Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2015., 19:17   #1
Danny Collins (2015)

Danny Collins (2015)


na što je ovaj al pacino spao, pa taj po meni nije snimio dobar film još od donnie brasco (1997), u posljednje vrijeme štanca samo krševe, a ova mu je "komedija" samo još jedan u nizu promašaja. dosadno. razvučeno. negledljivo.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 22:40   #2
E vidiš, meni je film baš odličan! A išla sam sa 0 očekivanja jer ga svi pljuju....Al PACINO mi je urnebesno zabavan u tom filmu. Ima film sve - možeš se i smijati i plakati.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 22:43   #3
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
E vidiš, meni je film baš odličan!
Meni je film isto dobar, nebi bas rekao odlican ali sasvim ok !!
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 09:52   #4
Ja bih se, međutim, posvetio filmu koji sam pogledao između dva gledanja Mad Maxa i koji je imao tu nesreću da se pojavi na kino-repertoaru u slično vreme kao i verovatno najveći hit godine. Budite solidarni, pa učinite isto. Film se zove Danny Collins, u pitanju je komična drama navodno po istinitim događajima (iako je 99% filma fikcija) koja u centru pažnje ima ostarelu pop-rock zvezdu na putu temeljne promene života i iskupljenja. Naravno, nema tu ničeg novog i neviđenog, možemo se setiti barem desetak naslova sa sličnom premisom, ali štos je u tome da je Danny Collins primer filma koji je od početka do kraja urađen kako treba.
Takve filmove smo već gledali, u rasponu od dramuljina sa Hallmark kanala do relativno ozbiljnih art-filmova, a odnost ličnosti i lika za javni nastup je jedna od večitih umetničkih tema. Moralni preporod likova, njihovo iskupljenje i napuštanje starih nazora, hajdemo reći čak i njihovo konačno odrastanje u zrelim godinama, isto tako je sasvim legitimna filmska tema.
Oko Dannija se autor već više potrudio, on je napisan i razrađen, za njega su upotrebljeni brojni detalji. Neki od njih su već standardni, ali su na mestu, poput njegove potpisne ljigave pesme Hey Baby Girl koja upadljivo liči na Sweet Caroline Neila Diamonda ili križa oko vrata koji služi kao kutijica za kokain. Neki drugi njegovi postupci su napisani gotovo genijalno, poput njegovog teatralnog nastupa u privatnom životu, dovlačenja klavira u hotelsku sobu i svih polu-svesnih i nesvesnih laži koje će ispaliti gotovo usput.
Njega apsolutno maestralno igra Al Pacino. Ovakvi izgubljeni “rockstar” ekscentrični likovi nisu nešto po čemu ga pamtimo, ali doza teatralnosti sa kojom je Danny zamišljen potpuno odgovara Pacinovom senzibilitetu. Dan Fogelman kao reditelj mu daje potpunu slobodu i Pacino to koristi na najbolji mogući način, u njegovom izvođenju Danny je izuzetno koloritan i pamtljiv lik. Treba napomenuti da Pacino vrlo pažljivo bira svoje uloge kako bi i u prosečnom filmu zablistao, a ekscentrici i umetnici mu postaju novi “forte”. Setimo se samo HBO-ovog TV filma Phil Spector (2013) ili relativno svežeg The Humbling.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2015...y-collins.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 17:45   #5
Meni najbolji film koji sam gledao ove godine u kinu. Izrazito simpatičan i zabavan.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:37   #6
Quote:
glagolj kaže: Pogledaj post
Danny Collins (2015)


na što je ovaj al pacino spao, pa taj po meni nije snimio dobar film još od donnie brasco (1997), u posljednje vrijeme štanca samo krševe, a ova mu je "komedija" samo još jedan u nizu promašaja. dosadno. razvučeno. negledljivo.
imao je on dobrih filmova nakon Donnie Brasca
Devil's Advocate, The Insider, Insomnia i mini seriju Angels in America
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:35   #7
Pogledala, zgodno . Nista neocekivano, nekakva klasicna formula rekla bih - osvijestenje, iskupljenje, zajeb, happy end . Ali svejedno zgodno za pogledati. Puno Lennona u soundtracku je bilo divno .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:13   #8
prvi dio je bolji nego drugi,
ona prica o raku etc. stvarno nije bila potrebna.

de niro je bolji glumac nego pacino, to se sad u starosti posebno dobro vidi.
puno bolji.

al pacino me pocinje dosadivati.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:22   #9
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
prvi dio je bolji nego drugi,
ona prica o raku etc. stvarno nije bila potrebna.
Zašto?

Meni su to baš dobro odradili, pogotovo sam kraj filma.

Meni baš simpatičan filmić, mislio sam si da će biti glup kada se vratio sinu i počeo mu kupovati stvari, to je valjda sto puta viđena priča. No napravili su totalno suprotno i to mi se svidjelo. Kraj mi je lijepo sjeo, nisu prikazivali neki dugi sretni kraj, nije on završio s ženskom, nije pjevao pjesme koje je napisao. Makar je vjerojatno to napravio kasnije, no nisu nam prikazivali očito.

Lijepo je čuti Lennona opet, Al Pacino napokon na razini, meni je onaj tip koji mu glumi sina genijalan glumac još iz Boardwalk Empirea kada je glumio Gypa Rosettia. Čudno da se tip nije više probio, navodno je Al Pacino predložio da on glumi sina.

Priča je o pismu koje je dobio Steve Tilston, poslušao sam par stvari od njega i nije loš.
https://www.youtube.com/watch?v=Ddui94CkjRE

7/10 za mene.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 02:43   #10
meni je ovaj film nesto najbolje sta sam gledao u zadnje vrijeme...uzivao sam u filmu...ne bih ga bas svrstao u komediju ali u tom filmu ima vise fora za nasmijati se nego u vecini komedija...ma odlican je...
leon23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:00   #11
Meni je film jako dobar. Najbolja uloga Pacina u zadnje vrijeme, vec sam mislio da ce ici sve gore i gore. Film je zabavan, ima pricu, malo se dotice i stvarnih dogadjaja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 16:00   #12
Bio je sinoć na drugom programu HRT-a i meni se svidio, ok film...
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.