Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 11:26   #81
Jetra je otišla od FIP-a.
Kao što već napisah, gubitak teka, ascites, opstipacija/proljev, malaksalost, žutica... sve su to simptomi FIP-a.

Imala sam macu s FIP-om u stanu s još 3 mačke. Nijedna od njih nije se zarazila, premda smo mi gotovo svakodnevno išli s njom na punkcije pa je postojala mnogo veća šansa da zdrave mačke dođu u dodir s virusom (kojega ima u većim količinama u punktiranoj tekućini).
Srećom, nije se to dogodilo.

No, nužno je, kao što ryell kaže, temeljito dezinficirati sve što se može dezinficirati.

FIP zna biti usko povezan sa stresom, tj. stres može biti okidač za razvoj FIP-a kod bilo koje mačke koja je bila u dodiru s coronavirusom. Kod većine mačaka coronavirus ne izazove nikakve simptome, ali pretpostavlja se da kod manjeg broja mačaka dođe do mutacije virusa (tu stres može biti okidač) u oblik koji izaziva zarazni mačji peritonitis, ili je stvar u oslabljenom imunološkom sustavu, što je najvjerojatnije bio slučaj kod Đure, s obzirom na FeLV.

Bubi je mogao donijeti coronavirus (ne sjećam se je li imao proljev), ali mogao je i sam Đuro ili bilo koja druga od mačaka u kući imati coronavirus od prije, no bez simptoma sve dok je imunitet bio jak i dok virus nije mutirao.

FIP je strašna, užasna bolest i nema joj lijeka. Pročitaj malo po veterinarskim sajtovima o FIP-u i vidjet ćeš da Đuri ionako nije bilo ostalo mnogo vremena, a uslijedile bi samo patnja i mučenje, kojih je na ovaj način bio pošteđen.

Kad je moja maca imala FIP borili smo se do zadnjeg trenutka, terapijom mačjim interferonom i svim ostalim što bi moglo pomoći... i nikad si neću oprostiti što sam svojoj ljubimici priuštila 4 beskrajno duga tjedna patnje, hranjenja i pojenja na špricu, infuzija, punkcija, svakodnevnih odlazaka veterinaru (koje je mrzila), iako mi je prva reakcija na spomen FIP-a bila "moram je uspavati", ali dala sam se nagovoriti na "pokšaj sve, čuda se događaju".
Ne kod FIP-a.

Učinio si sve što si mogao i postupio si kako je bilo najbolje za njega,
Sad poslušaj ryelline savjete i dezinficiraj sve, da se maksimalno umanji šansa za širenje zaraze.

Virus FIP-a nije "jako" zarazan, budući da do vremena kad se razviju klinički simptomi mačka izlučuje vrlo male količine virusa (pretežno u slini i izmetu), ali zadržava se u prostoru i nekoliko tjedana.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:28   #82
Ja bih na tvom mjestu dezinficirala cijeli stan a ne samo wc (iako je gotovo nikakva sansa da ce kod jos neke od tvojih macaka coronavirus mutirati u fip, ali opet, better safe than sorry), uostalom to je 'standardna' procedura kad se radi o bilokojoj infektivnoj bolesti.
I FeLV i FIP rade mega-cirkus po organizmu, od unistavanja imunosustava pa do pojedinih organa, kao i anemije (standardno se razvije i kod felva i kod fipa); moze biti vise razloga da je jetra prdnula na rosu (vjerojatno fip, plus od nejedenja pa dalje), ali sad stvarno vise nije bitno. Bitno je da si se i opet potrudio i napravio sve, ukljucivsi i napravio jedinu stvar koju si jos mogao. Dobre godine je Djuro dozivio s tobom, sad su vam se putevi samo na neko vrijeme razisli.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:38   #83
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Osim standarnih baljezganja LinaLene (da ne ispadne da vrijedjam, konkretno: "tumori nemaju nikakve beze s felvom; doktori ne znaju nis o virusima" itd) svi su ti dobro napisali, i falabogu otisao si ipak do Zarka i dobio konacnu dijagnozu da bez trunka sumnje napravite pravu stvar.
Pa eto, standardna baljezganja LinaLene su se (još jednom) pokazala točnima, baš kao i ishod. Ne trebaju mi 3 veterinara potvrđivati ono što je očigledno. Falabogu nakon 30 godina rada sa životinjama i prakse u liječenju, nepogrešivo prepoznajem simptome.

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post

Vet u Zapresicu je MORAO vidjeti da je macak zut, odmah ga je na pocetku trebao staviti na inf da se malo digne jer se i na fotkama vidi kako je dehidriran, morao je i punktirati cim se napunio jer bi se instantno vidjelo da je punktat zut a to znamo kaj znaci. No eto, vjerujes vetu a ispadne los, ni prvi ni zadnji put, no o tom-potom. Zao mi je i da se na ovaj nacin moralo potvrditi ono kaj ti tupim o Zarku.
Vet u Zaprešiću je bez svih tih dodatnih pretraga koje je Žarko napravio i naplatio 777 kn došao do istog zaključka - da mačku nema spasa i da ga se ne treba mrcvariti. Svako punktiranje u organizmu samo širi infekciju i pospješuje širenje bolesti ... a žutica je u svemu tome najmanje bitna jer je sekundarna i bez saniranja FiP-a nema se tu što raditi.

No, ako je netko impresioniran time da na monitoru gleda sve ono što je prvi veterinar već ionako znao i rekao - za skupe pare, onda ok.

Fićfirić, ovo ne ide tebe jasno.

Drži se, znam da je teško, ali Đuro je sada kod kuće, na nekom ljepšem mjestu gdje ga ništa ne boli i gdje su ga dočekali njegovi frendovi ... tamo ćemo se svi opet jednom naći.

R.I.P. Đuro.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.08.2016., 12:43   #84
Dezinficiran je dio stana domestosom, budemo još dodatno dezinficirali kada nabavimo sredstva.
Hvala svima koji su pomagali savjetima, čitali, suosjećali i izrazili sućut.

Đuro se spasio i uz to je najbitnije da će ostati naš i u našim mislima zauvijek.

Počivaj u miru dragi i najbolji prijatelju
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:58   #85
Molio bi samo da se tema ne zaključa, jer malo me strah za Musu, on je mačak od 7 godina...na slikama onaj deblji koji se popeo na stol i legao pored Đure...u zadnjih nekoliko dana dosta leži na nekim mjestima gdje to baš prije nije radio.
Jede, pogled mu je dobar, ali nešto me brine kada ga vidim na podu stalno u zadnjim danima.

Budemo vidjeli, možda je samo tužan zbog Đure.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 13:39   #86
Jako mi je žao Đure
Kao i svi ovdje željela sam da mu se uspije "kupiti" još vremena.
Ali kad nije išlo, bolje da se što manje patio.

Fić vjerujem da zbog Đure sad na drugačiji način i sa strahom gledaš ostale miceke. Sve je to friško, potresno i iscrpljuje.
Nadam se da nema razloga za to Đuro pazi na njih

Osobno sam zadnji puta pred mjesec dana spasila mačića i donjela ga u stan k svojim "starosjediocima" .
Zbog ove teme i događanja sa Đurom i sama pomalo strahujem i drugačije gledam svoje mačke (zašto sada toliko spavaju, zašto je legao na pod, zašto je zaspao na penjalici, zašto se tako ispružio, zašto je sklupčan...)

Mislim da je ovaj događaj ostavio traga na sve nas koji pratimo temu
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 13:40   #87
Užasno mi je žao.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:29   #88
Fić napravio si sve kako si mislio da je najbolje bez obzira što drugi misle i tako je najbolje.
Nadam se da nećeš imati dodatnih problema i posjeta veterinaru ili veterinarima ali ako misliš da treba spremna sam ti pomoći od mene imaš 200,00 kuna.
Kada budeš trebao uplaćujem.
Za ostale ne pametujte jer svatko od nas drugačije reagira i postupa.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:16   #89
RIP Đuro, pozdravi sve naše ljubimce koji nas čekaju ispod duge!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 23:23   #90
Fić kako su ti ove mačke,nadam se da je sve u redu.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 07:12   #91
Za sad su ostae mačke ok, ali psić nije dobro, upravo pišem na temi za nju.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:07   #92
Pozdrav,
Na jučerašnji dan prije godinu dana Đuro je zauvijek uspavan.

Za vrijeme toplinskog vala ovo ljeto, naš najmlađi mačak Muso je prestao sa tjelesnom aktivnošću i često je samo ležao na boku i meni se činilo da mu je vruće pošto nemamo klimu i da se na taj način pokušava ohladiti, premještao se s vremena na vrijeme na hladnija mjesta poput hodnika.
Jeo je i pio vode, ali došao bi do posudice, legao se i ležeći jeo i pio.
Opet smo mislili kako je to sve od vrućine.

Zadnjih nekoliko dana je počeo teže disati i odlučili smo jučer otići predvečer kod jednog veterinara blizu.
Kada smo mu ispričali što se događa, on je posumnjao na kralježnicu (pošto ne može baš hodati, a i vidio ga je koliki je - naime Muso ima 8.6 kg) i možda da mu je i srce u problemima.
Iskreno Muso je kod njega ok izgledao, vidjelo se na leđima kako duboko diše (usta nije otvarao), ali pogled i zainteresiranost je bila dobra.
Dao mu je dvije injekcije i to je to (nešto što bi mu pomoglo i opustilo malo stražnji dio da prohoda i mislim protiv bolova nešto - dexamethason i tardomiocel).

1 sat nakon što smo se vratili doma s Musom od tog veterinara, naglo mu se stanje pogoršalo, prvo je počeo otvarati usta i pokušavao doći do zraka i tada sam primjetio da su mu pobijelile desni i usta (iskreno ne znam da li se to desilo i prije više dana, nisam uopće gledao kakve su mu desni, a niti veterinar ga nije detaljno pregledao). Ubrzo naakon toga je uslijedilo oko 5 jakih kontrakcija kod disanja i mislio sam da će izdahnuti i da je gotovo.
Nakon kontrakcija je nastavio otvarati usta u ležećem položaju i nazvao sam istog veterinara da ga pitam što napraviti, rekao je da ga možemo donijeti uspavati ili da ga ostavimo tako kako je, jer mu je ovako teško govoriti što bi moglo biti, ali da sumnja na srce.
Cijelo vrijeme su mu zjenice širom otvorene.

I odlučili smo ga ostaviti još ovu noć kod nas, naravno ne voditi na uspavljivanje, pošto su se umirile te jake kontrakcije, ali i dalje je teško disao otvaranjem ustiju, širokim zjenicama i gledajući u jednu točku.
Repom je cijelo vrijeme mahao.

Tada mi je sinulo da veterinar uopće nije izmjerio temperaturu, a i kada smo ga pitali za rendgen i slično, rekao je da to nebi ništa značilo, da on mora omršaviti. Uglavnom nije ništa konktretno napravio.
Platili smo mu pregled i dvije injekcije.

Ujutro sam se probudio oko 6 sati, Muso je i dalje ležao, bijelih desni i ustiju, i jednostavno smo nazvali Ćirića. Muso je sada tamo. Odmah mu je na ultrazvuk pogledao da li ima nakupljene tekućine (jer je upravo Ćirić prošle godine Đuri radio UVZ i dijagnosticirao FIP i uspavao ga tada), na ultrazvuku nije našao tekućinu, izmjerena mu je temperatura, ima 37.2 stupnja, i dalje jedva dolazi do zraka, i sad je doslovno na spašavanju ostao.
Ćirić je rekao na prvu nakon temerature da ovo vodi prema kraju.

Odmah je odnešen pod lampe i pokušati će mu dati kisika i dalje tražiti uzrok stanja teškog disanja.

Ponavljam, nakon posjeta prvom vetu jučer, stanje se naglo promjenilo.
Doslovno Muso više nije mogao proći niti pola metra hodajući, odmah bi pao i teško dolazio do zraka.

Ono što se u ovo vrijeme prošle godine događalo sa našim Đurom, ponavlja se sa našim najmlađim mačkom Musom sada.
Ima samo 7 i pol godina.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:21   #93
Slikano nedavno (7. mjesec ove godine).




A ovo je od jučer navečer kada je na trenutak zatvorenih ustiju duboko disao, nakon onih jakih kontrakcija.



Imam i video u kojem diše otvaranjem ustiju, ali ne znam gdje ga uploudat, ali nije niti bitno sada.
Uglavnom stanje se tako naglo preokrenulo i jako je teško, a Ćirić s obzirom da zna što radi, kada mi kaže da ovo vodi prema kraju, ali da sada ne znaju što je točno...ne znam što bi uopće rekao kakve se stvari događaju i u koje vrijeme.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:52   #94
Ćirić mi je javio da je Muso uginuo prije 30 minuta.
Aritmija srca.
Kaže da su sve radnje poduzeli, ali da se ugušio.



Tuga neopisiva
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:52   #95
Strašno mi je žao, ne znam što pametno reći... Nevjerojatno je kako je Muso otišao skoro na isti datum kao i Đuro.
Pratila sam ovu temu prošle godine i navijala za sve tvoje životinjice i za tebe da izdržiš sve što te snašlo.
Dragi Muso je sad negdje slobodan, sa svojim starim prijateljem Đurom, a svima koji ste ga voljeli ostaje puno lijepih sjećanja i puno topline u srcu, do ponovnog susreta, jednom...
Nadam se da su treća maca i pesekica dobro.
Pesekh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:42   #96
Hvala.

Treća maca je u zadnjih nekoliko mjeseci drugačije, kiše svaki dan nekoliko puta, dnevno isto nekoliko puta kao da joj se zahlikne, pa iskašljava, a kada diše onda se i dosta čuje, osim kada je potpuno mirna u snu, pa se ne čuje disanje.
To sam na telefon spomenuo Ćiriću, rekao mi je da može napraviti sistematski, da je možda začepljen nos, ili polipi, ali da bez sistematskog nema dalje...(pitao sam ga za cijenu, 600-800 kuna sistematski)...to je zapravo nemoguće, jer ovo danas je ispalo skupo, 550 kn Ćirić + 250 kn zbrinjavanje higijenskog servisa (ne mogu ga pokopati kao Đuru, nemam lopatu trenutno), a i jučerašnji vet je koštao 150 kn.
Gita inače jede i pije normalno, spava dosta kao svaka mačka, ali eto ima taj problem sa disanjem i kao da je prehlađena, ali to traje već mjesecima.
Ona će uskoro 12 godina.

Kroz 2 tjedna i psa moram cijepiti zakonski.

Onaj mali Bubi kojeg smo svi skupa s foruma spašavali donacijama je još uvijek živ, iako u zadnje vrijeme je kako gazdarica kaže prestao jesti, ali ipak je ovih dana nešto počeo opet jesti, samo toliko znam za sada.
Ako netko ne zna, on ima FeLV i navršio je 2 godine.

Sve je to sporedno, ali ne mogu vjerovati da mi niti Muse više nema. A tako je mlad bio. Ovo mu je bio praktički prvi posjet veterinaru u životu.
I ugušio se, pre strašna smrt, a ostavio sam ga, jer su rekli da ga odmah moraju početi spašavati, i nisam ga stigao niti podragati i pogledati i pozdraviti.
I više ga nema.
Prije nekoliko dana se mazio kao da mu nije ništa.
A i jučer navečer i ujutro mu je rep radio kao da je veseo.

Ništa ne mogu više.

Na kraju jučerašnji veterinar je bio u pravu oko srca, sada kada sve gledam, eutanazija bi izbjegla okrutnu smrt gušenja, no i dalje mogu samo ponavljati priču i biti će mi još gore.
Ćirić je to uz pomoć aparata i analiza klinički potvrdio, no nije mogao ništa napraviti i olakšati Musi, kaže da mu je trbuh bio pun zraka, da mu je razina nečega u nogama bila na 60%, a trebala bi biti 90 i nešto posto.

Pre dragi Muso, vidjeti ćemo se nadam se opet
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:11   #97
Mogu zamisliti kako ti je, jer sam i sama nekoliko puta prošla strašni kraj svojih maca i poznat mi je i taj osjećaj samookrivljavanja i samomučenja poslije, tipa, da sam bar napravila ovo ili ono. Ali napravimo kako najbolje znamo i možemo u tom trenutku, vidimo da niti vetovi nisu nepogrešivi, a mi se snalazimo kako znamo i umijemo. Muso je sigurno znao i osjećao koliko ga voliš, sada ga više ništa ne boli, a ti si napravio najbolje kako si tada mogao i ostavio si ga na najboljem mogućem mjestu, možda ga u žurbi, stresu i strci nisi stigao pomaziti i pozdraviti, ali Muso i bez toga zna tvoje osjećaje prema njemu. A na žalost niti najbolji vetovi nisu svemoćni i ne mogu spasiti sve svoje pacijente. Tako da probaj bar da se ne kriviš, jer nemaš zašto.

A što se tiče Gite, ne znam da li je to ovdje slučaj, ali me tvoj opis njenog kašljanja i kao da se zahlikne podsjeća na moje mace kad sam im davala piti dosta hladnu vodu iz pipe i obično bi to bilo ljeti. Tada su vjerojatno dobili nekakvu upalu grla i to je izgledalo slično tvom opisu, onako bi kao teže gutali ponekad, pa kao da se zahliknu i počeli bi kašljati. To je nestalo kad sam im počela točiti mlaku vodu u zdjelicu. I vjerojatno se to desilo onim macama kojima je imunitet bio malo slabiji. U svakom slučaju, ako Gita i ima neku drugu boljku, ne može još štetiti da joj daješ mlaku vodu za piti, a ako jede konzervice ili nešto kuhano, onda joj nemoj dati ravno iz frižidera, nego neka se ugrije na sobnu temperaturu.

Za Bubija mi je jako drago da je relativno dobro - on je zapravo pravo malo čudo i koliko god vremena imao nadam se da će ga provesti lijepo, mažen i pažen, kao što je bio od svog oporavka, pa do sada.

A kako je pesekica Olivia, koja se bila toliko vezala uz tebe? Možda nisam baš u toku, je li još kod tebe, a ako je, kako se slaže s Gitom, ima li još probleme s hranom?
Pesekh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:09   #98
Prije 5 godina je jedan mačak u našoj obitelji (do toga dana potpuno zdrav, veseo i mažen isključivo kućni mačak, tada jedva pune 4 godine star) doslovno u manje od 24h otišao, možda sam i spominjao taj slučaj ranije.
Odjednom je počelo teško disanje, široke zjenice i kontrakcije uz škriputavo kao kašljanje koje podsjeća na izbacivanje dlake, samo česte i intenzivne kontrakcije uz dahtanje otvorenih usta.
Uginuo je istu noć, oko 2 ujutro na stolu kod veterinara - zatajenje srca koje je dovelo do nakupljanja tekućine u plućima.
FićFirićFić, žao mi je iskreno, grozno je doslovno preko noći ostati bez prijatelja.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:47   #99
Teško je sada još više kad sam se vratio doma, a nema Muse, on je predivno biće bio, pre drag, pre dobar, ujutro je dolazio pred sobe i zvao nas da dođemo kod njega u dnevnu gdje je spavao, jer nije htio biti sam ujutro, imao je te svoje rituale kojih se striktno držao.

Otišao sam platiti i riješiti sve oko zbrinjavanja, Muso je bio zamotan u ručnik iz nosilice i onda stavljen u vreću, neopisiv osjećaj je to vidjeti, što da vam kažem, nisam ga niti htio odmotati da ga posljednji put vidim, ali mogu vam reći da mislim da se još teže osjećam nego kada je Đuro otišao. Iako i Đuru obožavam i to je skoro nemoguće usporediti, ali ne znam, neka praznina je sada strašna, Muso je bio mačak kojeg teško da možete zamisliti, iskreno kažem, on nikada nikoga nije ogrebao, kada bi ga mazio po trbuhu dok je ležao na leđima, onda bi zadnjim nogama htio kao ogrebati, ali to je skroz bezazleno i kao da se lagano igra sa mojom rukom dok me udara nogama...znači krene da će me odgurivanjem nogu ogrebati, ali točno na milimetar od ruke opusti kanđe i šape i samo lagano udara u ruku. To kod nijedne mačke nisam još doživio.

Bio je glavni mačak u stanu, volio je i Oliviju, dolazio joj je i htio se s njom maziti.
On je volio sve ljude, svakog prijatelja koji je došao, psa, ma kako da vam to opišem...Ogroman od skoro 9 kila, a maza u tijelu diva.

@Pesekh Olivija je kod mene, dvoje ljudi me zvalo da ju udome, ali rekao sam im da ostaje kod mene, jer je toliko vezana, ja se dan danas ne mogu pomaknuti 1 metar i evo nje odmah skoči iz ležećeg položaja i krene za mnom. Znači gdje god idem, eto i nje. Problem je kada odem nekamo bez nje, ona je doma u tuzi, samo leži kod ulaznih vrata i kada se vratim toliko bude van sebe, jer sam došao, da ju je nemoguće smiriti koliko skače, cvili u nekoj ekstazi, ne znam, to jest veselje, ali to je još više nekakva ekstaza, jer kao da ne može vjerovati da sam se vratio i da ju nisam ostavio. Nju doma nitko ne može utješiti dok me nema, ali nitko.
Inače ostalo kod nje je sve u redu sada, jedino joj te analke moram ići isprazniti, ali to ću sad kad bude cijepljenje.

Gita je jedina maca koja je svoja i ne želi se družiti niti sa Olivijom niti se družila sa Đurom niti Musom.

Zato se sada i osjećam prazno, jer su dvije maskote, dvije legende i dva muška otišli...a eto Muso koji je bio car dnevne sobe i nije se iz nje micao, sada ga nema tamo više.

Gita nema probleme s hranom, jede royal za sterilizirane mačke, a što se vode tiče, stvarno ne znam, pokušati ću joj davati mlaku vodu, ali mislim da nije od toga. Napravio bi ja taj sistematski kod Ćirića, ali stvarno više nemam novaca.

Olivija jede svoju hranu, taste of the wild, ali joj stavim i kefira, sensie i slično na vrh i onda pojede, čistu suhu hranu puno teže, tj samo kad skroz ogladni.

@frenchmen Hvala, žao je i meni za vašeg mačka koji je na isti način otišao, znači to je ista priča kao naš Muso, jest da je bio pre težak sa skoro 9 kila, ali on se uvijek kretao po sobi, skakao na prozor i nikada nije vidio veterinara, i onda jučer navečer krene sa tim disanjem i u roku manje od 12 sati se uguši.
Ćirić kaže da smo došli jučer da bi isto završilo. A da smo došli prije mjesec-mjesec i pol, kada je prvi put počeo ležati, da bi se ustanovilo što je (aritmija) i da bi uz pomoć lijekova ili čega već samo odgodio i usporio isti ishod. Onaj prvi vet je jučer rekao da ga može poslati kardiologu i na rendgen, ali da mu to neće pomoći kad je srce u pitanju, i da bi svako liječenje bilo samo mučenje...on je bez ikakvih pregleda praktički sve pogodio.
Jest da je Muso velik i težak, ali svi vetovi kažu da to ne mora biti uzrok aritmije, a i po netu čitam da se ne zna od čega to počinje, neistražena medicina jednostavno.

Još kad se sjetim i pogledam video i slike kako je Muso malog bolesnog Bubija uzeo kao svoje dijete i čistio ga i nije ga davao od sebe...kakva je to dobrica...nestvarno se osjećam.




Ajde da se barem sada Muso igraš sa Đurom koji te čekao...

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 18.08.2017. at 18:01.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:52   #100
Ficfiricfic, drzi se. Bas sam nedavno mislila na tebe i nadala se da ste svi dobro. Uzasno mi je zao. Znaj da si rijetko pozrtvovan vlasnik i da nista nije bilo uzalud. Uvjerena sam da su znali koliko ih volis. Nemoj se kriviti, iako je to lako reci. Tvoja prica je i tuzna i divna istovremeno. Nazalost, cesto nasi mali clanovi obitelji ne zive dugo, iako nikad ne bi bilo dovoljno dugo za nas koji ih volimo. Ali ono vrijeme koje su imali i koje smo imali s njima je neprocjenjivo. Saljem ti puno zagrljaja i mislim na tebe i tvoje mace.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.