Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 22:36   #1
Question Čaj

da li netko zna postoji li još uvijek čajoteka u zagrebu? kolko znam bila je jedna u ilici...frendica mi obožava sva ona čuda od crnih čajeva (s mlijekom-bljak ) pa bi htjela nabavit nešt posebno za božić...hvala unaprijed...
zadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 03:26   #2
Postoji, ali se preselila iz Ilice u Frankopansku 3 (u veži; otprilike preko puta onog velkog Diesela). Rade svaki dan, ali negdje do 17h (mislim da subotom rade do 14h, ali nisam sigurna) tako da nemoj krenuti u kasni shopping.
Ima jedan mljac crni čaj a aromom kokosa.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 09:09   #3
E kad smo već kod toga, koje su vam omiljene vrste čajeva?

Meni Rooiboos [mljac!], Naranča s cimetom, jagoda s vanilijom, limun i šipak vulgaris. sve to sa smeđim šećerom s cimetom.

P.S. Kakav je taj od kokosa, [koja vrst] zvuči primamljivo!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 11:32   #4
Svi vocni (ovdje to zovu herbalni cajevi
Jebo, ja sam mislila da su svi herbalni) koji se ne piju s mlijekom.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 11:43   #5
?

Ja nisam dugo bila u staroj Vlaskoj, prema Katedrali, tamo je nekada bila super, cak mi se cini prva takva
ugostit. usluga u Zagrebu.
Jesu li ih zatvorili? Su to ti iz Ilice? Imali su super izbor cajeva, a i topla cokolada im je bila dobra.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 13:41   #6
Crni od kokosa Iz Cajoteke? Ili obicni? Crni mi je najdrazi vanilija iz cajoteke i kokos koji tamo nemaju pa mi ga donosi frendica iz Njemacke. Obozaaaavaaaam cajeve, posebno crni, a od necrnih mi je fini zeleni s limunom, odna onaj winter time od teekanne, kamilica klasika...
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 14:29   #7
To je crni čaj s aromom kokosa (ide super s mlijekom). Neznam koja točno je to vrsta i berba (jel ceylon, kineski , indijski).

Meni je još jako fini inaj crni sa aromom borovnice. Yummie!

A probala sam i njihov roobois s aromom banane. Isto jako fino.

Al neću ih više reklamirati, ne plačaju me
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 16:23   #8
I ja jako volim te crne aromatizirane cajeve ,ali mi je moj lijecnik rekao da su bas ti cajevi jako nezdravi.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 16:37   #9
Aj ga pitaj sljedeci put zasto su tako nezdravi. Sigurno manje stete od kave.

Znaci fino dobili su i kokos u cajoteci. Prije sam kupila obicni crni caj i stavila nutra kokos.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 17:08   #10
Lightbulb

Ja mora da sam grozna seljača kad nikad čula za te aromatizirane čajeve!

Pijem samo Podravkine

[no, da, i Plivine ]
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 18:00   #11
Quote:
Originally posted by Rhea
I ja jako volim te crne aromatizirane cajeve ,ali mi je moj lijecnik rekao da su bas ti cajevi jako nezdravi.
ili ga nisi dobro shvatila ili se taj lijecnik nije dobro raspitao.


Crni caj ima puno manje kofeina nego kava. IMa antioksidanse (ne bas koliko i zeleni caj) i opcenito nema stete u konzumiranju par salica crnog caja na dan.


Zadnjih par godina je u Americi jako popularan chai tea (cita se bas tako kako ga i mi zovemo chaj)

To je crni caj sa hrpu zacina, pije se zasladjen i sa puno mlijeka (pola-pola).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 18:01   #12
Meni je najdrazi crni caj sa dodanim uljem bergamota (neka vrsta citrusnog voca) - Earl Grey Tea

A zeleni - gun powder, veliki zeleni savijeni listici, vazno je staviti ga u vodu koja se malo ohladila (nije vrela) i drzati ga max 1-2 min
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 21:13   #13
Ja obožavam sve vrste biljnih čajeva. Poprilično sam potkovana travarskim znanjem pa odem u apoteku i kupujem sve vrste koje bi mi mogle koristiti kod raznih tegoba. Čisti fetiš; razvrstavanje po bočicama i ljepljenje etiketa. I obavezan med; od kestena ili vrijeska su mi najomiljeniji.

Ima jedna super stvar;
-prstohvat žalfije
-na vrhu žličice komorač
-mala čajna žličica majčine dušice
-mala čajna žličica gospine trave
-prstohvat stolisnika

To sve prokuhati u mlijeku, procijediti i dodati meda! Pravi zimski gusti, ljekoviti i hranjivi napitak!
Tko voli, nek izvoli!
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 23:56   #14
Eowyn, zvuci primamljivo!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 00:06   #15
moj najdrazi caj je Milfordov visnja sa jogurtom njam njam.
Sad sam kupila neki Twinings pink grapefruit,mandarin i lime,al je los
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 00:19   #16
Probaj ga iskoristiti za ice tea. Skuhas taj, pa par vrecica crnog, ulijes malo limunade, dodas leda, secera ako zelis, kisobrancic...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 01:10   #17
Ljudi, kakav sam prekrasni cajnik kupila! Tamnoplavi, neki japanski... sad bih iz njega i vodu pila.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 22:58   #18
zapravo volim obican caj od sumskog voca, ali otkako sam otkrila kako na mene dobro djeluje zeleni caj pijem samo njega. Nije bas nesto jako ukusan, ali sam od njega ja koja sam prije mogla zaspat tamo di bi sjela budna cijeli dan i imam energije za sve.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 22:38   #19
hvala fanny za informaciju, bila sam danas i ostavila stotinjak kuna ...i nekak sam uzela vise za sebe nego za frendicu sve tak dobro mirisi da ne mozes odoljet jednostavno ....
zadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 00:56   #20
Zadie, you're welcome!

BTW, isti problem kod mene,...uvijek si važno obećam kak ću biti dobra i kupiti samo ono po kaj sam došla, ali neš ti vraga,... uvijek pretjeram i vratim se doma sa nekih 5 novih vrsta (sve ko fol samo malo za probu).
A zadnji put kad sam bila nije bilo baš svih vrsta po koje sam došla.....hehehe....sad imam razlog za ići ponovo!
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.