Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2003., 09:38   #1
ortopedski ulošci

Nosite li ih? Koliko ste ih platili? Gdje ste ih napravili? Koliko često ih mjenjate? Kakav model imate? .......
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 15:27   #2
Moji su gotovi danas! Sportski .... Bas su super! Vec sam se na njih naviknuo i zao mi je sto ih vec do sada nisam napravio .....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 17:11   #3
JA ih nosim godinama i radim ih u MArticevoj u domu zdravlja,tam kod Kvatrica.Dole u podrumu je privatni ortoped.Nosim ih u svemu ,tenisicama,cipelama,pancericama jedino ne u cipicama za van,jer mi se neda bas radit sto pari za svaku priliku.ALi pomogli su mi jako .KOstaju nekih 300kn aak se ne varam.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 20:29   #4
Baš su mi super. Točno, koštaju 300 kuna, ali kako mi to radi poznanik od jednog mog kolege napravio mi ih je za 200!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 09:38   #5
Gdje se još mogu napraviti ulošci, ali da rade kompjuterski otisak stopala?
Mada čujem da to iako zvuči preciznije i bolje, da je skoro pa isto kao klasično...?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 17:11   #6
Malo ti je zastarila tema. Ukucaj u google, izbacit će ti nekoliko firmi s kompjuterskim mjerenjem, a sad jel to bolje il nije, tko bi ga znao. Al je sigurno skuplje. Najsigurnije bi bilo da te pregleda ortoped pa ti odredi vrstu uloška.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 17:14   #7
Ja nosim uloške i obožavam ih!
Totalno mi je koma sad furati japanke bez uložaka, tak su mi neudobne.
Radim ih na šalati za 210 kn. I svake godine radim nove.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:10   #8
Koliko su kompjuterski izrađeni ulošci prilagodljivi za različitu obuću? Ili ih treba više pari?
I stanu li oni uopće u kožne ženske čizme koje nisu široke ni robusne nego su onako "taman po nozi"?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:20   #9
Exclamation Ulosci za cipele sa gelom

Bok! Radim na poslu gdje se dosta vremena stoji, pa me zanima gdje u Zagrebu ima za kupiti ulozaka za cipele sa gelastom tekucinom. Vidjela sam to u inozemstvu, ali kod nas nigdje! Pomozite!
mala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 16:49   #10
imas u dm-u, al' to su oni za visoke pete, stavljaju se samo na prednji dio. ako mislis na ortopedske za cijelo stopalo, ne znam, probaj u nekoj od prodavaonica s ortopedskom obucom ili pitaj u nekoj boljoj ljekarni... iako bi bilo dobro da si nabavis neku obucu koja ima cushioning - i ja sam imala problema s nogama na poslu, medjutim preporodila sam se s cushioningom (ne mislim na zracne jastuke, ovi su manji i skriveni u obuci, nisu napunjeni zrakom, vec je takav fleksibilan airy materijal) - kupila sam na moru (nigdje drugdje nisam nasla) u ljekarni sandale relax shoe , probaj si nac' takvu cipelu, mora bit' negdje u zg-u...moze bit' scholl il' ne znam koji razvikani proizvodjac, al' bez cushioninga kod dugog stajanja ime ne znaci nista. ili ako na poslu mozes biti casual, mozda da nabavis neki decentniji model tenisica sa zracnim jastucima ili barem s cushioningom.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 00:45   #11
Podižem ovu staaaaaru temu jer me zanima ako netko zna gdje ima toga za kupiti..

Imam prave - ortopedske uloške i oni su mi u tenisicama u kojima sam 70% vremena a ove gel uloške sam imala prije i bili su mi ok - kao da podupiru stopalo tamo gdje treba.. Uglavnom, kupila bi ih da ne moram stalno vadit uloške iz tenisica i premještat ih nego da mogu te stavit u npr. čizme.

Uglavnom, jel zna netko gdje toga ima za kupit (i koliko košta) po mogućnosti u Rijeci..?
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:40   #12
Ortopedski ulošci

Zbog problema sa statikom i bolovima preporučeni su mi ortopedski ulošci kompjuterske izrade.
Otišla sam u Zg kod navodno najboljih i nakon uzetih otisaka stopala čekala sam ih cca 3 tjedna. No bili su potpuno nenosivi što je zaključila i dr bez obzira na program po kojemu su radjeni.
I sad mene zanima - što zapravo znači ta kompjuterska izrada uložaka i ne bi li ona trebala biti najpreciznija? I kako se može desiti da ne odgovaraju? Na osnovu čega mogu znati jesu li uopće dobri i da li služe svrsi ili su napravili neke tek tako, s puno manjim izbočenjima, pa da ne bole i ne smetaju?
Imate li kakvog iskustva po tom pitanju? I što ako ni drugi neće biti dobri (a čula sam da to nije rijetkost), kod koga otići?
Please help.
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:39   #13
možda treba vremena da se privikneš..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:00   #14
Da, računala sam sa tim privikavanjem, probala neko vrijeme, ali dr je rekla da ih ne bih smjela osjećati tako ni na početku

Ima li netko konkretnih iskustava, neki savjet?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:17   #15
Ja sam bila 2put na "kompjuterskoj obradi" i nije mi ispalo baš kako treba, jer nisu uzimali otisak stopala, a kako imam jako visoki svod, ulošci su bili potpuno bezveze. Poslije sam otišla u Sanum, to je, hm, kako to nazvati, zagrebačka podružnica (?) dr. Peharca. Uglavnom, oni su u Kutiji šibica na Trešnjevci, isto je trajalo dosta dugo da ih naprave, ali bila sam zadovoljna. Evo, baš sam danas razmišljala kako bih ponovo morala otići tamo.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 09:39   #16
Hvala ti na informacijama, sad znam gdje tražiti dalje
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:42   #17
Ortopedski ulosci

Trebao bih nositi ortopedske uloske pa me zanima preporuka i iskustva u smislu sto i gdje uzeti, na sto trebam paziti? Postoji li vise vrsta ulozaka ili nacina uzimanja otisaka? Gdje to u konacnici obaviti i po kojoj cijeni?

Hvala unaprijed na pomoci
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 09:47   #18
Nije valjda da nitko nije nosio uloske i ne moze pomoci!?
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:42   #19
ja sam ih radila prošle godine na šalati, po preporuci ortopeda, cijena je bila 230 kn. znam da mi je tehničar omotao noge gazom namočenom u gips i po tome radio uloške, super su bili.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 15:51   #20
poliklinika ligament, kod doma sportova

pregled 500 (vrijedi 2 god)
izrada cca 300 kn

dinamička i statička analiza hoda, ulošci traju 18 mjeseci
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.