Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 10:34   #61
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
nemam pojma sto se dogadja ali su stopirani svi predmeti u ovom(osjeckom) regionalnom uredu sto se dodijele materijala tice....
Hvala,moram naći neku vezu za provjerit što se dogadja i kad će davati materijal.Ako nešto saznaš molio bih te da javiš...
Lp
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 00:29   #62
spoki imaš pm

jel se treba bit oženjen da bi se to ostvarilo ili? di se mogu pročitat uvjeti?
danke
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 09:56   #63
Quote:
pazdrkan kaže: Pogledaj post
spoki imaš pm

jel se treba bit oženjen da bi se to ostvarilo ili? di se mogu pročitat uvjeti?
danke
malo kasnim s odgovorom jer se trpalo u škembu ovih 14 dana godisnjeg...

malo u google ukucaj dodjela osnovnog građevinskog materijala za gradnju obiteljskih kuća i dosta toga se dobije...
a ako si samac tesko ces dobiti materijal,ako ga i dobijes kao nosiocu ti ide samo 35m2 neto povrsine buduce kuce....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:00   #64
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Spoki, već smo dosadni, ali može li još par pitanja - odgovor ako treba na PM - cca poskupljenje odnosno iznos nadoplate projekta zbog dodatka podruma, mansarde? I da li odrede neki rok primjerice od potpisivanja ugovora unutar kojeg moraš dovršiti kuću i useliti?
nadoplatu dogovoris i platis projektantu po m2 dodatnih prostorija.....a poslije placas i uvecane doprinose za tu dodatnu kvadraturu i kubikazu....

imas rok od 90dana od isporuke zadnjeg materijala da ti ministarstvo dodje u tehnicki pregled kuce(kuca ne treba biti useljiva),u biti da vide jesi ti potrosio njihov materijal
a u ugovoru stoji da se moras prijaviti i prebivati u novoj kuci ali ne od kada i da je ne smijes prodati 10godina od potpisivanja ugovora....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 20:36   #65
Hehehhe - hvala još jednom!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 15:24   #66
Quote:
nadoplatu dogovoris i platis projektantu po m2 dodatnih prostorija.....a poslije placas i uvecane doprinose za tu dodatnu kvadraturu i kubikazu....
Pozvani kod arhitekte,u tel razgovoru veli da imamo izbor između dva projekta,nemože dodatni m2...ako hoćeš više to je novi projekt i plaćaš cijelog ...plus još nešto nisam je skužio valjda neka suglasnost jer kao nema više građ.dozvole...Dali znaš jeli negdje piše koliko ti projekata mora ponuditi i dal mogu mijenjati arhitekta?
Lp
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 07:47   #67
to je samo dobra volja projektanta...nazalost
a dali mozes mjenjati projektanta...ne vjerujem
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 19:02   #68
Spoki007 kolko si ti nakraju ukucao love u svoju kuću, znam da si ju sam radio, ali opet sigurno je bilo stotine sitnih stvari koju ne dobiješ od materijala, ili možda znaš kolko ti je susjed platio majstore za izgradnju svoje kuće sa dobivenim materijalom.
I samo još nešto, jasno mi je da se dobije sav materijal za kuću od temelja do krova, i navodno taj materijal ti i dopreme na gradilište, ali mi nije jasno za temelje, jel dobiješ cement, vapno, pijesak, armaturu ili ti gotovi beton dopremi mixer?
Puno ti hvala na pomoći i odgovoru,
Ponosna SLAVONIJO!
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 07:14   #69
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Spoki007 kolko si ti nakraju ukucao love u svoju kuću, znam da si ju sam radio, ali opet sigurno je bilo stotine sitnih stvari koju ne dobiješ od materijala, ili možda znaš kolko ti je susjed platio majstore za izgradnju svoje kuće sa dobivenim materijalom.
I samo još nešto, jasno mi je da se dobije sav materijal za kuću od temelja do krova, i navodno taj materijal ti i dopreme na gradilište, ali mi nije jasno za temelje, jel dobiješ cement, vapno, pijesak, armaturu ili ti gotovi beton dopremi mixer?
Puno ti hvala na pomoći i odgovoru,
Ponosna SLAVONIJO!
ja sam dodatno ulozio oko 25.000€.....mislio bi covjek ma daj dobijes materijal i jos potrosis tolike novce,ali nevjerojatno kako novci cure na gradilistu....

i za temelje dobijes materijal (šljunak,cement,zeljezo....)
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:34   #70
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
ja sam dodatno ulozio oko 25.000€.....mislio bi covjek ma daj dobijes materijal i jos potrosis tolike novce,ali nevjerojatno kako novci cure na gradilistu....

i za temelje dobijes materijal (šljunak,cement,zeljezo....)
Sad si me malo iznenadio, daj mi malo to pojasni, uložio si dodatnih 25000 eura samo u uređenje unutrašnjosti kuće, pretpostavljam u centralno, namještaj, podove, zidove, pločice, laminat...., i još prije nekoliko tisuća eura u papire za kuću ( komunalne i vodne doprinose, građevinsko, uporabnu i dr.dozvole..). To te onda na kraju ispalo cca 35 000 eura kuća za uselit uz to da si materijal dobil gratis i da si sam svoj majstor bio , ispravi me ako se varam .
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:25   #71
nisam radio neke precizne proracune koliko sam tocno potrosio ali siguran sam da ukupna cifra nije preko 30.000€ (materijal + papiri)
oko 25000€ materijal i oko 5.000€ papiri....s tim da mi je uredjeno samo prizemlje kompletno.....

materijal ti daju oni(ministarstvo),kod mene je iznos bio oko 100.000kn,prije ovih divljackih poskupljenja) i moras uracunati i prijevoz istog koji je iznosio po meni oko 50.000kn

materijal 100.000
prijevoz 50.000
moji troskovi materijala 175.000
papirologija 35.000
-------------------------------
ukupno 360.000kn (50.000€)
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:16   #72
materijal 100.000 ? ( to je cijena poklonjenog mat. od države)?
prijevoz 50.000
moji troskovi materijala 175.000
papirologija 35.000
-------------------------------
ukupno 360.000kn (50.000€)[/QUOTE]

Sorry kaj ti nedam mira,
Prijevoz za materijal mi je jasan iako mi se 50000 kn čini puno, ali ok,
papirologija isto tako ok,
tvoji troškovi materijala- 175 000 kn, ako sam te shvatio u toj cifri je grijanje i namještaj za cijelo prizemlje, ako je tako onda dobro, ali ako je to cijena utrošenog dodatnog materijala za uređenje prizemlja i ništa više onda sam najeb...
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:46   #73
prijevoz je puno jer su mi materijal dovozili iz cca100km udaljenih mjesta(Pozega/Radlovac)
a namjestaj nije u ukupnoj cifri,instalacija grijanja da,oko 40.000kn
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 09:26   #74
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
prijevoz je puno jer su mi materijal dovozili iz cca100km udaljenih mjesta(Pozega/Radlovac)
a namjestaj nije u ukupnoj cifri,instalacija grijanja da,oko 40.000kn
Molim te ispravi me ako sam što krivo napisao !
DAROVANI MATERIJAL:-

- cigla,vapno,cement,gredice za kuću
- vrata i prozori za kuću
- vrata za unutrašnjost kuće
- limarija za krov
- crijep i drvo za krov
- žičane i cijevne instalacije za struju i vodu po kući
- materijal za grubo žbukanje zidova
- cement, vapno, željezo za temelje
- UK. VRIJEDNOST cca 100 000 kn

TVOJI TROŠKOVI :
- dovoz 50 000 kn
- centralno grijanje ( peć ,radijatori i cijevi ) 40 000 kn
- papirologija ( kom i vod doprinosi, građevinska i uporabna dozvola) 35 000 kn
- ostali troškovi 135 000 kn
To ne znam što je tu, prepostavljam :
- kopanje temelja
- materijal za podrum i dodatne m2
- ?
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:19   #75
ukratko...

1.etapa izgradnja do pod krov
frakcioni materijali
cement
hidrat
armaturne mreze
rebrasta armatura
ljepenke
resitol
gredice
stropni ulosci
puna opeka
blok opeka


2.etapa kroviste,limarija,stolarija
gradja,letve,daske,lamperija
crijep
zljebovi,obujmice,kuke,koljena

3.vanjska i unutarnja stolarija
prozori
vanjska vrata
unutarnja vrata

4.etapa vodovod i kanalizacija
pocincane cijevi
koljena
pvc kanalizacione cijevi
podzbukni ventili,wc skoljka,slavine,kotlic,bojler....

5.etapa elektroinstalacije

ormaric
kablovi
fidovka
aut.osiguraci
prekidaci
uticnice.....

evo odokativno ovako
i dovoz placa ministarstvo ali se ne prikazuje nigdje....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:45   #76
dovoz placa ministarstvo ali se ne prikazuje nigdje....[/QUOTE]

Hvala spooki007 na trudu i opširnosti, znači onih 50 000 kn za dovoz sveukupnog materijala je bio gratis, tj. platilo ga je ministarstvo , a ne ti osobno. Ili sam te krivo shvatio i ti si još imao dodatnog materijala za dovoz u vrijednosti 50 000 kn ?
Pozdrav Slavoniji !
Mav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:22   #77
Quote:
Mav kaže: Pogledaj post
Hvala spooki007 na trudu i opširnosti, znači onih 50 000 kn za dovoz sveukupnog materijala je bio gratis, tj. platilo ga je ministarstvo , a ne ti osobno. Ili sam te krivo shvatio i ti si još imao dodatnog materijala za dovoz u vrijednosti 50 000 kn ?
Pozdrav Slavoniji !
dovoz(darovanog materijala) placa ministarstvo
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 12:22   #78
Ovu temu treba preimenovati u "Spokijev kutak" ili "pitajmo Spokija"
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:06   #79
koliko sam shvatila prednost je brak ali ne nuzno
koliko su velike cestice otprilike?
dakle ako necu 45m2,radim novi projekt koji placam cijeli sama,i sta jos?
i dali dobivam materijal za inicijalnih 45m2?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 06:52   #80
prednost je brak jer je nuznije zbrinuti obitelj(sa djecom) nego samca
zemljiste u pravilu ne dobijas(postoje iznimke),nego na osnovu vlasnistva nekog zemljista predajes zahtjev za dodijelu materijala za izgradnju kuce
"ako neces 45m2" ne kuzim,mislis ako hoces vecu kvadraturu???oni tebi daju projekt kuce koju ti mozes i odbiti i raskinuti ugovor o darivanju materijala(ali puno toga ovisi o dobroj volji projektantske kuce koja ti moze ponuditi i druge rasporede u kuci)
ako si samac dobivas za inicijalnih 35m2(neto) + za svakog clana obitelji 10m2
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.