Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 16:28   #1
Solace (2015.)




Imdb

Trailer


A psychic works with the FBI in order to hunt down a serial killer.


Premda malo prešminkerski izgleda, mene ovo jako interesira. Da li je želja za Farrellom s obzirom da ide aktualni True Detective i oslanjanje na Hopkinsa kao veterana koji, manje-više, spasi svaki film, ne znam... ali hoću ovo gledati. Sad. Odmah.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 16:35   #2
Čini mi se kao klasični kliše film otkrivanja genijalnog ubojice i pobjeda detektiva(Hopkins i njegova ekipa) nad ubojicom(Farrell).

Gledam trailer vidim Bardema i kasnije piše onaj drugi koji izgleda isto ko on. Koja sličnost.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 16:51   #3
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Čini mi se kao klasični kliše film otkrivanja genijalnog ubojice i pobjeda detektiva(Hopkins i njegova ekipa) nad ubojicom(Farrell).

Gledam trailer vidim Bardema i kasnije piše onaj drugi koji izgleda isto ko on. Koja sličnost.
A i sam neki šminkerski izgled ne pomaže filmu. Zato jedine adute stavljam na pojavu Hopkins/Farrell i možda... MOŽDA... pokoji genijalni dijalog između spomenutih.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 20:08   #4
Upravo zbog njih dvojice se i isplati gledat, mozda bude dobar film.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 20:14   #5
Nope, nije dobar film.

Kao što sam već predskazao, prešminkerski je ovo za mene, sa premalom razradom likova. Ok, u ovakvim filmovima se očito logika mora ostaviti sa strane jer, budimo realni, tu su dva lika koji u svakom trenutku znaju što će se dogoditi i pokušavaju nadigrati jedan drugog. Sori, Minority Report vas je pretekao... Dead Zone vas je pretekao... k vragu, prosječna partija šaha vas je pretekla.

Ali, idemo redom... ako ste čitali / gledali Red Dragon ili Manhunter-a, da, tako sve to počinje samo što je doktor Lecter zamjenio uloge sa Willom Grahamom. Što će reći da je Hopkins tu da ponovo odigra svojevrsnu ulogu lika koji ga je proslavio a svi ostali, baš nasuprot Jaganjcima..., su tu tek usputno. Šteta. Jer Jeffrey Dean Morgan je dobar glumac a Abbie Cornish, baš poput Michelle Monaghan, slatkica koja treba jaku ulogu da bi se dokazala (Trucker (2008.) anyone?). u Farrellov lik ne bi ulazio koliko je neiskorišten, bez da spojlam previše film, minutaža mu je upravo katastrofalna. Dodamo li tome još i grozan scenarij, neizbježna katastrofa.

Uglavnom, osobno, želio sam više od likova. Pogotovo od Hopkinsa i Farrella. Pretpostavljam da bi bilo užasno živjeti sa takvim nekakvim... "darom", kako god... film nam ni sa jedne strane ništa od toga ne pruža. Žrtvovanje razrade likova, potencijalno odlične priče i što-već na blesavu thriller-akcijadu koja ni sama po sebi ne bi bila toliko loša da se redatelj nije odlučio na frenetične rezove, glasan i iritantan soundtrack kad god nekog uhvati gflashback ili potencijalan rasplet događaja, bespotrebne jurnjave i tako dalje, i tako dalje.

Realno, posran ogroman potencijal. Pogledati samo zato što film ni u jednom trenutku nije dosadan i jer se u njemu pojavljuje fina paleta glumaca.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 21:49   #6
Insert/Break je to odlično sročio. Kakva šteta glumačke postave...
Nakon gledanja filma osjećao sam se kao da mi je uteg od 20 kila bio na prsima cijelo vrijeme.
Posebno me iritirao soundtrack.
Teško je ne uspoređivati ovakve filmove sa Jaganjcima ili 7even... Iako ovdje nije sve crno-bijelo, završi film, a da ništa nisi osjetio prema ijednom liku...
Ja ga ne bi preporučio ljudima da gledaju.

Zadnje uređivanje Volunteer : 10.01.2016. at 22:07.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.