Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2006., 23:15   #81
gledao ja ljude da tiskaju i bez pištolja.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:24   #82
mislim u stanu postavit parket parena bukva dim800x80
zna li tko kako se taj parket uopće ponasa u kući
maj100r is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 22:38   #83
Quote:
maj100r kaže:
mislim u stanu postavit parket parena bukva dim800x80
zna li tko kako se taj parket uopće ponasa u kući
Za parket je bitno da je vlažnost prostora stalno ujednačena.Ako je to 60% vlage onda tu vlagu trba održavati i preko zime kada se u stanovima vlaga spusti i do 20 %, a drvo počinje ''raditi''.Što širi parket to se više vidi.Stolari obično kažu da je bukva vrhunsko drvo(za kurit)Bok.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:07   #84
Quote:
darkNess(ie) kaže:
meni je najljepši onaj bambusov... al sam dobila hrast

Joj i meni je bambusov parket mrak
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 07:50   #85
tamno smeđi parket ?!

Interesira me koje varijante postoje tamnijih parketa a da nisu egzote po 600kn/m2

i ako mozda znate gdje i po kojoj cijeni ?
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 08:30   #86
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Interesira me koje varijante postoje tamnijih parketa a da nisu egzote po 600kn/m2

i ako mozda znate gdje i po kojoj cijeni ?
najjednostavnije ( a i najjeftinije ) ti je staviti hrastov parket i pobajcat ga u boju koju zelis ( naravno, nadjes dobrog majstora). parket dobije boju koju zelis a struktura drva ( godovi) su i dalje lijepo vidljivi. ja sam kupio hrastov parket i bajcao ga u tamno smedji, skoro crno. izgleda odlicno i tesko se uopce kuzi da se radi o hrastu.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:22   #87
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
najjednostavnije ( a i najjeftinije ) ti je staviti hrastov parket i pobajcat ga u boju koju zelis ( naravno, nadjes dobrog majstora). parket dobije boju koju zelis a struktura drva ( godovi) su i dalje lijepo vidljivi. ja sam kupio hrastov parket i bajcao ga u tamno smedji, skoro crno. izgleda odlicno i tesko se uopce kuzi da se radi o hrastu.

parket se bajca prije postavljanja ili se prvo postavi pa se komplet pobajca ?
jerbo su jedni od frendova frendovi farbali (pretpostavljam bajcali) komad po komad.

i ak mozda mozes kak puknut sliku kak to izgleda ak ti nije problem

hvala.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:30   #88
ja se samo zgražam kako se prašina na tamnom brzo vidi inače mi je to lijepo za vidjeti
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:31   #89
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
najjednostavnije ( a i najjeftinije ) ti je staviti hrastov parket i pobajcat ga u boju koju zelis ( naravno, nadjes dobrog majstora). parket dobije boju koju zelis a struktura drva ( godovi) su i dalje lijepo vidljivi. ja sam kupio hrastov parket i bajcao ga u tamno smedji, skoro crno. izgleda odlicno i tesko se uopce kuzi da se radi o hrastu.
Možeš li preporučit koji bajc si koristio?

Mi nedavno kupili hrastov parket upravo u toj namjeri...

Još ako ti i postupak nije stran.... bila bih ti vječno zahvalna!
Lara123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:07   #90
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja se samo zgražam kako se prašina na tamnom brzo vidi inače mi je to lijepo za vidjeti
Ma nije tak strasno, ako koliko toliko redovno pobrises prasinu. Uostalom moras prasinu kupiti i sa svijetlog parketa.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:33   #91
Quote:
Feuerfuchs kaže: Pogledaj post
Ma nije tak strasno, ako koliko toliko redovno pobrises prasinu. Uostalom moras prasinu kupiti i sa svijetlog parketa.
mojoj svekrivi su stavili egzotični parket, taman, na crvenkasto malo vuče .... mislim, tek što ga pobriše pa skuha ručak, može ispočetka ...
za vidjeti ga je pogotovo kada soba ima puno svjetla, no ta prašina ...al to smo mi žemske
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:40   #92
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
mojoj svekrivi su stavili egzotični parket, taman, na crvenkasto malo vuče .... mislim, tek što ga pobriše pa skuha ručak, može ispočetka ...
za vidjeti ga je pogotovo kada soba ima puno svjetla, no ta prašina ...al to smo mi žemske
I kod mene je egzoticni parket isto tamni i na crvenkasto vuce , ali nije tak osjetljiv na prasinu, mozda i zato kaj sam sam pa ne stignem prevec galopirati po stanu kak bih razbudio prasinu.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:44   #93
Quote:
Feuerfuchs kaže: Pogledaj post
I kod mene je egzoticni parket isto tamni i na crvenkasto vuce , ali nije tak osjetljiv na prasinu, mozda i zato kaj sam sam pa ne stignem prevec galopirati po stanu kak bih razbudio prasinu.
bit će da je to
kada njoj dođu oba sina s ljubljenim snajkama i ukupno trojicom unuka
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:54   #94
Chromosov bajc - boja br.13 ( u ducanima gdje prodaju bajc,lak mozes vidjeti kako koji ton izgleda )
Chromosov lak-polumat
prasine se poprilicno vidi ali nebitno s obzirom kako izgleda parket.
Parket se postavi, izbrusi tj. pripremi za lakiranja. Bajc se nanosi na parket cetkom i odmah brise krpom tako da parket ne upije jako boju u sebe.Drugi dan se normalno lakira. Bitno ti je da je lak i bajc od istog proizvodjaca da nebi doslo do medjureakcije (tako rekose majstori). Inace ja nisam stavljao parket 1 klase vec mislim da je bila 2.( 1. klasa mi je presavrsena-ovako se sad lijepo vide godovi-prava struktura drva)
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:45   #95
kolko ja znam, parket s godinama još potamni od one prvotne boje koju dobiješ sa lakom. tako da pripazi koliko tamni parket doista želiš.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 13:01   #96
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kolko ja znam, parket s godinama još potamni od one prvotne boje koju dobiješ sa lakom. tako da pripazi koliko tamni parket doista želiš.
kao što je marijoj rekao, skoro pa crno, daklem mislim da ne moze biti pretamni
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 18:54   #97
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
Chromosov bajc - boja br.13 ( u ducanima gdje prodaju bajc,lak mozes vidjeti kako koji ton izgleda )
Chromosov lak-polumat
prasine se poprilicno vidi ali nebitno s obzirom kako izgleda parket.
Parket se postavi, izbrusi tj. pripremi za lakiranja. Bajc se nanosi na parket cetkom i odmah brise krpom tako da parket ne upije jako boju u sebe.Drugi dan se normalno lakira. Bitno ti je da je lak i bajc od istog proizvodjaca da nebi doslo do medjureakcije (tako rekose majstori). Inace ja nisam stavljao parket 1 klase vec mislim da je bila 2.( 1. klasa mi je presavrsena-ovako se sad lijepo vide godovi-prava struktura drva)
da,famozna 13-ica,
sve zivo se vidi na tak tamnom parketu,
preporuka da stavite polusjaj i hrast je najzahvalniji,
samo nemojte onaj sareni jasen zlj neke klase jer to se bas i ne da ujednaciti u full tamno,cak i ako 2x se bajca...
bajc se moze i spahtlati, neki ga znaju raditi i sa valjkom itd.

evo kak se vidi sve na bajcanoj crveno bukvi staroj 40 godina ,
ugrozavajuci element stenci
na zalost nisam fotkala finalnu skoricenu i zgrebanu fazu prije ponovnog brusenja
http://www.lancia-klub.com/grafika/nik1.jpg
http://www.lancia-klub.com/grafika/nik2.jpg

a sto se tice bajc i lak isti proizvodjac, samo nek pricaju,
glavno da su na istoj bazi , mada i to je diskutabilno ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 22:59   #98
sad mi upravo jedan parketar preporucio orah.
veli da je on prirodno takve tamne boje, jdino sto je malo "meksi" od hrasta ali nema potrebe bajcanja.

ima li ko iskustva s orahom ??
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:27   #99
Gotovi parketi?

ja se unaprijed ispricavam ako ovakva tema vec postoji ali sam trazio i nisam uspio naci ono sto me zanima.

dakle, trazim gotovi parket od hrasta negdje dimenzija oko metar duljine, sirina 80-90mm, i debljina da bude 18 ili 20mm ili slicno.

gdje se moze naci tako nesto po "privlacnoj" cijeni?

LP
fited is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:23   #100
Znam da ima puno talijanskih firmi koje rade gotove parkete i takav tip parketa danas i prevladava. To su troslojni parketi (ukupne debljine oko 20 mm) koji kao površinski sloj imaju plemenito drvo najčešće debljine 7 mm koje je završno obrađeno (lakirano, uljeno, postareno ili nešto drugo). Ima ih u gotovo svim vrstama plemenitog drva prikladnog za te uvjete pa tako i hrast (prirodni, izbjeljeni itd.). Neznam što je za tebe privlačna cijena, ali kreću se približno od 50-150 E po kvadratu, zavisno od vrste drva, završne obrade, veličine i dr.
Ima i maxi parketa veličine recimo 20 x 200 cm. Mislim da su gotovi parketi daleko najbolji izbor. Nažalost ne znam neko pouzdano mjesto u HR gdje bi ih se moglo nabaviti, raspitaj se. Znam da ih rade i neki u Hrvatskoj, ali je pitanje kakve su kvalitete.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.