Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2007., 01:56   #61
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Ti si genijalac !!!!!
Ja da dođem ovak plava u Egipat sve bi mi dali da radim
Egipćani su počeli uvoziti radnu snagu i izvoziti crvenicu.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 01:56   #62
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ulovila plavuša zlatnu ribicu i ribica joj kaže ako me pustiš ispunit ću ti tri želje.
A plavuša će na to: A koje?
Ok imam želje: 1. želim živjeti izvan Hrvatske 5 godina , Balkan isključen
2. hoću postat filmska zvijezda
3. karticu American gold bez limita
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 01:58   #63
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ok, Rie je uletio prije sa vicem koji može u ovom trenutku poslužiti kao time-out pa ću odbiti sudjelovati u daljnjim prepucavanjima.
Vic je bio dobronamjeran i vidim da je sjeo ko budali šamar. A neka, to mu j ei bila svrha da napravi primirje.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 01:59   #64
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Ok imam želje: 1. želim živjeti izvan Hrvatske 5 godina , Balkan isključen
2. hoću postat filmska zvijezda
3. karticu American gold bez limita
Ova treća želja je otključala dodatne božićne opcije a to su još dodatne dvije želje, vlak u snijegu, i godišnja pretplata na smokvin list. Eto, ima se, može se.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 02:00   #65
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ok, Rie je uletio prije sa vicem koji može u ovom trenutku poslužiti kao time-out pa ću odbiti sudjelovati u daljnjim prepucavanjima.
Ajde nisi me shatio šgekcdbljjkklcvmčklmčdvčsdlkcxyvklmcxyvm,.,.cmxv

to je ko da svećeniku kažeš :Isus nije postojao

rasrava je besmialena
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 02:03   #66
Atlantiđani su imali farmu tuljana i duplim klikom na tuljana bi se otvorio izbornik sa nekim opcijama za kontrolu tuljana.
Evo na primjer, klikom na 'hide', tuljan bi se skrio u obližnji grm.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 02:06   #67
Daklem, da nastavimo s temom. Zanimalo me što je MoW mislio s navedenim knjigama. Koliko sam shvatio, knjige ništa više ne opisuju osim sistema navodnjavanja.
Batt_X je pojasnio što je mislio s vodenim prozorom pa bi me interesiralo može li u žirem ili užem kontekstu opisati ono što je počeo objašnjavati.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 02:07   #68
I tako jednog dana, jedna je osoba zabunom kliknula na hide, a pored tuljana nije bio niti jedan grm. Došlo je do errora, i atlantida je prvo zablokirala, onda izbacila i nestala. To je ja mislim prava istina o padu atlantide.

Ništa, dokaz o tome vam leži ispod sfinge pa kopajte ako mi ne vjerujete.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 14:21   #69
Rie ima malu ribicu između nogu, jednog dana ugledao je veće ribe čak i s većim ustima. Od tad se nije oporavio.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 14:30   #70
Mala je al ima velike oči.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 20:27   #71
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Daklem, da nastavimo s temom. Zanimalo me što je MoW mislio s navedenim knjigama. Koliko sam shvatio, knjige ništa više ne opisuju osim sistema navodnjavanja.
Batt_X je pojasnio što je mislio s vodenim prozorom pa bi me interesiralo može li u žirem ili užem kontekstu opisati ono što je počeo objašnjavati.
Gledaj ovako: tamo je malo što ostalo, što bi se moglo dokazati u vidu nekog high-techa. U krajnjoj liniji, tamo više nema zlata, nema ni vrha piramide. Jedino što je ostalo to su vodeni kanali, koji su povezani i vode na zapad, kao što sam rekao prema starom koritu Nila, koji je tekao dok je klima u Egiptu bila vlažna, u ledeno doba, prije više od 10000 godina. Činjenica je da se piramide nalaže da nešto nižoj nadmorskoj visini nego zapadna pustinja i staro korito. Dakle, moguće je da je oko piramide i Sfinge bilo vode. Nije sigurno da je vode tamo zaista i bilo, to je samo mogućnost.
Ako je tome tako, Mehler u svojoj knjizi napominje da je u tom slučaju moguće datirati kamenu sfingu u ekstremno drevno doba, navode se brojevi od preko 50000 godina. Opet, i to je danas nedokazivo, to su samo predaje koje su sačuvane kod određenog vrlo malog broja ljudi u samom Egiptu. Sjećanje na jedno drevno sretno doba.
Dunnova knjiga je mnogo znanstvenija, budući da piramidu promatra kao energanu, koristeći matematičke proračune i fiziku kao što je Batt_X naveo. Nijedna ni druga knjiga nisu omiljene među egiptolozima koje uzimaju "Piramida kao grobnica" hipotezu jedinom ispravnom, iako znanstveni dokazi iz drugih područja, pogotovo prirodnih znanosti, idu protiv toga. Iako one ništa ne dokazuju, one samo promatraju i raspravljaju mogućnosti, nisu zatvorene.
Trenutno nemam ni jednu ni drugu knjigu kod sebe, budući da se takve knjige rado čitaju , pa ti ne mogu dati detalje, ali ti ih zaista od srca preporučujem.
Imaš i drugih teorija, recimo u Farrellovim knjigama "The Giza Death Star", koje nisam čitao, on drži da su Piramide bilo drevno oružje masovne destrukcije. Ne znam, možda. Svašta je moguće, samo mašta treba raditi.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 01:49   #72
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Atlantiđani su imali farmu tuljana i duplim klikom na tuljana bi se otvorio izbornik sa nekim opcijama za kontrolu tuljana.
Evo na primjer, klikom na 'hide', tuljan bi se skrio u obližnji grm.
ROFL OF THE DAY AWARD !!!
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 01:53   #73
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
I tako jednog dana, jedna je osoba zabunom kliknula na hide, a pored tuljana nije bio niti jedan grm. Došlo je do errora, i atlantida je prvo zablokirala, onda izbacila i nestala. To je ja mislim prava istina o padu atlantide.

Ništa, dokaz o tome vam leži ispod sfinge pa kopajte ako mi ne vjerujete.
znaci da je cijela atlantida runala na Windows BC ... eh taj Microsoft ...
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 02:03   #74
[QUOTE=MoW;11916653]Gledaj ovako: tamo je malo što ostalo,
...QUOTE]

Odgovorit ću sa rednim brojevima, eto, tek tako da promijenim stil i da bude sažetije što mislim.
1. Hvala na detaljnijem opisu.
2. Sve ipak zvuči jako zanimljivo.
3. Kao i obično, nemamo dokaza ali nas to ne spriječava da špekuliramo u razmišljanjima.
4. Kamena sfinga stara 50.000 g. poremetila bi sve znano naopako.
5. U crkvama ima grobova pa ipak crkve nisu grobnice.
5a. Ne vjerujem baš da su egipčani zatvoreni za bilo kakvu drugu teoriju osim za piramide i faraone. Možda se jako varam.
6. Piramide i faraoni mi općenito ne štimaju nekako.
7. Ne vjerujem u piramide kao oblik oružja.
8. Piramide kao energane zvuče mi nekako najprivlačnije i to bih najlakše prihvatio.

Ovo je bilo moje kratko i jezgrovito razmišljanje.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 02:12   #75
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post

Dakle, ne može se tako nonšalantno odnositi prema temi koja je vrlo kompleksna.
Jel si se zapito da je možda jednostavno, to kažem jer ako su Atlantiđani bili tako napredni , vjerojatno su bili jednostavnih nazora, principa , stila življenja itd.
To su moje pretpostavke.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:30   #76
[QUOTE=sinkezg;11920895Odgovorit ću sa rednim brojevima, eto, tek tako da promijenim stil i da bude sažetije što mislim.
1. Hvala na detaljnijem opisu.
2. Sve ipak zvuči jako zanimljivo.
3. Kao i obično, nemamo dokaza ali nas to ne spriječava da špekuliramo u razmišljanjima.
4. Kamena sfinga stara 50.000 g. poremetila bi sve znano naopako.
5. U crkvama ima grobova pa ipak crkve nisu grobnice.
5a. Ne vjerujem baš da su egipčani zatvoreni za bilo kakvu drugu teoriju osim za piramide i faraone. Možda se jako varam.
6. Piramide i faraoni mi općenito ne štimaju nekako.
7. Ne vjerujem u piramide kao oblik oružja.
8. Piramide kao energane zvuče mi nekako najprivlačnije i to bih najlakše prihvatio.

Ovo je bilo moje kratko i jezgrovito razmišljanje.[/QUOTE]

1. no problem. jednostavno često nemam vremena za detaljniju analizu. pa me nemoj odmah proglasiti ašlohom.
2. ooo da
3. bez špekulacije, nema napretka.
4. bi, ali bi stvari postale konačno logične. Jednstavno, prošlost nam nije logična. Da jest, ne bi bilo piramida i zigurata po cijeloj Zemlji, ne bi bilo Nasca linija, ne bi bilo drevnih neobičnih artefakata kao kamenja iz Ice, ne bi bilo iznimno brzog razvoja povijesnih civilizacija, ne bi bilo mayanskih neobičnih slikarija, egipatskih i židovskih zagonetnih pretpovijesnih kronologija, ne bi bilo tako strašno sličnih mitova, ne bi bilo.........
5 i 5a. egipćani nisu jako zatvoreni za tu temu, njihovi arheolozi jesu. a puk se jednostavno nema vremena s tim baviti i paše im da smatraju da je upravo njihova kultura napravila ta veličanstvena čuda.
6. kako da ne? Faraoni su se klanjali piramidama kao djelima bogova.
7. ni ja
8. meni i tu neke stvari ne štimaju, ali to je vjerojatno zato jer im ne poznajem dovoljno tehnologiju i način razmišljanja. Svakako je važno ne imati predrasude prema mogućoj razini znanja koju su graditelji piramida imali. Najprije, piramide nisu građene savršeno, ima i kod njih malih odstupanja. No zapanjujuće je to što su ona zaista mala i u okviru današnjih dopuštenih odstupanja za građevine te veličine. Mnogi detalji koje opisuje Dunn, tipa tehnologije koja je bila potrebna za onako pravilno bušenje granita su zanimljivi. Nije da to danas nije moguće, stvar je u tome što se nama čini kao da to nema nikakvog smisla. Možda ćemo jednog dana u potpunosti razumijeti ZAŠTO su piramide građene. I onda će to postati prihvaćeno u svijetu.

Ajme, ovo je bilo dugo i nejezgrovito razmišljanje...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 16:54   #77
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ako je tome tako, Mehler u svojoj knjizi napominje da je u tom slučaju moguće datirati kamenu sfingu u ekstremno drevno doba, navode se brojevi od preko 50000 godina. Opet, i to je danas nedokazivo, to su samo predaje koje su sačuvane kod određenog vrlo malog broja ljudi u samom Egiptu. Sjećanje na jedno drevno sretno doba.

Pa sad, ne bih znao da li je Sfinga stara 50 000 godina ali postoji barem jedan dokaz da su i Velika piramida i Sfinga starije od Keopsa/Khufua odn da spadaju u neko starije doba a o tome sam već pisao ovdje

Osim toga, egipatski faraonski dinastički spiskovi koje je napisao svećenik Maneto prihvaćaju se do prvog faraona Menesa koji je živio cca 3000g pne. Ono što je slabije poznato jest da ti spiskovi idu u prošlost i do 32 500g pne.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 17:22   #78
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
znaci da je cijela atlantida runala na Windows BC ... eh taj Microsoft ...
Majkrosoft, da.

Mora da su spaljenih glava čim su i tuljane u program ubacili.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:45   #79
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Pa sad, ne bih znao da li je Sfinga stara 50 000 godina ali postoji barem jedan dokaz da su i Velika piramida i Sfinga starije od Keopsa/Khufua odn da spadaju u neko starije doba a o tome sam već pisao ovdje

Osim toga, egipatski faraonski dinastički spiskovi koje je napisao svećenik Maneto prihvaćaju se do prvog faraona Menesa koji je živio cca 3000g pne. Ono što je slabije poznato jest da ti spiskovi idu u prošlost i do 32 500g pne.
Upoznat sam s tom stelom. Ipak, jedan povijesni izvor nije dovoljan za tako bombastičan preokret. Trebao bi čvršći dokaz, i to barem dva-tri da se promijeni ortodoksno mišljenje...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 01:32   #80
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
1 - 8
1. Bitte entschuldigen Sie...
2. Sad mi nešto palo na pamet: zamisli sranja, ispast će da je onaj "crackpot" i "piramidiot" (kako ga neki vole titulirati) Semir Osmanagić u pravu sa ovime
http://www.alternativnahistorija.com/AH4.htm
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.