacija je teoretski moguća: na polici je već stajalo 20-tak čašica, a tko zna da se sljedeća osoba koja je stavljala svoju čašicu nije spotaknula i s kapljicom-dvije 'ugrozila' tuđe uzorke Nije mi jasan tako šlampavi način prikupljanja uzoraka

Uglavnom, ipak sam jučer skoknula do doktorice s nalazom - veli ona da napravim u ponedjeljak urinokulturu + ATB, ''a onda bumo paničarili ako treba''. Uputna dijagnoza je cystitis - malo sam čačkala po netu i zaključila da je možda dijagnoza rapidne inkontinencije bila preuranjena. Sve mi se čini da moram to ipak riješiti s urologom.

Znači DKS fali u nalazima - a dermatologica ga je tražila. Da li još nekaj fali s popisa?
U svakom slučaju dobro je što ste upućeni na daljnju obradu zbog nalaza sedimenta urina da se to razjasni.

Koliko vidim, u Vašem prethodnom postu nema DKS-a. Postoji li mogućnost da ga možda niste prepisali s nalaza?

Također, vidim da je dermatologinja zatražila određivanje ureje, ali na nalazu se vidi da je učinjena mokraćna kiselina (i po referentnim vrijednostima, tako da nije tiskarska greška), a to nisu isti parametri. Ne znam koliko je sama ureja bitna u Vašem konkretnom (dermatološkom) slučaju, ali samo konstatiram da u Vašem postu ne vidim taj parametar, a dermatologinja ga je zatražila pa još jednom provjerite u originalnom nalazu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.06.2012. at 00:28.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.