Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 02:22   #1
Post Mrtvi grad iliti Ghost town

Možda je blagi OT (ne onaj scijentološki ), al' mislim da je tema zanimljiva. Znači radi se o napuštenim gradovima i gradićima. Ne znam je li pod taj pojam spadaju i sela ili smo na napuštena sela toliko navikli da je to "normalna" stvar. Zanimalo me jesu li ti mrtvi gradovi američki proizvod jer takvih gradića tamo ima o ho ho. Otišao na Wiki i vidi vraga, pa potpuno mrtvih gradova ima i u Europi. Dobro, za Pripjat blizu NE Černobil sam znao - to je najveći primjer na svijetu i zbilja je spooky. Samo šteta što je radioaktivan, ali da nije... no, da se vratim, nisam znao da takvih planskih gradića ima u Poljskoj ili Njemačkoj i to sa ne tako starim zgradama. Stanova ko u priči, a ljudi žele stan. Pitanje glasi; ima li takvih gradića negdje u našoj blizini?

E da, da ne zaboravim... odlična poljska stranica s lijepom galerijom.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:11   #2
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Pitanje glasi; ima li takvih gradića negdje u našoj blizini?
[/URL].
pa imas srednjovjekovni gradic Dvigrad u blizini Rovinja a za nesto novije neznam

inace bio sam u Dvigradu i stvarno je predivan ali na zalost se urusava cijeli, nema se para za ga srediti, ali tako je puno bolji dozivljaj kada dodjes tamo...

http://www.photocroatia.com/thumball/dvigrad.php
zole052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:30   #3
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Pitanje glasi; ima li takvih gradića negdje u našoj blizini?
Ima, ali ne bi tamo želio živjeti. Glina, Knin...stanova napuštenih k'o u priči.
No, dođeš tamo, dobiješ stan, ili ga kupiš budzašto i...što ćeš onda? Kako se zaposliti u kraju u kojem se ništa ne radi i koji je bogu iza nogu? Kako izgleda kolodvor u Glini? Kada sam zadnji puta bio, a to je bilo prije nekoliko godina, bio je potpuno zarastao u travu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:26   #4
Zanimljiva tema, nažalost ne znam za niti jedno takvo mjesto pa ne mogu puno pridonijet ali svejedno uvijek su me zanimale takve stvari
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 22:17   #5
ima jedan napusteni grad u igrici Driver 2 za playstation jos uvijek se sijecam
kanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 04:10   #6
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Možda je blagi OT (ne onaj scijentološki ), al' mislim da je tema zanimljiva. Znači radi se o napuštenim gradovima i gradićima. Ne znam je li pod taj pojam spadaju i sela ili smo na napuštena sela toliko navikli da je to "normalna" stvar. Zanimalo me jesu li ti mrtvi gradovi američki proizvod jer takvih gradića tamo ima o ho ho. Otišao na Wiki i vidi vraga, pa potpuno mrtvih gradova ima i u Europi. Dobro, za Pripjat blizu NE Černobil sam znao - to je najveći primjer na svijetu i zbilja je spooky. Samo šteta što je radioaktivan, ali da nije... no, da se vratim, nisam znao da takvih planskih gradića ima u Poljskoj ili Njemačkoj i to sa ne tako starim zgradama. Stanova ko u priči, a ljudi žele stan. Pitanje glasi; ima li takvih gradića negdje u našoj blizini?

E da, da ne zaboravim... odlična poljska stranica s lijepom galerijom.
Pripyat je nenadmasan glede toga (mislim na velicinu grada)
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:09   #7
Quote:
fairuza kaže: Pogledaj post
Pripyat je nenadmasan glede toga (mislim na velicinu grada)
dobro Pripyat je grad duhova zbog nesreće sa nuklearkom.da nije bilo te nesreće nebi niti bilo grada "duhova".
mene čudi kaj se ekipa iz okolnih gradova i mjesta vraćala u Pripyat i krala pločice,wc školjke
uglavnom kralo se kao ludo,a da ljudi od silne bijede nisu ni svjesni opasnosti.

inače nabasala sam na neki američku stranicu sa njihovim napuštenim mjestima i tu ima začuđujućih građevina i mjesta koja godinama zjape prazna.bez nekog posebnog razloga.jednostavno ljudi su polako odlazili.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:28   #8
ovaj bi htjela posjetiti
 
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 11:42   #9
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
dobro Pripyat je grad duhova zbog nesreće sa nuklearkom.da nije bilo te nesreće nebi niti bilo grada "duhova".
mene čudi kaj se ekipa iz okolnih gradova i mjesta vraćala u Pripyat i krala pločice,wc školjke
uglavnom kralo se kao ludo,a da ljudi od silne bijede nisu ni svjesni opasnosti.

inače nabasala sam na neki američku stranicu sa njihovim napuštenim mjestima i tu ima začuđujućih građevina i mjesta koja godinama zjape prazna.bez nekog posebnog razloga.jednostavno ljudi su polako odlazili.
Na neka mjesta u pripyatu jos nitko poslije cernobila nije do danas zakoracio poput gradskog groblja gdje je kolicina radijacije jos uvjek abnormalna,u Pripyat se danas moze uci ali se nesmije dugo ostajati tako da se moze naci i poneka skupina turista svako malo a oni koji su bili rekli su da je to takva tisina i sablast da im je utjeralo strah u kosti.
Kadykchan u Rusiji takodjer nije malen a iseljen je u potpunosti ( oko 10 tisuca stanovnika je zivjelo), iseljen jer nije bilo u mogucnosti dovest grijanje a tamo su zime abnormalne, medjutim 1 covjek tamo jos uvjek zivi a izgleda isto sablazno.
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 12:11   #10
evo jedna od stranica

prije sam se zanimao za ovo,ima stvarno zanimljivih kuca.
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 12:35   #11
na ovim slikama iz Pripyata najgore su one napustene gas maske,oanko u raspadu....grozno

sto mislite zasto je na groblju najveca koncetracija radioaktivnosti,ipak je ovo na rubu znanosti ne mora biti nista cudno,ak su duhovi,ili je groblje najblie izvoru??
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 18:51   #12
Quote:
somekindofmonster2 kaže: Pogledaj post
na ovim slikama iz Pripyata najgore su one napustene gas maske,oanko u raspadu....grozno

sto mislite zasto je na groblju najveca koncetracija radioaktivnosti,ipak je ovo na rubu znanosti ne mora biti nista cudno,ak su duhovi,ili je groblje najblie izvoru??

koliko je to sablasno i stravicno ima i neku svoju ljepotu,tamo je priroda netaknuta a fascinantno je to da sam se informirao oko pripyata i doznao da priroda buja oko tog grada i da se biljezi porast divljih svinja i ostalih divljaci,cak bi se usudio reci da je pripyat raj na zemlji jer nista nemoze nesto unistiti kao ljudska ruka koje tamo vise nema
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:09   #13
stvarno si to lijepo rekao

salim se,ona vegetacija stvarno buja,mozda se uskoro organiziraju prvenstva u lovu onako u trajanju od 2h,bez priblizavanja groblju ,ali kad pogledas one
hale,zgrade smuci mi se,sto mislite sto se tamo desava po noci onako pust grad,pa se tamo u daljini cuju cudni zvukovi.....spooky jedva cekam otici tamo.
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 01:12   #14
Quote:
somekindofmonster2 kaže: Pogledaj post
stvarno si to lijepo rekao

salim se,ona vegetacija stvarno buja,mozda se uskoro organiziraju prvenstva u lovu onako u trajanju od 2h,bez priblizavanja groblju ,ali kad pogledas one
hale,zgrade smuci mi se,sto mislite sto se tamo desava po noci onako pust grad,pa se tamo u daljini cuju cudni zvukovi.....spooky jedva cekam otici tamo.
nemoj se zajebat pa poci na groblje
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:42   #15
San Zhi, napušteno naselje u predgrađu Taipeija, sastoji se od futurističkih kuća građenih 1980-ih godina. Naselje je bilo predviđeno kao luksuzno mjesto za odmor, ali iz nerazjašnjenih razloga nikad nije zaživjelo. Za vrijeme gradnje desio se niz nesreća u kojima su neki radnici smrtno stradali. Navodno njihovi duhovi borave u napuštenom naselju...





__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:48   #16
super tema,ali čini mi se da nema baš previše takvih gradova (naselja).
za ovaj San Zhi sam i ja čuo prije godinu dana.super izgleda
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:12   #17
Hmmm nisam cuo za taj grad San Zhi,malo cu se podrobnije informirati..inace vecina tih napusetnih gradova dolazi sa istoka
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 23:35   #18
meni su zakon wild west napušteni gradovi, ja bi tam htio živit naravno ne sam
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:28   #19
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
meni su zakon wild west napušteni gradovi, ja bi tam htio živit naravno ne sam
Da i mene najvise fasciniraju bas takvi gradici,ono u sred pustinje par kucica stoji napusteno ..takvih djelova ima mnogo po texasu i to cu kad tad ici obici,medjutim pripyata nece nitko i nikada nadmasiti
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:12   #20
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
meni su zakon wild west napušteni gradovi, ja bi tam htio živit naravno ne sam
Joj daj molim te nemoj me nasmijavat
dacho21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.