Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 00:17   #541
Quote:
sarema kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
Još mi jedna stvar nije jasna, zašto je 776 skuplji od 782?

Zato jer dolazi s virtualnim "halo" (kolko znam)
Pisali smo ranije o tome...to zabrani robotu da se krece unutar radijusa od mislim pola metra od toga. Kolko se sjecam, 776 su reklamirali kao "PET" dakle to stavis pokraj zdjelica od hrane/vode...
Po meni nepotrebno, pogotovo jer mozes napraviti to isto od bilokojeg virtualnog zida uz pomoc malo izolirke kod starijih modela se doslovno radi samo o gumenom "odijelcu" koje se navuce na wall; definitivno ne opravdava toliko vecu cijenu.
ryell is offline  
Old 18.09.2016., 09:51   #542
Otišla mi baterija na Roombi 780 - može link gdje nabaviti zamjensku - jeftiniju od 600kn? Hvala!


Sent from my iPad using Tapatalk
Frenky08 is offline  
Old 18.09.2016., 13:13   #543
Baterijski centar, Đorđićeva 6, Zagreb
Ili trazi na ebayu Hannets, meni se pokazale dobre (za scoobu, vjerujem onda i za roombu)
Uzela sam od ovog: http://www.ebay.co.uk/usr/second-hannets
Za Roombu 780 vidim da ima izlistane od 3500 i 4500 mAh
Uzimala sam od njih i cetkice i filtere, sve ok
ryell is offline  
Old 18.09.2016., 14:55   #544
Hvala! Koja je razlika između plavih i žutih?


Sent from my iPad using Tapatalk
Frenky08 is offline  
Old 19.09.2016., 00:07   #545
Kod irobota, plave su tzv "x-life" - tvrde da traju nesto dulje tj da podnose vise ciklusa punjenja-praznjenja.
Ako se dobro brines o bateriji (ne ostavljas ju praznu da stoji, redovno radi robot itd), dodje ti na isto,
ryell is offline  
Old 29.09.2016., 13:32   #546
Može pliz iskustvo iz prve ruke...imamo mjesanku labrador/retriver, dakle puno dlake, crne tvrde vanjske mekanije podlake. I malog klinca. I stan cca 90m2. I malo vremena
Htjeli bi robot, rumba ima sad neku akciju, da li je dobra za toliko dlake. Svaki dan jednom pometem i bude puna lopatica i još jednom usisavam
Takodjer, koliko su oni kaj peru pod sigurni za parket? Imamo parket koji je tvornički lakiran pa slagan u velikim pločama i dosta je mekan
katarina72 is offline  
Old 29.09.2016., 14:17   #547
da i kaj s pesomdok radirobot?
katarina72 is offline  
Old 29.09.2016., 18:34   #548
naravno da je dobra za dlake

pustiš roombu par puta da radi dok si ti i pas doma da vidiš kako će reagirati, ako prođe sve ok onda ga ostaviš slobodno s roombom. ako pas zna pišati/rigati po stanu onda radije nemoj ostavljati roombu da radi dok je pas sam, inače nema razloga da to ne napraviš ako te baš frka onda pusti roombu dok ste svi u šetnji uvijek ima načina
shelby-eleanor is offline  
Old 30.09.2016., 01:03   #549
Nije dobra, odlicna je za dlake. pokupit ce redovnim radom vise nego ti rucno.
Ako se linja jako i stalno, racunaj da ces jednom tjedno rucno detaljno pomesti a ostale dane robot odrzava.
Psa navikavas malo pomalo (ako su se moja dva macka navikla, bude i on). I ovo kaj veli shelby-eleanor

Sto se peraca tice, s takvim podom mozda ipak Scoobu zaobidji i pogledaj si Braavu 390t (ona brise, ne pere; imas opciju da stavis vlaznu ili suhu krpu, tiha je do mjere da ju doslovno ne cujes uopce), za odrzavanje je odlicna. To je sto se tice iRobot proizvoda...ja perem sa Scoobom ali bude dosta mokro, nezgodno ako imas osjetljive podove, kod nas je klasicni parket koji nije osjetljiv na vodu. Pa Braava 390 onda povremeno prebrise da ne stoji besposlena, a Roomba radi vecinom dok nas nema doma.

Ako je 866/876 na akciji, to ti je dobar izbor.
ryell is offline  
Old 30.09.2016., 16:02   #550
Gledam malo našu iRobot stranicu... povremeno fulaju, izgleda.
Konkretno, gledam Braava Jet (cijena je odvratna, u USA je $199 kod nas je 2300 kn a i krpice su doslovno dvostruko skuplje).
Kod nas uredno piše da ima pause/resume funkciju, a iRobot USA tvrdi da nema:
http://homesupport.irobot.com/app/an...mparison-chart.
ryell is offline  
Old 01.10.2016., 19:18   #551
Da, al u tekstu piše: To pause Braava jet during a cleaning cycle, press the CLEAN button. To resume the cleaning cycle, press the CLEAN button again.
Inače ti si bila ta koja je svojim komentarima tu učinila da uzmem roombu 886 i ni trena nisam zažalio. Sad mi braava jet zapinje za oko ali oni sami kažu da nije baš za neravne pločice, a naše su takve, nije to sad pregrezo al nije glatko kao u kupatilu. Roomba tako kvalitetno očisti da mi se čini da bi brava to finiširala odlično. Još se dvoumim ali kad se sjetim koliki sam skeptik bio za roombu a stroj radi čudo, možda treba pregristi i uzeti braavu jet. Tvoje mišljenje kraljice robota? Neću niti zamišljati kako ti tajna ladica sa drugacijim robotima izgleda...

Zadnje uređivanje NindjaTeddy : 01.10.2016. at 19:22. Reason: Edit
NindjaTeddy is offline  
Old 02.10.2016., 01:35   #552
Drago mi je za roombu da kraljica robota
Budem jos proucila to za pauzu, hvala!

Braavu jet nemam, nisam isprobala pa nemam iskustvo iz prve ruke. Ustvari me odbija prvenstveno cijena (kod nas), jos ih nema rabljenih po ebayu pa ne ulazim u investiciju jos dosta dugo vremena...a realno ni ne znam kaj bih s njom cistila. IMHO feler je sto su ogranicili da radi iskljucivo s njihovim krpicama (jedna jednokratna krpica ispada 9,90 kn) sto je meni preskupo. Ok, ima reusable krpica samo za mokro...i kvadratura koju pokriva mi nije bas velika. Namijenjen je za manje prostore no sve ionako rijesim s Braavom 390 (vlazno i mokro brisanje), pa nema smisla da imam jos jednog samo za kupaonu/kuhinju. Po onome sto reklamiraju, trebao bi skidati i sasusene mrlje sto je odlicno no opet - nije bas toliko problem jednu-dvije fleke ocistiti rucno, a sve ostalo odradi robot. U usporedbi s braavom 390 na koju idu doslovno sve zamislive krpice, nemam dileme. Ok, 390 ne sprica i ne trlja toliko kao braava jet no meni to ionako ne treba jer se odrzava redovno pa nema teze prljavstine.

Da rezimiram - ako je izbor braava jet i braava 390, uzela bih 390 (pokriva vecu kvadraturu, jednostavniji je, nema zajebancije sa stalnim vadjenjem baterije, nema 'tekucih' troskova za krpe).
Da imam roombu i scoobu (koja pere), onda bih razmislila da uzmem malu braavu jet. (nije je jos bilo kad sam uzela 390)
Kao par 'samo' roombi, uzela bih braavu 390 jer nije toliko velika razlika u cijeni izmedju nje i jet. (u USA je to ipak 200 vs 300 dolara)

Naravno, kako kome pase

Edit: dobar review ovdje > http://www.allhomerobotics.com/a-rev...mopping-robot/
A ako bas hoces uroniti u materiju onda ovo: http://www.robotreviews.com/chat/vie...p?f=21&t=19193 plus link iz prvog posta tamo

Zadnje uređivanje ryell : 02.10.2016. at 01:55.
ryell is offline  
Old 02.10.2016., 10:15   #553
Roomba po meni, toliko dobro ocisti podove da mi definitivno scooba ne treba, a dobro kazes, razlika u cijeni braave jet i 390 je toliko mala da u biti ako uzmes te trajne krpe onda je i nema, cak i skuplja. Rekla si da u ove 390 glave ide uz vodu i sredstvo za ciscenje? Onu kocku navigacijsku treba nositi iz prostora u prostor? Kakva je za prelazak pragova? Roomba moze dosta visoke savladati a gdje ne moze stavili smo one male otirace kao rampu. Em moze roomba roombati em ne mogu od propuha vrata bubnuti
NindjaTeddy is offline  
Old 02.10.2016., 11:12   #554
Uz 390t idu dvije glave (ustvari, "plocice") - jedna za suho, druga za mokro. Ja za mokro koristim iRobot tekucinu pomijesanu s vodom, je skupa na prvi pogled ali stvarno traje dugo...ne sjecam se vise ni kad sam ju kupila, sigurno dulje od pola godine. U tank tj u tu "plocicu" ide pola male zlicice sredstva + voda, tank traje dulje od jednog kompletnog ciklusa ciscenja 80m2. Moze i samo voda. Realno, ne vidim razlog zasto ne bi mogao ici i blagi miks ocat+voda jer tekucina ne ide nikud u sam robot nego samo stoji u tome i vlaži krpu...

Navigacijska kocka funkcionira dokle god odbijanjem 'zrake' od stropa moze komunicirati s braavom. Mozes uzeti i dodatnu kocku (na drugom kanalu) ili premjestas tu jednu, ovisi kakav ti je prostor tj raspored. Ja imam dvije ali rijetko koristim tu drugu, jer ionako najcesce pauziram jednom ili dvaput da promijenim krpu (mokro brisanje) pa mi nije problem i pomaknuti ju onda u npr spavaci trakt.
Reviewi vecinom kazu da je jet dobra za male prostore tipa kupaona/kuhinja, nesto malo bolje ocisti nego 390 ali vec smo prozvakali razlike.
Kaj se pragova tice, braava sidje ali se ne penje natrag jer vec i malu visinu shvati kao tepih pa tamo ne ide. No lagana je i ima rucku pa ju nije problem dici i prenijeti preko praga, pa dalje cisti tu drugu prostoriju.
ryell is offline  
Old 02.10.2016., 12:21   #555
Ma niti mi ne treba da ide iz prostorije u prostoriju, roomba je gazda, on (kod nas doma je muško )on patrolira po čitavom stanu, nekad i dva puta na dan. I uvijek se iznova začudim količini prašine i ostalog, što pokupi iznova i iznova. Imamo klinca koji je na nešto alergičan, još nisu skužili što je, ali ako je prašina roomba tu čuda radi. Braava bi uglavnom odrađivala kuhinju i trpezariju, a to je povezan prostor pa bi kocka mogla to navoditi. A i kvadratura je nekih 30m2 što bi 390 odrađivala bez problema. Sobe, dnevni boravak i kupatila mogu po potrebi nositi stroj, to ionako ne bi svaki dan "polirali". Naručio sam s ebaya s onog tvog linka set filtera, četkica, filtera i bateriju, cijena stvarno ok, nadam se da vrijedi jer sam inače i prema tim ebejevima sumnjičav. Ma prema svemu dok se ne razuvjerim ko s roombom
Još ću malo razmišljati, kombinirati... jesu kod tebe ful glatke pločice? Mislim da ovo moje ne bi trebale biti problem, ali ipak nisu ko staklo, imaju malo protukliznih "šara" po sebi. Ma ko što i kažeš, što ne počisti robot, odradiš ručno, nije neki problem. Kod jeta već vidim problem s našom vodom i prskalicom, to nema šanse da se ne syebe s vremenom. I stvarno malu kvadraturu radi, to je baš za u zahod.
E da, svi vi s roombom, jel vam nekad roomba iz čista mira navali na dock za punjenje? ili dok se puni odjednom ode, napravi đir i vrati se na dock? Evo baš jutros prvi put vidim to ludilo pa pretpostavljam da su senzori prašnjavi ili one metalne stopice za punjenje. Sad sam prebrisao na suho i čini se ok. Imam roombu sad već par mjeseci i primjećujem da nije ipak to neko random kretanje, ima tu neke "umjetne inteligencije", pamti neke stvari. Primjer, cvijet je dugo vremena bio u jednom kutu, i kad smo ga makli roomba je tom dijelu prilazila posebno oprezno, kao da ga očekuje. Možda brijem, ali volim se tješiti da za tu lovu dobiješ neki mozak a ne samo lopticu u fliperu koja se odbija vamo tamo :P
NindjaTeddy is offline  
Old 02.10.2016., 16:26   #556
Braava Jet ima isti sistem pumpice kao i starija scooba 230 (mini strojček uglavnom za kupaone), što kod nas u ZG znači - destilirana voda ili veselje po kamencu.


Kod nas je u čitavom stanu parket (pločice su samo kupaonica, mali wc i balkon). Kad braavu stavim u kupaonu gdje su mat lagano hrapave pločice, pod odradi bez problema. Inače šeta po cijelom stanu (jedini prag je za kupaonu) bez problema, nekad zatvorim vrata za spavaći trakt pa odradi sve osim toga (hodnik, kuhinja/blagovaona/dnevna jer je sve jedan veliki prostor), pa ju prebacim u spavaći dio a baterija stvarno traje bolesno dugo.

Nisam skužila za kaj si naručio dodatnu bateriju, ako roombu imaš par mjeseci?

Navigacija, roombe ispod serije 900 nemaju 'pamćenje' između ciklusa punjenja/čišćenja vjerojatno je neka sjena u pitanju. Ali u jednom ciklusu ima mapu i zna gdje je bez obzira na naizgled random kretanje. Doduše, ja vjerujem da ti roboti imaju i svoj um i dušu pa je lako moguće da te zajebava i trola

Za tvoju bateriju, povremeno roombi sakrij (isključi i makni) dock kad krene čistiti pa pusti da se kompletno baš skroz isprazni baterija, a onda nek se puni u komadu preko noći. Ako završi ciklus čišćenja, pokreni ju opet dok baš ne rikne baterija kompletno i onda stavi na punjenje. Kontakte za punjenje na robotu i docku treba redovno čistiti suhom krpom, jer to da ode s docka pa se vrati znači da negdje nije sjelo kak spada. Uostalom trebalo bi redovno suhom krpom (možeš i lagano uz pomoć suhog štapića za uši) počistiti i prašinu sa svih senzora i ispod prednjeg bumpera, svašta se tamo zavuče. Okreneš ju naopako i navališ. Ista stvar vrijedi za četke (rolice), prednji kotačić i njegovu rupu te glavne kotače (kad stoji naglavačke, utisneš ih lagano prema dolje pa počistiš što dohvatiš).
Probala sam i s komprimiranim zrakom iz limenke ali s njim sam u teškoj svađi, uredno mi zamoči sve pa radije izbjegni.
ryell is offline  
Old 02.10.2016., 19:14   #557
Jer sam kliknuo tvoj link i jer sam na paypalu imao točno toliko para i jer sam blesav, ukratko Neće se baciti, ubacit ću je tu i tamo malo u roombu neka se i ona vozika okolo. Ili još bolje zaigrat ću se i spojiti dvije baterije da usisava zauvijek Šalim se, nadam se
Je, je, čistim redovito, baš sve... prednje kolo zna pokupiti svega oko sebe a i "šare" na zadnjim kolima također. Čišćenje je odrađeno tako jednostavno da ne može jednostavnije, ne treba više od minut dva za to. Uglavnom, još uvijek mi je zabavno, što je čudno jer sve mi brzo dosadi. Reci mi za braavu, kako ide s navigacijskom kockom i ispod kreveta? Kuži to? Ili se baš moraju gledati oči u oči?
NindjaTeddy is offline  
Old 02.10.2016., 20:57   #558
Radije prodaj bateriju riknut ce od stajanja. Ili ju koristi redovno ali nek uvijek stoji full puna kad je izvan robota.
Moja godinu i pol kao nova.

Braava kod nas ne moze pod krevet (imamo ladice) ali ide pod tv element cca 40x150cm, ode i iza ugla hodnika gdje definitivno nema kontakt s "odbijancem" od navigacije (nije oci u oci), dakle ode pa cisti pa se vrati i opet spoji.
http://homesupport.irobot.com/app/an...bes-(two-cubes).
ryell is offline  
Old 05.10.2016., 21:44   #559
dobila sam onu najnoviju roombu i jedva je cekam isprobat!
ostala mi je u drugom gradu tako da cu je dobti tek kroz tjedan dva a onda cu podijelit svoje dozivljaje

jaaaaaaaaaako sam je dugo htjela pa se nadam da cu biti zadovoljna kao i vecina ovdje
vec znam da cu imat milijon pitanja al joj se bas veselim
buba-e is offline  
Old 05.10.2016., 22:40   #560
Ne znam kakva je ova najnovija serija 900, vjerujem još bolja, ali pitat ćeš se pa što sam do sad gubila vrijeme... ali onda krene drugi problem, jer onda bi i scoobu i braavu
NindjaTeddy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.