Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 03:03   #61
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
pločice koje su ravno, oštro rezane, bridovi nemaju ono lagano zaobljenje.
mogu se polagati praktički bez fuga
Nisu li to gres pločice? Ili sam ja sad sve pomiješala...
Nedavno smo uzeli stan i sad krećemo u renovaciju tako da mi je sve novo
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:22   #62
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Boja, epoxy, ratificirane pločice...
Retificirane iliti laserski rezane pločice, ALI nije im funkcija postavljanje bez fuga. Već da ta fuga bude minimalna i manje vidljiva.
Niti jedne pločice ne smiju se postavljati bez fuga, jer fuga ima svoju namjenu, a jedna od njih je da amortizira pomicanje pločica (koje se događa). U suprotnom, pločice se dodiruju i vrlo lako mogu popucati.
Eto čisto za info.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:45   #63
pozdrav

uzeli smo stan u zgradi staroj cca 5 godina

e sad ja bih izbacila kadu jer ju baš nikad ne koristim, a kupaonica je ionako mala pa snjom izgleda još manja

htjela bih zamijeniti sa onim tušem u nivou kupaonice( ne znam kako bolje pojasniti ) znači ne klasična tuš kabina nego samo staklo kojima bi se zatvorile pločice i tuš

e sad našla sam na netu neku firmu koja se bavi time ali koliko vidim nemaju niti okvirno cijene niti ih daju bez da izađu na teren i naplate izlazak cca 200 kn

http://www.kupaonco.hr/hr/o-nama/

da li je itko imao iskustva s njima / ili sličnim radovima ili ovako odokativno može reći koliko se cijene kreću?

naravno, nitko ne može reći sa sigurnošću bez da se izmjeri i sl. no s obzirom da se nebi trebale dirati instalacije a niti ostatak kupaonice možda netko ima ideju

hvala unaprijed
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:58   #64
Sharenaloptica, misliš na walk in tuš?

Mi ćemo na katu staviti walk in tuš, našla sam jednu firmu iz okolice Zagreba koja to radi, bili su u subotu kod nas u stanu i čekam sad njihovu ponudu da mi pošalju.

U Špini smo našli kanalicu (ono za odvodnju vode), cca 4000kn, maska za kanalicu još nekih 1500kn, a staklo ćemo izrađivati po mjeri, no to još ne znam kod koga.

Za kanalice sam čula iz više izvora da postoje i znatno jeftinije, no da je problem naše vode koja ima jako puno kamenca.
Osim toga, pločice se trebaju postaviti pod nagibom da voda otječe prema toj kanalici tako da nisam sigurna da možeš samo dodati staklo, bez razbijanja pločica i postavljanja novih... Ali to nisam 100% sigurna pa neka netko potvrdi/opovrgne ovo
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:00   #65
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Sharenaloptica, misliš na walk in tuš?

Mi smo nedavno uzeli stan i sad renoviramo kupaonice i na katu ćemo staviti walk in tuš, našla sam jednu firmu iz okolice Zagreba koja to radi, bili su u subotu kod nas u stanu i čekam sad njihovu ponudu da mi pošalju.

U Špini smo našli kanalicu (ono za odvodnju vode), cca 4000kn, maska za kanalicu još nekih 1500kn, a staklo ćemo izrađivati po mjeri, no to još ne znam kod koga.

Za kanalice sam čula iz više izvora da postoje i znatno jeftinije, no da je problem naše vode koja ima jako puno kamenca.
e bravo, to nisam se mogla sjetiti izraza

hvala na info, ja se ne znam uopće orijentirati ni odakle krenuti
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:11   #66
Quote:
sharenaloptica kaže: Pogledaj post
naravno, nitko ne može reći sa sigurnošću bez da se izmjeri i sl. no s obzirom da se nebi trebale dirati instalacije a niti ostatak kupaonice možda netko ima ideju

hvala unaprijed
Mislim da je ispod kade beton, pa bi možda mogli složiti odvod za kanalicu i nagib sa pločicama (kojih vjerojatno imaš viška) prema njoj.
Iako su meni rekli da slažu pločice tako da od početka kupaonice, iz svih smjerova idu u pad prema kanalici, ali možda mogu nekako izvesti i kraći.
Drugo, ne znam kakva je tvoja kada, ali naša iz 80tih je uglavljena u zid, i računaj da će čupanje kade iz kupaonice biti posao sa štemanjem istih bar 1 red iznad ruba kade.

S obzirom na moja loša iskustva s majstorima, uzmi sa zadrškom ovo što su meni rekli, ali mi rečenice tog majstora čak imaju smisla. Čak nam je i rekao da nema ništa protiv da kupimo najskuplju kanalicu, ali da se ne zavaravamo i ne očekujemo čudesa, jer protiv kamenca ne možemo. Ono što možemo je izvesti besprijekoran pad da se voda ne zadržava nigdje. To mi je ulilo najviše povjerenja.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:20   #67
što su pločice manjih dimenzija to je ispravniji način pada prema kanalici. Dakle ako kupiš pločice 40 /70 zaboravi na padove
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:56   #68
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
što su pločice manjih dimenzija to je ispravniji način pada prema kanalici. Dakle ako kupiš pločice 40 /70 zaboravi na padove
To je bila moja amaterska logika dok nisam pročitala komentar nekog tko tvrdi da se razumije u te poslove: da se pad i walk-in tuš može izvesti sa bilo kojom veličinom pločica ako majstor zna što radi
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 00:35   #69
Hvala Mary M ali moram i nešto priznati:
moja tuš kabina je stara 6 godina u besprijekornom sa stanju sa jednom stepenicom od 14 cm tada nije bilo kanalica već sam izveo sa centralnim odvodom. Danas , ja bi kupio kanalicu tipa bonnini (po preporuci kolege Brukoliko) i povukao pad na jednu od strana - bolje prema slavini. Iako imam ugrađenu stropnu tuš rešetku ali mi se u 99 % tuširamo sa telefonom, jer je potrebno dimenzionirati visinu po visini korisnika. Strop kupaone sam izveo sa mahagonijem uz 4 mm zračnog prostora. Budući da zbog višestrukog moždanog udara imam problema sa kretanjem i tuširanjem ali moja jedina polovica riješila je problem sa rešetkastom plastičnom normalnom stolicom i tuširanje obavljam sjedeći uz pjesmu . Pitanje plijesni (muffa) riješio sam upuštanjem prve pločice kao okapnice sa 3 mm . I preporuka za fugiranje kupiti masu za fugiranje u nano tehnologiji kao Ceresit, PCI, ili Mapei
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:40   #70
.

Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
To je bila moja amaterska logika dok nisam pročitala komentar nekog tko tvrdi da se razumije u te poslove: da se pad i walk-in tuš može izvesti sa bilo kojom veličinom pločica ako majstor zna što radi
Pad u wolk-in tuševima se MOŽE napraviti sa svim formatima pločica, pa i veliko formatnim pločicama.

Bitno je da to radi majstor koji zna posao i ima adekvatan materijal za rezanje pločica.
Osobno uvijek inzistiram da sam radim podlogu u kupaonici, jer znam gdje i kako raditi razliku u visinama.

Sa veliko formatnim pločicama je teško zapravo nemoguće napraviti pod u padu na podni sifon !
Odnosno, moguće, ali se pločice trebaju rezati po dijagonalama da se mogu slomiti.

Nemojte da vas zbunjuje izraz podni sifon i kanalica u tušu !
Dva različita pojma.
Ako bi u tušu ugrađivali podni sifon ( daleko jeftinija varijanta ) onda preporučam da na pod tuša stavite mozaik pločice, jer se sa njima može pod izvesti sa svim padovima prema sifonu.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:57   #71
Hvala na pojašnjenjima!
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:07   #72
Imam pitanje u vezi postavljanja tuš kabine tj. išao bi na varijantu bez kupnje iste (plastične i sl.) nego kombinacija poda s pločicama ili nešto slično po preporuci, pa tko može malo pomoći/objasniti što i kako je najbolje?
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:33   #73
moja je preporuka da prođeš ostale postove i napišeš koju veličinu kade tražiš (ili kabine)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:48   #74
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
moja je preporuka da prođeš ostale postove i napišeš koju veličinu kade tražiš (ili kabine)
Da sada ne kopam po starim postovima, možda će se nekome htjeti pojasniti..
Dimenzije 80x80cm. znači same pločice treba uzeti u obzir da je kupatilo na katu da ne bi došlo do nekig kasnijih curenja, nakupljanja vlage u podu i sl.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:59   #75
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Pad u wolk-in tuševima se MOŽE napraviti sa svim formatima pločica, pa i veliko formatnim pločicama.

Bitno je da to radi majstor koji zna posao i ima adekvatan materijal za rezanje pločica.
Osobno uvijek inzistiram da sam radim podlogu u kupaonici, jer znam gdje i kako raditi razliku u visinama.

Sa veliko formatnim pločicama je teško zapravo nemoguće napraviti pod u padu na podni sifon !
Odnosno, moguće, ali se pločice trebaju rezati po dijagonalama da se mogu slomiti.

Nemojte da vas zbunjuje izraz podni sifon i kanalica u tušu !
Dva različita pojma.
Ako bi u tušu ugrađivali podni sifon ( daleko jeftinija varijanta ) onda preporučam da na pod tuša stavite mozaik pločice, jer se sa njima može pod izvesti sa svim padovima prema sifonu.
Na ovome je inzistirao naš majsotr i napravio je odličan pad a pločice su velikih dimenzija tj. 30x60 cm.
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 23:00   #76
Quote:
Logan-tenis kaže: Pogledaj post
Da sada ne kopam po starim postovima, možda će se nekome htjeti pojasniti..
Dimenzije 80x80cm. znači same pločice treba uzeti u obzir da je kupatilo na katu da ne bi došlo do nekig kasnijih curenja, nakupljanja vlage u podu i sl.
može li 70/90 ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 18:23   #77
Naše su 60*60. Nikakvih problema nije bilo s padom. Keramičar je inzistirao da sam postavi estrih.
Vjerujem da svaki dobar keramičar može to izvesti.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 18:26   #78
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
može li 70/90 ?
Ne zbog kvadrature kupatila a i iskristivosti prostora, taman bi bila 80x80cm. najbolja dimenzija.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 11:21   #79
Adaptacija kupaonice

Pad na tuš kanalici se ne radi sa pločicama već sa podlogom. Podloga mora biti pripremljena i na to ide mozaik ili pločica.
Ne vidim razloga zašto se ne bi sa velikim formatom pločica uspio dobiti pad prema tuš kanalici.
Čak je lakše raditi sa pločicama nego s mozaikom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 09:22   #80
Quote:
Ne vidim razloga zašto se ne bi sa velikim formatom pločica uspio dobiti pad prema tuš kanalici.
@Keramičar je objasnio, može se dobiti pad ali ako imaš pad na 4 vode ne možeš lomiti velike pločice več moraš raditi nove rezove/fuge a da to na kraju lijepo izgleda. Bude tu i "špicastih" komada koji se nestručnim rezanjem lako odvale a onda si ukenjao pločicu.
Mozaik zalijepiš na podlogu kakva god bila...
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.