Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 21:16   #321
Komunalni mi je ispa oko 2 tisuće kuna, a isto otprilike i vodni doprinos. Ugodno sam se iznenadio. Nisam treba ni na rate koliko je malo. Blažena PPDS, sve je jeftinije. A tako i treba. Sad još čekam dozvolu. Projektant mi se još ne javlja. Dok se on javi ja ću i dozvolu dobiti. Onda ćemo je poslati u ministarstvo i valjda bi to trebalo biti to. Koliko se po novom čeka materijal, ima li tko informacije o tome?
domsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:26   #322
evo nas sa specifičnim slučajem..
Obitelj smo, ali oboje rastavljeni. mojih 4 djece iz prvog braka ostaje s nama i čekamo zajedničko. Nismo u braku..
Ako krenemo u ovaj projekt-moamo li biti u braku?
Dalje, kako smo u međimurju, gdje stvarno ima područja od posebne državne skrbi, zanima me kolika je šansa da nam država da zemljište baš u našoj županiji? ima li tko s takvim iskutvom?
ok, ako ipak kupimo neko građevinsko tu u ppds.. otkud se, ljudi moji ,kreće? koga da zovem, neki link ili nešto? znači, gdje uopće dobiti sve potrebne info na jednom mjestu? gdje se predaje zahtjev? što sve treba u zahtjevu? i td. i td..
zaista bi bila zahvalna da nas netko uputi
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:29   #323
Question

Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
moze!
samo trebas reci svojem buducem projektantu da zelis kucu od 90m2(naravno da moras platiti projektantu razliku u kvadraturi za projekt,jer njega ministarstvo placa za tih 55m2) i naravno da ti materijal dobijes za prvotnih 55m2....


imam mlađu sestru koja bi vjerojatno živjela s nama u toj kući. Mogu li i nju prijaviti ili se članom obitelji smatraju samo muž, žena, djeca


ako kod same predaje zahtjeva u ministarstvo nisi predala zahtjev sa navedenim clanom obitelji, ne mozes je poslije dodati....

evo moram se i ja nadovezati na temu,

naime dok smo ja i moj suprig još hodali predali smo zahtjev(to je bilo davne 2005-e) za poticaj na stanogradnju za mlade, naime imamo svoj teren i građevinski, nacrte sve imamo osim materijala za graditi, napravili smo podrum i na tom stali.
prije 1 godinu dobili smo suglasnost da imamo pravo na materijal, i mislili smo to je to ! evo imamo sve!
tad nam je dosao arhitekt i rekao da mi imamo novaca da se vidi na nama i da nama to nije potrebno , hello! kao da mi je on neki osobni bankar pa je pretpostavio da ja imam novaca, užas!
naša kuća je na 2 kata svaki kat ima 110 kvadrata, a radim je takvu jer su mi takvi nacrti , i mislim da nema smisla minjati jer to je samo trošak!
Arhitekt nam je uzeo papire i kako tad tako i danas , nikakav odgovor , zoven zagreb i nitko se ne javlja...show! ljuta sam ka pas na našu birokraciju, nikako mi ne ide u glavu ta lijenost i neažurnost!
jel imao netko takav slućaj?
hvala :-)
pomagajte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 01:19   #324
Quote:
pomagajte kaže: Pogledaj post
evo moram se i ja nadovezati na temu,

naime dok smo ja i moj suprig još hodali predali smo zahtjev(to je bilo davne 2005-e) za poticaj na stanogradnju za mlade, naime imamo svoj teren i građevinski, nacrte sve imamo osim materijala za graditi, napravili smo podrum i na tom stali.
prije 1 godinu dobili smo suglasnost da imamo pravo na materijal, i mislili smo to je to ! evo imamo sve!
tad nam je dosao arhitekt i rekao da mi imamo novaca da se vidi na nama i da nama to nije potrebno , hello! kao da mi je on neki osobni bankar pa je pretpostavio da ja imam novaca, užas!
naša kuća je na 2 kata svaki kat ima 110 kvadrata, a radim je takvu jer su mi takvi nacrti , i mislim da nema smisla minjati jer to je samo trošak!
Arhitekt nam je uzeo papire i kako tad tako i danas , nikakav odgovor , zoven zagreb i nitko se ne javlja...show! ljuta sam ka pas na našu birokraciju, nikako mi ne ide u glavu ta lijenost i neažurnost!
jel imao netko takav slućaj?
hvala :-)


bome ,nisam čuo za ovakav slučaj još ,taj arhitekt je malo poremećen kad tako nešto izjavljuje
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:13   #325
dodjela materijala ne posustaje i jos povecavaju kvadraturu ....glas slavonije
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:41   #326
Ne vjerujem baš u to , ima sigurno neka caka u tome... , al najvjerovatnije loša po nas koji čekamo...
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:29   #327
a jebemmumiša, pa di vi svi zivite ?

ako gurnes nesto para onda materijal stize u roku 7 dana , ako ne onda cekas i cekas...
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 12:27   #328
ponovno pitam..
friški popis mjesta iz ppds? ili se ništa nije mjenjalo?
ako kupimo zemljište, treba li prije ičeg imati projekt ili se može krenuti s podnošenjem zahtjeva i bez toga?
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 20:41   #329
Napokon mi se javio projektant od strane ministarstva. Morao sam ići dvjestotinjak kilometara dalje od kuće, ali dobro. Ministarstvo mi je prihvatilo moj projekt i moju gradjevinsku i sad mi projektant pravi uputu za ministarstvo. Tu ide popis materijala. Ja sam planirao veću kuću od one za koju imam pravo pa ću nastojati izabrati blokove, ciglu, građu za krov, željezo i gredice. Ako to dobijem biti će super da što prije zatvorim kuću. Dalje moram napraviti iskolčenje i onda ide ugovor sa ministarstvom. Ne znam koliko se sad čeka materijal od potpisivanja ugovora?
domsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:54   #330
ja sam čekao cca 6mj. , a čini mi se da materijal isporučuju početkom građevinske sezone koju računaju od 01.04., ali puno ovisi o projektantu-nadzoru koji piše prioritete za ministarstvo i dobavljače materijala.
i ovo je dobra odluka da odmah u startu odrediš koji materijal želiš u isporuci. savjet: dva puta pregledaj količine jer sam ja dobio cementa 3t previše, cigle 2palete previše, vapna 200kg premalo, lamperije za krovište 50m2 premalo, letve 1m3 previše, armature 6mm previše, a 10 i 12mm premalo...
jesam završio građevinu ali nisam kontrolirao i eto... ali sam kasnije kod dobavljača materijala to rješio...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 21:28   #331
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
ja sam čekao cca 6mj. , a čini mi se da materijal isporučuju početkom građevinske sezone koju računaju od 01.04., ali puno ovisi o projektantu-nadzoru koji piše prioritete za ministarstvo i dobavljače materijala.
i ovo je dobra odluka da odmah u startu odrediš koji materijal želiš u isporuci. savjet: dva puta pregledaj količine jer sam ja dobio cementa 3t previše, cigle 2palete previše, vapna 200kg premalo, lamperije za krovište 50m2 premalo, letve 1m3 previše, armature 6mm previše, a 10 i 12mm premalo...
jesam završio građevinu ali nisam kontrolirao i eto... ali sam kasnije kod dobavljača materijala to rješio...
A nikad ne možeš točno pogoditi, ali barem otprilike. Ja ću nastojati da ne dobijem cement, vapno i te pokvarljive stvari tako da ne moram žuriti sa radovima. Valjda će mi moj projektant pogoditi te količine, a ja ću opet to provjeriti sa nekim drugim. Sad mi ide iskolčenje pa ne znam što ide poslije toga, koliko još ima posla na katastru ili zemljišno-knjižnom. Sad mi ide uputa za ministarstvo pa se nadam da bi mogao uskočiti u ovaj vlak za 2011.godinu odnosno da to bude 01.04. dobivanje materijala. Perec, kako ide sa strujom, kad nju dobivam i na koji način
domsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:36   #332
spoki, mozes li mi MOLIM te objasnit bruto i neto kvadraturu? jasno mi je za placu ili cijenu, ali kako kvadratura...?

nas je dvoje (buduci muz i ja) i planimo bebu, tako da cemo zahtjev predati tek kad je budemo imali (ili je dovoljno da u trenutku predaje zahtjeva budem trudna?)

znaci kolika se kuca dobije za 3 clana? (stvarne mjere )
a kad bismo htjeli nadoplatiti dozvoljenih 10%, kolika je onda?

inace smo oboje vec iz ppds i oboje smo vec uracunati u kvadraturi kod roditelja u obnovi (on kod svojih, ja kod svojih). imamo li pravo na materijal?

i jos jedno manje vezano za kucu, ako je na zemljistu za vrijeme rata napravljen put za tenkove (znaci skoro duz cijelog placa) koji nece biti jeftino maknut, jel mozemo trazit od opcine da to makne ili barem pokrije dio troska?

Zadnje uređivanje pinkis : 04.10.2010. at 09:43.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 16:15   #333
Geometar mi je reka da nakon iskolčenja ne trebam ništa nositi na katastar. Kako si ti perec? Ja sam morao raditi parcelaciju pa možda zato ne moram ništa. Rođak mi je spominja nešto da je on poslije iskolčenja morao nešto nositi na katastar. Kako si ti prošao s time
domsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:34   #334
Lijepi pozdrav svima!
Ja i moja obitelj (5 članova) selimo se uskoro u Vukovar gdje ćemo za početak živjeti kod roditelja a planiramo kupiti neku ruševinu, predati papire za dodjelu građevinskog materijala za obnovu i nadati se da će sve to skupa biti odobreno pa da ćemo u gradnju. E sad, pitam se samo da li nismo možda zakasnili s tom prijavom i da li netko od vas zna da li je ta dodjela građevinskog materijala na PPDS još uvijek aktualna???

Pročitah evo cijelu temu od prve stranice do sad, i vidim da se na na sve to strašno dugo čeka pogotovo kada se kreće od nule, odnosno od gole parcele. Budući bi mi kupili kuću koja je porušena ali bi je samo trebalo obnoviti, da li bi taj period čekanja možda bio kraći? I još nešto, kome bih se u Vukovaru trebala obratiti za takva pitanja?

Uff evo istresla sam hrpu pitanja kao iz rukava. Svaka informacija bi mi dobro došla
Hvala vam unaprijed
mammas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 14:55   #335
Ja nisam ništa čuo da je stalo, a najbolju informaciju dobiješ u vladinom uredu za Upravu za područja posebne državne skrbi:
http://www.mrrsvg.hr/default.aspx?id=45

Mjesto trenutnog ili budučeg stanovanja ti nema veze s mjestom predaje papira, ja sam npr. u Zagrebu predavao dokumente za parcelu na Zadarskom području. Ima li to utjecaja na brzinu rješavanja predmeta , ali moguče je predat papire u bilo kojem uredu.

Ako ništa drugo vidi na njihovoj stranici koji ti je najbliži ured pa odeš do njih po detaljne informacije.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:09   #336
Quote:
pomagajte kaže: Pogledaj post
evo moram se i ja nadovezati na temu,

naime dok smo ja i moj suprig još hodali predali smo zahtjev(to je bilo davne 2005-e) za poticaj na stanogradnju za mlade, naime imamo svoj teren i građevinski, nacrte sve imamo osim materijala za graditi, napravili smo podrum i na tom stali.
prije 1 godinu dobili smo suglasnost da imamo pravo na materijal, i mislili smo to je to ! evo imamo sve!
tad nam je dosao arhitekt i rekao da mi imamo novaca da se vidi na nama i da nama to nije potrebno , hello! kao da mi je on neki osobni bankar pa je pretpostavio da ja imam novaca, užas!
naša kuća je na 2 kata svaki kat ima 110 kvadrata, a radim je takvu jer su mi takvi nacrti , i mislim da nema smisla minjati jer to je samo trošak!
Arhitekt nam je uzeo papire i kako tad tako i danas , nikakav odgovor , zoven zagreb i nitko se ne javlja...show! ljuta sam ka pas na našu birokraciju, nikako mi ne ide u glavu ta lijenost i neažurnost!
jel imao netko takav slućaj?
hvala :-)
"pomagajte"

Imam isti problem kao i ti.
Ukratko:
-kupljen plac s građevinskom dozvolom za gradnju kuće cca 350 m2
-kvadratura mi je prevelika, radim projekt kod projektanta za kuću cca 150+25garaže
-zadržavam postojeću građevinsku dozvolu u izmjene u kvadraturi
-odlazim projektantu koji radi za ministrastvo
-ministarstvo šalje projektantu da se zahtjev ne odobrava i traže dodatno mišljenje od regionalnog ureda
-regionalni ured šalje svoje mišljenje u kojem piše da gradim kuću višestruko veće kvadrature nego što mi "zakonom" KOJIM??? pripada

Tu sve staje. Zovem Ministarstvo, oni nemaju pojma gdje je zapelo.
Nas je dvoje, a međuvremenu smo dobili prinovu.

Zadnje uređivanje JON 55 : 05.10.2010. at 18:15.
JON 55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:17   #337
Tokom ovog tjedna malo ću detaljnije opisati svoj slučaj.

Vidim da ovdje ima sličnih slučajeva.

Nadam se da će te mi pomoći sa vašim savjetima.
JON 55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:48   #338
Quote:
domsar kaže: Pogledaj post
A nikad ne možeš točno pogoditi, ali barem otprilike. Ja ću nastojati da ne dobijem cement, vapno i te pokvarljive stvari tako da ne moram žuriti sa radovima. Valjda će mi moj projektant pogoditi te količine, a ja ću opet to provjeriti sa nekim drugim. Sad mi ide iskolčenje pa ne znam što ide poslije toga, koliko još ima posla na katastru ili zemljišno-knjižnom. Sad mi ide uputa za ministarstvo pa se nadam da bi mogao uskočiti u ovaj vlak za 2011.godinu odnosno da to bude 01.04. dobivanje materijala. Perec, kako ide sa strujom, kad nju dobivam i na koji način
kao prvo : vapno nije ''pokvarljivo''...
kao drugo : mislim da ćeš morati u uputi imati cement, vapno, ciglu, armaturu...kao osnovni građ. materijal za gradnju. o količini treba razgovarati.
kao treće : što se tiče žurbe, u ugovoru stoji da moraš utrošiti dodjeljeni materijal u roku 90 dana od posljednje isporuke materijala, te da nadzorni mora obaviti tehnički pregled u tom roku. u praksi je situacija da ministarstvo putem nadzornih istekom tih 90 dana pošalje ''ljubavna pisma'' u kojima daje dodatni rok od 90 dana te da ako se u tom roku ne ispoštuje ugovor neće isplatiti novčanu potporu te pokreću svoju kontrolu, što može značiti i gubitak svih prava iz ugovora (plaćanje projekta, troškovnika, upute, ugovora, materijala... !)
kao četvrto : što se tiče struje, ne znam baš puno jer sam ja već imao priključak, ali čim dobiješ suglasnost tvoji se podaci šalju u elektru za besplatni priključak, koji potpisivanjem ugovora možeš i realizirati.
kao peto : ...aaaa, nema više! nadam se da sam bar malo pomogao...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:57   #339
Quote:
domsar kaže: Pogledaj post
Geometar mi je reka da nakon iskolčenja ne trebam ništa nositi na katastar. Kako si ti perec? Ja sam morao raditi parcelaciju pa možda zato ne moram ništa. Rođak mi je spominja nešto da je on poslije iskolčenja morao nešto nositi na katastar. Kako si ti prošao s time
ipak ima i točka pet... preskočio sam...
parcelaciju si radio jer je tako pisalo u rješenju o uvjetima građenja, prije izrade glavnog projekta. iskolčenje sa radi za potrebe početka građenja, vezano je za rješenje o uvjetima građenja i glavni projekt i potreban je za prijavu početka građenja. ne nosi se u katastar, moraš ga imati na gradilištu zajedno s ROUG, idejnim projektom, gl.projektom, rješenjem o imenovanju nadzornog inženjera, suglasnost i ugovor s ministarstvom (ukoliko si samograditelj - ako radi ovlaštena firma treba rješenje o imenovanju i ugovor s izvođačem), te tabla... i naravno rakijica za inspektore kad navrate...
Perec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:43   #340
Quote:
Perec kaže: Pogledaj post
kao prvo : vapno nije ''pokvarljivo''...
kao drugo : mislim da ćeš morati u uputi imati cement, vapno, ciglu, armaturu...kao osnovni građ. materijal za gradnju. o količini treba razgovarati.
kao treće : što se tiče žurbe, u ugovoru stoji da moraš utrošiti dodjeljeni materijal u roku 90 dana od posljednje isporuke materijala, te da nadzorni mora obaviti tehnički pregled u tom roku. u praksi je situacija da ministarstvo putem nadzornih istekom tih 90 dana pošalje ''ljubavna pisma'' u kojima daje dodatni rok od 90 dana te da ako se u tom roku ne ispoštuje ugovor neće isplatiti novčanu potporu te pokreću svoju kontrolu, što može značiti i gubitak svih prava iz ugovora (plaćanje projekta, troškovnika, upute, ugovora, materijala... !)
kao četvrto : što se tiče struje, ne znam baš puno jer sam ja već imao priključak, ali čim dobiješ suglasnost tvoji se podaci šalju u elektru za besplatni priključak, koji potpisivanjem ugovora možeš i realizirati.
kao peto : ...aaaa, nema više! nadam se da sam bar malo pomogao...
Danas sam slagao popis materijala. Ima dosta blokova, crijepa, željeza, gredica, nešto cementa, vapna i nešto kabela za struju. Vidićemo kako će to proći. Ne volim puno vapna, cementa i tako jer majstori više vole mikser pogotovo za ploču i tako, a ipak to sve treba i uskladištiti. Koliko traje ta isporuka materijala, mislim od prve do zadnje isporuke?
domsar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.