Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 23:46   #1
Talking Kruh i Vino

evo došlo mi je malo da se zapitam, pa da i čujem vaše fantazije

dakle Isus je rekao da je kruh njegovo tijelo, a vino njegova krv.. I onda se ja zapitam:
1. koliki je Isus? (jer znamo koliko su velike zalihe kruha i vina na zemlji, tak da ne može sve to bit isus)
2. jeli grijeh jesi kruh jer time jedemo isusa, tj. nije li to poticanje na kanibalizam ?
3. jel grijeh pit isusovu krv, tj. nije li to poticanje na vampirizam

uči li nas crkva krivo

__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 08:14   #2
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
....
dakle Isus je rekao da je kruh njegovo tijelo, a vino njegova krv..
-...
uči li nas crkva krivo
ma znaš da je to i mene kopkalo;
ti si to postavio više u šali, ali pitanje je na mjestu, bar po meni, doduše više je za religiju...ali dobro;
dajte, molim vas nemojte spamat temu, ako može neki ozbiljniji osvrt na ovo pitanje!!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:02   #3
http://www.ffdi.hr/mep/06-euharistija/euharistija4.htm


Samo valjano zaređeni svećenici mogu predsjedati Euharistiji i posvećivati kruh i vino da postanu Tijelo i Krv Gospodnja.

Bitni znakovi euharistijskog sakramenta jesu pšenični kruh i trsovo vino, na koje svećenik zaziva blagoslov Duha Svetoga i govori Isusove riječi posvećenja sa Posljednje večere "Ovo je moje Tijelo koje će se za vas predati. (...) Ovo je kalež moje Krvi ..."

Posvećenjem se izvršuje pretvorba kruha i vina u Tijelo i Krv Kristovu. Pod posvećenim prilikama kruha i vina, istinski, stvarno i bitno, biva prisutan sam Krist, živi i proslavljeni, njegovo Tijelo i Krv, zajedno sa svojom dušom i svojim božanstvom.
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:27   #4
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
evo došlo mi je malo da se zapitam, pa da i čujem vaše fantazije

dakle Isus je rekao da je kruh njegovo tijelo, a vino njegova krv.. I onda se ja zapitam:
1. koliki je Isus? (jer znamo koliko su velike zalihe kruha i vina na zemlji, tak da ne može sve to bit isus)
2. jeli grijeh jesi kruh jer time jedemo isusa, tj. nije li to poticanje na kanibalizam ?
3. jel grijeh pit isusovu krv, tj. nije li to poticanje na vampirizam

uči li nas crkva krivo

Pisces10 ti je dao dobar odgovor.

Quote:
ti si to postavio više u šali
Upravo tako.

Mislim pitanja su ti stvarno glupa.
Nije to doista krv i tijelo Kristovo, on je prisutan tu duhom.
(onako kako Pisces10 reče).
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:47   #5
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
uči li nas crkva krivo

Ni u kom slučaju. Tim više što nije riječ o vinu, to su poslije promijenili.
A kruh...to da. Bio je to zaista kruh. Ali ne od pšenice.

Bilo je to mfkzt (mufkuzt) pomiješan sa vodom od kojega su se pravili čunjasti hjepčići. Mana, na hebrejskom.

Po kemijskom sastavu to je makromolekula raznih minerala tipa silicij, kalcij i ino koje na okupu drže degenerirane atomske jezgre visokog spina u bozonskom stanju, najčešće iridij, platina, paladij i drugi platinoidi, no najčešće živa/zlato. Te su degenerirane tvari visokog spina nazivali mufkuzt, sperma/pljuvačka Bogova. Danas ih zovu ORME (orbitally re-arranged monatomic elements) a fizika ih tek otkriva pod imenom monoatomarne tvari sa jezgrom visokog spina. To je bose-einsteinov kondenzat i supravodič na sobnoj temperaturi.

Ne grade kemijske spojeve, ali zbog Meissnerovog efekta oklapaju se tvarima iz okoline, i grade omotače, makromolekule. Baza su kvantne koherencije u mikrotubulama živih stanica što je missing link koji je biolozima falio čitavo vrijeme.

Takva supstanca, oklopljena okolnom tvari, izgleda kao bijeli prah.
Može prijeći u metalno stanje, i tada se od ORME-a najčešće pojavljuje metalno, dvoatomarno, normalno ZLATO. Zato su ga i zvali zlato bogova. Moguć je i obrnut postupak.
U Bibliji je Mojsije, inače upoznat sa egipatskom metalurgijom "bijelog bratstva" (proizvodnja mufkuzta koji se vadio na Sinaju), sažgao zlatno tele u bijeli prah i dao izraelitima da piju. Židovski rabini znaju za ovu tajnu, a to znaju zato što su upravo židovi bili egipatski metalurzi i poznavali tajnu proizvodnje monoatomarnog zlata, tj. jezgri zlata/žive u visokospinskom, degeneriranom bozonskom stanju. 90% zlata koje je stiglo na zemlju stiglo je u monoatomarnom, bozonskom stanju i nalazi se u tlu vulkanskog porijekla.
Treba reći da ORME postoji svuda oko nas, ali je nedetektabilan, budući ne gradi spojeve, ima izobličenu atomsku jezgru bez elektronskog omotača i tek u specijalnim lučnim spektroskopima se pojavljuju linije koje odgovaraju platinoidima. Samo zahvaljujući Meisnerrovom efektu, tj. potrebi da se oklapa u omotač okolnih atoma, mi ga možemo koristiti kao bijeli prah.

Dakle, to je kruh.
Zašto? Zato što su ga davali faraonima kako bi im se regenerirala tijela u posebnom ritualu.
Kršćanstvo je to samo preuzelo.

Quote:
"I am the bread of life. Your fathers ate the manna in the wilderness, and they died. This is the bread which comes down from heaven, that a man may eat of it and not die. I am the living bread which came down from heaven; if any one eats of this bread, he will live for ever; and the bread which I shall give for the life of the world is My flesh." (John 6:48-51 RSV)

Zadnje uređivanje Batt_X : 07.04.2008. at 12:18.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:21   #6
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ma znaš da je to i mene kopkalo;
ti si to postavio više u šali, ali pitanje je na mjestu, bar po meni, doduše više je za religiju...ali dobro;
dajte, molim vas nemojte spamat temu, ako može neki ozbiljniji osvrt na ovo pitanje!!!
Hm, dobra su pitanja…da li je Isus bio sklon mazohizmu, kanibalizmu i vampirizmu pa je eto ovlastio svećenika da prilikom svakog (magijskog ??) obreda pretvaraju kruh i vino u njega samoga ne bi li ga sljedbenici oralno konzumirali… ili je pak riječ o nečemu drugom…

Nedavno je bila vijest da je neki izraelski znanstvenik u svojoj studiji utvrdio da je Mojsije najvjerojatnije došao do 10 zapovijedi na način da je konzumirao acaciu - biljku koja raste na Sinaju i koja je btw. bogata dmt-em tj. halucingenom … a teoriju temelji na činjenici da su osnovni sastojak tadašnjih rituala bile - psihoaktivne tvari.

Također 1947. su na obalama Mrtvog mora pronađeni tzv. Kumranski svici u kojima su navodno prikazani običaji i vjerovanja Esena od oko 100 god. prije Krista. E sad, jedan od filologa koji je proučavao te spise je John M. Allegro i on tvrdi da je kršćanstvo nastalo iz kultova koji su tripali na halucinogenskim gljivama.

Manna, tj, „kruh s neba“ koji je od Boga poslan Izraelcima nakon što su s Mojsijem napustili Egipat, prevedena na sumeranski znači - gljiva.

Na osnovu toga čini mi se da je podrijetlo kršćanstva (pa tako i islama) jednostavno – šamanizam. I da je tijelo i krv koja se uzima za vrijeme obreda zapravo predstavlja konzumaciju (magične) gljive… i eto spoznaje boga i vječnog života.
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:46   #7
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Manna, tj, „kruh s neba“ koji je od Boga poslan Izraelcima nakon što su s Mojsijem napustili Egipat, prevedena na sumeranski znači - gljiva.
Mana ne znači "gljiva". A inače, i sumerani i hebreji i mnogi narodi tada imali su riječ mana (shemanna) što jest kruh sa neba.
No prijevod riječi mana je doslovno "što je to". Odnosi se na bijeli zlatni prah Bogova. Spominje se mnogo puta u papirusu po Anuu, egipatskoj knjizi mrtvih.
Na Mont Horebu, tj. Sinaju, poznati arheolog Flanders-Petrie, pronašao je u jednom hramu tone bijelog praha, koje je po svojoj strukturi zapravo čisto zlato. Mislio je da je to pepeo žrtvovanih životinja i nije obraćao pažnju na to kada je vjetar otpuhao taj prah u pustinju.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:16   #8
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Mana ne znači "gljiva". A inače, i sumerani i hebreji i mnogi narodi tada imali su riječ mana (shemanna) što jest kruh sa neba.
No prijevod riječi mana je doslovno "što je to". Odnosi se na bijeli zlatni prah Bogova.
E u tom je i bit.... problem je naime, filološki - razlika između doslovnog prijevoda i značenja tj. zbrka između sumeranskog, starohebrejskog i aramejskog jezika... Allegro se oslanja na Kumranske svitke kao jedini izvorni materijal koji imamo, a koji je ključan za kršćanstvo... ostali zapisi (Novi Zavjet i Evenđelja) su zapravo grčki prijevodi.
Sad tko je u pravu, ne znam...

BTW. sad baš čitam to što si napisao o ORME-u, nisam baš puno upoznat s time...
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:39   #9
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
E u tom je i bit.... problem je naime, filološki - razlika između doslovnog prijevoda i značenja tj. zbrka između sumeranskog, starohebrejskog i aramejskog jezika... Allegro se oslanja na Kumranske svitke kao jedini izvorni materijal koji imamo, a koji je ključan za kršćanstvo... ostali zapisi (Novi Zavjet i Evenđelja) su zapravo grčki prijevodi.
Sad tko je u pravu, ne znam...
Filološki bismo mnogo toga mogli zaključiti. Problem nastaje što i danas u židovskim krugovima znaju što točno jest mana. Problem je samo što se ta stvar drži strogo u tajnosti.

Quote:
BTW. sad baš čitam to što si napisao o ORME-u, nisam baš puno upoznat s time...
Naime, zlato ima neparan broj protona. Bez obzira na visoki spin, atom zlata nikada ne može postati m-state tvar (monoatomno). Jer kao m-state ono bi moralo postati bozon, a to može samo sa parnim brojem protona.
Zato zlato sudjeluje sa vodikom i događa se praktično nuklearna fuzija. Proton iz vodika ugradi se u jezgru degeneriranog zlata i tada ono postaje m-state. To je ono što se proizvodilo na Sinaju.

Problem nastaje u tome što zlato sa još jednim protonom u jezgri zapravo više nije zlato, nego živa. m-state zlato zapravo je živa. Dapače, zagrijavanjem na 900°C ono se vraća u metalno stanje. Tako od mane, zagrijavanjem nastaje zlato. Od žive.
Budući da je m-state tvar mana, budući da se ono davalo faraonima, budući da je ono odgovorno za komunikaciju među mikrotubulama živih stanica, a mikrotubule su organizatori, tj. arhitekti koji upravljaju stvaranjem tkiva i organa, jasno je da m-state npr. iridij ili platina može u organizmu pobuditi regeneraciju. Jednostavno, bolesna tkiva uspostave kvantnu koherenciju sa ostalim zdravim organima, i iskrivljena informacija se OBNOVI. Lapis elixir, kamen mudraca, to je to - "što je to".
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:11   #10
Batt
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:33   #11
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Batt
Kažu obično u narodu: "Smije se k'o lud na brašno".
Jest, mufkuzt je bijeli prah, tako da svaka asocijacija na brašno stoji. No, još nikad nisam čuo "Smije se k'o lud na mufkuzt". To nisu čak ni židovski rabini zabilježili, a oni su kroz povijest stvarno svašta doživjeli.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:42   #12
Batt dobro veli. a to šta vi nemate pojma, to je druga stvar...
OT: Mislim da je pričest, tj. kruh i vino preneseno značenje kanibalizma... Kakvo tijelo Kristovo i krv, pa nismo ljudožderi!!!
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:06   #13
Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Također 1947. su na obalama Mrtvog mora pronađeni tzv. Kumranski svici u kojima su navodno prikazani običaji i vjerovanja Esena od oko 100 god. prije Krista. E sad, jedan od filologa koji je proučavao te spise je John M. Allegro i on tvrdi da je kršćanstvo nastalo iz kultova koji su tripali na halucinogenskim gljivama.
Pa naravno.
A Isus je bio vanzemaljac koji je došao iz neke VII. dimenzije.

ccc
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:35   #14
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Pa naravno.
A Isus je bio vanzemaljac koji je došao iz neke VII. dimenzije.

ccc
Da... postoji velika vjerojatnost da je ono u što vjeruješ doslovno "bad" trip...
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:34   #15
Kakve veze ovo ima s rubom znanosti? Ova tema je pala s ruba u crni bezdan neznanja i zajebancije. Zbog ove teme (i još nekih) trebalo bi otvorit novi podforum pod nazivom: "Gluposti, izmišljotine i ostale stvari koje nemaju veze sa zdravim razumom"
__________________
zašto autobusi voze u krug,
zašto ptice lete na jug?
Hrotbald is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:20   #16
Quote:
Hrotbald kaže: Pogledaj post
Kakve veze ovo ima s rubom znanosti? Ova tema je pala s ruba u crni bezdan neznanja i zajebancije. Zbog ove teme (i još nekih) trebalo bi otvorit novi podforum pod nazivom: "Gluposti, izmišljotine i ostale stvari koje nemaju veze sa zdravim razumom"
Objasni, zašto misliš da su to gluposti? Možda zato što nisi nikada čuo za to?
U svakom slučaju, postoji forum "Prirodne znanosti", gdje je skepticizam poželjan, pa predlažem da sebe preseliš tamo, a ovu temu ostavi gdje jest.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:57   #17
A daj nam Batt ti objasni kako je ova tema ''Na rubu znanosti''.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:26   #18
pa nek ju prebaci što se mene tiče, al kontam da bi se vjernici na religiji mogli čak i uvrijedit
__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:04   #19
Vjeruj mi čega sve ima na Religiji ovo ne bi ni samog Isusa uvrijedilo.
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 08:03   #20
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
A daj nam Batt ti objasni kako je ova tema ''Na rubu znanosti''.

pa čuj -vrlo jasno bar po meni; ak ne zaspamate temu smajlićima i debilnim komentarima - onda bar imamo priliku prokomentirati stvari koje se duboko tiču naše kulture, društva i civilizacije s odmakom i bez predrasuda.

a i ovo je jedan od razloga:
Quote:
čekič salata kaže: Pogledaj post
pa nek ju prebaci što se mene tiče, al kontam da bi se vjernici na religiji mogli čak i uvrijedit
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.