Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 09:16   #21
Bio danas u ambulanti i dobio Klimicin 300 tri puta dnevno! Sad bar znam na čem sam.
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:12   #22
Infekcija posjekotine ?

Slucajno se porezao kod kuce, jako mala posjekotina na prstu koja nije puno ni krvarila. Nisam ni obracao paznju dok nakon 3 dana nisam vidio da je na mjestu posjekotine oteklina, jako lici na bradavicu i boli. Dan nakon toga pojavio se mali bijeli vrh iz kojeg je izasao gnoj cim sam pokusao da istisnem. Oteklina se odmah malo smanjila ali samo do sledeceg jutra kada se pojavio opet bijeli vrh jos veci. Opet sam ocistio s tim da je ovaj put bilo i krvi. Par sati nakon toga evo i dalje boli i oteklina je tu.

Savjet ?

hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 23:26   #23
@monster12 - ovisi što imaš na raspolaganju u kućnoj apoteci, neki antibiotski prašak ili kremu. Tyrosur prašak, na primjer, kupiš u ljekarni bez recepta, mala kutijica od 5 g, nije skup, traje godinama, i dobro ga je imati pri ruci za takve slučajeve.

jesi li siguran da u posjekotini nije ništa ostalo? ovo mi izgleda kao da imaš neko strano tijelo unutra.

ako ti se to ne smiri, nego se crvenilo počne širiti, bol se pojača, osjećaš toplinu u tom prstu, ili dođe do oticanja prsta - idi liječniku. trebat ćeš dobiti antibiotike.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:21   #24
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@monster12 - ovisi što imaš na raspolaganju u kućnoj apoteci, neki antibiotski prašak ili kremu. Tyrosur prašak, na primjer, kupiš u ljekarni bez recepta, mala kutijica od 5 g, nije skup, traje godinama, i dobro ga je imati pri ruci za takve slučajeve.

jesi li siguran da u posjekotini nije ništa ostalo? ovo mi izgleda kao da imaš neko strano tijelo unutra.

ako ti se to ne smiri, nego se crvenilo počne širiti, bol se pojača, osjećaš toplinu u tom prstu, ili dođe do oticanja prsta - idi liječniku. trebat ćeš dobiti antibiotike.

...
Ma stvar je sto nisam obracao paznju puno jer ogrebotina nije bila ni 0.5 cm, ne znam ni kako sam se porezao, nesto sam nosao na poslu, premjestao nesto u kancelariji i onda samo vidio da ima malo krvi na prstu. Mislim da je bila neka crna tockica unutra i cak sam to pokusao par puta istisnuti pa vjerujem da je to uzrokovalo infekciju, ruke su mozda bile prljave, nokti.

Ukljucio sam sam sebi antibiotike, u uputama za Almacin kaze da je protiv infekcija koze pa cu piti veceras i sutra u nadi da ce proci.


Jesu li inace ovakve infekcije uobicajene ? Meni je prvi put u zivotu da mi se desi a znao sam se porezati milion puta i to ozbiljne i duboke posjekotine pa rana samo zaraste bez da dezinfikujem ili bilo sto uradim.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:31   #25
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post

Ukljucio sam sam sebi antibiotike, u uputama za Almacin kaze da je protiv infekcija koze pa cu piti veceras i sutra u nadi da ce proci.
Molim te lijepo, nemoj učiniti potencijalno (pre)veliku bedastoću, za tvoje dobro.
Antibiotik može ordinirati samo liječnik i iznimno dobro educirana osoba za neke specifične situacije.
Odi svojoj liječnici/liječniku radi obrade rane sutra+event. procjene trebaš li se možda i procijepiti protiv tetanusa te po potrebi kirurška obrada rane.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 02:08   #26
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Molim te lijepo, nemoj učiniti potencijalno (pre)veliku bedastoću, za tvoje dobro.
Antibiotik može ordinirati samo liječnik i iznimno dobro educirana osoba za neke specifične situacije.
Odi svojoj liječnici/liječniku radi obrade rane sutra+event. procjene trebaš li se možda i procijepiti protiv tetanusa te po potrebi kirurška obrada rane.
Na putu sam trenutno van drzave, nemam osiguranje, a ne pada mi na pamet da idem negdje kao hitni slucaj radi ovoga i placam 200, 300 eur.

Otkud sad taj tetanus radi posjekotine
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 02:27   #27
pozdrav,
interesuje me jel neko ima iskustva sa ovakvim ranama?doktor nece nikako da prica a mene bas interesuje
komad stakla je bio u stopalu
za koliko takva koza zacijeli?
kako najbrze otkloniti hematom?


http://img594.imageshack.us/img594/9831/imag0010cc.jpg
duh24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 09:49   #28
Porezani prst

Tko zna kako najlakše skinuti zavoj koji se već zaljepio za ranu ?(Posjekotina na prstu prije dva dana , zaljepilo se i neznam kako bi to odmočio ili ...nemam pojma što da radim) HELP!
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:58   #29
Lagano navlažiš i polako odvajaš zavoj.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 00:15   #30
Možda ne bi bilo loše napšricati sa hidrogenom (onim kojim se kupi u ljekarni, dane bi bilo ja savjetovala nešto drugo ). On fino navlaži krasticu a usput i čisti pa nije loše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 17:55   #31
Vjerujem da si uspio skinuti zavoj.

Kako se gaza ne bi lijepila za ranu kupi u ljekarni vazelinsku gazu.

Ranu prvo dezinficiraj 3% hidrogenom ili Octeniseptom.
Lagano prebriši gazicom ( kompresom), na nju stavi komad vazelinske gaze (malo veći od rane ), na to sterilnu kompresu i zavoj.

Prilikom skidanja , vazelinsku gazu ćeš lagano odvojiti i ništa se ne bi smjelo zalijepiti.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:31   #32
Hvala svima na pomoći , uspio sam skinuti zavoj , sad je samo flaster gore (preživio sam).
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 18:45   #33
Može savjet oko tretiranja posjekotine

posjekla sam prst na poklopac od konzerve, nije previše dugačko - oko 1 cm, zamotala sam u maramicu pa je nakon nekog vremena prestalo krvariti, sad mi samo onako mrlja maramicu kad ju prislonim...

ne znam kako da to sad tretiram, da zamotam u flaster, pustim da se suši na zraku,...?
i problem mi je izgled toga, nije mi koža onako spojena kao kad se zarežeš nožem već je razmaknuto - hoće se to samo spojiti i normalno zarasti ako samo stavim zavoj ,flaster ili?
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:33   #34
pretpostavljam da nije duboko, jer je brzo prestalo krvariti? ako je dublje od dva mm i razmaknuto više od milimetra, trebaš do liječnika. ako nije, uzmi u ljekarni Steri-strips, to su ti oni uski ali vrlo čvrsti flasteri koji se koriste na manjim ranama koje ne treba šivati. zaštiti prst od močenja bar tri dana
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:21   #35
prije dva dana pala sam na pločnik i ogrebala dlanove pri dnu. nisu bile duboke rane, a tad sam ih očistila alkoholom i jodom, ali vidim da mi nisu rane potpuno čiste, a i čini mi se da se počelo blago gnojit. jel postoji šansa da se takve stvari same riješe ako već nisu duboke ili moram doktoru? stvarno mi je mrsko zbog male rane, ali znam da može imat i veće posljedice
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2021., 19:42   #36
Danas imao "malu" nezgodicu i bio na šivanju potkoljenice. Nakon šivanja doktor specijalizant zamotao ranu međutim do automobila i kod kuće sam prohodao nekih 200-tinjak metara i zavoj mi se skroz pomaknuo. Mogu ja to skinuti i sam staviti prvi zavoj na ranu i malo omotati? Tretirati ranu s čim? Tek u ponedjeljak idem na kontrolu svojoj LOM a do onda ovo na nozi neće izdržati. Kako najbolje odraditi tuširanje? Mogu koljeno dobro omotati strech folijom?
Hvala na odgovorima.
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2021., 20:20   #37
Quote:
mika1988 kaže: Pogledaj post
Danas imao "malu" nezgodicu i bio na šivanju potkoljenice. Nakon šivanja doktor specijalizant zamotao ranu međutim do automobila i kod kuće sam prohodao nekih 200-tinjak metara i zavoj mi se skroz pomaknuo. Mogu ja to skinuti i sam staviti prvi zavoj na ranu i malo omotati? Tretirati ranu s čim? Tek u ponedjeljak idem na kontrolu svojoj LOM a do onda ovo na nozi neće izdržati. Kako najbolje odraditi tuširanje? Mogu koljeno dobro omotati strech folijom?
Hvala na odgovorima.
kaj se tiće rane , ja bi samo na nju stavio sterilnu gazu i preko nje zavoj , ili taj prvi zavoj koji spominješ, to je valjda onaj sa gazom na početku ??
nemoj s ničim tretirati ako je šivano jer konci moraju biti suhi i koliko znam nikad se ne tretira s ničim rana s koncima.
Tuširanje upravo ovako kako si napisao, omotano folijom, tako su i meni rekli u bolnici nakon operacije koljena
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2021., 21:02   #38
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
kaj se tiće rane , ja bi samo na nju stavio sterilnu gazu i preko nje zavoj , ili taj prvi zavoj koji spominješ, to je valjda onaj sa gazom na početku ??

nemoj s ničim tretirati ako je šivano jer konci moraju biti suhi i koliko znam nikad se ne tretira s ničim rana s koncima.

Tuširanje upravo ovako kako si napisao, omotano folijom, tako su i meni rekli u bolnici nakon operacije koljena
Da, taj prvi zavoj je zavoj sa jastučićem, ono što se nalazi u kutiji prve pomoći.
Bude sutra supruga otišla do ljekarne pa će kupiti nešto da ne otvaramo kutiju prve pomoći iz automobila.
Super, hvala za foliju.
Doktori su bili u žurbi jer je u hodniku već čekao pacijent s poreznim prstima na cirkularu pa nisam htio gnjaviti s pitanjima. Ne znam ni koliko šavova imam
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2021., 18:04   #39
Kad otputujem , ponesem onaj ratni paketić sa zavojem i nožić za otpakiranje, jer zbog obavezne cjelogodišnje aplikacije andola krv mi poče curiti na banalnu posjekotinu, ćak na bodlju od ruže
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2021., 16:12   #40
Što mogu staviti na porezotine da kraste što prije spadnu?

Poslano sa mog Redmi Note 9S koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.