Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 18:37   #441
Za one koji planiraju kupiti sokovnik, evo jedne stvarno dobre ponude:
http://www.njuskalo.hr/mali-kuhinjsk...-oglas-9671600
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:40   #442
A evo i jednog Vivaxa po popularnoj cijeni:
http://www.njuskalo.hr/mali-kuhinjsk...oglas-14884096
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:45   #443
I jedan baš jeftin, ali ne znam kakav je:
http://www.njuskalo.hr/mali-kuhinjsk...oglas-14994171
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:06   #444
joooj super onda cu radje ovog polovnog vivaxa uzimat ako cu uzimat
puno hvala =D
crveni34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:36   #445
Danas sam kupio ovaj sokovnik.
Koristio sam ga samo jednom, za jabuke zelena i crvena, mrkva i narandze. Svako voce sam cedio u zasebnu casu.
Ukus svakog soka je bio fantastican iako mrkva nije moj favorit, ali kas sam ga pomesao sa narandzom, e to je bilo nesto nevidzeno.
Sokovnik cedi bez imalo pulpe, sok je bas bistar. To sam i trazio neli, pitajuci i trazeci informacije za Vivaxov sokovnik. Iako je bio najjeftiniji (80 eur), izgubio sam interes za njega kad sam nasao ovaj koji izgleda identicno kao i Vivax. Na stranu ima dva videa i bas se lepo vidi koji gusti sok cedi i koliko pulpe ostavlja u sok (meni sok izgleda isto kao na slike iz Vivaxov reviewa). A takav nalik smoothie sok ne zelim.
I ovaj Severin nije dosta skuplji, kupio sam ga za malo ispod 100 eur (tacnije 97 eur). U Makedoniji izbor slow juicera je nikakav. Osim Vivax i Severin ima jos neki Rohnson koji kosta nerealnih 150 eur, zatim Tefal/Moulinex-ova raketa za koju kad se naceka popust moze se uzeti za 180 eur a redovna cena je 227 eur, i Hurom koji je kad se naceka na popustu 315 eur iz redovne 350 eur (za HU-100 i HU-400 modele, ista je cena koliko da zvuci nelogicno). Nista drugo nemoze se kupiti, nema cak ni Gorenjski slow juicer.
Nakon prvi dan i prve sokove jas sam prezadovoljan sa Severin-ov sokovnik. Poslednji sok mrkva i narandza sam popio 4-5 sati nakon cedenja i mogu reci da imam osecaj da je sok bio i bolji kako je malo otstojao. Boja i struktura (mislim na razdvajanje, talozenje i sl. na sta sam navikao kad sam cedio na centrifugalni) je ostala potpuno ista.
ogledaloogledal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 08:32   #446
Najvažnije je da si zadovoljan :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 15:25   #447
Talking

Prvenstveno pozdrav cijeloj ekipi
Iako duže vremena (godinu - dvije) tu i tamo bacim pogled na sokovnike, sve do sada se nisam odlučio kupiti ga jer mi nije bila neka prijeka potreba s obzirom da imamo neku jeftinu citrusetu što sam dobio za neke bodove u dućanu a i imam neki jeftini no name blender (Master - koji mi se svidio radi debelog staklenog vrča) pa smo se snalazili sa njima. S obzirom da sam u zadnjih par godina čitajući forume i recenzije nadogradio svoje znanje o sokovnicima nisam htio kupiti bilo šta nego sam čekao ili da mi dođe baš potreba ili da naletim na neku ekstra povoljnu kupnju. S obzirom da očekujemo prinovu za dva mjeseca počeo sam intenzivnije razmišljati o kupnji nekog od slow juicera i onda neki dan ko za vraga upadne jedna ponuda koja je bila previše dobra da bi se odbila. Naime s obzirom da sada zbog EU i usklađivanja propisa određene uređaje se neće više moći uvoziti zbog njihove potrošnje i koječega šta ti ga znam, uspio sam preko jednog kolege koji radi za Gorenje nabaviti GORENJE Sokovnik JC4800VMX za samo 515kn. Naime za zaposlenike su imali neku ponudu određenog broja uređaja koji su korišteni za prezentacije ili demonstracije sa 60-70% i više popusta. Stvar je u tome da je ovaj koji sam ja ugrabio preko kolege nikad nije korišten nego je samo služio za vizualno pokazivanje dva puta na edukaciji zaposlenika. Kao što rekoh ponuda je bila previše dobra da bi se propustila jer taj sokovnik još uvijek košta na par mjesta gdje ga se da pronaći između 1600-1900 kn. Drugi tjedan bi ga trebao dobiti u ruke pa kreće cijeđenje raznoraznih sokova
Eto toliko od mene
Hermetis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 20:18   #448
515 kn. je džaba za tako dobar sokovnik. Čak i da je malo radio, nema veze, ne troše se baš brzo. Nadam se da će te vjerno služiti bar 10 godina.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 23:07   #449
Ma da izdrži i 7 godina dok mali ne krene u školu se je debelo isplatio :-)
Zanima me samo dali ovo ultem sito od hurom-a odgovara na ovaj od gorenja jer sokovnici identicno izgledaju a vidim da ga ima za kupiti (ako bude trebalo za rezervu)

Sent from my OnePlus One using Tapatalk

Zadnje uređivanje Hermetis : 03.05.2015. at 00:08.
Hermetis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:04   #450
MOlim za kratko pojašnjenje.
Sokovnici:
Centrifugalni - ubiju sve vitamine i hranjive sastojke voća i povrća koje ubacim
Hladna preša - sačuva sve navedeno

Šta je sa blenderima?
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:53   #451
Što mislite o Klarstein sokovnicima?
Konkretnije o ovom?
http://www.famtastic.hr/Klarstein-Fr...in_i196509.htm

Tražim neki sokovnik u ''best buy'' kategoriji. Ne bih kupovao ove najjeftinije, mada vidim da ih ima već za 600-700 kn. također, Hurom mi je preskup obzirom da se ne bi koristio često već povremeno.

Gledao sam i neki od gorenja:
http://www.salonatech.com/gorenje-so...jc4800vmx.html

Po specifikacijama mi se oba čine vrlo slični.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 16:52   #452
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Što mislite o Klarstein sokovnicima?
Konkretnije o ovom?
http://www.famtastic.hr/Klarstein-Fr...in_i196509.htm

Tražim neki sokovnik u ''best buy'' kategoriji. Ne bih kupovao ove najjeftinije, mada vidim da ih ima već za 600-700 kn. također, Hurom mi je preskup obzirom da se ne bi koristio često već povremeno.

Gledao sam i neki od gorenja:
http://www.salonatech.com/gorenje-so...jc4800vmx.html

Po specifikacijama mi se oba čine vrlo slični.
Naoko, Klarstein mi izgleda kao Vivax slow juicer po 700 kn.
Ovaj Gorenje je kopija Huroma i kažu ljudi da je dobar.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:01   #453
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
MOlim za kratko pojašnjenje.
Sokovnici:
Centrifugalni - ubiju sve vitamine i hranjive sastojke voća i povrća koje ubacim
Hladna preša - sačuva sve navedeno

Šta je sa blenderima?
Odgovor na gornje pitanje: http://www.rebootwithjoe.com/juicing-vs-blending-facts/

Dokaz da centrifugalni sokovnici nisu za bacit: Fat, Sick & Nearly Dead
(protagonisti dokumentarca su pijući sokove od voća i povrća, unatoč nedostacima centrifugalnih sokovnika, uspješno izliječili autoimune bolesti )

i da, slažem se da je hladno prešanje bolje, samo mene muči u kojoj mjeri i je li to vrijedno tih para kad već imam centrifugalni sokovnik
ironmladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:11   #454
Centrifugalni nisu za bacit, to stoji.
A da li ti treba slow juicer svatko najbolje zna za sebe.
Ima ih sada već i za 700 kn., a i onaj skupi se vremenom isplati (bolji sok, više zdravlja i radosti, bolja iskoristivost namirnice). Ako cjediš tu i tamo i nisi opterećen time previše, centrifugalni koji imaš je zlata vrijedan. Ako želiš cjediti skoro svaki dan i baš se posvetiti poboljšanju zdravlja (iz bilo kojeg razloga), ipak predlažem slow juicer.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 19:21   #455
Pozdrav svima Imam priliku kupiti nutribullet za 500 kn. Zanima me da li će mi sokovi biti pregusti i da li će ako dodam vode to biti pitko Probao sam jednom frape od povrća i voća i nisam mogao to nikako popiti pa me to plaši da je i nutribullet sličan i da radi pregusti sok. Sada imam neki jeftini sokovnik i ne sviđa mi se jer jako malo soka napravim sa njime, a uneredim cijelu kuhinju Nutribullet bi koristio i za bebicu ubrzo za kašice i sl. Lijepa moja bebica Eto, ukratko... da li se isplati za 500 kn?
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 21:34   #456
Quote:
nestalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima Imam priliku kupiti nutribullet za 500 kn. Zanima me da li će mi sokovi biti pregusti i da li će ako dodam vode to biti pitko Probao sam jednom frape od povrća i voća i nisam mogao to nikako popiti pa me to plaši da je i nutribullet sličan i da radi pregusti sok. Sada imam neki jeftini sokovnik i ne sviđa mi se jer jako malo soka napravim sa njime, a uneredim cijelu kuhinju Nutribullet bi koristio i za bebicu ubrzo za kašice i sl. Lijepa moja bebica Eto, ukratko... da li se isplati za 500 kn?
Nutribullet nije sokovnik :-) Sokovnik odvaja čvrsto od tekućeg. Čvrsto se baca, a tekuće ima fini intenzivan okus.
Nutribullet je blender. Dakle, ništa se ne baca, vlakna ostaju, dobiješ manje ili više rijetku kašicu. Ako dodaš vode, imaš razvodnjenu kašicu koja neće imati fini okus kao sok iz sokovnika. Pričamo dakle samo o okusu. Što se tiče dječje hrane, to je ok, ali za sok nije...
Inače, postoje strava dobri sokovnici (više food procesori) koji prave sok, smrznute deserte, pastu, dječju hranu, kikiriki putar, peru veš i imaju mali TV ugrađen u postolju :-) Ali koštaju od 1500 - 2500 kn.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 00:08   #457
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nutribullet nije sokovnik :-) Sokovnik odvaja čvrsto od tekućeg. Čvrsto se baca, a tekuće ima fini intenzivan okus.
Nutribullet je blender. Dakle, ništa se ne baca, vlakna ostaju, dobiješ manje ili više rijetku kašicu. Ako dodaš vode, imaš razvodnjenu kašicu koja neće imati fini okus kao sok iz sokovnika. Pričamo dakle samo o okusu. Što se tiče dječje hrane, to je ok, ali za sok nije...
Inače, postoje strava dobri sokovnici (više food procesori) koji prave sok, smrznute deserte, pastu, dječju hranu, kikiriki putar, peru veš i imaju mali TV ugrađen u postolju :-) Ali koštaju od 1500 - 2500 kn.
Zahvaljujem se na korisnim informacijam Mislim da ću odluku o kupnji prepustiti svojoj boljoj i lijepšoj polovici

edit: jel ovo peru veš i imaju mali tv neka sprdnja?
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 10:22   #458
Quote:
nestalo kaže: Pogledaj post

edit: jel ovo peru veš i imaju mali tv neka sprdnja?
Naravno.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 07:38   #459
Molim preporuku izmedju ova 3 sokovnika:

Tefal/Moulinex Infiny - http://www.tefal.com.hr/All+Products...REVOLUTION.htm (1.500,00 kn)
Gorenje JC4800VMX - http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...-agruma/397447 (1.600,00 kn)
Gorenje JC4800VWY - http://www.gorenje.hr/proizvodi/mali...-agruma/513145 (1.100,00 kn)

Hvala
dinek8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:04   #460
Imam taj Moulinex sokovinik već godinu dana i koristim ga bar 2/3 puta tjedno, super sam zadovoljan i za sada nemam nikakvih problema, sve cijedi odlično uključujući i lisnato zelenje tipa blitve i sl. Plastika se još uvijek dobro drži i nigdje nije izgrebana niti oštećena, tako da s moje strane sokovnik ima preporuku! Gorenje sam također gledao (skuplji model) ali je kod kupnje prevagnula originalnost i izgled koji su na strani moulinexa
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.