Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 15:16   #21
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Obje transkripcije su u upotrebi. To što je jedna starija a druga novija, ne mijenja na stvari.
Wade je danas zastario i kao službena transkripcija postoji samo na Tajvanu, a i tamo je u procesu zamjene pinyinom. Da, još uvijek je u širokoj upotrebi, ali ne u tolikoj upotrebi kao prije trideset godina. Pinyin ju je uvelike zamijenio.

Što se tiče znanosti, u znanstvenim člancima se kineska imena pišu u pinyinu, za slučaj da nisi znao. Ali kod nas uvijek možeš pisati po Karadžiću: Taj Šuan Čing (nažalost to toleriraju i dnevne novine).
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:16   #22
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Da. Imam tri knjige o Tai Hsüan Chingu. Ti?
Rekao sam "osim Tonyja Smitha".
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:20   #23
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Wade je danas zastario i kao službena transkripcija postoji samo na Tajvanu, a i tamo je u procesu zamjene pinyinom. Da, još uvijek je u širokoj upotrebi, ali ne u tolikoj upotrebi kao prije trideset godina. Pinyin ju je uvelike zamijenio.
Jest. Ali knjiga je naslovljena Giles-Wadeovom transkripcijom. I što da napišem? Pa valjda onako kako je naslovljena: Tai Hsüan Ching. Tu istu transkripciju koristi i Smith.

Quote:
Što se tiče znanosti, u znanstvenim člancima se kineska imena pišu u pinyinu, za slučaj da nisi znao. Ali kod nas uvijek možeš pisati po Karadžiću: Taj Šuan Čing (nažalost to toleriraju i dnevne novine).
Da. Možemo koristiti Tai Šuan Čing, jer i to je ispravno. U Srbiji se koristi Ji Đing. Pa što?
Udaljavaš se od teme, cjepidlačiš. Nisi nikada imao ni jednu knjigu o Tai Hsuan Chingu. Nije to problem što nisi, problem je što vrijeđaš sugovornike koji jesu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:21   #24
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Rekao sam "osim Tonyja Smitha".
Koju imaš?

Ja imam Yang Hsiungove prijevode, i Derek Waltersa. Ti?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:51   #25
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da nas izgrađuje 20 aminokiselina je itekako bitan podatak. I zakreću ravninu polarizirane svjetlosti u lijevo i zna se zašto - zato jer imaju asimetrični ugljikov atom. To je isto jako bitno.

Itekako se odnosi na mitohondrijsku DNA. Razlika je samo u par kodona.


Čemu ovaj thread uopće služi?

Sorry, ali nemoj me nasmijavati.
Negdje si načuo o asimetričnim atomima, premda aminokiselina nemaju samo C atome, no nije bitno, ali ti nije ni na kraj pameti da se radi o 20 različitih aminokiselina, koje bi onda u najmamnju ruku trebale imati 20 RAZLIČITIH C atoma u 20 RAZLIČITIH položaja, bla, bla......



Ne da mi se više. Ne nasmijavaj me POVRŠNOŠĆU. Brzo shvatim da je TRAGIČNA.

Završila sam gimnaziju poodavno.
Nabubane definicije me ne zanimaju.

Ali me zanimaju sve one nabrojane čestice i to jako.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:01   #26
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Jest. Ali knjiga je naslovljena Giles-Wadeovom transkripcijom. I što da napišem? Pa valjda onako kako je naslovljena: Tai Hsüan Ching. Tu istu transkripciju koristi i Smith.
O Tài Xuán Jïngu (taj se naziv koristi u znanosti): što znanstveni svijet o tome kaže. A da Smith ima veze sa znanošću, pisao bi "Tài Xuán Jïng". Tako čak i na wikipediji piše!! I nemoj mi reći da trolam, jer si se ti prvi uhvatio za transkripciju.

Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Da. Možemo koristiti Tai Šuan Čing, jer i to je ispravno. U Srbiji se koristi Ji Đing. Pa što?
Udaljavaš se od teme, cjepidlačiš. Nisi nikada imao ni jednu knjigu o Tai Hsuan Chingu. Nije to problem što nisi, problem je što vrijeđaš sugovornike koji jesu.
Ne, nisam imao knjigu o tome. Većina knjiga napisana o Tài Xuán Jïngu govori o tome kao o nekakvom kineskom proročanskom umijeću. Ustvari, teško je naći knjigu koja se bavi kineskim misticizmom a da ne implicira vjerovanje u njega.

Ali kakve veze ima Tài Xuán Jïng s onime što pričamo? Daj mi prvo objasni povezanost toga i DNK umjesto da se hvataš za gluposti.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:03   #27
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Sorry, ali nemoj me nasmijavati.
Negdje si načuo o asimetričnim atomima, premda aminokiselina nemaju samo C atome, no nije bitno, ali ti nije ni na kraj pameti da se radi o 20 različitih aminokiselina, koje bi onda u najmamnju ruku trebale imati 20 RAZLIČITIH C atoma u 20 RAZLIČITIH položaja, bla, bla......



Ne da mi se više. Ne nasmijavaj me POVRŠNOŠĆU. Brzo shvatim da je TRAGIČNA.

Završila sam gimnaziju poodavno.
Nabubane definicije me ne zanimaju.

Ali me zanimaju sve one nabrojane čestice i to jako.
I što bih ja sad trebao reći na ovo? Da nemaš blage o izomeriji? Moderatori, hoću li dobiti ban zbog ovog?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:08   #28
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
A da Smith ima veze sa znanošću, pisao bi "Tài Xuán Jïng". Tako čak i na wikipediji piše!! I nemoj mi reći da trolam, jer si se ti prvi uhvatio za transkripciju.
Nisam se ja uhvatio za transkripciju, nego ti. Smith piše ono što treba, a moje knjige, koje ja posjedujem, imaju Wadesovu transkripciju.

Quote:
Ne, nisam imao knjigu o tome. Većina knjiga napisana o Tài Xuán Jïngu govori o tome kao o nekakvom kineskom proročanskom umijeću. Ustvari, teško je naći knjigu koja se bavi kineskim misticizmom a da ne implicira vjerovanje u njega.
Eto. Nemaš ih. A mene učiš što piše na njihovim naslovnicama. I Smitha učiš također.

Quote:
Ali kakve veze ima Tài Xuán Jïng s onime što pričamo? Daj mi prvo objasni povezanost toga i DNK umjesto da se hvataš za gluposti.
To će ti objasniti Tanja. Ja sam ju samo uputio na čitanje I Chinga i Tai Hsüan Chinga. Nemam volje nekome poput tebe išta objašnjavati. Ti si teret duhu, i umjesto da prihvaćaš diskusiju, ti raspravljaš o pogrešnim transkripcijama, i k tome još nisi upućen u to.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:09   #29
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I što bih ja sad trebao reći na ovo? Da nemaš blage o izomeriji? Moderatori, hoću li dobiti ban zbog ovog?
Ne. Ti si moderator. Ali rado bih ovoga trolla Ferengija vidio bananog.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:09   #30
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Mislim da pokušavaju naći značajnu vezu između taoizma i DNK. To me malo podsjeća na Gezu.

Nije da će uspjeti, to znanje je suviše degradilo u I Chingu da bi bilo od kakve koristi.

Tako je. Točno to.
Međutim, držim da sam ja ovdje nadležna za to degradirano znanje u Ji-Chingu iz razloga što se kužim ko krava u balet. Kod mene to znanje nije degradilo jer ni ne znam. Zato sam korektivni faktor koji može uloviti degradacije čistim nerazumijevanjem.

I da, palo mi je na pamet da fali još nešto u svemu tome.
Možda još jedna serija trigrama?

Prvo moram proučiti link. To ću danas isprintati.
Potom ne mislim da je "bacanje" novčića-što se slobodno naziva pozivanjem podsvijesti bitno ovdje. No možda griješim.

I da, djeluje degradirano do ludila. Ne znaš od kuda krenuti. Zato i predlažem 13 za Metionin iliti start. Priznajem da je 13 proizašlo iz kršćanstva. Bog = ljubav. Ljubav stvara. Šifra je za start.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:12   #31
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I što bih ja sad trebao reći na ovo? Da nemaš blage o izomeriji? Moderatori, hoću li dobiti ban zbog ovog?

Što se mene tiče ne moraš dobiti nikakav ban. Niti me znaš, niti me poznaš, niti znaš što ja znam, a što ne znam. To dakako govori o tebi i tvojoj površnosti.
Tema je Ji-Ching, a ako te zanima izomerija, naruči moje radove u Acta Cristalogaphia. Toliko.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:13   #32
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Prije svega nije istina da je krivo napisano. Tai Hsüan Ching je jednako pravilno kao i Tài Xuán Jïng. Dapače, postoje knjige koje su naslovljene upravo tako, i tako je napisana transkripcija.
Derek Walters-ova verzija kao i Yang Hsiungova. Mislim da si ti sada ovdje netko tko ne zna istinu.

Da nisu navedene stranice Tonyja Smitha, još bih rekao da nisi upućen u transkripcije, ali budući da jesu, i da si ti pogledao te stranice, zaključujem da si provokator.
Da te podsjetim, ti si počeo o transkripciji. Nadalje, ako ne namjeravaš objasniti o kakvoj povezanosti pričaš, onda je to čisto trolanje i za to ću te prijaviti jer mi je dosta rasprave o ničemu. Da li se piše "Tài Xuán Jïng" ili "Tai Hsüan Jing" i da li sam ja čitao knjige nekog tipa Tonyja Smitha nema veze s temom. TO JE TROLANJE.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:13   #33
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče ne moraš dobiti nikakav ban. Niti me znaš, niti me poznaš, niti znaš što ja znam, a što ne znam. To dakako govori o tebi i tvojoj površnosti.
Tema je Ji-Ching, a ako te zanima izomerija, naruči moje radove u Acta Cristalogaphia. Toliko.
Ja bih to naručio. Ti se baviš nečim zanimljivim.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:15   #34
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
To će ti objasniti Tanja. Ja sam ju samo uputio na čitanje I Chinga i Tai Hsüan Chinga. Nemam volje nekome poput tebe išta objašnjavati. Ti si teret duhu, i umjesto da prihvaćaš diskusiju, ti raspravljaš o pogrešnim transkripcijama, i k tome još nisi upućen u to.
I TAnja je odmah shvatila da to mora pročitati prije no što se uključi u vlastitu diskusiju.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:15   #35
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Da te podsjetim, ti si počeo o transkripciji.
Ne nisam. Ne zanima me kako ćeš napisati TAI Hsuan Ching. Ali me zanima kada spočitavaš nekome da to krivo piše, a nisi upućen, niti si ikada imao ikakvu literaturu o tome u rukama.

Quote:
Nadalje, ako ne namjeravaš objasniti o kakvoj povezanosti pričaš, onda je to čisto trolanje i za to ću te prijaviti jer mi je dosta rasprave o ničemu.
Ne. S tobom neću raspravljati. ne sviđaš mi se i imam pravo na to da te ignoriram. Nije zabranjeno pravilima.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:16   #36
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
I TAnja je odmah shvatila da to mora pročitati prije no što se uključi u vlastitu diskusiju.
To je u redu, ali nećeš imati s kim raspravljati.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:24   #37
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne nisam. Ne zanima me kako ćeš napisati TAI Hsuan Ching. Ali me zanima kada spočitavaš nekome da to krivo piše, a nisi upućen, niti si ikada imao ikakvu literaturu o tome u rukama.
Već mi je ovog dosta. Dakle, točno je napisati i jedno i drugo, ali se u znanosti radi konzistentnosti upotrebljava pinyin. To što ne crpim sve informacije iz nekakvih Mumbo-Jumbo-Astrologija knjiga ne znači da sam laik u nekoj temi. O kineskom sam se bar načitao za razliku od tebe.


Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne. S tobom neću raspravljati. ne sviđaš mi se i imam pravo na to da te ignoriram. Nije zabranjeno pravilima.
Okej, ali bi trebao iznijeti svoje mišljenje za dobrobit drugih korisnika foruma. Ili ćeš ignorirati sve korisnike?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:24   #38
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ja bih to naručio. Ti se baviš nečim zanimljivim.
Potpuno su nezanimljivi, znanost u HR nema budućnosti, pa se bavim nečim zanimljivim gdje se koristi sve stečeno znanje. Bussiness.
ZA gazdu dakako, u krive škole sam išla.

TAj vrag s Ji-Chingom bi se morao moći složiti. Ono čega se bojim je ocean podataka o DNK i njenoj funkciji. Čak štoviše, mišljenja sam da je u prvoj fazi, tj. sada, DNK najbolje prepustiti matematičarima-programerima da smisle brzi sustav čitanja poretka.
U protivnom ćemo se natezati 50 godina s tim čemu što služi.
No šifra je šifra. Mitohondrijsku zanemarujem. ZA sada.

Šokantan podatak je da imamo 80% junk DNK. A to je jednostavno NEMOGUĆE. Evolucija takvu rasipnost na smeće ne poznaje.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:28   #39
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Šokantan podatak je da imamo 80% junk DNK. A to je jednostavno NEMOGUĆE. Evolucija takvu rasipnost na smeće ne poznaje.
A što misliš o Lamarckizmu? Adaptivne mutacije.
I što misliš, zašto je priroda izabrala povećanje plodnosti nauštrb bolje prilagodljivosti organizama? Zašto je u jednom času onemogućila retroaktivnost od enzima preko RNK do DNK, tako da organizmi ne mogu sami mijenjati svoja svojstva, već su prepušteni slučaju, masobnom razmnožavanju i onda prirodnoj selekciji?
Odgovor je u energiji. No ipak, možda ti znaš više.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:28   #40
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Okej, ali bi trebao iznijeti svoje mišljenje za dobrobit drugih korisnika foruma. Ili ćeš ignorirati sve korisnike?
Ne. Već ste ih otjerali. Nema više nikoga osim tebe.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.