Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 15:57   #61
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Tako je, nema direktnog dokaza, većina promatranja se bazira na količini fotona koje isijavaju živa bića. Pokazuje se da je fotona to više, što je osoba zdravija, a manje fotona je izračeno kod bolesnog tkiva. Prijenos namjere je druga stvar. Tu dolazi najvjerojatnije do pakiranja misli u neki oblik energetskog obrasca, što je fizičar Korotkov snimio sa svojim metodama.
No, direktan dokaz bilo čega kao što je ki, chi, prana ili kaa ne postoji.
Endimion misam tražila dokaze. Samo pričamo, zanimaju me mišljenja drugih ljudi. Kakav je to odgovor "nema dokaza i to ti je odgovor"?
reci svoje mišljenje, pusti sad dokaze.

Mow, prijenos namjere je zaista nešto...posebno. Uzela sam za primjer tai chi kako bih pokazala svoje viđenje prane kao naše unutarnje energije., no kod drugih borilačkih vještina, nije li bitan ki partnera odnosno protivnika? Njegova energija usmjerna namjerom kroz pokret? U borilačkim vještinama je um taj koji vodi borbu kroz namjeru, tijelo je sekundarno.
Lux, -is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:59   #62
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
U borilačkim vještinama je um taj koji vodi borbu kroz namjeru, tijelo je sekundarno.
Borilačke vještine, po znanstvenom viđenju, samo su uvježbane radnje i svode se na mišiće. Nema tu nikakve "unutarnje energije".
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:08   #63
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Borilačke vještine, po znanstvenom viđenju, samo su uvježbane radnje i svode se na mišiće. Nema tu nikakve "unutarnje energije".
O.K., ali po znanstvenom viđenju likovno djelo, npr. je skup poteza kistom (ili nekim drugim sredstvom ovisno o tehnici) koji prikazuje realno ili apstraktno viđenje stvari. I što sad s tim?
Borilačke vještine su više od uvježbanih radnji i mišića. Rekla bih da mišići uopće nisu bitni. Bitnija je namjera od mišića.
Lux, -is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:14   #64
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
O.K., ali po znanstvenom viđenju likovno djelo, npr. je skup poteza kistom (ili nekim drugim sredstvom ovisno o tehnici) koji prikazuje realno ili apstraktno viđenje stvari. I što sad s tim?
Upravo tako. Umjetničko djelo je odraz funkcioniranja vidnog korteksa, temporalnog režnja, asocijativnog pamćenja i svega drugoga vezanog uz rad mozga, motoriku i sam materijal tj. sredstvo koje koristi umjetnička disciplina.


Quote:
Borilačke vještine su više od uvježbanih radnji i mišića. Rekla bih da mišići uopće nisu bitni. Bitnija je namjera od mišića.
Borilačke vještine, na zapadu i u ovo vrijeme, posljedica su egoizma. Želje da se bude bolji i jači od drugog. Nema tu ništa duhovnog, i njima se u 90% slučajeva bave budale. Na žalost.
Na PM ti rado dam primjer.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:15   #65
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Kako znaš? Sudiš po sebi? Ti ne možeš. U redu.
A nego po čemu drugome ću sudit.

Quote:
Cittaja - Mind, the invisible but more powerful composite factor of the so-called being, has the potentiality to produce rūpa. In other words, good and bad thoughts produce desirable and undesirable material phenomena. This is apparent from the physical changes that result from thoughts generated by a person. According to Abhidhamma, it is from the arising moment of the first bhavanga, that is, immediately after the rebirth-consciousness, that material phenomena arising from mind spring up. The rebirth-consciousness does not produce mind-born rūpas, since Kamma does that function, and since it is a newcomer to the fresh existence. No mind-born rūpas arise at the static and perishing thought-moments, as they are weak. The ten sense-cognitives lack the potentiality to produce rūpa. The four arūpa vipāka jhānas do not produce rūpa, as they are developed through non-attachment to rūpa.

It is stated that jhāna factors are essential to produce mind-born rūpa. One who possesses jhānas can therefore produce powerful rūpas which would enable him to live even without edible food. The mentally alert do not lack vitality. One who experiences Nibbānic bliss could live without any food for a considerable period. For instance, the Buddha fasted 49 days immediately after His Enlightenment.
Izvor:
http://www.palikanon.com/english/sangaha/sangaha.htm

Naravno, ovo nema nikakve veze sa znanošću, da se netko ne bi možda zaletio.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:21   #66
Quote:
crazy person kaže: Pogledaj post
A nego po čemu drugome ću sudit.



Izvor:
http://www.palikanon.com/english/sangaha/sangaha.htm

Naravno, ovo nema nikakve veze sa znanošću, da se netko ne bi možda zaletio.
Nisi pokazao da nitko drugi ne može nešto. Stari indijski spisi ne govore o tome tko što može. Jedino što si rekao jest da ti ne možeš.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:26   #67
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Umjetničko djelo je odraz funkcioniranja vidnog korteksa, temporalnog režnja, asocijativnog pamćenja i svega drugoga vezanog uz rad mozga, motoriku i sam materijal tj. sredstvo koje koristi umjetnička disciplina.
Borilačke vještine, na zapadu i u ovo vrijeme, posljedica su egoizma. Želje da se bude bolji i jači od drugog. Nema tu ništa duhovnog, i njima se u 90% slučajeva bave budale. Na žalost.
Na PM ti rado dam primjer.
Dobro, malo drukčije shvaćamo borilačke vještine. Nema veze. U principu to je tako kako si napisao, ima svega, svakakvih ljudi no i dobro je da nismo svi isti, ali svim polaznicima borilačkim vještina nije cilj biti jači i bolji. Postoje vještine koje polaznika uče poniznosti i usklađivanju tijela i duha. Postoje tehnike koje uključuju meditaciju kao bitnu tehniku osvještenja vlastitog tijela. Jesi li ikada pokušao meditirati tako da osvijestiš vlastito tijelo? Da osvijestiš kako svojom guzom pritišćeš podlogu na kojoj sjediš i kako ta ista podloga stvara otpor? Neke borilačke vještine uče te kako osobu koja te napada ne smiješ zvati protivnikom, nego partnerom. I neke borilačke vještine uče te koliko je bitan um jer njime vodiš borbu, ti svojim umom kužiš um svog partnera i njegovu namjeru. Ti svojim umom vodiš svog partnera i bitno je, bitno je uvježbati osjetiti ki svog partnera kao i svoj vlastiti. Bez toga, samo radiš naučene pokrete kao robot, A to nije to. Možeš i tako, ali takav pokret nema svoj sadržaj, prazan je.
Bez onog što nosiš u sebi, tvoje će likovno djelo biti bezveze, falit će mu ono nešto. Kod pravih umjetnika osjetiš AUTORA u njegovom djelu.
Rekla bih da je to sve chi. No, opet da kažem, to je moje viđenje i možda je krivo i vjerujem da će se i promijeniti jer i sama se iz dana u dan mjenjam, ali i to je dio mog shvaćanja prane - prana je nešto što ti s vemenom postane jasno što je.
Lux, -is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:30   #68
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Nisi pokazao da nitko drugi ne može nešto. Stari indijski spisi ne govore o tome tko što može. Jedino što si rekao jest da ti ne možeš.
Pa da, to sam i rekao. Ne znam zašto ti to opet ponavljaš.

Ne da mi se sad spemat tu zajedno s tobom. Nije mi cilj ništa pokazivati ni dokazivati, to je bio odgovor normall-u koji je htio jedno od alternativnih objašnjenja.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:32   #69
Quote:
crazy person kaže: Pogledaj post
Pa da, to sam i rekao. Ne znam zašto ti to opet ponavljaš.

Ne da mi se sad spemat tu zajedno s tobom. Nije mi cilj ništa pokazivati ni dokazivati, to je bio odgovor normall-u koji je htio jedno od alternativnih objašnjenja.
Rekao si:
"A uostalom, šta će ti to, kada nitko od nas ne može to napravit."

Nitko nije isto što i mi. Ili ti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:06   #70
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
Endimion misam tražila dokaze. Samo pričamo, zanimaju me mišljenja drugih ljudi. Kakav je to odgovor "nema dokaza i to ti je odgovor"?
reci svoje mišljenje, pusti sad dokaze.

Mow, prijenos namjere je zaista nešto...posebno. Uzela sam za primjer tai chi kako bih pokazala svoje viđenje prane kao naše unutarnje energije., no kod drugih borilačkih vještina, nije li bitan ki partnera odnosno protivnika? Njegova energija usmjerna namjerom kroz pokret? U borilačkim vještinama je um taj koji vodi borbu kroz namjeru, tijelo je sekundarno.
Ne razumijem te. Zašto ne želiš činjenično stanje? Zabavlja li te ne znati?

@MoW: Što je taj fizičar snimio? EEG, MRI slike?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:10   #71
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
Endimion misam tražila dokaze. Samo pričamo, zanimaju me mišljenja drugih ljudi. Kakav je to odgovor "nema dokaza i to ti je odgovor"?
reci svoje mišljenje, pusti sad dokaze.

Mow, prijenos namjere je zaista nešto...posebno. Uzela sam za primjer tai chi kako bih pokazala svoje viđenje prane kao naše unutarnje energije., no kod drugih borilačkih vještina, nije li bitan ki partnera odnosno protivnika? Njegova energija usmjerna namjerom kroz pokret? U borilačkim vještinama je um taj koji vodi borbu kroz namjeru, tijelo je sekundarno.
Um je taj koji može predvidjeti nakanu, zatim tijelo slijedi. Nužno je da tijelo bude dobro istrenirano da bi moglo pratiti um, zato je u borilačkim vještinama (ja imam iskustva samo u karateu) neophodna ravnoteža uma i tijela.
Protivnik je cjelovit sustav, kao i ti. Često je samo pitanje raspoloženja, odnosno stanja uma ono što odlučuje o pobjedi ili o porazu. Pritom se ne smije misliti da je tijelo sekundarno, tijelo je ravnopravno. Ajmo reći da dobra motivacija može donijeti prevagu, ako su protivnici približno isti. Izuzmimo pritom ekstremne slučajeve motivacije, kao što je recimo motivacija majke da spasi svoje dijete ispod kamiona, pa ga podiže. To su izvanredni slučajevi.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:11   #72
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Rekao si:
"A uostalom, šta će ti to, kada nitko od nas ne može to napravit."
I stavio sam ovaj smajlić poslije toga -->

Iz čega bi se dalo zaključiti da se malo šalim.

I nakon toga sam rekao da sudim po sebi, jer očito, ne mogu suditi po nekome drugom.

Uostalom, piše da su potrebne jhane, što se obično smatra vrlo vrlo rijetkim danas. Dalje, svatko tko se na ovom topicu pita: "kako je to moguče?" očito ne može to napraviti, pa je onda logično napisati to što sam napisao.

A sad, možda je dečko došao do tog stupnja, a možda i nije. Ne može se znati.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:14   #73
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem te. Zašto ne želiš činjenično stanje? Zabavlja li te ne znati?

@MoW: Što je taj fizičar snimio? EEG, MRI slike?
Evo, malo se zabavi. Meni se čini ok, čak i ako je fejk.
Metoda mu se zove Gas Discharge Visualization technique .

http://gdvusa.org/research.html
http://www.kirlian.org/kirlian/korotov/korotkov.htm
http://www.consciousmedianetwork.com.../kkorotkov.htm
http://kirlianresearch.com/
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:17   #74
Što se tiče tog podizanja, nikad nisam čuo da je majka podigla kamion.
To mi je nešto novo. Poznati je "urbani mit" o podizanju automobila. Ali kamion? Nema šanse.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:19   #75
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što se tiče tog podizanja, nikad nisam čuo da je majka podigla kamion.
To mi je nešto novo. Poznati je "urbani mit" o podizanju automobila. Ali kamion? Nema šanse.
Da, zvuči nevjerojatno, ali stari mi se kune da je to živa istina, a on ipak nešto vrijedi u hrvatskoj znanosti.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:30   #76
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Evo, malo se zabavi. Meni se čini ok, čak i ako je fejk.
Metoda mu se zove Gas Discharge Visualization technique .

http://gdvusa.org/research.html
http://www.kirlian.org/kirlian/korotov/korotkov.htm
http://www.consciousmedianetwork.com.../kkorotkov.htm
Prvi link sadrži neke reference, ali su utopljene među hrpom fejk stvari. Kvantno mistificiranje prednjači.

U drugom linku se iznosi dosta gluposti o biokemiji i sere se po redukcionističkom pristupu, koji je obvezan, ako želimo vidjeti kako nešto detaljno funkcionira.
Nadalje, utabava put homeopatiji za liječenje raka. Odmah sam to nanjušio.

I to mi je znak da dalje ne moram čitati jer znam o čemu se radi. Ajde da netko melje i melje o nekom proteinu, da postavlja hipoteze i slično. Ali homeopatija?
To je sasvim dosta da osobu strpam u crackpot koš za smeće.
Ok, možda Korotkov i jest nešto korisnog saznao, ali ne mogu se oteti dojmu da se hvata za slamke i jednostavno uživa status znanstvenika na temelju tih slamki.


Ono što se cijelo vrijeme pitam jest zbog čega Rusi prednjače u pseudoznanosti? Svaki put kad imamo neče čudne stvari - Rus. Netko "otkrio" perpetuum mobile - Rus.
Što je to s njihovim znanstvenim institutima da su poznati po glupostima?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:39   #77
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Prvi link sadrži neke reference, ali su utopljene među hrpom fejk stvari. Kvantno mistificiranje prednjači.

U drugom linku se iznosi dosta gluposti o biokemiji i sere se po redukcionističkom pristupu, koji je obvezan, ako želimo vidjeti kako nešto detaljno funkcionira.
Nadalje, utabava put homeopatiji za liječenje raka. Odmah sam to nanjušio.

I to mi je znak da dalje ne moram čitati jer znam o čemu se radi. Ajde da netko melje i melje o nekom proteinu, da postavlja hipoteze i slično. Ali homeopatija?
To je sasvim dosta da osobu strpam u crackpot koš za smeće.
Ok, možda Korotkov i jest nešto korisnog saznao, ali ne mogu se oteti dojmu da se hvata za slamke i jednostavno uživa status znanstvenika na temelju tih slamki.


Ono što se cijelo vrijeme pitam jest zbog čega Rusi prednjače u pseudoznanosti? Svaki put kad imamo neče čudne stvari - Rus. Netko "otkrio" perpetuum mobile - Rus.
Što je to s njihovim znanstvenim institutima da su poznati po glupostima?
Danas ti se iz svega radi znanost. Neku sitničavu sitnicu otkriješ i odmah je proširiš, nakitiš, uljepšaš. Znam iz iskustva. Malo je većih napredaka, jer je za to potrebna skupa oprema.
Korotkov je neke stvari uljepšao, možda je štogod i otkrio. Moi, je sais pas.
Ali mi je fora vidjeti da se trudi.
To su ti Rusači, oni su uostalom Rusači, kaj više reći?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:52   #78
Evo otvorio sam thread o tome.
Rusija i pseudoznanost

Jednostavno, ruska prezimena uključuju alarme. I Cats je to spomenula. :admincard:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:39   #79
A zašto vas uopće čude takve stvari?

Ako je neko područje u svijetu poznato po ljudima koji imaju "čudne" sposobnosti, onda je to Indija.
Cijela njihova religija je i filozofija društva leži na meditaciji i sposobnosostima prosvijetljenih ljudi da ne jedu, ne piju ili nešto treće.
Pa nisu valjda svi do jednog lažljivci i prevaranti?
Ti ljudi posvećuju cijeli svoj život meditaciji, u povjesti ih je na milijune.
I što je u tom slučaju s Dalaj Lamom?
Po logici vaših postova to je trenutno prvi lažac i prevarant svijeta.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:40   #80
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
Ako ti nije teško, pitaj ih. Nožda je to baš ta meditacija o kojoj sam pisala.

A prana, ja ću napisati što mislim o prani iako nisam prozvana.
Neću reći što je to alternativna prana (iako bih mogla) nego ću reći kako JA doživljavam pranu.
Prana je nešto što je u svima nama, nešto što nam je nejasno pa je često mistificiramo. Ja znam što je prana, ali ne znam kojim bih je riječima opisala a da ne odem u mistifikaciju. Reći ću samo da se moje viđenje prane najbolje pokazuje u vještini zvanoj tai chi u kojoj pokretima pokrećeš chi ili ki ili pranu - svoju unutrašnju energiju.
Mene sad zanima što je to nealternativna prana. Molim odgovor.
pa ne po stoji razlika između alternativne i nealternativne prane. termin je indijskog porijekla i znači ono što su oni mislili pod tim, a to još nauka nije dobro objasnila. a vjerujem da su kinezi to isto zvali chi, japanci ki, grci nekako, i ostali valjda.
možda bi najbliže u nauci to bio nivo eletromagnetske neionizirajuće energije organizma? ili ionizirajuće? u tu elektromagnetsku energiju bi uključio i skalarne valove i Meissnerovo polje.
ali zaista tai chi najbolje lupi doživljaj prane , bar meni, ono totalno unbeliavable. joga-dišeš ko budala i ništa, samo si napunija pluća ali nije to to.
sanity assasin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.