Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 23:21   #81
Najbolja serija ikad,taman prije par mjeseci skinuh prve 4 sezone...A sto se tice filma,film je dobar al najdraze od svega je bilo lijepo vidjeti muldera i scully

off topic. Mozda netko zna neki link gdje mogu nabaviti x-files majice,kape i sl. ? Zahvaljujem unaprijed
__________________
Life is comedy,so just live and laugh.
laugh_reflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:02   #82
Pogledao sam film, pokušavam naći razlog zašto bi ga drugi trebali pogledat i nema ga.
Film nije katastrofa jednostavno nema uzbuđenja samo par scena strave. Ono šta me još živcira je kamera koja se prebrzo pokreće u akcijskim scenama (kojih nema nešto) na početku i kad su jurcali na gradilištu, meni je slika istrzana. Baš nitko nije odglumio sjajno, samo prosječno uključivši i oca Joa.
Inače Mulder i Scully dobro izgledaju, ne stare s vremenom što je u Americi i običaj (ali nisam detektirao Botox!).
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 01:06   #83
Meni je film bio bolji nego što sam se nadala. Baš zbog toga što uopće nema veze sa "starim" X- Filesima. Nema paranormalnog, njih dvoje se ponašaju kao normalni ljudi koji žive zajedno.. Baš mi je dobro došla ta promjena. Sama radnja filma nije nešto zanimljiva, ali sve u svemu film mi je za pohvalu.
__________________
"Words are very unnecessary, they can only do harm..."
yellow bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:21   #84
X-Files su za mene serija. Serijali su legendarni. To je ono sto ih je ucinilo vrlo popularnim. X-Files kao film nemogu bas prezvakat, ali kad bih birao izmedju dva X-Files filma, onda bih izabrao onaj prvi X-Files film. Taj mi se osobno vise svidio od ovoga novog. No ipak, serija je remek djelo. Jako interesantno za gledati, vidi se koliko je tu bilo kreativnosti, raznih tema (alien-i, cudovista, crna magija, duhovi, nadprirodne sposobnosti osoba, vremenski paradoxi, itd.). No ovo sto je dosad od serijala na DVD-u izaslo, sa tim treba biti jako zadovoljan, netreba trazit novi X-Files. Zlatna x-files vremena su prosla, sa tim treba zakljucit. Ja sam se osobno poslije X-Files -a prekapcao na "James Cameron's Dark Angel" (tada sa mladom Jessicom Albom, samo dva serijala snimljeno, ali vrlo interesantno), pa malo "Millenium", pa "Supernatural" itd.
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:25   #85
eh . . pogledao film i . . .hm ovaj . .da . .nemam nis pametno za rec o ovom filmu . . gluma, postava. . i sve ostalo . . muzika ambijent . .sve je to dobro . . ali . . prica je . .ono . .vrijedja . .inteligenciju . .. mislim jel moguce da nisu mogli napisati neki bolji scenarij . . od ovoga. . .pa mogli su ubacit nekog la
chupacabru ili nesto . .ak vec nisu htjeli aliene .. ono .. nekak . . ko da su ovaj scenarij i pricu sklepali jedno prije podne . . i ono ajmo snimit film . . .i da

spojler:
''ovo dvoje zajedno ma joj . .ubili mi film s tim . . .pa nije mi jasno . .zasto . .kak''


sve u svemu . . moglo je i bez ovog filma sve ovo proc . ..
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:25   #86
Upravo sam pogledao film, i kao fan X filesa koji je pročitao sve knjige pogledao sve serije, i nisam si išao kvarit film spoilerima sa interneta, nisam imao nikakvu viziju kako će i o čemu će taj film biti,moram rećć da je film jedan od najvećih promašaja IKAD. Ne jer ne funkcionira kao x-files film nego ne funkcionira nikako. Počev od katastrofalne glume, odvratno lošeg scenarija, dijaloga koji ko da su ispali iz sapunica, odvratne montaže, zvuka koji na mahove podsjeća na one iz akcijskih filmova s kraja 80ih, likova koji su nabacani tamo bez ikakvog objašnjenja, reda, razloga. Mislim daj ŽENA PRIPREMA TEŠKU OPERACIJU TAKO DA UPIŠE "STEM CELL RESEARCH" U JEBENI GUGL
Da I WANT TO BELIEVE, želim vjerovat da se ovaj film nikad nije desio.
Jedino pozitivno je bilo njih dvojee vidjet opet skupa, jedino.
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:28   #87
Quote:
Mithrandir0806 kaže: Pogledaj post
Mislim daj ŽENA PRIPREMA TEŠKU OPERACIJU TAKO DA UPIŠE "STEM CELL RESEARCH" U JEBENI GUGL
Da I WANT TO BELIEVE, želim vjerovat da se ovaj film nikad nije desio.
Jedino pozitivno je bilo njih dvojee vidjet opet skupa, jedino.

ono s operacijom je .. mislim prejebenooo . . ono nisam mogao vjerovati da se desava. . . pa daj zamisli ono ides na operaciju . . a doktor nije siguran kak da ju izvede nego ode na google i tam nadje upute. . . .. is ko da ide po recept za strukle . .to je meni tak izgledalo . . promasaj . .i to opasni . .ak je vec google morao biti sponzor drugacije su to mogli rjesit . .. a ne ovo
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:35   #88
Ma to je čak i simpatično napram cijelog filma koji je najgori dio neke franšize ikad, nakon ovoga se može samo sve od početka, kao šta su napravili sa Batmanom nakon one blamaže sa Umom Thurman, Clooneyem i ekipom.

NAJGORI FILM UNATRAG 10 GODINA
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:48   #89
Quote:
Mithrandir0806 kaže: Pogledaj post
...

NAJGORI FILM UNATRAG 10 GODINA
Ste vi ljudi ikada gledali recimo...Jumpera, Meet the Spartans, Epic Movie, Norbit, Black Dawn, Ultraviolet itd.??

Pretpostavljam da niste, jer u protivnom ne bi ste tvrdili da je ovo dno dna. Vjerujete mi...ima daleko lošijih filmova od ovoga...ovo je jedan prosječni film...nit smrdi nit miriše. Je dugačak, je spor, je nepotreban, je pretjeran u svoj toj filozofiji, ali da se pogledati (i zaboraviti). To kaj serija ima ogromnu reputaciju iza sebe je druga stvar...ovaj film i onako nema veze sa serijom.
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:09   #90
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
što čovjek nauči nakon filma: ako je netko izoliran, taj baca olovke na plafon da se zabiju u plafon
ocito nisi bas pratio seriju, il se bas ne sjecas. ima epizoda di je mulder isto to napravio.
enivej, film je poprilicno razocaranje. ocekivao sam nekakvu bolju epizodu serije sa boljim specijalnim efektima zbog veceg budjeta.
problem je kaj ne znam di je taj veci budjet otisao jer osim kaj nema nijednog zvucnijeg glumca nema bas i nikakvih impresivnih scena. sto se tice da je ko epizoda x filesa, je, ali prosjecna do losija. isto tako je lagano mogla biti posto bi se film fino mogao skratiti na 45 min. dijalozi su potpuno stupidni i mozda me najvise smetaju. u 9 sezona serije, nigdje nema tako glupog dijaloga. dapace, mislim da je to bila jedna od odlika serije, iznimno kvalitetni dijalog sa ozbiljnim i dubokim promisljanjima. xzibta ne znam cemu su uopce stavljali, tih par cinicnih replika su mogli zalijepiti ili scully ili nekome no name liku. kako su skinnera nasilno ugurali je sramota. takodjer potpuno nepotrebno. veza izmedju scully i muldera, totalno nevazna.ono sto najvise smeta je ono kljucno u x filesima... paranormalno. ovdje je to svedeno na minimalnu razinu, odnosno razinu gatare. ako u 6 godina nisu mogli smisliti bolju pricu koja bi bolje odrazavala x filese onda stvarno sramota. 90% epizoda x filesa jede ovaj film izmedju dorucka i rucka. sramota za x filese. sramota za chris cartera.
krSSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:28   #91
Quote:
krSSS kaže: Pogledaj post
ocito nisi bas pratio seriju, il se bas ne sjecas. ima epizoda di je mulder isto to napravio.
enivej, film je poprilicno razocaranje. ocekivao sam nekakvu bolju epizodu serije sa boljim specijalnim efektima zbog veceg budjeta.
problem je kaj ne znam di je taj veci budjet otisao jer osim kaj nema nijednog zvucnijeg glumca nema bas i nikakvih impresivnih scena. sto se tice da je ko epizoda x filesa, je, ali prosjecna do losija. isto tako je lagano mogla biti posto bi se film fino mogao skratiti na 45 min. dijalozi su potpuno stupidni i mozda me najvise smetaju. u 9 sezona serije, nigdje nema tako glupog dijaloga. dapace, mislim da je to bila jedna od odlika serije, iznimno kvalitetni dijalog sa ozbiljnim i dubokim promisljanjima. xzibta ne znam cemu su uopce stavljali, tih par cinicnih replika su mogli zalijepiti ili scully ili nekome no name liku. kako su skinnera nasilno ugurali je sramota. takodjer potpuno nepotrebno. veza izmedju scully i muldera, totalno nevazna.ono sto najvise smeta je ono kljucno u x filesima... paranormalno. ovdje je to svedeno na minimalnu razinu, odnosno razinu gatare. ako u 6 godina nisu mogli smisliti bolju pricu koja bi bolje odrazavala x filese onda stvarno sramota. 90% epizoda x filesa jede ovaj film izmedju dorucka i rucka. sramota za x filese. sramota za chris cartera.

Zato jer ovo i nije film o paranormalnom, ne o X filesima već o Mulderu i Scully...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:39   #92
Bilo mi je ljepo nakon toliko vremena pogledat ih opet. OK film, li moglo je bolje. Scene sa Bushovom slikom neka ostave za parodije - bezveze.
__________________
miš mouse
kuča house
koveonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:46   #93
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
evo pogledao sam ga jucer. Ukratko moj dojam: najgori X-Files movie do sad. Prvi film je bio dobar, ali ovo je meni osobno razocarenje. Navest cu par tocaka:

- pedofilni (?!?) svecenik sa vizijama..........
- Mulder i Scully se svadjaju kroz cijeli film, jer Scully nezeli vise imat sa FBI-om nista zajedno.
- Previse "kriminalisticki" film...nema misterija kao svemirskih brodova, duhova itd. Tu su epizode X-Files-a (1. do 7. serijal) fantasticno dobro snimljene
- SPOILER: moram priznat da nisam shvatio sta je taj svecenik imao veze sa onim celavim kojem su presadjivali glavu i zasto je taj celavi trebao novo tijelo. To me je zbunilo
- Xzibit kao FBI agent...wtf? Nepristaje mu ta uloga.

+ Mulder i Scully izgledaju dobro, mogli su jos barem dva serijala X-Files-a snimit ^^
+ vise romantike, poljubaca nego u prvom X-Files filmu
+ Skinner se isto dobro odrzao

Zakljucak: please, stanite sa X-Files filmovima. Ono sto je ucinilo X-Files legendarnim su serijali X-Files-a na TV-u. Tako ce uvijek biti. Dajem 1 bod od 10 ovom novom filmu. A dobit ce tolko od mene i na imdb.com

Ja nisam pratila serijal, niti sam gledala prvi film, ali sam dobila dojam da je ovo nekak veliki happy end, bez previse strave. Filme se ne vrti oko paranormalnog niti akcije nego oko toga sto se na kraju dogodilo sa mulderom i scully.

Sto se tiče čelavca: on je žrtva pedofilskog svečenika i boluje od iste bolesti kao i onaj mali. Tako sam ja to skužila. A operiraju ga doslovno u stali jer nitko nije odobroio presadivanje glave.
__________________
najljepše bajke pišu muškarci.
him-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:09   #94
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Ste vi ljudi ikada gledali recimo...Jumpera, Meet the Spartans, Epic Movie, Norbit, Black Dawn, Ultraviolet itd.??

Pretpostavljam da niste, jer u protivnom ne bi ste tvrdili da je ovo dno dna. Vjerujete mi...ima daleko lošijih filmova od ovoga...ovo je jedan prosječni film...nit smrdi nit miriše. Je dugačak, je spor, je nepotreban, je pretjeran u svoj toj filozofiji, ali da se pogledati (i zaboraviti). To kaj serija ima ogromnu reputaciju iza sebe je druga stvar...ovaj film i onako nema veze sa serijom.
Sve sam to gledao i sve su to užano loši filmovi, ima tu još hrpu toga šta ne vrijedi ni spominjat ali je njihov grijeh manji utoliko jer nisu imali taj kultni status koji je imao x files. Ovo je bez rezerve najveće razočarenje u zadnjih 10 godina, film ima toliko glupih grešaka i nelogičnosti da ih ni ne vrijedi spominjat,a u priču ne bi ni zalazio, toliko glupih klišeja nema ni u filmovima Michaela Dudikoffa...
edit: a tamo filozofije ima koliko je ima u nad lipom 35 a.k.a. jel me netko tražio, i ne možeš reć da nema veze sa serijom jer nosi isto ime kao serija, igraju isti likovi kao u seriji, tako da ima svu vezu sa serijom i zbog kao što rekoh zaslužuje lentu najvećeg razočaranja u zadnjih 10 godina
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:12   #95
Quote:
him-girl kaže: Pogledaj post
Ja nisam pratila serijal, niti sam gledala prvi film, ali sam dobila dojam da je ovo nekak veliki happy end, bez previse strave. Filme se ne vrti oko paranormalnog niti akcije nego oko toga sto se na kraju dogodilo sa mulderom i scully.

Sto se tiče čelavca: on je žrtva pedofilskog svečenika i boluje od iste bolesti kao i onaj mali. Tako sam ja to skužila. A operiraju ga doslovno u stali jer nitko nije odobroio presadivanje glave.
Ćelavac ima uznapredovali rak pluća a klinac kojeg Scully liječi guglom ima neku degenerativnu bolest moždanog debla koji se operira kroz sljepoočnicu???
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:29   #96
Quote:
Mithrandir0806 kaže: Pogledaj post
Sve sam to gledao i sve su to užano loši filmovi, ima tu još hrpu toga šta ne vrijedi ni spominjat ali je njihov grijeh manji utoliko jer nisu imali taj kultni status koji je imao x files. Ovo je bez rezerve najveće razočarenje u zadnjih 10 godina, film ima toliko glupih grešaka i nelogičnosti da ih ni ne vrijedi spominjat,a u priču ne bi ni zalazio, toliko glupih klišeja nema ni u filmovima Michaela Dudikoffa...
edit: a tamo filozofije ima koliko je ima u nad lipom 35 a.k.a. jel me netko tražio, i ne možeš reć da nema veze sa serijom jer nosi isto ime kao serija, igraju isti likovi kao u seriji, tako da ima svu vezu sa serijom i zbog kao što rekoh zaslužuje lentu najvećeg razočaranja u zadnjih 10 godina
Ovisi o tome što si očekivao Ako se mene pita...sam koncept priče je baš u duhi dosjea x...samo prerastegnut...ništa više...ali eto, 100 ljudi, 100 čudi...kao što rekoh

Pa nosi isto ime i likovi su isti, ali nema veze sa samom serijom...ovaj film je neovisan i ne bi ga se uopće smjelo poistovjetiti sa serijom. Ovo je kao što rekoh film o Mulderu i Scully a ne po paranormalnom i alienima...više mystery triler drama nego SF horror...i kao takav čisto ok funkcionira. Vjerujem da ne nosi naslov X Files i da nema tih likova da bi film bio bolje prihvaćen...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:35   #97
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Ovisi o tome što si očekivao Ako se mene pita...sam koncept priče je baš u duhi dosjea x...samo prerastegnut...ništa više...ali eto, 100 ljudi, 100 čudi...kao što rekoh

Pa nosi isto ime i likovi su isti, ali nema veze sa samom serijom...ovaj film je neovisan i ne bi ga se uopće smjelo poistovjetiti sa serijom. Ovo je kao što rekoh film o Mulderu i Scully a ne po paranormalnom i alienima...više mystery triler drama nego SF horror...i kao takav čisto ok funkcionira. Vjerujem da ne nosi naslov X Files i da nema tih likova da bi film bio bolje prihvaćen...
OK, ako je zamišljen kao film o Mulderu i Scully, onda kao ni takav ne valja, o njihovim likovima si doznao samo neke mrvice novih informacija, njihovi pristupi karakterizaciji likova su identični kao u serijalu, dakle nisu nimalu uznapredovali, on je i dalje goodcop, ona je i dalje badcop kad se radi o možebitnim paranormalnim pojavama. Kad sam već tu ako su već pokazali da onom papanu teku krvave suze zašto ne razviju tu priču dalje. Mulder bi nešto s njom ali se snebiva cijelo vrijeme, pa to onda presjeku sa onom aftersex scenom kad se on hvalabogu obrije, njeni razgovori o tami o njemu i njoj, tami koja ih okružuje izgledaju ko da slušam Yodu kako govori Luku Skywalkeru. Film ne valja i nema dobrih stvari u njemu kolikogod ih tražio.
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:36   #98
Pa zar nema svečenik rak pluća. Da ćelavac ima rak pluća ne bi mu trebali cijelo tijelo transptatirati.
__________________
najljepše bajke pišu muškarci.
him-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:38   #99
Quote:
him-girl kaže: Pogledaj post
Pa zar nema svečenik rak pluća. Da ćelavac ima rak pluća ne bi mu trebali cijelo tijelo transptatirati.
Da ali si napisala gore da ima istu bolest kao onaj mali
a svećeniku nije ništa dok onaj ćelavi krkan ne odapne.
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:39   #100
Quote:
Mithrandir0806 kaže: Pogledaj post
OK, ako je zamišljen kao film o Mulderu i Scully, onda kao ni takav ne valja, o njihovim likovima si doznao samo neke mrvice novih informacija, njihovi pristupi karakterizaciji likova su identični kao u serijalu, dakle nisu nimalu uznapredovali, on je i dalje goodcop, ona je i dalje badcop kad se radi o možebitnim paranormalnim pojavama. Kad sam već tu ako su već pokazali da onom papanu teku krvave suze zašto ne razviju tu priču dalje. Mulder bi nešto s njom ali se snebiva cijelo vrijeme, pa to onda presjeku sa onom aftersex scenom kad se on hvalabogu obrije, njeni razgovori o tami o njemu i njoj, tami koja ih okružuje izgledaju ko da slušam Yodu kako govori Luku Skywalkeru. Film ne valja i nema dobrih stvari u njemu kolikogod ih tražio.
Bilo kako bilo...meni ok...nit smrdi nit miriše...za jednom pogledat može proći.
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.