Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 19:36   #221
Quote:
Zoey kaže: Pogledaj post
Mislim da sam je platila između 10 i 15 tisuća kuna.* Morat ću potražiti račun pa javim.

*Kupila sam izložbeni primjerak jer nisam htjela čekati novu, tak da sam dobila popust, ali koliko točno, to sam zaboravila.
Uff, previše.
Ima li nešto ispod 5 milja?
Tunjica is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:48   #222
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Uff, previše.
Ima li nešto ispod 5 milja?
steelcase think bi trebao biti tu negdje. ja sam prezadovoljan njime, iako mi ova mirra 2 super djeluje
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 00:23   #223
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Uff, previše.
Ima li nešto ispod 5 milja?
Da, znam, puno je. Ne znam ima li stogod sjajno za manju lovu, nisam se interesirala otkad imam Mirru. Tu sam dosla da vidim kaj ima jer me frendica pitala za savjet za stolicu do soma kuna, tak da nisam od neke pomoci, ali sam htjela dati svoje iskustvo, mozda nekom pomogne.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:07   #224
Problem kod radnih stolica je sto nema nista kvalitetno za 300njak Eura. Iole kvalitetne stolice nema ispod 1k Eura
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 20:26   #225
Pozz..zanimaju me ove dxracer stolice..vidim da ih ima na njuškalu,u Zg-u,vjerovatno je čovjek njihov neki distributer..zanima me dali je netko imao prilike isprobat ih? muka mi je sjedit na nekim oronulim stolicama di mi se leđa izvitopere..čak možda i nemora bit baš taj model i da je tolko skupa samo da je udobna i da je kvalitetna..
Rotting007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:52   #226
bok, jel znate od čega su napravljeni nasloni za ruke na IKEA Markus stolici:

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...100/#/40103100

jel to tvrda plastika ili nešto drugo?
Essegg is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:56   #227
Quote:
lp_chandler kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo stolicu u IKEAi i za sada sam jako zadovoljan. Imam ju od kad se IKEA otvorila i trenutno nema nikakvih znakova klimanja ili piganja. Stolica kao ima 10 godina garancije, al nekak sumnjam da budu to poštivali....

Eto linka: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40103100/

PS: Imam cca 110kg
Pozz, znam da je vec godinu i pol dana staro ali nadam se da mozes odgovoriti.

Koje sve vrste podesavanja ima taj stolac.

Inače, baš je bedara što nema za 1500 (ni za 1800 ni za ne znam kolko, za neku normalniju cijenu) stolca kojiima podešavanje u lumbalnom dijelu.
Dakle da se lumbačlni oslonac moze pomicati unutar van.

Nvjerojatno da ne mogu napraviti stolac sa svim vrstama podešavanja a da ne košta skoro tisucu eura, koja je to komercijala...

Ja trenutn sjedim na jendom stolcu sa otpada ( ) koji je rashodovan iz jedne banke, alis am ga uspio strgat potpuno. DOk sam ga ja dobio bio je OK, vec 5 godina ga koristim najmanje.

Stolac je jednostavan
>Ima naravno podesavanje po visini, podeasavanjde naslona po visini elasticni naslon, podesavanje nagiba naslona, i ima podesavanje same sjedalice napred natrag. Dakle vise vrsta podesavanja nego neki stolci koji se pordaju za dvije i vise tisuca kuna

Sve ove stolice iz IKEE su zbilja lijepe, ali stu shit sto se tice podesavanja, kolko ja mogu skuzit. Ovaj moj stola ima naslon odvojen od sjedalice, uako je naslon dosta velik (nije to ona mala uredska stolica s malim nasloncicem na križima).

I sad tu vidim, ni top IKEA-in uredski stolac nema nikako prilagodljivu tu lumbalnu potporum, ni po visini, a akamoli po dubini (u kičmu)

Piše kao, "ugrađena lumbalna potpora". WOOW. Najbolje da toga nema da je ravan o daska. ALi nema svatko istu duzinu leđa itd. Bar se IKEA mogla potruditi da po razumnoj cijeni ponudi neki prilagodljivi stolac

Jel zna netko neki uredski stolac (moze biti i sasvim jednostavan a da ima vise vrsta prilagodjavnaja od ovih po shopping centirma, i da je ispod dvije tisuce kuna?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:00   #228
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
bok, jel znate od čega su napravljeni nasloni za ruke na IKEA Markus stolici:

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...100/#/40103100

jel to tvrda plastika ili nešto drugo?
Podstava naslona za ruke: Polipropilenska plastika

Uglavnom, molim vas ako mi tko može datinek savjet, za neku trgovinu gdje je moguce isprobati sto vise tih stolica u rangu 1500 do cca 2000 kn, da imaju mnogo vrsta podešavanja.

Nisam u ZG i ne mislim cijeli dan ili više njih porošiti obilazeći sve moguće trgovine, nemogu si to priuštiti vremenski - zato bi otišao ciljano u jednu trgovinu koja ima za mene najbolji izbor.

HVALA UNAPRIJED

Zadnje uređivanje goranbo : 31.08.2016. at 01:04.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 01:35   #229
Bogme ja cu posjetiti salon velinac - nadam se da imaju što više stolia za probati, jer ovo je vec smijesno s tim stolicama sjedim vec godinu dana na potrganoj

Imaju i dosta dobro sajt napravljen i po meni razumnije cijene s obzirom na mogucnosti podesavanja. http://www.velinac.hr/kontakt/
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:17   #230
Imala sam od Velinca radnu stolicu prije desetak godina i bila sam jako zadovoljna kvalitetom izrade konstrukcje i hidraulikom. Jedino što se nakon dosta vremena počela po rubovima krzati presvlaka od umjetne kože.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 05:42   #231
Ima i ova tu firma, ova stolica dolje desno košta 1700kn ili manje

postaivo upit preko juskala dobio štur odgovor, da ima multilock mehnaizam ili što već, ko da ja znam šta je to. Zanimalo me kakva sve podešavanja ima a na stranici nikakvih specigfikacija a i slika je mala.

A i nisam baš stručnjak.

Šta vi velite - ta ima podešavanje lumbalne potpore po visini? Po dubini vjerojatno nema -

http://www.algram.hr/ProductList/116...fotelje.wshtml

dake ova fulcrum - imaju i na sljedećoj stranici još par sličnih stolica

Al to se nemre isprobat kad je u Lovranu... o eto povoljna je cijenom
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 04:45   #232
jA BAS SUTRA IDEM DO VELINCA, RADE DO 17 SATIZGLEDA, DA vidim sta imaju za isprobat i kakve su cijene.

Ovo je jedan od stolaca koji imaju u ponudi

https://www.youtube.com/watch?v=EoFPXgItQZE

Garant košta tisucu eura, ipak se moze sve podesit

A 2000 kostau oni na kojima s ene moze nist podesit il koji ce se raspast u roku godne dana (a mogu se podesit)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:46   #233
Opet ja, bio sam u Velinca, i hegeno je to probavat, uglavnomm kao best buy u tom cjevnovnom rangu je Velinac Barcleona

(nisma se jos odlucio davat tisucu eura za stolicu, makar sma na rubu da se odlucim. Naime eto ako platim 2.300kn, dobivma garanciju 2 godine, a na ove od tisucu eura i vise dobijem garanciju 10 godina, pa.. si vi racunajte... )

Ja nisam moga steci dojam za virjeme kratkog probavanja da lib mi taj stolac bio udoban za duze sjedenje ili ne.
Jedan od minusa mi je to sto je preniska. Lose su to odmjerili. Brate, to im je kao top uredska fotelja s najvecim mogucnostima podesavanja. Ja imam 187-188 cm, dakle nisam kosarkas, i jos su mi u tjelesnim proporcijama noge zapravo krace, a trup recimo duzi od nekih prosjecnih proporcija. I oet je meni ta visina naknap, da je cm vise bio bi vjerojatno idealno, da se skroz povisi.
Tak da ne znam za kakve ljude je to radjeno. A inace nema stolac podesavanje naslna po dubini, a dosta je dubok. Dakle dubok, za visoke ljude, a nizak, za niske ljude. Pa ti reci... Dakle tu s ene radi ni o ustedama ni nista, nego bi napravilimnogo bolji stolac da su ga smao bolje projektirali (više postolje). Za niže ljude ionako nije zbog dubine sjednenja ako zelis ispravno sjesti.

I drugo, ja sma naviko na stolice, a ne fotelje. Ovaj ima dosta siroko to sjedalo, i teskoje noge onak potfrknuti ako zelim, pod sjedalo sa strane, dakle osudjen si najedan jedini polozaj manje vise. I trece, te rucke su zgodne (ja na to nisma naviko, ne koristim ih nisma imo dosad stolac s ruckama osim jednog koji se slomio odma) - i ne znam zbilja da li ce meni te rucke pasati za moj stol Da li ce i smetati u priblizavanju stlu jer imam stalinski stol s ladicom iznad mjesta gdje idu noge...
To je ovaj stolac - http://www.velinac.hr/pojedinacni-pr...i/barcelona-2/
(cijena je bez pdv-a)

E da, naslon glave se ne mre podesavatipo dubini, samo gore dolje. Tako da bih to koristio, jedino ako bi stavio stolac u polegnuti polozaj...
Ukratko, OK je, ali nisma bas impresioniran.
Za lumbalnu potporu ne znam sta bih rekao, pomice se malo gore dolje i tako.

Nisma imao vremena a ni volje gledati skuplje stolce, sjeo sam u jedan od 5-6 tisuca kuna, i mreza za sjedneje mu je premekana, upo sam unutra, ko da u hamocku sjedim... tako nesto ne bi uzeo definitivno, ne razumijem bas te fore.

A inace mreze na sjedal se bojim jer pusim mnogo i to duhan na radjenje, a bi mi sam treblao da kupim stolac od tisucu eura (il od de tisuce kuna) i propalim mu slucajno tu mrezu... i poremetim cijelu stvar. Na ledjima OK.

Tak da sad opet ne znam di sam sta sam.

Zaboravio sam dal sma probo Klass net, X chair nije bilo ja mislim za probati, (ta je prek 5 tisuca), i ne znam da li sam probao mdel Sit Net.

Je li imao ko iskustava s tim modelima??
X chair inae ima garanciju 5 godina.
http://www.velinac.hr/pojedinacni-proizvodi/x-chair/

Taj ima podešavanje lumbalne potpore i po dubini, svidja mi se jer ima manjus jedalicuu dakle to je stolac a ne fotelja ko barcelona
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:07   #234
meni su u velinca one milano sa syncro mehanizmom po 800-900 kn i 5 god garancije odlične.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:26   #235
Bok ekipa,

nadam se da mi netko ovdje može pomoć Ne mogu odvojiti više od 1500 kuna za radnu stolicu, a želim neku stolicu koja ima naslon dovoljno dug da mogu i glavu nasloniti. Visok sam 183 i stvarno imam problema nać takvu stolicu, a da je donekle udobna. Obišao sam ove klasične lance (Lesnina, Emmezeta itd) i svjestan sam da to nije neka kvaliteta, a bome mi nijedna ni ne odgovara. Imam osjećaj kao da su te stolice rađene za niže ljude, mjesto koje je predviđeno za glavu mi dođe do ramena.

Možda čak nije ni toliki uvjet da ima tako visok naslon koliko da bude kvalitetna i udobna, pa ako netko ima bilo kakve prijedloge za neki model ili trgovinu, bio bih mu zahvalan
daniel2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 17:58   #236
Meni je dans dostavljen Velinac Murter stolac koji sma platio priej cca 20 dana i nisma bas zadovoljan.

Uzeo sam i sinchro mehanizam i 3D naslone za ruke i pomičnu sjedeću podlogu.

Taj synchro mehaniza nije baš bogzna šta, puno je meni bolji onaj stari sistem - a i precizniji!!
Najveci problem je s naslonom za leđa.

Kao prvo, noon stop se spušta sma od sebe, kao na mom 15 godina starom razvaljenom stolcu kod kojeg su se poderali navoji, al ovaj uope nema takav sistem da se pricvrsti visina naslona vijkom i zato stalno pada... Ne znamn, za 1600 1700 kn ak ne mozemoo proizvest stolac kojem naslon e pada, ne znam sta je to. (a eto toje novi modle nemozes iza nigdje prići do šipke da u "sam svoj majstor" sistemu sredis tj blokiras stvar, moro bi naslon cijeli rastavit.... )

Kao drugo, naslon ima u gornjem dijelu takav oblik da promovira pogrbljeni polozaj u stolici. Mislim da to nije zato jer sam ja previsok - 186 cm pa to je maltene prosjecna visina muskarca - nego realno ima skoljkast oblik i tjera te da gornji dio kicme savijas prema narpijed - e sad taj oblik naslona, povezan s cinjenicom da se on stalno spusta (kad je u najvisem polozaju njegov oblik mi je i donekle izdrziv) - sve me to tjera da sam lagano pozalio s ovom kupnjom.

Mislio sam da je to neki standardan stolac s kojim nema velikih problema, ali ko sto sam se dosad x puta uvjerio s raznim stvarima, sto novije i sto modernija verzija proizvoda, to gore. Em taj synchro mehanizam zbilja nije bog zna sta, em taj naslon ima bedast oblik. Rado bi ga zamijenio za mnogo manji naslon samo da me gore netjera da savijam kicmu. Lumbalna potprora je jos i Ok ali da bih je ja iskoristio, moras utonut u stolac i savit kicmu u slovo S
Čudi me isto što je u najvišem polozaju sjedalo dosta visoko - dakle nije za niske. To sve u karakteristikama nije navedeno kako treba. (ne pise jel specificirana visina u najnizem ili najvisem polozaju)

A najgore je to sto naslon se spušta dakle cim se ja nagnem u stolcu prema naprijed, on ce se spustit - ne znam jel ima tome lijeka - a napisat ću im email, pa ću vidjet što će odgovorit ako će išta odgovoriti.

Ukratko, evo sjedim na njemu jedno poslijepodne, nekoliko sati, i razočaran sam


(isto tako što se tiče synchro mehnaizma, i nejgove inferiornosti spram starijih mehanizama, gdje je sjedalo uvijek vodoravno. Kad stavis naslon u skroz zadnji polegnuti polozaj, e onda se sjedalica nagne malo isto tako, i onda te lijepo, i mene koji sma dosta visok, zulja ispod koljena, jer je prakticki tada previsoko. Tad ti prakticki fali neki naslon za noge a to mislim i nabaviti, onumrezu za ispod stola... )

A da bi sjedalicu pomicao napred natrag (to sam isto nadoplatio jer bez tog bi sve bilo jos gore), moras izvodit akrobacije il trebaju 2 osobe, cak i kad sidjes sa stolice. Ne znam jel ima osoba da jj to polazi za rukom dok sjedi u stolici... Upute nisma nikakve dobio, a nema ih n na web stranci, a potrebne su.

CIjela ta uzivancija kostala je 1489 kn

Zadnje uređivanje goranbo : 16.12.2016. at 18:31. Reason: greske i dopuna sadržaja
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 18:16   #237
Trziste stolica je generalno uzasno. Ne moze se naci korektan model za 200-300 Eura.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 22:27   #238
Ne moze se naci ispod 5-6000 kuna, kolko se meni cini.

Ipak se ne spusta naslon sam od sebe nego ga ja nisam znao koristiti (a kak bi i znao kad nema uputa).
Naime, kad sde iz najnizeg u najvisi polozak, naslonjac pomice prema gore, prolazi kroz 17-20 klikova, i kad dodje do zadnjeg klika, onda se spusta dolje, to ga oslobadja za novi put prema gore.
AKo ga zelite postaviti u najvisi polozaj, to je dosta nezgodno, jer morate brojati klikove ... jer akopomaknete jedan klik previse, opet se vraca dolje...
Tako da sam sad bitno zadovoljniji.
Synchro mehanizam isto moram jos skuziti najbolje, nije mi skroz jasno sta znaci onaj veiki vijak +/- s donje strane stolice. (taj + i - da bi ga vidio moras lec na od ili preokrenut stolac, koji je btw prilicno tezak. Da li to regulira tvrdocu federa kod nagiba naslona, ili nagib sjedala kad se nagiba naslon, ne znam...
Gornji dio naslona koji mi ide i ledja i tjeram me da se grbim sam obljepio americkom trakom (na taj nacin sam smanjio spuzvu na tom dijelu, tako da je sad malo bolje
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 12:39   #239
Treba mi uredske / radna stolica za sjediti pred kompom, odigrati igru, pogledati film.
Sada sjedim na kuhinjskoj pa mi je malo neudobno. Treba mi dakle prva radna stolica a to znači:
- što jeftinije, dostava po razumnoj cijeni
- što jednostavnije
- da se ne pokida brzo
- obično ne sjedim duže od 2-3 sata pa ne mora biti najbolji model na svijetu

Ako netko ima preporuku, hvala unaprijed...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 15:03   #240
Niža klasa (ili neka standardna kod nas) - Jyskov Mark, kad ga ubodeš na sniženju (mada su mu promijenili ime, valjat će ti proguglati kako se sad zove; nešto na "T")
Srednja klasa - ErgoHuman (TopChair, malo van Zagreba su) ili SteelCase (Green Gold), koji već dosegnu i višu klasu
Top klasa - Aeron, ima ih na Knežiji

Za sve bih ti preporučio da ih isprobaš osobno prije kupnje. I kod skupljih se može desiti da ti neki jednostavno ne odgovara.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.