Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 21:42   #2841
Quote:
dian kaže: Pogledaj post
Link nije aktivan, je li netko zna gdje se mogu naći ovakve pločice.
U VGP montu u Đurđevcu ih ima, mislim da je m2 oko 120 kn. Ima i smeđa varijanta.
PS
Mi smo kupili bijele i smeđe crne pločice u Vodotermu, 55 kvadrata 4000 kn. Bordure komad je 55 kn i baš su lijepe. Kanjiža.
Za hodnik smo uzeli u PEvcu po 50 kn, neku imitaciju mramora, španjolske.
A za pod u Voda Plin gdje nas je za kuhinju 45X45 koštao oko 85 kn, visoki sjaj jako elegantne.
A za špajzu imitacija drva, tj neke retro oko 47 kn. Taj dućan ima velik izbor podnih pločica, imitacije drva idu od 70 kn.

Kupaonica u nastajanju
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?

Zadnje uređivanje nutrizone : 18.09.2016. at 22:16.
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:08   #2842
Uređujem mali stančić od 35m2 i želja mi je u kuhinju na pod (cca 5m2) staviti klasiku - kombinaciju crno-bijelih kocaka (mat, 'checkered floor'), a na zid 'metro' (subway) bijele pločice. Pronašla sam u Bauhausu što mi odgovara po cijeni od cca 140/150 kn/m2, no gledam i po ostalim dućanima pa postajem zbunjena mogućim izborom, za oko su mi zapele i pločice koje imitiraju beton (sive mat). Zanima me ima li itko iskustva s takvim crno-bijelim pločicama što se tiče čiščenja, te gdje se još mogu nabaviti, ukoliko je netko vidio? Također me zanimaju i pločice s uzorkom inspirirane starinskim pločicama ('60, '70), tzv. vintage pločice.

Hvala!
dubidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:31   #2843
Quote:
dubidu kaže: Pogledaj post
Uređujem mali stančić od 35m2 i želja mi je u kuhinju na pod (cca 5m2) staviti klasiku - kombinaciju crno-bijelih kocaka (mat, 'checkered floor'), a na zid 'metro' (subway) bijele pločice. Pronašla sam u Bauhausu što mi odgovara po cijeni od cca 140/150 kn/m2, no gledam i po ostalim dućanima pa postajem zbunjena mogućim izborom, za oko su mi zapele i pločice koje imitiraju beton (sive mat). Zanima me ima li itko iskustva s takvim crno-bijelim pločicama što se tiče čiščenja, te gdje se još mogu nabaviti, ukoliko je netko vidio? Također me zanimaju i pločice s uzorkom inspirirane starinskim pločicama ('60, '70), tzv. vintage pločice.

Hvala!
Sive mat koje imitiraju beton imaš od Marazzi keramike u Keratermu super izbor po jako korektnim cijenama.
Ja sam si takve izabrala, za par mjeseci tek mogu javiti kakve su za održavanje

Vintage sam nešto vidjela u Credu ili Špini (ne uspijevam se sjetiti koje od to dvoje), ne sjećam se točne cijene, ali znam da su bile dosta skupe (>500kn/m2)
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 00:04   #2844
FUGIRANJE

Molim preporuku za fugiranje.
Fuge bijele boje 0,5 do 1mm bijele plocice zidne i podne plocice iste debljie fuge al plocia je siva satirana i ici ce siva fuga.
dal fugirat sobicnom fug masom ili epoxy? htio bi izbjec za 2-3-5 godina da mi te bijele fuge ne postanu sive posto ce biti tanke prakticki nevidljive u laserski rezanoj locici

hvala
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:59   #2845
.

Već smo davno davno rekli da za epoxy masu mora biti fuga širine 3 mm da bi ona bila kako treba i po PS.u.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:23   #2846
hvala na odgovoru. 143 stranice nije bas lako procitat i nac odogvor....
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:00   #2847
bejo, puno hvala na odgovoru.

Savjetovali su me da u malu kupaonu cca 3m2 stavim pločice na visinu 2m (da bude sve u ravnini zbog tuša), no ja sam najprije zamislila da su do visine 1,5m, pogotovo kod umivaonika, te kako bih imala zidove za kasnije postavljanje polica. Stavljat ću bijele pločice u stilu metro pločica (10x30) samo nisu reljefne. Također, kakvo je vaše mišljenje o Ikeinom namještaju za kupaonu, vodoinstalater nije za to, konkretno, umivaonik + kupaonski ormarić. Puno hvala.
dubidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 11:48   #2848
Quote:
dubidu kaže: Pogledaj post
Također, kakvo je vaše mišljenje o Ikeinom namještaju za kupaonu, vodoinstalater nije za to, konkretno, umivaonik + kupaonski ormarić. Puno hvala.
Jel rekao zašto nije za to?
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 12:53   #2849
Mi imamo njihove umivaonike i ormarice. Zadovoljni smo. Jedino je pitanje odrzavanja cetvrtastih umivaonika sto nema nikakve veze s Ikeom. Ako te nesto konkretnije zanima, slobodno pitaj.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 13:17   #2850
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Jedino je pitanje odrzavanja cetvrtastih umivaonika sto nema nikakve veze s Ikeom.
Znači bolji su okrugli?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 14:41   #2851
Lakse se odrzavaju jer imaju nagib pa se lakse isperu prasina i mucice koje se skupe. Ja bih svejedno opet kupila cetvrtasti jer mi se puuuno vise sviđa.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:37   #2852
Rossa, nije dao nikakav konkretan razlog, zato što je 'od papira'.

Ima li možda netko umivaonik od 40cm u kupaoni, je li mu premalen, nespretan?
hvala
dubidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:47   #2853
may ceramics

zna li netko nesto o tim plocicama?
google mi daje samo ferotermovu stranicu

ne izgledaju lose al mi je od izgleda vaznija kvaliteta

edit: nasla o kojoj se firmi radi, b&b ceramiche

Zadnje uređivanje Peppa Pig : 28.09.2016. at 22:12.
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:18   #2854
Pozdrav svima!

Zna li netko možda gdje u Zagrebu se mogu naći Novabell pločice?
Zanimaju me ove konkretno http://www.novabell.it/piastrella.jsp?prodottoid=7295
To su jedine koje smo našli da ih ima u dimenziji 30x120, a da su ispod 300kn.
Kakva su vam iskustva s održavanjem takvih pločica, imitacija kamena, nimalo sjajne, nisu glatke na dodir ali opet nisu ni hrapave kao prave vanjske pločice.
Treba mi za unutarnje stubište, ulaz i hodnik (u kući izvan stana).
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:59   #2855
Quote:
kewica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zna li netko možda gdje u Zagrebu se mogu naći Novabell pločice?
Zanimaju me ove konkretno http://www.novabell.it/piastrella.jsp?prodottoid=7295
Najbliže Zagrebu znam da Novabell drži Vitos u Varaždinu, a za Zg stvarno nemam pojma...
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:34   #2856
Hvala svejedno!
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 15:57   #2857
dajte mi recite, one plocice koje imitiraju daske parketa, jel to ok izgleda uzivo ili je laganini kiceraj? vidjela sam ih i cini mi se ok ali nemam pojma kakav je dojam kad se postave. i kakve onda zidne plocice s njima skombinirati?
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 14:20   #2858
Ako platiš malo više (bar 150-200kn po m2) imitacija se nađe vrhunska. Ispod 100kn uglavnom viđam kičeraj.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 23:49   #2859
Ako mi netko moze rec nesto o kvaliteti sljedecih plocica

PORCELANOS -220kn (100*30)zidne
ARGENTA - 180kn (90*30)zidne
LOVE - 170kn (70*15)podne

Sve su ostrih rubova da se mogu stavlja sa jako malim fugama.


hvala
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:38   #2860
Pozdrav ekipa!

Apsolutni sam laik u postavljanju pločica ali odvažno krećem u popločavanje 18 m2.
Pločice su keramičke (teški jeftilen), ljepilo obično, alat nabavljen, tutorijali proučeni. Računam da ne mogu previše ukenjati stvar, a ako i ukenjam nije prevelika financijska šteta. Inače, podloga je čini mi se dobra (estrih, djeluje savršeno ravno).

Ono što ne mogu nigdje pronaći je kako organizirati postavljanje u nepravilnim prostorima, odakle počinjem i kako nastavljam. Nezgodna stvar je što odmah s vrata ulazim u "predsoblje" nepravilnog oblika, jedan pravi kut i dva tupa (jedan unutarnji jedan vanjski). I onda se na sve to nastavlja ostatak kvadrata, također s dosta ćoškića. Laminat nije bilo teško postaviti, krenula sam s najdužeg zida, ali pločice ne znam odakle ću. Di ću rastegnit špagu?

Imate kakav savjet za mene?
Osim daj profesionalcu, to nije opcija
__________________
...da, baš...
maldiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.