Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 22:06   #1041
a gle... sve sto je 2u1, xu1 itd jednostavno ne moze obavljat kak spada sve funkcije. tj vjerujem da moze al nije to proizvodjacima u cilju napraviti jelda to je moje misljenje.
nekad davno smo imali koncarku 2u1 i bila je za tadasnje potrebe oke, al samo za povremeno susenje tipa rucnika, carapa,gaca, il neceg kaj se inace ne pegla...
jedno vrijeme smo kombinirali susenje tipa 30-40min pa onda na ono susilo da se posusi do kraja jer je inace bilo sve ko da je krava zvakala
al to je bilo nekad davno, iskreno ne znam kakve su danasnje kombinirke al mislim da nije se puno napredovalo.

stoga, najbolje bi vam bilo sjest svi skupa doma i razmotriti sve opcije pa ono demokratski glasat (i vas novcanik mora glasat obavezno )
sve opcije koje ste spomenuli su izvedive, ovisi kolko vam je kaj bitno, dal vam se za.ebava s radovima i dal vam novcanik se slaze s tim.
al ako cete ici na kombinirku, onda najbolje da pitate nekoga ko ju ima da vam isprica svoje iskustvo. mozete cak probat i ljude s pdfa 2u1 per/sus zamolit da vam opisu kak oni stoje sa svojima pa onda vidite dal vam odgovara
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:43   #1042
gorenje sušilica

evo mi smo se odlučili na kraju za ovu, čini mi se ok po svojim karakteristikama al to je koliko sam ja mogla skužit.


http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije.../d8565n/476169

pa evo.. ima li tko što protiv nek kaže dok ne uplatim večeras
emma emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 13:13   #1043
Quote:
core_zero kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko kupnje sušilice i perilice rublja.

Do sada sam imao Zanussi ZKG 2125 kombiniranu perilicu/sušilicu 6/4kg i iako praktična nisam zadovoljan sa sušenjem (da stvari ne budu zgužvane trebalo je izvaditi više od pola rublja van i odmotati ga da se posuši kako spada, nema senzor vlage pa svaki put pogađaš, itd...)
Pošto nas sada ima 4 u kućanstvu uzeo bih odvojenu perilicu i sušilicu sa što većim kapacitetom (peremo svaki dan, nekad i 2x).
Limit je 10.000kn za oboje, obavezno sušilica sa toplinskom pumpom jer bi ju koristili tijekom cijele godine da umanjimo peglanje.
Cilj mi je što manje posla sa vešem, poželjno kanta -> perilica -> sušilica -> ormar, tj spreman sam platiti i više samo da imamo manje posla sa vešem!

Za sada razmišljam o BEKO kombinaciji perilica 9kg WMY 91443LB1 + sušilica 8kg DPY 8506GXB1 jer me ispadne cca 8600kn i imam dobar servis za njih u blizini (živim na selu).
Da li predlažete nešto drugo bolje i ako da zašto?
Koliko je posla sa čišćenjem filtera sušilice (BOSCH samo-čišćenje je OK ili je to samo gimik)?
Da li treba resprostirati veš kod stavljanja u sušilicu ili ga samo naguram unutra?
Mogu li 8kg miješanog veša (gaće, majice, hlače) iz perilice nagurati u sušilicu od 8kg ili moram to smanjiti?
Da li se isplati MIELE?


Imam kombinaciju, spomenutu Bosch WAT koja me u Zelenoj računici izašla 3k kn +
Bosch sušilica serija 4 (neki eksperiment koji ne znam kako je došao do HR i SLO, ali proizveden je u - Danskoj) koštala nešto iznad 4k kn.

Vrlo sam zadovoljna za tu livu a i rezultatom. Veš centrifugiram na 800 o/min, u susilicu ga ipak donekle složim (bez ubacivanja naslijepo) i - većinu robe casual stil ne peglam. Možda koju košulju i neku majčicu, ostalo je sve meko i podatno.

Isplati se Miele, kako ne ali izlazi iz zadanog gabarita.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:13   #1044
Quote:
emma emma kaže: Pogledaj post
evo mi smo se odlučili na kraju za ovu, čini mi se ok po svojim karakteristikama al to je koliko sam ja mogla skužit.


http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije.../d8565n/476169

pa evo.. ima li tko što protiv nek kaže dok ne uplatim večeras
ne znam di cete kupovat i po kojoj cijeni, al ako je ta cijena 5199kn mislim da je to previse za susilicu s topl pumpom... osim ak ju zelite pripasat na gorenje perilicu pa da malo estetike ima
ak vam nije bitna estetika da ju pripasete na perilicu, pogledajte moj zadnji post di je navedena jedna susilica s topl pumpom koja po mom misljenju ima sve sto treba i nesto nizu cijenu. a vjerujem da se da naci i jos povoljnijih modela.

stvarno mislim da trebate malo jos proguglat po netu da nađete jeftinije
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:50   #1045
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
ne znam di cete kupovat i po kojoj cijeni, al ako je ta cijena 5199kn mislim da je to previse za susilicu s topl pumpom... osim ak ju zelite pripasat na gorenje perilicu pa da malo estetike ima
ak vam nije bitna estetika da ju pripasete na perilicu, pogledajte moj zadnji post di je navedena jedna susilica s topl pumpom koja po mom misljenju ima sve sto treba i nesto nizu cijenu. a vjerujem da se da naci i jos povoljnijih modela.

stvarno mislim da trebate malo jos proguglat po netu da nađete jeftinije
Da, da, našla sam je jeftinije tj. za cca 4200 s prijevozom što mislim da je oke cijena, kopirala sam link od gorenja jer mi se čini da je tamo najbolji opis nje same, sad mislite li da je bolja ta od bosha ili ova
emma emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:57   #1046
ha glejte... stvar ukusa jel
osobno bi izbor bil bosch samo jer imamo njihovu perilicu i pokazala se dobrom. a i par ljudi koje poznam ima perilice i susilice bosch i nisu kihnule kroz prvih 5 godina. meni osobno je to dovoljno da riskiram i kupim tu marku.
ne kazem da ne poznam ljude koji imaju neku drugu marku, al ono... nekak mi taj bosch uljeva povjerenje da je mozda mrvicu kvalitetniji od ostalih (izuzev miele), al dns je to sve lutrija.
al mislim da ce svaka susilica odradit zadatak barem 5 god jer nema se tu bas tolko dijelova za pokvariti ko kod recimo perilice. tak da ako odredjena zadovoljava ono sto vi ocekujete od uredjaja, onda kupite

i svakako se vratite podijeliti iskustvo koristenja povremeno, da ostala ekipa koja kupuje ima se za cim voditi kod izbora
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:02   #1047
Ima li gdje za kupiti nastavak za odvod 2 -> 1?
Imam samo 1 odvod a želio bih priključiti perilicu i sušilicu.
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:39   #1048
Sušilica rublja Gorenje - Problem

Imam sušilicu Gorenje D61212. Stara je cca 8-10godina. Problem je u tome što lampice signaliziraju da su zaštopani filteri i sušilica prestaje sa radom nakon 1-2 minute. Očistio sam filtere na vratima i štoku, onaj dolje kondenzator sam oprao miniwashem, rastavio sam sušilicu koliko sam mogao i očistio cijeli onaj tunel u kojem je kondenzator i onaj tunel dolje iza kondenzatora desno koji vodi valjda do pumpe jer je bio baš prljav i skorilo se sve slično kao kad namočite sadržaj vrečice usisivača pa se sve slijepi. Pronašao sam jedan dio, recimo pumpicu (ne znam kako se zove) iz koje idu crijeva za odvod kondenzata u posudu i u koju ulazi crijevo koje ide iz kučišta ispod posude valjda ako posuda propusti ili se prelije i bilo je skroz prljavo kao od nekog vodenog mulja i plovak je zapinjao pa sam to izvadio i sve dobro oprao i očistio, sva dostupna crijevca sam izvadio i isprao, usisao sam sve koliko sam mogao, sklopio sve nazad i sušilica je normalno radila par minuta i onda je prestala i opet po starom počele blinkati lampice. Radi minutu-dvije i stane, valjda neka zaštita od nečega. I kada je normalno radla mislim da je bilo prigovora kako ne izlazi voda iz nje tj.kondenzat. Zna li netko što bi moglo biti?? Hvala!
kekec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 15:12   #1049
Par pitanja. Ima li itko iskustvo sa candy susilicom model GCV 570 MC? Ventilacijska sušilica ima taj odvod koliko sam shvatio, ako stoji na balkonu taj odvod zraka je dovoljno pricvrstiti na zid, nije potrebno da je u zidu? Zimi može raditi na niskim temperaturama? ako može preporuka sušilica ventilacijske do 2000kn a razreda potrošnje? Hvala na odgovorima
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:49   #1050
nasa je ventilacijska gorenje al je en razred C. i kolko je meni znano tih dvije tri ventilacijske na nasem trzistu su sve C en razred...
al i dalje ne trosi nista vise nego obicna kondenzacijska. cak se usudjujem reci da mozda i potrosi manje po ciklusu susenja.
cijev za odvod zraka ne mora biti u zidu, al mislim da ne smije raditi na temp ispod 5 °C. pogledajte u uputama za taj detalj
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:45   #1051
Thumbs up Bosch sušilica

Nakon dva popravka stare sušilice jučer je odabir pao na Bosch
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...CH-WTH85201BY/

Iako je na Boschovim stranica preporučena MPC 5500 kn (cca), kupio sam je za 4699,00. Model s toplinskom pumpom i A++ razredom.

Dva ciklusa sušenja je odradila- još se moramo bolje upoznati da odjeća bude skroz suha, jer ima hrpu programa i podopcija ali iznenadilo me na koliko nižoj temperaturi suši i koliko je roba nezgužvana-totalno oduševljenje. Može sušiti i najosjetljivije tkanine jer ima neke posebne programe.

Vezano za neke rasprave oko sušilica, u zadnjih 8 godina imao sam sve tri. Počeo sam s ventilacijskom koja je trošila kao sumanuta i nije imala senzore za vlagu pa je trebalo strašno paziti da se ne presuši, i iako je imala odvod, imao sam problem s gljivicama po zidu a i strašno je zagrijavala prostor. BRzo smo je se riješili.

Kondenzacijska Zanussi je bila super, senzor vlage je bio sto posto točan, nikad presušena roba, peglao sam samo dio košulja, ostalo nije trebalo, no postala je kvarljiva, dosta je trošila i prilično zagrijavala prostor.

Bosch jedva zagrije prostoriju tako da zasad imam samo riječi hvale.
Ima pet godina garancije tako da sam miran
The Riddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 14:44   #1052
Imamo AEG perilicu rublja pa bi sad i AEG sušilicu.

Što mislite o ovoj?

http://www.salonatech.com/aeg-susili...m_content=pp_1
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 10:27   #1053
S AEGom nema greške. Ja sam također gledao taj model ali sam htio A++ uređaj.

Inače, na ekupi je dobra akcija za Gorenje sušilice s toplinskom pumpom.

http://www.ekupi.hr/Gorenje-susilica...rce=Newsletter
The Riddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:36   #1054
Molim za savjet, želim da kupim mašinu za sušenje veša, marke bosch, sa toplotnom pumpom.
Šta mislite o WTH83000BY, kao i o WTH852000BY?Da li uzeti neku iz novijih serija i isplati li se razlika u novcu? Šta je najbitnije prilikom ove kupovine da se gleda?

Hvala puno,
Dusan84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:33   #1055
Ja sam gledala potrošnju - s obzirom da sušilice tuku dosta struje...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:11   #1056
Ima li ko masinu za susenje Bosch WTW85460BY i kakvi su utisci? Hvala.
Dusan84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:38   #1057
Pozdrav, kupujem sušilicu uskoro. Kupila bi je odmah danas, ali njušim neko sniženje, pa ću još malo pričekati.
Zagrijana sam za ovaj model za sada:
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...EKO-DPS7205W3/

S obzirom na toplinsku pumpu i A++ čini mi se super, nije skupa. Ima li ju itko da mi kaže kakva je?

I još jedno pitanje.... Naime, ako kupim sušilicu od 7 kg, znači li ti da bi perilica trebala biti 9 kg? Mokar veš je teži od suhog, pa me zanima koliko zapravo u sušilicu stane. 7 kg mokrog ili suhog veša?
Za sada imam perilicu od 5 kg, ali mislimo i nju mijenjati u skorijoj budućnosti, pa ću vjerojatnog kupiti neku od 7 kg i bojim se da mi neće stat sav taj veš u sušilicu.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 09:09   #1058
Ja ne vjerujem tom Beku, poluproizvodi čije se porijeklo niti ne zna.
Nije ni Candy bog zna što ali nudi 9 kg za sličnu cijenu iako je malo niži energetski razred.
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...Y-GCS991A1T_S/

Ja imam perilicu od 7 kg i sušilicu od 7 kg. Rijetko perilicu natrpam toliko da baš bude punog kapaciteta pa mi uspije sve osušiti.
The Riddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 09:41   #1059
Quote:
Dusan84 kaže: Pogledaj post
Ima li ko masinu za susenje Bosch WTW85460BY i kakvi su utisci? Hvala.


Za te pare se već isplati rastegnuti do Miele TKB 155WP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:33   #1060
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Za te pare se već isplati rastegnuti do Miele TKB 155WP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nazalost, montiram je na masinu za ves, a ona je vec Bosch... Inace bih najradije uzeo Miele kad bi ona mogla ici na Bosch masinu za pranje vesa.
Dusan84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.