Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 21:18   #1
It Follows (2015.)

https://www.youtube.com/watch?v=HkZYbOH0ujw

http://www.imdb.com/title/tt3235888/

Na ovaj sam film jako nabrijan.
Nažalost, nisam stigao otić na premijeru u Londonu, ali nadam se da će što prije doć kod nas.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:56   #2
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Nažalost, nisam stigao otić na premijeru u Londonu,
Meni je isto bus pobegel pa sam zakasnil..
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:22   #3
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Meni je isto bus pobegel pa sam zakasnil..
Ne bus nego podzemna.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 04:36   #4
istovremeno sa američkom premijerom izlazi i VOD, tako da će uskoro biti na netu. meni je isto žao što sam ga fulao na LIFFE-u, pa ga željno iščekujem.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:39   #5
Na BBC programu Film 2015 - nedavno ga je ugledni kriticar Danny Leigh proglasio filmom cijele sezone i nečim najstrašnijim što je ikad u zivotu gledao.


Rekao je doslovno da je to jedini film nakon The Salem`s Lot (1979), koji je gledao kad je bio klinac, nakon kojeg je imao noćnu moru iz koje se probudio okupao hladnim znojem.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:02   #6
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Na BBC programu Film 2015 - nedavno ga je ugledni kriticar Danny Leigh proglasio filmom cijele sezone i nečim najstrašnijim što je ikad u zivotu gledao.


Rekao je doslovno da je to jedini film nakon The Salem`s Lot (1979), koji je gledao kad je bio klinac, nakon kojeg je imao noćnu moru iz koje se probudio okupao hladnim znojem.
Yes!
To se meni jedini put dogodilo na It koji sam gledao kao dijete.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 00:24   #7
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Rekao je doslovno da je to jedini film nakon The Salem`s Lot (1979), koji je gledao kad je bio klinac, nakon kojeg je imao noćnu moru iz koje se probudio okupao hladnim znojem.
Vjerojatno se radi baš o ovoj sceni iz Salem's Lota, ne bi je se posramili ni najveći talijanski redatelji horror psihodelije...

https://www.youtube.com/watch?v=w1unHCE_Npw
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 01:57   #8
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi baš o ovoj sceni iz Salem's Lota, ne bi je se posramili ni najveći talijanski redatelji horror psihodelije...

https://www.youtube.com/watch?v=w1unHCE_Npw
Ja sam njega shvatio da mu se to dogodilo noć nakog što je pogledao It Follows......što naravno ne isključuje mogućnost da je i nakon gledanja Salem`s Lota kao klinac imao noćne more.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 09:50   #9
Ne znam zašto, ali trailer me nije nešto impresionirao. Ista izmučena lica kao u svakom drugom hororu, isti pogledi, svi izgledaju kao da će se iduće sekunde raspasti. Vidim da ga ekipa zdušno brani na IMDB-u, ne daj bože da postaviš pitanje ''zašto ovo'' jer odlah dolazi odgovor ''nisi skužio''. Nekako su mi očekivanja niska. I nije mi jasno što to ljudi vide strašnog u Salem's Lotu. Meni je bio poprilično bezveznjikav, a ja čak volim te stare filmove.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:11   #10
Bezveze film.
Ovo mi izgleda bolje - Ouija (2014)
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:28   #11
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, ali trailer me nije nešto impresionirao. Ista izmučena lica kao u svakom drugom hororu, isti pogledi, svi izgledaju kao da će se iduće sekunde raspasti. Vidim da ga ekipa zdušno brani na IMDB-u, ne daj bože da postaviš pitanje ''zašto ovo'' jer odlah dolazi odgovor ''nisi skužio''. Nekako su mi očekivanja niska. I nije mi jasno što to ljudi vide strašnog u Salem's Lotu. Meni je bio poprilično bezveznjikav, a ja čak volim te stare filmove.
Meni je Salem odlična mini serija. Pa kako ne voljeti onakvog vampira al ne, zbilja mi je odlična. Gledao sam nedavno i nije sad onak strašno, ali je stvarno lijepa atmosfera stvorena i da, ta scena sa klincem kad dolazi kucat na prozor je jeziva jer je baš čudno napravljena. Ne viđaš to često. Ali vampir

Inače, čitam za It Follows da ima dosta Carpentera u njemu.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 16:28   #12
dobre vijesti!

"To dolazi" u Cinestar kina 2.4.
http://www.blitz-cinestar.hr/cinesta...olazi/3282/1/1

aj fala qrcu da ću ipak imat priliku pogledat ovaj film u kinu
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 16:34   #13
''To dolazi'' - u kina.
Funny
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 20:27   #14
Pogledao.
nije onako bombastican kako sam mislio.
stilski vuce na klasike, malo na halloween, glazba je ko lik za sebe .
cini mi se da premisa nije iskoristena do kraja . Dosta lijepih ali supljih scena
ali vrijedi pogledat
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:06   #15
Jako interesantna ocjena na Rotten Tomatoes, ne znam kada sam zadnji put vidio da je neki horror Certified Fresh, a kamoli da ima čak 95% pozitivnih kritika (od 125) i ocjenu 8.2

malo sam guglao i naletih na hrvatski poster i trailer ako nekog zanima

__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:37   #16
Mislim da će ovo biti dobro, bar mi trailer izgleda napeto, a i nekako volim horore gdje ne vidimo 'to nešto' što ubija glavne likove.
Inače, Hororvizija dijeli 2x2 ulaznice za Cinestar za ovaj film, pa požurite, ako je netko zainteresiran.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 10:26   #17
ovo će biti ili BIG ili totalni fejl
naravno za horor ljubitelje
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 10:18   #18
Pogledao jučer u cinestaru u očajno praznoj dvorani sa šačicom ljudi tako da je ugođaj filma bio još potpuniji.
Da ne duljim, da li je ovo novi kult, kao što mnogi kritičari tvrde? Apsolutno!
Ovaj film je toliko genijalno napravljen da mu nema smisla tražiti mane. Gdje da počnem, od genijalne i originalne ideje ili od maestralne režije. Vidi se tu puno utjecaja Carpentera i pomalo Refna jer sam film djeluje kao spoj Halloweena i Drivea, ali dugo nisam doživio da me tijekom filma hvata tolika jeza i da mi se dlake na ruci počnu dizati. Tome sigurno pomaže i genijalan soundtrack koji je inspiriran elektronikom iz 80-ih.

10/10

apsolutna preporuka za sve ljubitelje horora
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:50   #19
Upravo se vratili iz kina, bas sam htjela u kinu pogledati dobar horor.

I nista posebno. Dobra ideja, tek korektno snimljena prica, par zanimljivih ali ne i previse scary scena, i meni narocito nametljiv i na momente iritantan soundtrack. Vise mi je zvucao kao wannabe - furanje na osamdesete nego kao neizostavan dio atmosfere. Cak mislim da bi atmosfera bila puno bolja da je bilo vise zvukova u tisini a manje visokih tonova i (u kinu preglasne) glazbe.
Opcenito me iritira forsiranje glazbom scary elemenata u horor scenama, pogotovo kad se koristi piljenje po violinama sve u sesnaest.

Ja bi mu dala jednu sedmicu. Dosla sam u kino da se prestrasim, i cast nekim interesantnim scenama, nije bilo ni jednog jedinog trena koji me bas prepao ili u meni stvorio jezu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:58   #20
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Upravo se vratili iz kina, bas sam htjela u kinu pogledati dobar horor.

I nista posebno. Dobra ideja, tek korektno snimljena prica, par zanimljivih ali ne i previse scary scena, i meni narocito nametljiv i na momente iritantan soundtrack. Vise mi je zvucao kao wannabe - furanje na osamdesete nego kao neizostavan dio atmosfere. Cak mislim da bi atmosfera bila puno bolja da je bilo vise zvukova u tisini a manje visokih tonova i (u kinu preglasne) glazbe.
Opcenito me iritira forsiranje glazbom scary elemenata u horor scenama, pogotovo kad se koristi piljenje po violinama sve u sesnaest.

Ja bi mu dala jednu sedmicu. Dosla sam u kino da se prestrasim, i cast nekim interesantnim scenama, nije bilo ni jednog jedinog trena koji me bas prepao ili u meni stvorio jezu.
Slažem se,
a meni je onaj dio u bazenu i malo blesav. I dosta mi je pokvario film.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.