Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 20:17   #61
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
A onak, nije mi film bas nesto. Gledao sam ga kasno navecer, ali nije da su mi likovi Robbieja i Keire Knightley previse zaokupili paznju da bih se sad nesto previse zivcirao zbog njihove sudbine. Bezveznjikavi su mi. I onda mi nije previse bitno ni Brionyno okajanje. I onda mi ispadne pateticno to njeno okajanje na kraju, a ne mislim da je pateticno samo po sebi nego u trenutku kad ona prica taj oh - tako - tuzan epilog svoje sestre, boli me kita za likove
Uglavnom, hocu reci da mislim da ideja nije losa, ali film mi je bezveze izveden. Ne znam kakva je knjiga. Vidim da se dosta ljudi ipak ne slaze sa mnom pa molim boga da odledi moje kruto srce

I da, pismo i scena seksa u knjiznici su mi dobri
Mene film također nije oduševio. Bio mi je dosadnjikav, nisam se emocionalno vezala uz likove, jednostavno nije u meni izazvao reakciju.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:15   #62
Film je predivan,sve se u njemu posložilo kako treba:glumci,muzika,fotografija,režija. I zaista je potresan,ali su ti elementi prikazani na jedan odmjeren,suzdržan,tipično "britanski" način što mu u konačnici daje neku posebnu patinu....Mislim da je to jedan od rijetkih filmova iz ove decenije koji neće biti zaboravljen.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:16   #63
A što reći? Odmak od holivudskih brčkalica, sjajan film Mcavoy i Knightley odlično odigrali, također mlada Briony, dok mi ova starija kao glumica ide na živce pami se nije mogla ni svidjeti. Glazba fantastična Moram ponovo pogledati
Rui is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:09   #64
Ovako, pogledala danas film.
Hm..što reći?

Predivna scenografija, scene, dobra glazba, dobra gluma, dobro zamišljena priča, no,
dosadno provedeno, imam dojam praznog hoda, nedovoljno za Oscara po meni
iako jako, jako tuzno

6/10
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:23   #65
Pročitala sam malo vaše komentare i slazem se s ekipom koja tvrdi da ih je ljubav dvoje glavih likova ostavila ravnodušnim.Naime
, ja sam imala osjećaj kao da gledam reklamu za film o najvećoj ljubavi ikad.
Fali scena njihova upoznavanja, ljubavi, seksa, strasti, oh ne mogu bez tebe i sličnih jer kako sam ja dozivjela film?
Pa ovako: oni se konačno skompaju u knjiznici i isti taj dan njega odvedu u zatvor, poslije 4 godine ubace jednu scenu i to je to.
Ko da sam gledala četvrtinu filma jer se meni osobno čitav film fokusira na McAvoya u vojsci.
Fali mi one epovske ljubavne drame ko npr u Mandolini kapetana ili onom filmu s Charlize i Penelopom
Nekako nemam dojam da gledam film, nego dio filma, ne daju uopće paznju zapravo temi filma-ljubavi dvoje ljudi.
Sve se svodi na rekla-kazala, stoga ni ne mogu osjetiti tu nekakvu kemiju među njima(glavnim glumcima) niti ozbiljno shvatiti tu njihovu bol
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 18:05   #66
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Pročitala sam malo vaše komentare i slazem se s ekipom koja tvrdi da ih je ljubav dvoje glavih likova ostavila ravnodušnim.Naime
, ja sam imala osjećaj kao da gledam reklamu za film o najvećoj ljubavi ikad.
Fali scena njihova upoznavanja, ljubavi, seksa, strasti, oh ne mogu bez tebe i sličnih jer kako sam ja dozivjela film?
Pa ovako: oni se konačno skompaju u knjiznici i isti taj dan njega odvedu u zatvor, poslije 4 godine ubace jednu scenu i to je to.
Ko da sam gledala četvrtinu filma jer se meni osobno čitav film fokusira na McAvoya u vojsci.
Fali mi one epovske ljubavne drame ko npr u Mandolini kapetana ili onom filmu s Charlize i Penelopom
Nekako nemam dojam da gledam film, nego dio filma, ne daju uopće paznju zapravo temi filma-ljubavi dvoje ljudi.
Sve se svodi na rekla-kazala, stoga ni ne mogu osjetiti tu nekakvu kemiju među njima(glavnim glumcima) niti ozbiljno shvatiti tu njihovu bol
Scena u knjižnici i jeste bila njihova jedina scena strasti,u "Mandolini kapetana Correlija" Italijan i Pelagija imaju mjesece i mjesece da se skompavaju,obilaze jedno oko drugoga i onda dugo vremena konzumiraju ljubav i svekoliku strast.Tragedija u "Atonementu" je sadržana upravo u tome da su oni bili tako brutalno rastavljeni baš u trenutku kada su si priznali ljubav,i nikada se više nisu ni sreli a da bi mogli nastaviti odnos...S početka filma je evidentno da je "ono nešto" postojalo među njima već dugi niz godina,da su se voljeli ali nijedno nije htjelo priznati,izgubili su šansu da budu zajedno dok su to još mogli,prije izbijanja rata....Sreću treba zgrabiti dok je još tu,već sutra ko zna šta će biti,mislim da je to jedan od poučaka koji film naglašava,ali je to ponovo samo jedan od aspekata filma.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:49   #67
Ovo je više film o tragediji koja se dogodila Robbiju nego o samoj ljubavi između njih dvoje. Ovo nije klasična romantična priča s happy ili ne tako happy endom. Sem toga, film je temeljen na knjizi i njihova ljubav nije jedina tema nego je to mješavina karaktera Briony, Robbie i ostalih kao i odnosa uopće. Ne moraju svi filmovi imati početak, sredinu i kraj ljubavi nacrtan jasnim nitima.
Rui is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:17   #68
Jedan od najboljih filmova koji sam pogledala. Stvarno odlična ljubavna priča, iako je jako tužna.
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:51   #69
Film mi je bio dobar. Knjiga prelijepa.
No mogli su ga doživjeti samo ljudi koji su pročitali knjigu zbog spleta osjećaja i pomalo nedorađenih scena.
Inače mislim da je ovo odlična ekranizacija. Odlična glazba i lijepa glumica.
__________________
Be the change you want to see in the world.
Twiggy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 19:10   #70
šteta šta su ubacili rat u priču jer je prvi dio do toga bio stvarno odličan muzika, glumci, pažnja na detalje...Kiera i John mi imaju dobru kemiju i rađe bi njih gledala nego ovo šta se on šetucko po ratištu. Kraj je tužan
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 01:32   #71
ajme koji dobar film

evakuacija u dunkirku
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 17:24   #72
Talking

Quote:
Twiggy_ kaže: Pogledaj post
Film mi je bio dobar. Knjiga prelijepa.
No mogli su ga doživjeti samo ljudi koji su pročitali knjigu zbog spleta osjećaja i pomalo nedorađenih scena.
Inače mislim da je ovo odlična ekranizacija. Odlična glazba i lijepa glumica.
u ovom slučaju, film je bolji od knjige. Ian McEwan i nije baš neki top pisac...
Aciha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.