Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 03:28   #1
Kako srušiti globalni Babilon

revolucija je rješenje.ali bez pušaka
revolucijonar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 04:20   #2
šta se događa?

prvova tema ne pripada na rub znanosti nego u mainstream ovog društva.međutim,obrazovanje,zanost,mediji,religija i svaki drugi aspekt društva je čista manipulacija i indoktrinacija.zato nije ni čudo što se o ovome ne govori u školama,znanstvenim krugovima (sociologija npr.),medijima, već se automatski etiketira kao teorija zavjere ili fantazije nekih luđaka koji nemaju šta pametbnije radit u životu, a najveći je problem šta na takve reakcije nailazite upravo kod ljudi koji su pod utjecajem ove velike zavjere i upravo zato što su mase kondicionirane da reagiraju na taj način ova zavjera opstaje.

predajemo sve više i više sloboda u ruke nekolicine ljudi koji nas ne pitaju šta mi želimo da rade, a sve to radimo da zaštitimo vlastite slobode,da se obranimo od globalno terorizma koji su i stvorile upravo ti ljudi koji nas od njega žele obraniti.
zašto političari,biznismeni,vojna lica,medijski moguli ... pripadnici naizgled suprotstavljenih skupina (demokrati i republikanci, laburisti i konzervativci...)pripadaju istim organizacijama o kojima ne čitate u novinama i ne čujete na televiziji poput bilderberg grupe,trilatelarne komisije,komiteta 300 i hrpe drugih.
mislimo da biramo,ali dva suprotstavljena kandidata su uvijek pripadnici ovih istih organizacija koje za sebe govore da su neprofitne i humanitarne organizacije.
današnje društvo se kreće prema orvelijanskoj fašističkoj državi.globalnoj vladi s jednom svjetskom valutom,,vojskom, i najbitnije od svega mikročipiranoj populaciji.
prototipovi ovih aspekata te super-države mmožete vidjeti u UN-u kao globalnoj vladi,odnosno u EU-u,NAFTA-i i APEC-u kao kontinentalnim podružnicama te vlade, u NATO_u kao svjetskoj vojsci, u euru kao prototipu za svjetski novac, RFID chipu koji predstavlja vrhunac ove bolesne vizije nekolicine na vrhu: u potpunosti nadzirana i kontrolirana populacija baš kao u najgoroj orwellovoj noćnoj mori.
orwell je očito imao unutarnje informacije o planu koji nam se provodi ispred očiju a koji većina i podržava ne shvaćajući implikacije, jer je preciznost njegove užasne vizije upravo zapanjujuća.

kroz ovu godinu će početi 3. svjetski rat.možda početkom iduće.nakon njega "rješenje" koje će nam ponuditi,nakon što ljudi budu vapili za mirom i stabilnošću, je svjtska vlada.tako to ide kod njih.ako je itko čitao ickea,zna za koncept koji on naziva, problem-reakcija-rješenje.dakle,stvoriš problem,ljudi kažu šta će naši političari napraviti?i spremni su se odreću nekih svojih sloboda da se nešto takvo ne ponovi, i onda opet na scenu stupaš ti s rješenjem koje si već postavio kao ispravno kroz medije i ljudi ga prihvaćaju.
međutim,čovjek ne treba pročitati niti jednu knjigu da bi ovo shvatio.očito je! kjnige ti mogu dati samo potvrdu u obliku stvarnih dokaza.

ali sad,svo to znanje nam ne može pomoći ako ne dignemo guzice s kauča i ne pokrenemo se.
ako svi odbiju poslušnost,šta to oni mogu napravit? ništa.
njihova sva moć proizlazi iz naše indiferentnosti i ponavljanja one malograđanske mantre: šta ti tu možeš!? svijet je takav kakav je,ne moš ga mijenjat.
i upravo to oni žele da mi mislimo.ali oni nemaju stvarnu moć.njih je,sveukupno, u toj velikoj mašineriji ,možda nekoliko milijuna.nas ima 7 milijardi.jedini je problem šta 7 milijardi ljudi dopušta,čak i želi da njima vlada nekolicina, jer im je očito lakše imati privid da su slobodni, nego se izboriti za vlastitu slobodu.

eto.dosta laprdanja.razlog zašto sam ovaj post stavio tu,na rub znanosti, je taj što većina ljudi ovdje to već zna ili sluti,ali bit je u tome da se pokrenemo.dosta je pričanja o tome, moramo početi djelovati.
zato predlažem osnivanje najtransparentnije organizacije na svijetu, kao potpune suprotnosti supertajnih organizacija babilona danas, koja će se u potpunosti posvetiti buđenju uspavane, ali još ne i nokautirane populacije ovog planeta.
dosta je vladavine nekolicine,vrijeme za stvarni novi svjetski poredak, vladavinu svih (a ne samo njih ljudi,društvo tolerancije i iskrenosti,razumijevanja i suosjećanja, te poglavito ljubavi prema svemu što hoda i raste na ovoj planeti.
dakle društvo potpune suprotnosti današnjem društvu koje je reklo svoje i postojalo samo da nas upozori da spavamo,ali, i da na snove možemo utjecati i da snovi postaju stvarnost ako mi tako želimo
revolucijonar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 04:47   #3
malo smo Icke citali
mica maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 08:24   #4
Za sve napadače i branitelje globalizma:

postajete žrtve globalizma kada kupite auto i postanete o njemu ovisni. Tu je ključ svega, i sumnjam da će se itko poistovjetiti sa žrtvom globalizma samo zato što se voli voziti. A pogledajte samo NA ŠTO se vozite, pogledajte samo po KOJIM PRAVILIMA vozite, kako PLAĆATE zato što se vozite i što sve morate ČINITI da biste vozili.
Odmah iza toga ide kozmetika, elektronika, pa obrazovanje...Sve su ti krizme, krštenja i ostali obredi u crkvi globalističke konzumerske religije.
Ta religija daje kratkotrajnu ugodu, a uzima vam svu životnu energiju.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:15   #5
super tema

za početak: recimo kao što imamo dane bez prometa (to je negdje u 9 mjesecu i "primilo" se) trebalo bi organizirati dane bez televizije, sa prigodnim uličnim događanjima, koncerti i klopa na cesti i u parkovima, društvene igre na javnim mjestima itd. Bar jedamput mjesečno. Tako bi se ljudi imali prilike sretati i doista razgovarati. Eventualno bi na taj način došllo do razmjene ideja.
Danas imamo javna mjesta i kafiće sa muzikom koja trešti. Nema klubova, kavana i mjesta gdje se ljudi okupljaju tematski i prema zajedničkim interesima. Građanski neposluh nije moguć dok se ljudi ne povezuju i dok sjede doma i bulje u TV.
Kao što na forumima imamo teme, tako bi i javna mjesta - kafiće trebalo organizirati tematski tako da ljudi kad izađu znaju da idu u npr. cafe rub, ili caffe anarhija ili caffe osamljena srca ili u caffe politika.
Nadalje svi oni meditanti i razni new ageri koji upućuju meditacije za mir i šalju reiki planeti zemlji trebali bi shvatiti da zemlji ne treba reiki i da je idiotski puštati meditacije za mir u zrak kao neko općenito slinjenje za općeniti mir. Meditacije bi trebale biti izravno upućene na korijen problema; tu šačicu ljudi koji vuku konce iz pozadine.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:39   #6
Quote:
revolucijonar kaže: Pogledaj post

zato predlažem osnivanje najtransparentnije organizacije na svijetu, kao potpune suprotnosti supertajnih organizacija babilona danas, koja će se u potpunosti posvetiti buđenju uspavane, ali još ne i nokautirane populacije ovog planeta.
Kako si to zamislio?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:46   #7
...većini ljudi danas je užasno teško razmišljati svojom glavom,toliko željni vlastite jedinstvenosti,a opet,željni pripadati većini.....završiš školu,fax,imaš posao(valjda),osnuješ obitelj i tvoj životni cilj je izvršen...preostaje ti slobodno vrijeme,kojeg danas imaš na kapaljku,pa ga lijepo provodiš u zadimljenim birtijama ili zavaljen u kauč pred komadom jeftine plastike koja se zove tv....na kraju takvog uzbudljivog života,nadaš se da ćeš otići u raj,jer tako neki čiče kažu....a oni ipak znaju najbolje
...sve vezano za temu zvuči kao neki sf,ili još jedna u nizu teorija zavjere,....ali iskustvo vrijedi više od tisuću knjiga,pa živi bili pa vidjeli.......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:11   #8
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
....na kraju takvog uzbudljivog života,nadaš se da ćeš otići u raj,jer tako neki čiče kažu....a oni ipak znaju najbolje
...sve vezano za temu zvuči kao neki sf,ili još jedna u nizu teorija zavjere,....ali iskustvo vrijedi više od tisuću knjiga,pa živi bili pa vidjeli.......
Još gore od toga. Završiš školu/faks, nađeš posao i...
a) digneš kredit za limenu kutiju i nekakvu rupu koja će se srušiti prije nego je otplatiš na 99 godina
b) pomiriš se sa činjenicom da ćeš čitav život robovati zato da plaćaš danak državi koja je opalila grozomorni porez na tu limenu kutiju koja ti uopće zapravo ne treba, a taj porez je takav da je ono u vrijeme Franje Tahija bila mala šala. Ti dakako ne znaš da te plindraju, jer se osjećaš super kada 10 dana u godini možeš tom limenom šklopocijom otići preko planine i bućkati se u vodi, misleći da će ti to ukloniti svu negativnu energiju koja se akumulirala tijekom čitave godine
c) kada na kraju shvatiš da to sve nema smisla, svoj smisao života pretvoriš u odgoj djece jer to je prava stvar. Dakle, tvoj život je bio totalni shit ali bar si mladim bićima dao novi. Aha. A kakav to? Da bi kupio limenu šklopociju i rupu koja se već lagano ruši, digao si kredite. Porastao je dug, država će sve to prenijeti na ta jadna mala bića. Zagadio si limenom šklopocijom zrak, tako da će jadna mala bića trpiti zbog tvoje nametnute potrebe.
d) mala jadna bića kreću tvojim stopama, i isto tako svoj besciljni život pretvore u život idućih jadnih malih bića...


A da prvo mi počnemo živjeti punim plućima, pa da nam djeca odrastaju u ljubavi i smislu? Koji će mi qrac limena šklopocija kada mi je do posla 15 minuta pješice, 10 minuta biciklom, a bus do plave vode me košta manje od cestarine i benzina, a uopće ne kalkuliram tehnički, obavezno osiguranje, servise, otplatu kredita?
Koji će mi qrac nova rupa kada imam ovu staru koja će nadživjeti sve te novogradnje i pseće kućice koje niču u mojoj okolini?

Dakle...globalizam počinje kada mislimo da će nam ono što svi vole donijeti slobodu. Ne. Slobodu nosi ekskluzivna stvar. Ne ono što čitavo krdo voli.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:13   #9
ja mislim da ne treba nikakva revolucija. svatko ima svoje osobne slobode da radi šta hoće. "društvu" je bolje nego ikada prije i napredujemo.

neka nasilna "revolucija" bi nas samo unazadila.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:16   #10
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ja mislim da ne treba nikakva revolucija. svatko ima svoje osobne slobode da radi šta hoće. "društvu" je bolje nego ikada prije i napredujemo.

neka nasilna "revolucija" bi nas samo unazadila.
Kako to misliš, napredujemo?
Naš napredak je otprilike jednak napretku alkoholičara, kockara i probisvjeta koji je nabasao na zakopano blago, i sada ga nemilice troši ne misleći na sutra. Da, dobro mu je. Ali teško da je zato i napredovao.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:19   #11
Quote:
revolucijonar kaže: Pogledaj post
prvova tema ne pripada na rub znanosti nego u mainstream ovog društva.međutim,obrazovanje,zanost,mediji,religija i svaki drugi aspekt društva je čista manipulacija i indoktrinacija.zato nije ni čudo što se o ovome ne govori u školama,znanstvenim krugovima (sociologija npr.),medijima, već se automatski etiketira kao teorija zavjere ili fantazije nekih luđaka koji nemaju šta pametbnije radit u životu, a najveći je problem šta na takve reakcije nailazite upravo kod ljudi koji su pod utjecajem ove velike zavjere i upravo zato što su mase kondicionirane da reagiraju na taj način ova zavjera opstaje.
pripada baš ovdje jer teorije zavjere nemaju puno smisla kad ih pogledaš pod povećalom.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:29   #12
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Kako to misliš, napredujemo?
Naš napredak je otprilike jednak napretku alkoholičara, kockara i probisvjeta koji je nabasao na zakopano blago, i sada ga nemilice troši ne misleći na sutra. Da, dobro mu je. Ali teško da je zato i napredovao.
kao društvo smo postali humaniji.

u velikoj mjeri smo se riješili npr. ropstva. rasizam se smanjuje, gej zajednica je prihvaćenija nego što je bila prije, a znanstveni napredak nam je omogućio više slobodnog vremena nego što smo ga ikada prije imali.
pa onda prava žena. žene su danas zaštićene ko sredozemne medvjedice. ubiješ jednu i odma u zatvor moraš. čak i u školu idu. sve.
pismenost je drastično porasla. obrazovanje je obavezno. možda nas uče puno nepotrebnih pizdarija, ali barem znaš čitati da dođeš do novih informacija.

ima manje nasilja. ljudi se manje ubijaju nego prije - stopa nasilja pada sa razvijenošću države. najviše nasilja je baš među onim domorocima u prašumama.

Zadnje uređivanje mandragora : 28.01.2008. at 13:37. Reason: crvenim slovima: antologija idiotizma počašćen si s 50 bodova
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:30   #13
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
pripada baš ovdje jer teorije zavjere nemaju puno smisla kad ih pogledaš pod povećalom.
nema smisla ni uniformiranost, konformizam i konzumerizam.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:36   #14
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Još gore od toga. Završiš školu/faks, nađeš posao i...
a) digneš kredit za limenu kutiju i nekakvu rupu koja će se srušiti prije nego je otplatiš na 99 godina
b) pomiriš se sa činjenicom da ćeš čitav život robovati zato da plaćaš danak državi koja je opalila grozomorni porez na tu limenu kutiju koja ti uopće zapravo ne treba, a taj porez je takav da je ono u vrijeme Franje Tahija bila mala šala. Ti dakako ne znaš da te plindraju, jer se osjećaš super kada 10 dana u godini možeš tom limenom šklopocijom otići preko planine i bućkati se u vodi, misleći da će ti to ukloniti svu negativnu energiju koja se akumulirala tijekom čitave godine
c) kada na kraju shvatiš da to sve nema smisla, svoj smisao života pretvoriš u odgoj djece jer to je prava stvar. Dakle, tvoj život je bio totalni shit ali bar si mladim bićima dao novi. Aha. A kakav to? Da bi kupio limenu šklopociju i rupu koja se već lagano ruši, digao si kredite. Porastao je dug, država će sve to prenijeti na ta jadna mala bića. Zagadio si limenom šklopocijom zrak, tako da će jadna mala bića trpiti zbog tvoje nametnute potrebe.
d) mala jadna bića kreću tvojim stopama, i isto tako svoj besciljni život pretvore u život idućih jadnih malih bića...


A da prvo mi počnemo živjeti punim plućima, pa da nam djeca odrastaju u ljubavi i smislu? Koji će mi qrac limena šklopocija kada mi je do posla 15 minuta pješice, 10 minuta biciklom, a bus do plave vode me košta manje od cestarine i benzina, a uopće ne kalkuliram tehnički, obavezno osiguranje, servise, otplatu kredita?
Koji će mi qrac nova rupa kada imam ovu staru koja će nadživjeti sve te novogradnje i pseće kućice koje niču u mojoj okolini?

Dakle...globalizam počinje kada mislimo da će nam ono što svi vole donijeti slobodu. Ne. Slobodu nosi ekskluzivna stvar. Ne ono što čitavo krdo voli.
...točno tako....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:38   #15
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
kao društvo smo postali humaniji.
A da? Hajde da vidimo.

Quote:
u velikoj mjeri smo se riješili npr. ropstva.
Imamo diesel motore. Ne trebaju crnci raditi. Sva stara društva dugovala su blagostanje robovskoj radnoj snazi. Mi imamo naftu. Dokle? A onda Mad Max.

Quote:
rasizam se smanjuje,
Oscilira. Malo raste malo pada. Prije svega 70 godina imali smo najgori mogući rasizam. Milijuni ljudi su pobijeni, više nego kroz čitavu povijest zajedno.
Danas pogine svako malo netko u bombaškim napadima. Što je to?

Quote:
gej zajednica je prihvaćenija nego što je bila prije,
Gej zajednica je gomila maminih maza koja ne može opstati bez luksuza koji dugujemo nafti. Sve te fine tkanine, fine cipelice, taj njihov glamour i blještavilo, svo to pret-a-porter prenemaganje, dolazi od guste, crne tekućine, koja sagorjeva i osvjetljava njihove modne piste, njihove umjetničke instalacije, njihova izdr...pardon, iživljavanja koja nazivaju umjetnošću. Oni nisu ni svjesni da su zapravo paraziti.

Quote:
a znanstveni napredak nam je omogućio više slobodnog vremena nego što smo ga ikada prije imali.
Manje nego što su grčki filozofi imali.

Quote:
pa onda prava žena. žene su danas zaštićene ko sredozemne medvjedice.
Jesu. Osobito ukrajinke bez pasoša, koje rade kao kurve. One koje premlaćuju, preprodaju, ubijaju i iskorištavaju. Nema robova. ma kakvi.
Žene žive k'o bubreg u loju. Nema premlaćivanja. Ničega nema.

Quote:
ubiješ jednu i odma u zatvor moraš. čak i u školu idu. sve.
To je sve farsa. Ubiješ jednu, baciš ju u jarak. Ali...bila je džankeruša. Ko je jebe. Bila je drolja. k'o ju jebe. Napravi se površni očevid i bok.


Quote:
pismenost je drastično porasla. obrazovanje je obavezno. možda nas uče puno nepotrebnih pizdarija, ali barem znaš čitati da dođeš do novih informacija.
Knjižnice su prepune. Divota.

Quote:
ima manje nasilja. ljudi se manje ubijaju nego prije - stopa nasilja pada sa razvijenošću države. najviše nasilja je baš među onim domorocima u prašumama.
Jest. Najmanje nasilja ima u Hiroshimi, a i u New Yorku je super jer uopće nitko nikoga nije ubio već cigle 2 stotinke sekunde.
A na cestama ljudi uopće ne ginu, više nego u svim ratovima zajedno. Ma di bi.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:59   #16
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
[...]
c) kada na kraju shvatiš da to sve nema smisla, svoj smisao života pretvoriš u odgoj djece jer to je prava stvar. Dakle, tvoj život je bio totalni shit ali bar si mladim bićima dao novi. Aha. A kakav to? Da bi kupio limenu šklopociju i rupu koja se već lagano ruši, digao si kredite. Porastao je dug, država će sve to prenijeti na ta jadna mala bića. Zagadio si limenom šklopocijom zrak, tako da će jadna mala bića trpiti zbog tvoje nametnute potrebe.
d) mala jadna bića kreću tvojim stopama, i isto tako svoj besciljni život pretvore u život idućih jadnih malih bića...


A da prvo mi počnemo živjeti punim plućima, pa da nam djeca odrastaju u ljubavi i smislu? [...]
Vidis fascinantno je da se ovog tjedna druzim sa svojim djetetom, jer imamo gripu i oboje smo doma. A za normalnog radnog dana mi se i ne vidimo.

Ima jos jedna stvar o kojoj razmisljam. Moje dijete je navrsilo pet godina, a sjecam se svojih uspomena iz djetinjstva. Kao petogodisnjak poznavao sam sve vrsnjake u susjedstvu, igrali smo se, druzili se, tada je zapravo stvorena prva kvartovska klapa. Danas moje dijete odrasta u istome kvartu, gdje je zacudo ostalo zivjeti i podosta ljudi koji su samnom odrastali, medjutim nasa djeca se ne poznaju, ne izlaze iz kuce bez naseg nadzora, a mi roditelji imamo malo vremena posvatiti svojoj djeci... i sto ostaje crtici na DVD-u, TV... strasno..
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:15   #17
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Koji će mi qrac limena šklopocija kada mi je do posla 15 minuta pješice, 10 minuta biciklom, a bus do plave vode me košta manje od cestarine i benzina, a uopće ne kalkuliram tehnički, obavezno osiguranje, servise, otplatu kredita?
.
Kao prvo ignorirat ću ostalo tvoje depresivno blebetanje jel u tome nema nikakvih činjenica, osim one one "zašto je smišljen prozac".
Evo ja ti garantiram da barem 75% ekipe auto uštedio više vremena nego što su potrošili zarađujući ga. Ili im je zaradio više novaca nego što su potrošili kupujući ga.

Vidim da se priča o nepretku i kvaliteti života, evo par primjera.
Količina nasilnih smrti se u zadnnjih 80 godina smanjila za neš tipa 180%
Broj nepismenih je pao za neku vrtoglavu cifru.
Broj smrti novorođenčadi je drastično smanjen.
Prije samo 15-20 godina broj direktnih smrti od gladi se brojao u milionima. Danas se broji u tisućama.
Europa nikad u svojoj POVIJESTI nije bila više pošumljena.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:16   #18
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Kao petogodisnjak poznavao sam sve vrsnjake u susjedstvu, igrali smo se, druzili se, tada je zapravo stvorena prva kvartovska klapa. Danas moje dijete odrasta u istome kvartu, gdje je zacudo ostalo zivjeti i podosta ljudi koji su samnom odrastali, medjutim nasa djeca se ne poznaju, ne izlaze iz kuce bez naseg nadzora, a mi roditelji imamo malo vremena posvatiti svojoj djeci... i sto ostaje crtici na DVD-u, TV... strasno..
U moje vrijeme, kada bi pao snijeg, klinci bi se "hapali" za aute, na lokalnom brdu sve je bilo puno sanjki, na igralištima bi se igrali razredni turniri a šljive točnije cibori su bili prepuni djece koja su se penjala po granama.
Danas? Nigdje nikoga.
Sve je protkano "sigurnošću", djeca su doma uz kompjutere, nitko ne ide van. Rezultat?
Na internetu ih čekaju pedofili, pred školom dileri, u disko klubu mafijaši...hebeš sigurnost.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:21   #19
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Kao prvo ignorirat ću ostalo tvoje depresivno blebetanje jel u tome nema nikakvih činjenica, osim one one "zašto je smišljen prozac".
Prije svega neću ja ignorirati tebe. Nego ću te nazvati prostačinom, kojega mama nije odgojila pa stoga ne zna pristojno razgovarati.
Ja nisam depresivan, naprotiv. Ti si i depresivan i ljut na čitav svijet, i zatucan. Odi čitati malo.

Quote:
Evo ja ti garantiram da barem 75% ekipe auto uštedio više vremena nego što su potrošili zarađujući ga. Ili im je zaradio više novaca nego što su potrošili kupujući ga.
Čime mi garantiraš? Prije svega to nije istina. Auto je trošak, a rijetkim ljudima je potreba i dobitak.

Quote:
Količina nasilnih smrti se u zadnnjih 80 godina smanjila za neš tipa 180%
To nije istina. Po čemu mjeriš količinu? Što su saobraćajne nesreće? Nenasilna smrt? Koliko ljudi pogine na našim cestama godišnje?

Quote:
Broj nepismenih je pao za neku vrtoglavu cifru.
Neku? Koju to "neku"? Pada nepismenost, da. Ali ljudi sve manje čitaju. Kao ti, na primjer.

Quote:
Broj smrti novorođenčadi je drastično smanjen.
Jest. I medicina je sada skupa, pa ti grbiš čitav život da to financiraš.

Quote:
Prije samo 15-20 godina broj direktnih smrti od gladi se brojao u milionima. Danas se broji u tisućama.
Nafta, dragi. Uskoro je neće biti.

Quote:
Europa nikad u svojoj POVIJESTI nije bila više pošumljena.
Pošumljena? Nikada nije bila ogoljenija, valjda si mislio reći.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:37   #20
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
U moje vrijeme, kada bi pao snijeg, klinci bi se "hapali" za aute, na lokalnom brdu sve je bilo puno sanjki, na igralištima bi se igrali razredni turniri a šljive točnije cibori su bili prepuni djece koja su se penjala po granama.
Danas? Nigdje nikoga.
[...]
Yap, nema vise toga, jednostavno nestalo je...
[Edit: jubilarni 200-ti post]
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.