Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2016., 10:04   #281
Super, biljezim, pamtim.
Hvala na korisnim informacijama.

Ali bojim se da nece tako brzo: nemam jos ni drvo. Radi se o klupcici kraj ulaza. Zamisljam je sharenu i shik. Bokte pita kako to moje shik u stvarnosti moze ispast. Najbolje da skupim sa otpada nesto drveno pa ofarbam za probu

Btw di se mogu naci odbacene stvari sad kad nema vise glomaznog otpada 2xgodisnje (grad zg)?



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 09:51   #282
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Katjes imaš u Bauhausu Swing color boje za drvo u malim kanticama (ne znam točno koliko ml) i mislim da su oko 20 kn.
Suseda ne moraš šmirglati do beskonačnosti, postoje sada lakovi s kojima možeš fartabi i iveral. Odi u Bauhaus pa pitaj stričeka ili još bolje u Bačelić u Novom Zagrebu. Oni će ti znači pomoći i preporučiti s čime da farbaš.
Hvala Kladi i Sunce moje

ovaj tjedan pravac do Bauhausa..
suseda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:10   #283
Dali netko možda zna kako najjednostavnije obojiti okvire za slike od plastike u bijelu boju?
Brain Washer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:14   #284
čitaj gore...ili swingcolorom ili lakom u spreju

ako sprejaš, naravno, staklo i pozadinu makneš
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:20   #285
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
čitaj gore...ili swingcolorom ili lakom u spreju

ako sprejaš, naravno, staklo i pozadinu makneš
Ako uzmem lak u spreju, ne treba skidati staru boju (crna)? Mogu samo preko nje bijelu?
Brain Washer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 23:15   #286
Quote:
Brain Washer kaže: Pogledaj post
Ako uzmem lak u spreju, ne treba skidati staru boju (crna)? Mogu samo preko nje bijelu?
a čuj, trebalo bi probati.

obzirom da ide bijelo preko crnog, možda je bolja opcija sa swing colorom. malo prebrusiti staru boju brusnim papirom, toliko da skineš prašinu pa onda premazati temeljnom bojom- primerom i onda lak!

na taj način sam smeđu karnišu preuredila

taj swing ti je na vodenoj bazi i sve pereš vodom, kist, ruke, svuda gdje pokapaš, sve....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:38   #287
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
a čuj, trebalo bi probati.

obzirom da ide bijelo preko crnog, možda je bolja opcija sa swing colorom. malo prebrusiti staru boju brusnim papirom, toliko da skineš prašinu pa onda premazati temeljnom bojom- primerom i onda lak!

na taj način sam smeđu karnišu preuredila

taj swing ti je na vodenoj bazi i sve pereš vodom, kist, ruke, svuda gdje pokapaš, sve....
hvala, budem probao, nadam se da bude dobro ispalo
Brain Washer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:31   #288
bok,

sa dolje navedene slike

http://prntscr.com/gpstxx

ako mi možete reći koje su boje u pitanju, mislim nijanse,

budem koristio lazur.

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:20   #289
Izgleda skoro kao sve. Palisander ili tik, orah, bijela, bezbojna il bukva...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:01   #290
Ne može ti nitko to ovako reći. Nijansa lazure je različita na različitim vrstama drveta. Također ispadne različita na jednoj te istoj vrsti drveta ako je drvo različite završne obrade (hrapavije, glađe) pa će različito upijat.
Nedavno sam bojao nijansom oraha pohoblanu jelovinu i ispalo je otprilike kao ova tvoja boja br. 2. Istom lazurom sam farbao stare hrastove grede pobrušene žičanim nastavkom i ispalo je skoro pa crno...
Ako imaš istu vrstu drveta, jednako obrađenog i nije ti bitno u dlaku da budu nijanse kao sa slike, nego ti je bitno da imaš par različitih nijansi moj ti je prijedlog da odeš negdje gdje se kupuju lazure i na licu mjesta pogledaš ton-kartu i odabereš neke 3-4 nijanse, a ove ostale da izvedeš njihovim miješanjem. Jer ako kupiš 5-6-7 piksi različitih nijansi, ostat će ti sve skoro pa pune. Jedino ak nemaš u planu još šta farbat...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:00   #291
Dobro ti mario kaze a dodao bih da isto drvo ima tamniju nijansu ako naneses vise slojeva;na tom stolu ima orah,bor,palisander,kesten..a vjerovatno su neke i mijesane.Obavezno u jednu ruku kist a u drugu krpu kojom ujednacis naneseno,brze se upija i prije stignes nanijeti jos koji sloj ako ti nije dovoljno tamna nijansa.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:41   #292
hvala svima na odgovorima

budem kupio male kantice oraha,bora,palisandera, i kestena. pa ćemo vidjeti
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 16:58   #293
Pozdrav.
Farbam drvene stolice.
Stavio sam temeljnu boju koja je susila 1 dan. Onda sam stavio lazuru.
TA susi vec dva dana i dalje je malo ljepljiva na dodir....nije strasno ali se osjeti....koji vrag?!?!
Oće prestat bit ljepljiva ili?!?!
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 07:07   #294
Zašto temeljnu? Koju temeljnu? Lazura ide direktno na drvo. Osušiti će se za koji dan. Stavi stolice van na propuh, nemoj drito na sunce. Ili suši fenom, ako ti se žuri.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 16:51   #295
Budući da je lazura namijenjena da prodre u drvo, dal mu ovo uopće valja? Meni to djeluje kao nešto što će u ljuskicama počet otpadat s te temeljne... Al ne znam, nisam nikad farbao s lazurom preko temeljne, a i mislim da je malo onih koji jesu
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 09:48   #296
Obnova kuhinjskih fronti

Bok ekipa, imam malo stariju kuhinju koji bi ponovo iskoristili, sad je razmontirana pa je idealno vrijeme obnovit ju prije ponovne montaze.

Da li mi mozete dati savjet...

Kako ovako nesto prefarbati u vise manje istu boju i da se zadrze ovi godovi da se vidi drvo kakvo je? Da li je potrebno prije farbanja sve posmirglati ili je dovoljno temeljito oprati/odmastiti?

https://app.box.com/s/1yulc7pc9v7t3zn3kwcrq6xdqgz5ft6x
https://app.box.com/s/w647et9im0sqwbjppb9aahnqfyz4v5zf
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 08:24   #297
Nisam siguran da će se nakon farbanja vidjeti ti godovi... Jer ako ideš baš bojom za drvo, ona će to prekrit. Ako se i bude vidjelo, puno manje nego sada će biti vidljivo. Možda griješim...

Ja kad sam bojao svoj namještaj, s blagim papirom za šmirglanje sam prešao svu površinu da se skine prljavština i masnoća. Ništa previše šmirglanja, samo lagano prošao.

I obavezno farbaj bojom na bazi vode, ništa ne smrdi za razliku od drugih.
__________________
Obrisano, nedozvoljen potpis!
walter_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 09:01   #298
tnx, nasao sam da ako zelim vidjet godove da se radi sa lak lazurom, ali tu nema boje koja bi bila ista ovoj koja je trenutno, znaci mogao bi uzeti bezbojnu ali onda koja korist...i dalje ce se vidjet ostecenja jel tako?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 11:08   #299
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
tnx, nasao sam da ako zelim vidjet godove da se radi sa lak lazurom, ali tu nema boje koja bi bila ista ovoj koja je trenutno, znaci mogao bi uzeti bezbojnu ali onda koja korist...i dalje ce se vidjet ostecenja jel tako?
to sam ti bas htjela reci. beltop je takav proizvod.
pa makar pogledaj sastav i sam izmijesaj, lak i lazuru. s unutarnje strane mozes isprobati. naravno, vidjet ce se manje godova nego sada
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 15:30   #300
podloga i boja

Ovako, imam stari stolić (kao na slici, 1960-e, 1970-e), izbrusio sam gornju površinu i prefarbao u crno Ultratop lak lazurom. Prije brušenja i farbanja je površina bila čudna, vidio bi se svaki trag na njoj. Kad se osušilo, opet je ispalo loše, prilično ljepljivo (staviš papir, knjigu na stol, ostane mjestimice bijeli trag i slično - vidi se djelomice na drugoj fotki). Nemam pojma o čemu se radi jer se ne kužim.
Zanima me zna li netko kakva je to ploča na površini stola (ako nije drvena) i čime/kako je to najbolje urediti da ne bude ljepljivo. Nije mi cilj ni visoki sjaj, samo da bude pristojno.
Na fotkama je stanje za vrijeme brušenja (obrušeni i neobrušeni dio, druga fotka je samo neobrušeni dio).
https://imgur.com/a/fIlJRE6
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.