Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2013., 01:39   #301
Question panična!

Mene zanima da li je netko od vas prošao trudnoću sa misarom ,
smanjila sam kolko god sam mogla,sad sam na 0.5 jer inače ne mogu funkcionirati,štoje i normalno,budući da tablete uzimam od svojeg 1.napadaja panike (prije 9god.) od tad mi je život pun tjeskobe,nemira i straha. Kako sam sad u drugom stanju imam strah da ne naškodim plodu! :-( ??
__________________
It's a long way to the top if you wonna rock'n roll
Allie.rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:12   #302
Quote:
Allie.rock kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je netko od vas prošao trudnoću sa misarom ,
smanjila sam kolko god sam mogla,sad sam na 0.5 jer inače ne mogu funkcionirati,štoje i normalno,budući da tablete uzimam od svojeg 1.napadaja panike (prije 9god.) od tad mi je život pun tjeskobe,nemira i straha. Kako sam sad u drugom stanju imam strah da ne naškodim plodu! :-( ??
sto kazu tvoji lijecnici, i gin i onaj koji ti je lijke prepisao? Alprazolam (tj Misar) se ni ne daje u sklopu duze terapije, on se preporuca samo za kratku terapiju (izaziva ovisnost). ako smijem pitat da li je trudnoca bila planirana ili se "desila"? koliko si trudna? naime ova skupina lijekova nije sigurna u trudnoci, pogotovo u zadnjem tromjesecju. posavjetuj se sa svojim lijecnicima, razmislite o alterantivnoj terapiji, ne prekidaj naglo. i u svakom slucaju treba na uzv pomno pratiti razvoj bebe.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:04   #303
Thumbs up

Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
sto kazu tvoji lijecnici, i gin i onaj koji ti je lijke prepisao? Alprazolam (tj Misar) se ni ne daje u sklopu duze terapije, on se preporuca samo za kratku terapiju (izaziva ovisnost). ako smijem pitat da li je trudnoca bila planirana ili se "desila"? koliko si trudna? naime ova skupina lijekova nije sigurna u trudnoci, pogotovo u zadnjem tromjesecju. posavjetuj se sa svojim lijecnicima, razmislite o alterantivnoj terapiji, ne prekidaj naglo. i u svakom slucaju treba na uzv pomno pratiti razvoj bebe.
- Moj lječnik je rekao da po potrebi mogu popiti misar 0.5mg
,ginekolog je upučen i ništa nije rekao. Ja sam svejedno uspjela prestati makar mi nije lako :-(
znam da je misar ljek koji izaziva ovisnost,valjda su znali i razni psihijatri koji su mi ga na godine propisivali?!
Trudnoća je bila planirana. (14tj.)
Tnx na savjetu @-}--
__________________
It's a long way to the top if you wonna rock'n roll
Allie.rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:37   #304
ANDOL 100 U TRUDNOĆI

molim sve cure ,žene koje su koristile ANDOL 100 u trudnoći da iznesu svoja iskustva ,koliko su ga pile ,do kada ,koje pretrage su radile zbog toga te da li su imale problema s uzimanjem navedenog ?ja sam u 18 tt uzimam od samog početka na preporuku ginekologa zbog prijašnjeg gubitka trudnoće u 8 tt.
roanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:36   #305
Imam iza sebe tri spontana, sada sam trenutno u 38 tjednu . Pila sam andol 100 od početka trudnoće, ali samo pola tablete s obzirom na moju kilažu (50 kg). Radila sam nalaze za trombofiliju, koji su pokazali da imam samo lakšu mutaciju (MTHFR heterozigot uz uredan homocistein i PAI 1 genotipa 4g).
Bila sam na konzultacijama na Sv.Duhu i tamo mi je rečeno da prema najnovijim smjernicama ovi moji nalazi nisu indikacija za uvođenje heparina...
Ugl.preporučeno mi je uzimanje andola čisto radi prevencije visokog krvnog tlaka. Prestala sam ga uzimati oko 35 tjedna.
diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:47   #306
Uzimala sam najprije andol 75 pa aspirin 100 do 35. tj.
Rodila u terminu, sve ok s bebom, hvala bogu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:26   #307
da li ste imale bojazan od ductus botalli kod bebe?nitko od liječnika sa sigurnošću mi ne može reći kad ga prestati piti jedan mi kaže da do kraja ,drugi se neće petljat .. ,da li ste imale kakvih nuspojava nakon prestanka uzimanja terapije ANDOLA 100 ?
roanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:12   #308
Bilo me strah, naravno.
Ali gin koji me vodio ima iskustva s davanjem andola u trudnoci pa sam mu vjerovala.
Nakon prestanka nisam imala nikakvih nuspojava.
Kakvi su ti nalazi? Zasto uopce pijes andol? (pobacaj sam po sebi nije indikacija za to)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:31   #309
što se tiče nalaza nisam radila nikakve za trombofiliju jer me nije poslao ,pijem ga iz razloga što sam imala pobačaj u 8 tt prije ove trudnoće te 3 inseminacije i 1 ivf bezuspješno i misli da je možda prokrvljenost bila uzrok jer bebi srce nije prokucalo ,sada je sve ok ,beba napreduje ,osim krvarenja koja sam imala do nekih 12 tt nemam drugih komplikacija .naravno ,tu je strah od korištenja andola i što su različita mišljenja do kad ga koristit ..na svoju ruku naravno niš ne postupam ,držim se isključivo preporuka
roanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:38   #310
Ja sam se informirala na netu, a isto mi je potvrdio i ginek.koji mi vodi trudnoću, dakle oko 35-tog tjedna prestati uzimati, iz razloga što andol razrijeđuje krv, pa da ne bi kod poroda došlo do situacije da ne mogu zaustaviti krvarenje. Inače nikakve nuspojave nisam imala, niti kod uzimanja niti nakon prestanka.
diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:56   #311
Ne znam, cudim se tim ginekolozima koji bez ikakvih pretraga i nalaza uvale neki lijek.

I andol se ukida pred kraj trudnoce zbog bebe (posvuda se moze naici ni a podatak da je kontraindiciran u 3. tromjesecju zbog preranog zatvaranja ductus venosus kod bebe), a ne zato da zena ne iskrvari na porodu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 15:20   #312
Imam sklonost visokom tlaku ali ga za sad držim pod kontrolom jedenjem češanjaka i tabletama češnjaka. Koristim Alitol i pročitala sam da se ne preporuča trudnicama i dojiljama.
Sad sam u 16 tt i tlak mi svako malo skače a htjela bi izbjeći kemiju, tj. prave tablete za tlak.
Da li zna netko kako tablete češnjaka utječu na trudnoću i postoji li neki zamjenski pripravak, tipa omega 3 ili nešto a da ne šteti plodu?
Ne vjerujem niti da alitol šteti već se ne preporuča (pretpostavljam) zbog pada tlaka ili ?
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:29   #313
Dobila sam zinnat ... cefuroksim aksetil... da li ima netko iskustva?
Twinklesstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:05   #314
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Dobila sam zinnat ... cefuroksim aksetil... da li ima netko iskustva?
i ja sam na početku trudnoće dobila zinnat zbog urinoinfekcije. u mom slučaju nije pomogao, možda zato jer sam popila samo jednu kutiju a trebala sam dvije. ali doktori su rekli da je siguran u trudnoći. oni točno znaju što smiješ piti, iako bi mi najradije bez ikakvih ljekova naravno.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 11:58   #315
od koga sve mogu dobiti recept za claritine

bok, dal je itko u trudnoći pio neki antihistaminik (npr claritine)? i može li se on dobiti i od kliničkog farmakologa/ginekologa ili recept samo od doktorice opće prakse? farmakologica mi je rekla da se claritine smije, jel se može od nje neko odobrenje onda dobit pa s time dr. opće prakse ako mi dr. opće prakse sama od sebe ne želi dati?

hvala na odgovoru!
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:36   #316
Nisam sigurna za Claritine... Antihistaminike bi trudnice trebale izbjegavati u svakom slučaju ali ako je to nemoguće treba se posavjetovati s doktorim opće prakse i on će ti dati recept.

Edit: Našla sam članak na netu u kojem piše da se loratidin i cetirizin (valjda sam dobro napisala) smatraju relativno sigurnima.
A zašto misliš da ti liječnik opće prakse neće htjeti dati recept?
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:40   #317
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna za Claritine... Antihistaminike bi trudnice trebale izbjegavati u svakom slučaju ali ako je to nemoguće treba se posavjetovati s doktorim opće prakse i on će ti dati recept.
napisala sam da sam dobila provjerenu informaciju od farmakologice kako se loratadin (claritine, belodin..) smatra sigurnim za korištenje u trudnoći. pa me samo zanima tko sve u trudnoći može pripisati lijek osim ginekologa i dr. opće prakse, tj mogu li i farmakolozi? ili samo dati odobrenje?
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 14:04   #318
Vidjela sam što si napisala. Ja pišem iz svog iskustva i svi ti antihistaminici se smatraju RELATIVNO sigurnim pa sam zato predložila savjetovanje s liječnikom, zlu netrebalo.

Koliko znam, recept ti moze dati samo liječnik opće prakse ali možeš pitati svoju farmakologinju koja ti je preporučila claritine može li ti ona ili neki kolega dati da svoju ruku.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:46   #319
Meni ginkica savjetuje da ostanem trudna bez obzira na tlak lezije i stitnjacu.
Nema mi logike.
Jer pijem Nebilet i plus pit cu hormone za nadoknadu hormona stitnjace.
Mene je strah...
Ona tvrdi djete ce uzet najbolje sebi
S tim da i moja dr opce medicine se slaze..
A ja bi ipak to malo sanirala bar do ljeta pa onda..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 12:29   #320
PPI - Ortanol/Omeprazol

Malo dizem temu.

Da li je netko prije i u trudnoci uzimao inhibotore protonske pumpe (Omeprazol i sl)?

Koliko je to sigurno i u kojim dozama? Na internetu bas nema nekih podataka o stetnosti za plod/dijete... iako naravno uvijek je potrebno savjetovati se sa doktorom o svemu.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.