Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 22:03   #1181
Pobrkao si pojmove. Tvoj otac nema veze s tobom i tvojom radnom dozvolom, jer kao sto znas ne moze te sponzorirati.

Daj ponovi - na koji nacin mislis doci do radne dozvole? Kuzim ovaj dio - doci ces u Calgary, naci ces posao - i sto onda? Citirao si dio o tome kako aplicirati iznutra, a ocigledno to ne mozes. Lijepo pise u tvom citatu kako aplicirati iznutra, ne mozes aplicirati ako si turist, zar ne? Ili mislis da mozes?

Eligibility to apply from outside Canada

To apply for a work permit from outside Canada, you must submit the following documents:

* a job offer from a Canadian employer
* a completed application, that shows that you meet the requirements of the Immigration and Refugee Protection Act and the Immigration and Refugee Protection Regulations, and
* written confirmation from Human Resources and Skills Development Canada (HRSDC) that the employer can hire a foreign worker to fill the job. This confirmation is called a positive labour market opinion.
o In most cases, it is up to your employer to get that written confirmation. Information on the labour market opinion is found under Information for Canadian employers on the right-hand side of this page.
o In some cases, you do not need a labour market opinion. (See Jobs that require a work permit but no labour market opinion.)
facasplaca2 is offline  
Old 11.02.2011., 23:50   #1182
hm

Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Pobrkao si pojmove. Tvoj otac nema veze s tobom i tvojom radnom dozvolom, jer kao sto znas ne moze te sponzorirati.

Daj ponovi - na koji nacin mislis doci do radne dozvole? Kuzim ovaj dio - doci ces u Calgary, naci ces posao - i sto onda? Citirao si dio o tome kako aplicirati iznutra, a ocigledno to ne mozes. Lijepo pise u tvom citatu kako aplicirati iznutra, ne mozes aplicirati ako si turist, zar ne? Ili mislis da mozes?

Eligibility to apply from outside Canada

To apply for a work permit from outside Canada, you must submit the following documents:

* a job offer from a Canadian employer
* a completed application, that shows that you meet the requirements of the Immigration and Refugee Protection Act and the Immigration and Refugee Protection Regulations, and
* written confirmation from Human Resources and Skills Development Canada (HRSDC) that the employer can hire a foreign worker to fill the job. This confirmation is called a positive labour market opinion.
o In most cases, it is up to your employer to get that written confirmation. Information on the labour market opinion is found under Information for Canadian employers on the right-hand side of this page.
o In some cases, you do not need a labour market opinion. (See Jobs that require a work permit but no labour market opinion.)
Baš sam sada zbrljao, nije ni čudo pored šume raznoraznih informacija !

Dakle za dva tjedna dolazim u Calgary, potom idem u potragu za poslom i kada dobijem job offer, apliciram za work permit, naravno sve moram slati u Beč, jer se sve tamo riješava za nas iz RH.
E sad dali ću morati u Beč na razgovor neznam, nadam se da neću morati, ali opet da bi potvrdio radnu dozvolu moram izaći iz Kanade, a gdje dalje nego nazad u RH ili možda postoji način potvrđivanja radne dozvole negdje na aerodromu ili nekom graničnom prijelazu , to me najviše zanima jer avionske karte su "full jeftine" zar ne ?

Znam da bi bilo najlogičnije ostati u RH i tražiti radnu dozvolu odavde, ali za to treba job offer, no da bi dobio job offer moram u kanadu jer ne vidim načina da mi netko ponudi posao a da me prije toga barem ne vidi, a takve veze nemam da mi netko "sredi" job offer dok sam ja u RH.
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 00:04   #1183
Pa imas oca tamo pobogu. Zar se ne moze on raspitati kod nekog da ti ponudi posao? Sa odlaskom tamo neces nista previse postici.
Zar mislis da ce te netko zaposliti samo zato sto ces im se ti pojaviti pred nosom, a bez valjanih papira?
CX7 is offline  
Old 12.02.2011., 01:47   #1184
Quote:
CX7 kaže: Pogledaj post
Pa imas oca tamo pobogu. Zar se ne moze on raspitati kod nekog da ti ponudi posao? Sa odlaskom tamo neces nista previse postici.
Zar mislis da ce te netko zaposliti samo zato sto ces im se ti pojaviti pred nosom, a bez valjanih papira?
Da imam oca tamo, razgovarao je s nekim poslodavcima koje pozna ali bez uspjeha, nemaju veze sa mojom strukom i tak.
Dolaskom tamo mogu postići to da dobijem job offer kao prvi korak u proceduri.
Pitam se kako netko može zaposliti nekoga koji mu je iz neke države e mailom poslao svoj resume i samo na osnovu toga mu dati job offer- svaka čast iznimkama. Valjda sa potencijalnim radnikom treba porazgovarati i najvažnije vidjeti zna li uopće raditi za ono što se prijavio i koliko će mu taj radnik zaraditi love - biti od koristi, jer to nije ljubav već bussines.
Siguran sam da se neće svaki poslodavac htjeti zaje... sa mojim papirima, ali ipak se nadam da ću naći nekoga tko hoće, naravno pod uvjetom da prvo procjeni kakvo znanje i vještine posjedujem.
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 01:51   #1185
Nece se nitko zajebavati sa tim da ti sredjuje papire, vjeruj mi. Trenutno u Kanadi ima jako puno ljudi koji traze posao i imaju uredne dozvole.
CX7 is offline  
Old 12.02.2011., 02:02   #1186
Quote:
CX7 kaže: Pogledaj post
Nece se nitko zajebavati sa tim da ti sredjuje papire, vjeruj mi. Trenutno u Kanadi ima jako puno ljudi koji traze posao i imaju uredne dozvole.
Dakle prema tome treba preporučiti Kanadskoj vladi da ukine sve imigracijske programe, nove radne dozvole itd. Vi koji ste tamo došli, došli ste a ostali ...

Vjerujem da i tamo ima puno ljudi koji traže posao svugdje je sad lošija situacija, ali vratite se u RH da vidite što je potražnja za poslom !

CX7 ipak cijenim tvoju iskrenost !
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 03:30   #1187
Pa postoje i dalje legalni nacini za odlazak. Ja samo ne zelim da se netko zezne pokusavajuci nesto postici na krivi nacin. Imas i ovaj program Working holiday. Zasto ne pokusas tako?

Ovakvi nacini trazenja posla bi mogli otezati u buducnosti dolazak drugim ljudima koji zele doci u Kanadu turisticki ili u posjetu rodbini (ponovno uvodjenje viza), a to ne bi bilo posteno prema njima.

Zadnje uređivanje CX7 : 12.02.2011. at 04:21.
CX7 is offline  
Old 12.02.2011., 05:13   #1188
Quote:
zicer kaže: Pogledaj post
Dakle prema tome treba preporučiti Kanadskoj vladi da ukine sve imigracijske programe, nove radne dozvole itd. Vi koji ste tamo došli, došli ste a ostali ...

Vjerujem da i tamo ima puno ljudi koji traže posao svugdje je sad lošija situacija, ali vratite se u RH da vidite što je potražnja za poslom !

CX7 ipak cijenim tvoju iskrenost !
Nije stvar u emigracijskom programu, vec u tome da ti zelis doci kao turist a ostati na privremenoj radnoj dozvoli. Nisi ni prvi ni jedini, i sto god ti mi rekli neces znati dok ne probas.
Ono sto ti probavamo reci je da provjeris sve prije no sto sjednes na avion, te da ne ocekujes da ce netko za tebe nesto napraviti samo jer si ti fizicki tamo.

Citaj cim vise i druge forume, kopaj informacije na sluzbenim stranicama jer Kanada je valjda jedina drzava koja daje sve jasno na cic.gc.ca, te ne vjeruj da ce ti netko napraviti nesto za tebe dok se sam ne potrudis.

Zelim ti svu srecu, trebat ces je. Dao bog da dobijes ponudu za posao cim prije, te da ce se netko zauzeti za tebe i dokazivati da si ti bas ta osoba koju trebaju.
Shvati samo da se kockas sa jako puno stvari u svom planu i da imas jako puno prepreka za prijeci.

Da je tako lako ilegalno doci i ostati, vec bi Kanada bila puna. Da postoji rupa vec bi je kinezi, indijci i pakistanci provalili.

Vjeruj u svoj um, u svoju procjenu situacije i guraj na sve moguce nacine, samo nemoj nikome davati lovu da ti sredi papire jer nema te osobe koja moze za lovu srediti nekom ostanak. Sve je to mucka.
Citaj, raspituj se i kopaj....i zelim ti puno srece!
facasplaca2 is offline  
Old 12.02.2011., 06:48   #1189
CIC princip je prilicno jednostavan - ako u Kanadu dodes ko turista promjenu statusa nemozes regulirati unutar Kanade nego te ponovo vracaju u ambasadu.

Drugim rijecima ako udes ko turist, u Kanadi ostajes turist dok ne izades. Imaj na umu da bez radne dozvole u Kanadi nemozes dobit nista, apsolutno nista
(eg stan, telefon, socijalno, medicinsko ....).

E sad, nade se sigurno poslova za rad na crno, ali problem ti je logistika
jer kanada nije njemacka i sa samim prekoracenjem boravka u Kanadi
uljeces u administrative paradokse iz kojih se tesko kasnije izvuci
angelfire is offline  
Old 12.02.2011., 12:36   #1190
Quote:
CX7 kaže: Pogledaj post
Pa postoje i dalje legalni nacini za odlazak. Ja samo ne zelim da se netko zezne pokusavajuci nesto postici na krivi nacin. Imas i ovaj program Working holiday. Zasto ne pokusas tako?

Ovakvi nacini trazenja posla bi mogli otezati u buducnosti dolazak drugim ljudima koji zele doci u Kanadu turisticki ili u posjetu rodbini (ponovno uvodjenje viza), a to ne bi bilo posteno prema njima.

Koliko sam upoznat sa stvarima, kao turista se imam pravo javljati na natječaje za posao i tražiti posao, ali naravno nemam pravo raditi bez Work permit, i ako tako postupam ne kršim zakon.
Što se programa Working holiday, to također važi samo na godinu dana ,dakle kada istekne moram van.
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 12:51   #1191
Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Nije stvar u emigracijskom programu, vec u tome da ti zelis doci kao turist a ostati na privremenoj radnoj dozvoli. Nisi ni prvi ni jedini, i sto god ti mi rekli neces znati dok ne probas.
Ono sto ti probavamo reci je da provjeris sve prije no sto sjednes na avion, te da ne ocekujes da ce netko za tebe nesto napraviti samo jer si ti fizicki tamo.

Citaj cim vise i druge forume, kopaj informacije na sluzbenim stranicama jer Kanada je valjda jedina drzava koja daje sve jasno na cic.gc.ca, te ne vjeruj da ce ti netko napraviti nesto za tebe dok se sam ne potrudis.

Zelim ti svu srecu, trebat ces je. Dao bog da dobijes ponudu za posao cim prije, te da ce se netko zauzeti za tebe i dokazivati da si ti bas ta osoba koju trebaju.
Shvati samo da se kockas sa jako puno stvari u svom planu i da imas jako puno prepreka za prijeci.

Da je tako lako ilegalno doci i ostati, vec bi Kanada bila puna. Da postoji rupa vec bi je kinezi, indijci i pakistanci provalili.

Vjeruj u svoj um, u svoju procjenu situacije i guraj na sve moguce nacine, samo nemoj nikome davati lovu da ti sredi papire jer nema te osobe koja moze za lovu srediti nekom ostanak. Sve je to mucka.
Citaj, raspituj se i kopaj....i zelim ti puno srece!
Čovjek uči dok je živ, pa tako i ja !
Doći ću u Kanadu kao turista i tako ostajem dok mi važi viza koju dobijem u putovnici, u međuvremenu ću se potruditi naći job offer i pokrenuti postupak za Work permit kao da sam u RH, naravno u Beču i tek kada proces bude završen vraćam se doma i opet nazad u Kanadu sa cijelom obitelji na temelju radne dozvole, mislim da tu nema ništa ilegalno. A za vrijeme turističkog boravka ću valjda popraviti svoj engleski jezik i djelomično se upoznati sa životom tamo, to vidim kao jednu prednost kada se budem vratio sa radnom dozvolom.
Što se tiće plaćanja tzv odvjetnika to mi ne pada na pamet, jer potrebne papire i aplikaciju hvala bogu znam i sam ispuniti i poslati gdje treba, bez da ikoga za to masno plaćam, koliko čujem ima dosta prevaranata.

Hvala na savjetima i dobrim željama
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 12:59   #1192
Quote:
angelfire kaže: Pogledaj post
CIC princip je prilicno jednostavan - ako u Kanadu dodes ko turista promjenu statusa nemozes regulirati unutar Kanade nego te ponovo vracaju u ambasadu.

Drugim rijecima ako udes ko turist, u Kanadi ostajes turist dok ne izades. Imaj na umu da bez radne dozvole u Kanadi nemozes dobit nista, apsolutno nista
(eg stan, telefon, socijalno, medicinsko ....).

E sad, nade se sigurno poslova za rad na crno, ali problem ti je logistika
jer kanada nije njemacka i sa samim prekoracenjem boravka u Kanadi
uljeces u administrative paradokse iz kojih se tesko kasnije izvuci
Naravno da ne mislim tamo raditi na crno, jer mi još takvi problemi ne trebaju, s obzirom da imam namjeru tražiti PR.
Kao što sam rekao za vrijeme posjete ću stanovati kod oca u njegovoj kući, korstiti njegov telefon ( umjereno) itd , jedino nedaj bože bolesti.
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 14:05   #1193
Quote:
angelfire kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima ako udes ko turist, u Kanadi ostajes turist dok ne izades. Imaj na umu da bez radne dozvole u Kanadi nemozes dobit nista, apsolutno nista
(eg stan, telefon, socijalno, medicinsko ....).
ajde, necemo sad pretjerivati, moze se to i bez stalnog boravka, no istina je za zdravstveno osiguranje. mozes kupiti putno, ko turist ali to bas nije jeftini sport...

zicer: dodji, probaj i poslije si ne bus razbijal glavu da nisi ni pokusal....a postoji mogucnost da ti i uspije...

sretno
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 12.02.2011., 14:37   #1194
@ amstel:
Troskovi prijave za Working Holiday:

Prijava na program ~800kn
Paprilogija, potvrda o nekaznjavanju, slike itd ~150kn
Povratna karta ~4000kn
Putno zdravstveno osiguranje varira od 2700kn do preko 5000kn. Ja sam nasao za 3000kn.
I jos na kraju BHV ~5000kn
+ racunaj da moras imati na racunu neke novce kad dodes tamo...

Ja sam uspio sve skupa rijesiti za 3500€. Puno novaca, ali kad malo razmislim i nije bas. Ljudi kupuju mobitele od 5000kn kad 'nemaju novaca'. Ako mogu toliko odvojiti za komad elektronike, mogu i za ovako ozbiljnu stvar. Ipak se radi o putu na drugi kraj svijeta. Onaj tko ozbiljno zeli otici ce se snaci.

PS za tjedan dana u ovo vrijeme cu biti negdje iznad Atlantika
stoladin is offline  
Old 12.02.2011., 14:45   #1195
Odlično, hvala ti...

Baš sad imam otvoreno negdje 20tab-ova...čitam i gledam vezano za Kanadu

Na 40 i nekoj stranici čovjeka je zanimalo isto što i mene. Jel se može bez posredstva agencije uzeti J1, studentska viza(uglavnom maximum 12mj da se može ostati raditi )? Što mislite vi ako se ja prijavim tu u Zg u ambasadi za studentsku vizu(znači s namjerom da se vratim), kolike su mi šanse da dobijem? Samo jbg, iako imam posao koji bi opet mogao raditi kad se vratim i faks, nemam auto, stan, kuću, curu/ženu ništa, a mislim da sam samo zbog toga idealan kandidat da nedobivanje vize?

Ili ipak preporučate da igram na sigurno i apliciram preko BHV-a? Samo mi je žao što dajem 500-600 eura nekome za proviziju, ista mi je stvar i sa CCUSA, samo je razlika što bi onda za Kanadu imao više vremena i fore da vratim tu lovu, dok je u CCUSA na knap...
amstel is offline  
Old 12.02.2011., 14:51   #1196
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
ajde, necemo sad pretjerivati, moze se to i bez stalnog boravka, no istina je za zdravstveno osiguranje. mozes kupiti putno, ko turist ali to bas nije jeftini sport...

zicer: dodji, probaj i poslije si ne bus razbijal glavu da nisi ni pokusal....a postoji mogucnost da ti i uspije...

sretno
Ovo su zaista ohrabrujuće poruke koje su mi sada više nego potrebne, naravno kao i realno sagledavanje situacije.

H V A L A !!!
zicer is offline  
Old 12.02.2011., 15:31   #1197
@amstel:
Za studentsku vizu ne znam, ali za Working Holiday znam da je poprilicno jednostavan i bezbolan proces, a velika je vjerojatnost da ces i dobiti dozvolu kad se priajvis na to. Jedino ti ostaje pitanje kako se prijaviti, solo ili preko BHV-a.
Ili se jos raspitaj za tu studentsku vizu. U krajnjem slucaju, nazovi ambasadu pa ih pitaj sve detaljno.
stoladin is offline  
Old 12.02.2011., 15:56   #1198
ja namjeravam da odem u kanadu.....
sad mene zanimaju informacije za moju struku(diplomirani fizioterapeut)....dali to spada u "pozeljna zanimanja",plata,strucni ispit i tako to....

ako netko ima informacije ili neki link bio bi zahvalan
touch brain is offline  
Old 12.02.2011., 16:41   #1199
Daj malo prouci ovu temu, ima tonu informacija. Ne mozes ocekivati da ce drugi za tebe traziti
stoladin is offline  
Old 12.02.2011., 17:06   #1200
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Daj malo prouci ovu temu, ima tonu informacija. Ne mozes ocekivati da ce drugi za tebe traziti
stoladin

btw. imas zrelo razmisljanje kaj se love tice.

nekima je akumulacija love ili materijalnih dobara vaznije od ovakvih zivotnih iskustava i potencijalne mogucnosti za neku drugaciju/bolju buducnost...

FYI, kad u avionu vidis da si nad kanadom (newfoundland), onda imas jos cca 3 sata leta do toronta
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.