Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 14:09   #1601
Midmover odlicno..vidim laparo si sjajno podnela ..eto vidis bice sve u redu ..bez brige,samo treba redovno kontrolisati..Ajde devojke dajte nam koje savete za ishranu i cajice.
zeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:21   #1602
bok curke. Jako mi je drago što ste sve pune pozitivnih misli a tako i treba da budemo. Evo ja sam bila u Austriji kod doktora Keckestina i rekao mi je da moram opet na operaciju i da mi mora ukloniti maleni dio debelog crijeva i umetnuti novi dio jer je endo u debelom crijevu uglavnom je posvuda ali je rekao da će otkloniti te najkritičnije točke tj žarišta. Pitala sam ga dali mogu ostati trudna a on je rekao teško ali da postoji ipak mogućnost. Uglavnom pozitivno je to da je operacija 97% uspješna no u ona 3% se podrazumjeva da bih nosila onu vrećicu (stomu) ali samo 8 tjedana. Sad sam trenutno počela piti valette koje mi je prepisao da pijem 3 mj i onda slijedi operacija. mislim da nakon ove op slijedi beba takav imam feeling i znam da će biti sve ok. Jedini problem je to što neznam njemački a engleski mi nije jača strana ustvari raumijem ja ali nemogu se baš izražavat no snaći ću se nekako bitno da znam da sam u dobrim rukama. Cure velika pusa i samo pozitivno.
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:19   #1603
Quote:
andi23 kaže: Pogledaj post
bok curke. Jako mi je drago što ste sve pune pozitivnih misli a tako i treba da budemo. Evo ja sam bila u Austriji kod doktora Keckestina i rekao mi je da moram opet na operaciju i da mi mora ukloniti maleni dio debelog crijeva i umetnuti novi dio jer je endo u debelom crijevu uglavnom je posvuda ali je rekao da će otkloniti te najkritičnije točke tj žarišta. Pitala sam ga dali mogu ostati trudna a on je rekao teško ali da postoji ipak mogućnost. Uglavnom pozitivno je to da je operacija 97% uspješna no u ona 3% se podrazumjeva da bih nosila onu vrećicu (stomu) ali samo 8 tjedana. Sad sam trenutno počela piti valette koje mi je prepisao da pijem 3 mj i onda slijedi operacija. mislim da nakon ove op slijedi beba takav imam feeling i znam da će biti sve ok. Jedini problem je to što neznam njemački a engleski mi nije jača strana ustvari raumijem ja ali nemogu se baš izražavat no snaći ću se nekako bitno da znam da sam u dobrim rukama. Cure velika pusa i samo pozitivno.
Jel ti rekao što kako su to mogli prije vidjeti?
moram priznati da me tvoj nagli preokret nakon tvoje operacije u 5. mj jako šokirao i i rastužio, al bitno da si sad u dobrim rukama!! nemoj razmišljet sad što, kako i zašto nisu to prije otkrili
što se tiče poznavanja stranog jezika, sifurno ćeš se snaći, nemoj se sekirati! pripremi pitanja prije
Pripremi se u ova 3 mj - manje stresa, sve fino, polako, pazi na prehranu-lagana klopica i puno, puno šarenila s placa!!
Drži se
vidjet ćeš da će sve biti ockej
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:13   #1604
potpisujem post od midmover, glavu gore andi23, sve će bit ok!!!!!!!!!!!!!!!
a sad da vas pitam cure... jel koja od vas nakon operacije ima bolove u jajnicima ovako na promjenu vrimena?? ja doslovno svaki šav osjećam, žicavanje, bol na dodir... užas... ne triban gledat prognozu, po svojim jajnicima znam kad će jugo, kad će bura. računam aj to je friško operirano pa biće zato, onda me moja mama utješi kad kaže da ona svoje šavove od poroda osjeća i nakon 20 godina kad se minja vrime
skužajte ako je već bilo govora o ovome, nisam gledala prošle postove
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:51   #1605
Quote:
andi23 kaže: Pogledaj post
bok curke. Jako mi je drago što ste sve pune pozitivnih misli a tako i treba da budemo. ....
sve će biti OK andice! samo misli pozitivno! mi smo uz tebe
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:04   #1606
Quote:
zeki kaže: Pogledaj post
Midmover ,Abondanzieri,Tiambia Valungirl pozdrav svima !!!
...Da li ste cule da se nekome za vreme terapije se pojavila cista ???
Midmover drzi se mislimo na tebe!!

pozdrav! meni je endo bila u stanju mirovanja svaki put kad sam pila terapiju, a kad bi prestala, počela bi rasti. međutim, primjetila sam da mi ovaj put ne raste tako brzo (da pokucam) - možda jer sam pila 3 mj taj čaj protiv ženskih bolesti, ima svega unutra - vrkuta, marulja, macina trava, neven, kadulja...

trenutno priželjkujem bebača....

probaj piti propolis, njega sam isto koristila - popila sam ljetos jednu kutiju (159kn u biljnoj ljekarni), a sada pauziram, jer nije dobro pretjerivati, također i čaj sam pila tri mjeseca uzastopce i sada pauza mjesec dana... pa opet ispočetka, osim ako ne uzatrudnim u međuvremenu

želim ti brz oporavak!
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 00:02   #1607
andi23,vazno je da si u dobrim rukama,a dr.KECKESTIN je zaista jedan od najboljih specijalista za endo .....
uz tebe smo
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 13:15   #1608
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
potpisujem post od midmover, glavu gore andi23, sve će bit ok!!!!!!!!!!!!!!!
a sad da vas pitam cure... jel koja od vas nakon operacije ima bolove u jajnicima ovako na promjenu vrimena?? ja doslovno svaki šav osjećam, žicavanje, bol na dodir... užas... ne triban gledat prognozu, po svojim jajnicima znam kad će jugo, kad će bura. računam aj to je friško operirano pa biće zato, onda me moja mama utješi kad kaže da ona svoje šavove od poroda osjeća i nakon 20 godina kad se minja vrime
skužajte ako je već bilo govora o ovome, nisam gledala prošle postove
Pa evo, ja sam svjedok osjetljivosti na to vrijeme... pikaju me jajnici i one kvrgice oko šavova čim se mijenja vrijeme.. mislim da je to normalno.. ima hrpa ljudi na koje utječu vremen.promjene.. ja sam inače "vremenopat" (glavobolja, bol u nogama..)
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:05   #1609
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
Pa evo, ja sam svjedok osjetljivosti na to vrijeme... pikaju me jajnici i one kvrgice oko šavova čim se mijenja vrijeme.. mislim da je to normalno.. ima hrpa ljudi na koje utječu vremen.promjene.. ja sam inače "vremenopat" (glavobolja, bol u nogama..)
Mene je preksinoć baš boljelo. Mislila sam da se nešto događaDo jutra je prestalo. Na Yasminu sam, tak da fakat Jedino ti ožiljci i priraslice unutra . Moram se opet naručiti na pregled
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:32   #1610
abondazieri, mene ti također boli rana na promjenu vremena ali nisu strašni bolovi no ipak se osjeti da će biti promjene. Puno hvala cure, volim vas sve i želim sve najbolje. Vaše mi riječi podrške puno znače. Znajte da sam i ja tu za vas. Pusica
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 19:46   #1611
odgovor za midmover: rekao je samo da dosanašnjim operacijama nisu bile otklonjene te kritične točke i zato je endo bila cijelo vrijeme tu i nije moglo doći do začeća. No doktor koji me je 3 puta operirao konstantno je pregled vršio ultrazvukom i kad sam otišla kod drugog zbog umjetne oplodnje on je vršio obični pregled bez ultrazvuka i tako skužio da ubiti imam opsežnu zdjeličnu endo i poslao me u austriju. Mislim, o tome bi se dalo puno što reći jer ipak je bila na neki način pogreška tog (mog) doktora koji je svaki puta tvrdio da ja mogu prirodno ostati trudna i koji mi nije objasnio da se te bolesti nemoguće riješiti i da će ona uvijek biti prisutna i uz to da imam posvuda žarišta. eto sad sam malo odužila odgovor al nadam se da mi nezamjeraš.
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:13   #1612
Quote:
andi23 kaže: Pogledaj post
odgovor za midmover: rekao je samo da dosanašnjim operacijama nisu bile otklonjene te kritične točke i zato je endo bila cijelo vrijeme tu i nije moglo doći do začeća. No doktor koji me je 3 puta operirao konstantno je pregled vršio ultrazvukom i kad sam otišla kod drugog zbog umjetne oplodnje on je vršio obični pregled bez ultrazvuka i tako skužio da ubiti imam opsežnu zdjeličnu endo i poslao me u austriju. Mislim, o tome bi se dalo puno što reći jer ipak je bila na neki način pogreška tog (mog) doktora koji je svaki puta tvrdio da ja mogu prirodno ostati trudna i koji mi nije objasnio da se te bolesti nemoguće riješiti i da će ona uvijek biti prisutna i uz to da imam posvuda žarišta. eto sad sam malo odužila odgovor al nadam se da mi nezamjeraš.

Ma što bi ti zamjerila..
kako te ovaj za umjetnu oplodnju pregledao bez ultrazvuka i to ustanovio? ako je bed ovako, možeš na PM.
Pitam, zato što moram priznati da si me jako preplašila s tim propustima dr.. a dobro znamo da nitko od njih nije baš toliko stučan i velikodušan da će ti apsolutno reći svaki korak koji treba napraviti.. gledam po svojima, koje uvijek treba za sve pitati..
A genetski imam problema sa crijevima, pa bih voljela to pregledati, da ne bi bilo, bez obzira što oni kažu
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:32   #1613
hej curke, evo dok čitam vaše postove o doktorima i propustima jeza me vata, imat problema zbog nečijeg propusta koji se nije triba desit... užas
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:17   #1614
Običnim pregledom ( s rukom, na opip) je utvrdio da imam endo te je nakon toga napravio UZ i to samo potvrdio dok mene ovaj moj dr tjedan dana prije je pregledao i rekao da je sve ok i nemam endo i posalo me kod dr za umjetnu oplodnju da bi tamo doznala da nije sve ok. No drago mi je da je to sve napokon otkriveno i nadam se sad uspjehu jer ipak kad pogledam, u životu ima i gorih stvari, one koje su nerješive a ovaj naš problem će se riješiti i na kraju ćemo sve mi pričati o našim bebačima.
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:14   #1615
tako je i meni moja doktorica (soc.)otkrila endo, rukom, odma je rekla kako nešto nije ok. ima svakakvih doktora, pola njih bi tribalo dobit zabranu rada, ali šta ćeš, triba upast u dobre ruke. ja se stvarno i iskreno nadam da će se sve cure s ovog topica koje žele bebu pribacit na topic trudnice
i ja uvik vičem kako u životu ima gorih stvari, i da će se sve rješit, i da je ovo šta mi imamo ništa nasuprot drugih stvari koje pogađaju ljude, ali opet se tresem svaki put kad idem na pregled, tako i danas, morala sam kod svoje soc. ginićke (tila je vidit kako je op prošla i stanje nakon) i na pregledu mi je našla cistu žutog tijela, naravno meni skoro srce otkazalo kad sam čula riječ cista. 15 min me uvjeravala da to nije endometrioza i da njoj nema traga, nego neka mala glupa cista koja će puknit sama od sebe ili tabletama.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 21:37   #1616
znam abondazieri kako ti je mislim da se sve odavde cure ježe na riječ cista ali tako je kako je i moramo biti jake i gledat samo naprijed i misliti pozitivno, ponekad je to lakše reći nego uraditi no jake smo mi i nedamo se tako lako.
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:41   #1617
normalno da se nedamo, isprašit ćemo mi te ciste
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 13:53   #1618
Cool endometrioza

Cure, prije 10 mjeseci sam operirana onako klasično mesarski zbog dosta gadnog oblika endometrioze. Pitanje što sad? Nemam jednog jajnika i pola drugog. Koliko se to često vraća, zna li itko odgovor?Mislim sorry ja sam nova a nisam vas ni pozdravila. Bok svima

Zadnje uređivanje neuništiva : 09.12.2008. at 14:00.
neuništiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 19:32   #1619
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
t
opet se tresem svaki put kad idem na pregled, tako i danas, morala sam kod svoje soc. ginićke (tila je vidit kako je op prošla i stanje nakon) i na pregledu mi je našla cistu žutog tijela, naravno meni skoro srce otkazalo kad sam čula riječ cista. 15 min me uvjeravala da to nije endometrioza i da njoj nema traga, nego neka mala glupa cista koja će puknit sama od sebe ili tabletama.
ma joj, tako je i meni, i što se stvarno tako zove "cista žutog tijela"?
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 19:34   #1620
Quote:
neuništiva kaže: Pogledaj post
Cure, prije 10 mjeseci sam operirana onako klasično mesarski zbog dosta gadnog oblika endometrioze. Pitanje što sad? Nemam jednog jajnika i pola drugog. Koliko se to često vraća, zna li itko odgovor?Mislim sorry ja sam nova a nisam vas ni pozdravila. Bok svima
Pozdrav i tebi
Baš mi je žao što je kod tebe bio to tako "jak" slučaj, al ipak je ostalo bar nešto!!
Što su ti dr rekli nakon operacije? jesi bila na pregledu poslije?
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.