Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 22:04   #61
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post

E šta sa sebičnim kurcem?
Isti kurac.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:06   #62
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post


Jedna majka čiji je sin postao ubojicom je kazala: «Nadala sam se da če sin zbog ovog čina sam sebi suditi.» Pritom je mislila na samoubojstvo. Što mislite o tom njenom stavu?
To je bila njena duboka želja zbog srama. Ali njena misao nije bila pozitivna. Ona je sasvim krivo shvatila čin i grijeh. Vjerovala je, a to vjeruju i mnogi, da je samoubojstvo spas od kazne. Oni vjeruju da se svemu može izbječi i da ništa ne ostavlja trag. To je je pravi razlog zašto se mnogi odlučuju na samoubojstvo. Oni se ne mire činjenicom da su ovdje uzalud, dakle, da u životu nemaju nikakav zadatak.


luda baba

edit: ja stvarno ne kužim kako da živim bez zadatka
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:07   #63
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Tu se bas ne mogu sloziti.Pomodnost znaci nesto u trendu uciniti i uzivati u reakcijama ostalih.Mrtvi to ne mogu.
upravo tako.

jesi čuo za kultna samoubojstva među japanskim studentima i učenicima srednjih škola?
pa za one romantičare krajem 18.st? pa za jednu školu u staroj grčkoj? (ne mogu se sjetiti kako su se zvali)

ponekad je moderno. je, paradoksalno je, ali moderno.
snimljen je i film jisatsu saakuru, koji govori o valovima takvih pojava.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:09   #64
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
je, plavusho, možeš gledati i tako, ali neki ljudi se jednostavno rode drukčiji. nije da ih život učini drukčijima, nego su oni drukčiji. oni na drukčiji način percipiraju ljude i svijet oko sebe. teško se mijenjaju. oni žele mijenjati svijet. i to je njihova bitka koja ih vodi prema onoj famoznoj "granici" iliti plafonu
naravno, drugciji su, tesko se mijenjaju, ali to je opet ono kaj sam rekla prvo takva osoba mora shvatit da ne smije stvari nerealno percepirati da treba stat na loptu, da se treba prilagodit okolini, da ne treba tragicno shvacat neke stvari, drugo...ta okolina treba razumjet takve ljude a ne ih odbacit ili ih vrijedjat i psihicki zlostavljat samo zato sto su drugaciji gori ili bolji...najveci dio je na samoj osobi, dal ce se ona potrudit, borit se, nosit sa sobom i drugima,shvatit da je s njom sve u redu, bez obzira sto je drugacija, pronac svoje mjesto pod suncem ili ce odustat...znas cim neko ima problema ljudi nemaju zivaca za takve, jednostavno ih odbace, al treba potrazit nekog ko ce bit uz tebe, neki jednostavno sami sve to gutaju i prozivljavaju jer jednostavno misle kak ce ih drugi koso gledat, kak ce opterecivat druge sa svoji problemima...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:10   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako.

jesi čuo za kultna samoubojstva među japanskim studentima i učenicima srednjih škola?
pa za one romantičare krajem 18.st? pa za jednu školu u staroj grčkoj? (ne mogu se sjetiti kako su se zvali)

ponekad je moderno. je, paradoksalno je, ali moderno.
snimljen je i film jisatsu saakuru, koji govori o valovima takvih pojava.
Endimione, kad jos jednom promislim, mislim da si ipak u pravu.Valjda se ne kuzim u modu.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:12   #66
Naime samoubojice vjeruju, kao gotovo i svi ljudi, da se sa smrču gasi svijest, a upravo se događa suprotno. Osobna svijest svakog takvog čovjeka s obestjelesenjem dobiva priličan poticaj. Svakodnevno zbog samoubojstva u onostrano carstvo dolaze mnogi ljudi. Svi su oni vrijedni sažaljenja jer su uglavnom žrtve neznanja. I same crkve nisu sposobne pravilno podučiti takve ljude što ih ustvari očekuje. Pa ako netko i dobije takva upozorenja nije u stanju svom djelu dati nužnu vjerodostojnost. Samoubojica ni u kom slučaju ne poboljšava svoje stanje. U duhovnom carstvu postoji apsolutno pouzdana pravednost i nitko joj ne može uzmaknuti.

To mi je jasno
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:12   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako.

jesi čuo za kultna samoubojstva među japanskim studentima i učenicima srednjih škola?
pa za one romantičare krajem 18.st? pa za jednu školu u staroj grčkoj? (ne mogu se sjetiti kako su se zvali)

ponekad je moderno. je, paradoksalno je, ali moderno.
snimljen je i film jisatsu saakuru, koji govori o valovima takvih pojava.
kultna ubojstva su nesto drugo...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:13   #68
Endimion17 otkači.
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:15   #69
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Endimione, kad jos jednom promislim, mislim da si ipak u pravu.Valjda se ne kuzim u modu.
ja još manje
čuo sam za taj film, pa sam malo kopao i našao. tužno, da.


Quote:
plavushazg kaže:
kultna ubojstva su nesto drugo...
samoubojstva. nema veze što su počinjena zbog pomodnosti, učinjena su. ljudi se ubiju jer im je to cool. teško je to shvatiti, ali to ljudi stvarno rade.


Quote:
anaivana kaže:
Endimion17 otkači.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:16   #70
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Nastavak:


Ali postoje slučajevi u kojima čovjek više ne može podnijeti bolove i želi smrt, sasvim svejedno da li su to tjelesni ili duševni bolovi.
Varate se. Kada bolovi postanu nepodnošljivi nastupi nesvijest ili smrt. Nikad se ne može preči granica podnošljivosti. Ljude se, koji na takav način dođu u duhovno carstvo, odvodi u sferu ozdravljenja, gdje ih se iscjeljuje. Trudim se objasniti nekomplicirane istine zakona. Ako ste oboružani s tim jednostavnim istinama moči čete sve situacije opuštenije podnašati. Ono što vam manjka je opuštenost. Kada bi ljudi na Zemlji više vježbali opuštenost nebi više postojali ratovi.
izdvojila sam ovaj dio jer mi nije jasno da li se označena rečenica odnosi samo na fizičku bol ili se odnosi i na duševnu!?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:17   #71
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

samoubojstva. nema veze što su počinjena zbog pomodnosti, učinjena su. ljudi se ubiju jer im je to cool. teško je to shvatiti, ali to ljudi stvarno rade.
Endi jel to ovdje tema?
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:17   #72
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
izdvojila sam ovaj dio jer mi nije jasno da li se označena rečenica odnosi samo na fizičku bol ili se odnosi i na duševnu!?
Bilo koja bol.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:19   #73
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
naravno, drugciji su, tesko se mijenjaju, ali to je opet ono kaj sam rekla prvo takva osoba mora shvatit da ne smije stvari nerealno percepirati da treba stat na loptu, da se treba prilagodit okolini, da ne treba tragicno shvacat neke stvari, drugo...ta okolina treba razumjet takve ljude a ne ih odbacit ili ih vrijedjat i psihicki zlostavljat samo zato sto su drugaciji gori ili bolji...najveci dio je na samoj osobi, dal ce se ona potrudit, borit se, nosit sa sobom i drugima,shvatit da je s njom sve u redu, bez obzira sto je drugacija, pronac svoje mjesto pod suncem ili ce odustat...znas cim neko ima problema ljudi nemaju zivaca za takve, jednostavno ih odbace, al treba potrazit nekog ko ce bit uz tebe, neki jednostavno sami sve to gutaju i prozivljavaju jer jednostavno misle kak ce ih drugi koso gledat, kak ce opterecivat druge sa svoji problemima...
plavusho, mislim da ovo označeno nije baš tako jednostavno takvim ljudima za napraviti jer idu protiv svog prirodnog stanja.

a ne znam, ja ne mogu reći za nekog da je sebičan ako si je oduzeo život, pogotovo ako je osoba duševni bolesnik.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:20   #74
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
a ne znam, ja ne mogu reći za nekog da je sebičan ako si je oduzeo život, pogotovo ako je osoba duševni bolesnik.
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:20   #75
blue, time for medication.



ne slažem se s tim da se čovjek ne može ubiti zbog fizičke boli.
primjer su recimo teške migrene ili upale trigeminalnog ganglija. ovo drugo slovi za jednu od najstrašnijih boli koju ljudsko biće može iskusiti, i ljudi su se stvarno ubijali zbog toga.

pitanje "Da li razumijete samoubojstvo?" je zapravo besmisleno, jer ne znamo na kakvo se samoubojstvo misli. evo već smo shvatili da ih ima par vrsta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:20   #76
psihicka bol moze bit gora od fizicke tj kad te neko udari...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:22   #77
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Bilo koja bol.
ako nas, prema tome, nesvjest, smrt, koma ili što već, "spašavaju" od trpljenja fizičke boli (a prema tome, za svakoga se unaprijed zna koliko može izdržati), što bi onda trebala biti "nesvjestica" za duševnu bol? netko se valjda trebao pobrinuti i za te granice, a izgleda da nije ili ja to ne kužim?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:23   #78
pa puno vise samoubojstva pocina oni koji nisu psihicki bolesne osobe, tj. barem niko nije mislio da jesu do trenutka kad ih nije pronaso i onda su se pitali pa kako kako kako nikom nije nista govorio o svojim problemima nismo znali sto ga je muclo...itd itd
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:24   #79
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
blue, time for medication.



ne slažem se s tim da se čovjek ne može ubiti zbog fizičke boli.
primjer su recimo teške migrene ili upale trigeminalnog ganglija. ovo drugo slovi za jednu od najstrašnijih boli koju ljudsko biće može iskusiti, i ljudi su se stvarno ubijali zbog toga.

pitanje "Da li razumijete samoubojstvo?" je zapravo besmisleno, jer ne znamo na kakvo se samoubojstvo misli. evo već smo shvatili da ih ima par vrsta.
Sad imam zadatak u životu: debljat živce kraj ljude poput tebe. To mi je zadatak.
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 22:25   #80
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ako nas, prema tome, nesvjest, smrt, koma ili što već, "spašavaju" od trpljenja fizičke boli (a prema tome, za svakoga se unaprijed zna koliko može izdržati), što bi onda trebala biti "nesvjestica" za duševnu bol? netko se valjda trebao pobrinuti i za te granice, a izgleda da nije ili ja to ne kužim?
Svatko ima svoj prag tolerancije.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.