Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 08:42   #1
Mali čupavac hitno traži smještaj

Dakle, tipična priča! Ovo selo je puno maca lutalica. Kao i svako jutro, izašla sam im dati hranu iza kuće, i naišla na ovo čudo. Viđala sam ga i prije, ali je divlji skroz - dođe s ostalim lutalicama jesti samo kad odem. Danas sam ga uhvatila jer su mu oči bile skroz zatvorene. Zabijao se u stvari i skoro ušao u dvorište. To bi mu, tako ranjivom, definitivno bilo zadnje što je doživio - naš pas i mačke nikako ne idu zajedno. Ali što ću, uzela sam ga, odnijela u kuću, i očistila mu okice fiziološkom. Na svu sreću, čini se da je upala tek krenula, tako da su mu se oba oka lijepo otvorila čim sam ih obrisala, i čini se da nema problema s vidom.
No, sad nastaje problem - kao što sam već rekla, imamo psa koji nikako ne podnosi mačke. Psu je trenutno zabranjen pristup kući (iako je malac u kupatilu) jer će pokušati provaliti ako ga samo nanjuši - a hoće. Mama je alergična na mace, tako da ni zbog nje ne mogu nastaviti držati malca
Ako bi ITKO s područja Slavonskog Broda i okolice mogao uzeti ovo čudo, molim vas molim vas molim vas, jer ga ne želim vratiti na ulicu, a nemam mogućnosti da ga držim

EDIT: Mama je poludila što sam ga unijela u kuću i zahtjeva da ga odmah maknem :/

__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:18   #2
Kontaktiraj obliznje udruge i postavi macu na FB, takodjer oglasi po FB udrugama, netko ovdje ce vjerojatno imati vise informacija jer ja ne zivim u RH. Netko bi je mogao uzeti barem na privremeni smjestaj, dok joj pas (ili vjerojatnije, majka ) nesto ne urade.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:54   #3
Mačić je premješten u vanjsko kupatilo, jadničak se prestao već bojati, trči mi u susret kad me vidi. Neće mu mama ništa, postigli smo primirje kad sam ga prebacila u tu drugu prostoriju, ali sada je daleko dostupniji psu Svakih par sati mu čistim okice, stvarno je dobar i ne otima se, a baš ga maltretiram jadnog. Slomit će mi se srce ako ga nakon svega ovoga budem morala vratiti na cestu, a nitko se nije javio..
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:53   #4
Stavila si macica gdje ga pas moze dohvatiti??? Jesi li kontaktirala udruge? Od cekanja na forumu nema nista. Takodjer mislis li ga odvesti veterinaru?
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:49   #5
Nisam ga stavila nigdje gdje ga pas može uhvatiti, ali je u vanjskom kupatilu, što znači da ga pas može namirisati/čuti dok je vani, a ne mogu ja prosjediti cijelo vrijeme u dvorištu kontrolirajući psa. Također mi je ne pada na pamet prisiljavati da bude u kući kad ne želi biti jer joj je vruće. Rekla sam već da situacija nije nikakva. Do veterinara ne mogu doći jer sam u selu, a do grada nemam kako. Radim što mogu. Kontaktirala sam sve koje mogu i koji su mi pali na pamet, ali ne mogu se na glavu postaviti. Da imam ikakve uvjete i mogućnosti držati mačića, ne bi se ovdje ni javila.
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 00:10   #6
Trazila sam na fejsu, probaj objaviti ovdje: Udruga za zastitu zivotinja SPAS Slavonski Brod https://www.facebook.com/groups/7359...16774/?fref=ts
Udruga Treca Sreca https://www.facebook.com/pages/Tre%C...71?sk=timeline
Stranicu udruge Victus ne mogu trenutno naci (ako jos postoji).

Bojim se da je to sve sto mogu uciniti. Inace bih je odmah uzela, ali sam u NL.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 00:54   #7
Hvala na linku za grupu - kad me prihvate, pitat ću i tamo. Ništa, držim fige. Pokušat ću organizirati i prijevoz do veterinara nekako, samo da se nađe netko.. Ovako pitom kakav je sada može doživjeti samo nesreću na ulici.. Stare lutalice koje hranim dolaze već 5+ godina i znaju što i kako, snalaze se.. Ovaj malac bi lako mogao biti jedan od onih koje vidim jednom - dva puta dok odrastaju kad dođu jesti, i onda jednostavno nestanu.. :/
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 11:40   #8
Mačić, kojeg sam nazvala Oscar, je danas puno bolje.
Okice su očišćene fiziološkom i namazane bepanthen kremicom za oči i nos. On se skroz opustio i postao prava maza i igralica. Ne mogu vjerovati da se do jučer panično bojao.

Malac je također pravi roker, stalno pokazuje \m/ zadnjom desnom šapicom - ima samo dva prsta na toj nozi D:


https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net...91&oe=5646D9C4

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net...36&oe=564FD562
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:50   #9
Macic je prekrasan. Updateaj temu i ostale oglase redovito, primjecujem da se mace s puno slika puno brze udome. Javi ima li srece s udrugama.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.