Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 20:30   #1
Homeopatija u kozmeticke svrhe

Kakva su iskustva forumasica kada je u pitanju lijecenje homeopatijom nekih koznih oboljenja?
Akne, ekcemi, alergije, pretjerano mascenje koze i kose?
Treba mi i preporuka za homeopata u Zagrebu-hitno!
Prekosutra sam u ZG pa bi htjela otici na pregled/razgovor.
Neko je napisao da u cijenu pregleda ulazi i pripravak, ali ne mogu to naci na kojem topicu je bilo?I kako se krecu cijene uopste, pregleda i posle pripravke kad kupujes samo?
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 21:55   #2
Quote:
jagodica-bobica kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva forumasica kada je u pitanju lijecenje homeopatijom nekih koznih oboljenja?
Akne, ekcemi, alergije, pretjerano mascenje koze i kose?
Treba mi i preporuka za homeopata u Zagrebu-hitno!
Prekosutra sam u ZG pa bi htjela otici na pregled/razgovor.
Neko je napisao da u cijenu pregleda ulazi i pripravak, ali ne mogu to naci na kojem topicu je bilo?I kako se krecu cijene uopste, pregleda i posle pripravke kad kupujes samo?
merlina je prije nekoliko dana predložila homeopatkinju Seniju Grčić,ako hoćeš,na pm ti pošaljem kontakt.ja sam se malo raspitivala o njoj i slovi kao jako dobra.ja ću se isto za par dana naručiti kod nje.mislim da je cijena početnog razgovora 200-300 kn,neznam dali je u to uključen pripravak,svaki sljedeći susret je,navodno,50 kn...
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:01   #3
ja idem kod nje, vec 4 mjeseca, jos ne vidim rezultate.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:18   #4
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
ja idem kod nje, vec 4 mjeseca, jos ne vidim rezultate.
sorry ako sam indiskretna,ali imaš li nekih ozbiljnijih problema?
ja nekako vjerujem u tu homeopatiju,jer imam frendicu koja je tako riješila neke svoje tegobe,doduše homeopatkinja joj je iz splita..
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:27   #5
nemam ozbiljnih problema.
zadnjih godinu dvije mi je lice osjetljivije, necistije, masnije, sklonije pristicima, nekad me bas copi jace, nekad je skoro pa ok, i to je doslo odjednom, nisam prije imala te tegobe.
probala sam svasta, i vjeruj mi i ja vjerujem u homeopatiju i doktorica je super.
jos sam kod nje na treapijama, ali rezultati jos nisu tu.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:32   #6
e,i moja je povijest bolesti ista kao i tvoja,a htjela bih to riješiti zauvijek i na prirodan način.mislim da ću pokušati...
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:37   #7
i da,kako si došla do nje,moraš li najaviti dolazak i to?i kako se kreću cijene?ma ja mislim da treba biti strpljiv za sve pa tako i za ovo..frendica je isto nakon pol godine vidjela pomake,ali to su onda bili veliki pomaci.ustraj
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:04   #8
probaj, i obavezno javi kako je bilo.
cijene su ti ok naveli, prvi pregled oko 200 i nekaj kn, a onda kontrole po 60kn.
lijek ulazi u cijenu, osim ako trebas narucivati svoje.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:19   #9
A kako se zove ta apoteka ispod Dolca:? koja ima odjeljak sa homeopatskim lijekovima? oni neki za opstu upotrebu?
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 23:38   #10
Gotovo u svakoj apoteci u Zgb. imaš homeopatske pripravke za kupiti. Mislim da se firma zove homeolab.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:20   #11
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Gotovo u svakoj apoteci u Zgb. imaš homeopatske pripravke za kupiti. Mislim da se firma zove homeolab.
ma daj? ovo nisam znala! mislila sam kako homeopatski lijek uglavnom prepisuje iskljucivo homeopat, tj prvo ga testira, da li ti odgovara (jer njihova je teorija da ce nekom jedan lijek biti super, dok ce drugom pacjentu sa istim tegobama biti niš-koristi).
inace sam vidjela homeopatske ljekarne van hrvatske, oni uglavnom imaju popis lijekova po odredjenim tegobama, nadjes tegobu koja te muci i onda ti savjetuju koji pripravak da uzimas.
kak to ide kod nas? sumnjam da ove nase apotekarke znaju koji lijek preporuciti..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 22:49   #12
Od tvrtke Homeolab imaš dvadesetak homeopatskih pripravaka uglavnom za uobičajene tegobe. Npr. prehlada i kašalj, menstrualne tegobe, umor, upala sinusa a isto tako postoji i linija za djecu. Sama sam koristila neke od njih. Svakako je bolje otići kod homeopata jer nakon razgovora od sat dva sigurno je da može bolje procijeniti što bi ti odgovaralo nego kada kupuješ sama, ali nije ni ovo iz apoteke loše. Više podataka na www.homeopatija.com
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:37   #13
Evo sad sam vidjela da imaju pripravak i za akne, psorijazu, neurodermitis itd.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:46   #14
E super, bas ti hvala. Uzecu prvo taj pripravak za akne pa da vidim oce li biti poboljsanja. Ako ne bude, idem na pregled za individualni lijek.
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:45   #15
Quote:
jagodica-bobica kaže: Pogledaj post
E super, bas ti hvala. Uzecu prvo taj pripravak za akne pa da vidim oce li biti poboljsanja. Ako ne bude, idem na pregled za individualni lijek.
meni individualni nije pomogao pa razmilsjam da uzmem ovaj
salim se. jos cu malo pricekati.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:54   #16
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
meni individualni nije pomogao pa razmilsjam da uzmem ovaj
salim se. jos cu malo pricekati.
pa možda da,kad sljedeći put budeš išla kod senije,da ju pitaš smiješ li,uz ovo što već koristiš,piti i taj lijek za koji si saznala?
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:02   #17
Quote:
irenko007 kaže: Pogledaj post
pa možda da,kad sljedeći put budeš išla kod senije,da ju pitaš smiješ li,uz ovo što već koristiš,piti i taj lijek za koji si saznala?
ma mislila sam, al nekak mi je malo glupo, mozda bi se zena uvrijedila kad bi cula da trazim druge homeo lijekove mimo njene preporuke.
ici cu za jedno 2 tjedna kod nje, pa cu malo procakluati s njom o svemu, reci joj da mislim da mozda nije pogodjen lijek (opet bi se mogla uvrijediti, malo mi je skakljivo to).
kad ces ti kod nje, si se narucila?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:14   #18
ma šta te briga,nek se ljuti koliko god hoće,tvoje je zdravlje najvažnije
mislim da je najvažnije slušati "govor" svoga tijela,a ako tebi tvoj kaže da ti nešto baš i ne odgovara,onda mislim da to trebaš bar uzeti u obzir(ako ne već i poslušati)a trebala bi i ona,pa na kraju je i homeopatkinja.
mislim da trebaš postupiti na način,kako bi izbjegla neugodnostamo napomeni da si malo proučavala i naišla na taj lijek i pitaj ju njeno mišljenje o tome,daj joj do znanja da imaš povjerenja u nju ali da pitaš informativno i zato što ti je stalo do tvog zdravlja.

ja se možda naručim u ponedjeljak,a možda i odlučim piti onaj lijek na svoju ruku
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:21   #19
ma da, tak ce nekak i biti.
inace, gledam kaj sve ima u tome lijeku i napravljen je od vise sastojaka.
moja homeopatica nema tih kombiniranih lijeova (koliko znam, barem ih meni ne prepisuje a i kad posegne u onu svoju ladicu uvijek vadi posebno pripravak po prpravak).
inace, kod homeopatije postoje i jacine lijekova tj globula, a koliko vidim ovdje nema naznaka jacine na lijeku.
ali pretpostavljam da nije jak s obzirom da se moze koristiti bez nadzora homeopata.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:24   #20
Kaže se da za liječenje homeopatijom treba barem onoliko mjeseci koliko godina boluješ od određene bolesti. Znači ako imaš akne od l4-te g. npr. a sada imaš 24 g. to bi bilo barem 10 mjeseci u najboljem slučaju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.