Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2023., 15:40   #9261
Pozdrav.

Jel mi netko objasniti one videe gdje zidovi s frckama sa strane uzimaju palestinima iz west banka njihove kuce i hvale se da ce i ostale kvartove uciniti zidovskim kvartovima. Jel to ima kao neka pravna osnova ili sta?

Pokusavam naci na googlu, ali jedino nailazim te videe i mrznju prema jednima ili drugina, ali bez objasnjenja kak dolazi do toga.

Npr;
https://reddit.com/r/PublicFreakout/s/zxRe9EPLIS
__________________
MrFox is offline  
Old 11.10.2023., 15:45   #9262
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ursula von der LEyen: " NApad Hamasa na Izrael je hladnokrvni ratni cin i odraz drevnog zla. Moramo biti jasni u definiranju ove vrste uzasa, a moze postojati samo jedan odgovor na to. Europa je uz Izrael i podrzava njegovo pravo da se brani."
VOn der LAyen je podrzala i reviziju visemilijunske potpore EU palestinskim projektima. Madari pozivaju na obustavu svake pomoci dok se ne utvrdi je li ista iscurila naoruzanim skupinama poput Hamasa, no Borrell zeli da se nastavi i provede revizija kako se ne bi kaznjavalo palestinske civile.
NJemacka je ponudila pomoc Izraelu... vojnu i tehnicku ako je potrebna i ako zatraze. Do sad nije zatrazeno.

https://www.timesofisrael.com/eu-chi...-ancient-evil/
To osoba je totalno nebitna. Ali čitajući ovo, pomisliš kako su izraelci divni i krasni ljudi koji nikada nikoga nisu dirali niti raketirali.
drake86 is offline  
Old 11.10.2023., 15:48   #9263
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš što je konc.logor?

Aha, nemamo za vodu i struju ali imamo za nekoliko tisuća rakete...o sudbo kleta
Struja i voda se u pustinji stvara po duhu svetome ......
Nek se izraelci povuku s okupiranog Golema pa da vidimo kolko bu onda imali vode ....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 11.10.2023., 15:48   #9264
https://twitter.com/LindseyGrahamSC/...e5545926%2Fpg1

Tipični neocon. Level the place, religious war...
Revenger20 is offline  
Old 11.10.2023., 15:51   #9265
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Zaboravili smo malo na one snimke rešetanje po balavcima na koncertu? Na pucanje u civilni auto očajnika koji pokušava pobjeći? Na zaklane, masakrirane i zapaljene civile u onom kibucu?

Vidiš tu je jedna velika razlika Židova, odnosno Izraelaca (jer u Izraelu ne žive samo Židovi) i Palestinaca - Izraelci gađaju vojne mete koje su kukavički sakrivene u civilne objekte pa odatle i kolateralne štete. Palestinci ubijaju Izraelce samo zato što su Izraelci.
pa svi ti Kibuci i naselja koje su upali Hamasovci su prije bila skoro stopostotna palestinska sela i naselja, zemlja im ukradena a oni zatvoreni iza žice u logoru Gaza, upadnu u ta naselja i vide došljake iz Amerike, Europe na svojoj očevini i djedovini
Naravno da su budale i zločinci jer su pobili civile, ali tko zna dali bi i mi poludjeli i postali ubojice poput njih da smo prošli istu golgotu
penkalaa is offline  
Old 11.10.2023., 15:54   #9266
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
pa svi ti Kibuci i naselja koje su upali Hamasovci su prije bila skoro stopostotna palestinska sela i naselja, zemlja im ukradena a oni zatvoreni iza žice u logoru Gaza, upadnu u ta naselja i vide došljake iz Amerike, Europe na svojoj očevini i djedovini
Naravno da su budale i zločinci jer su pobili civile, ali tko zna dali bi i mi poludjeli i postali ubojice poput njih da smo prošli istu golgotu
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
penava is offline  
Old 11.10.2023., 15:56   #9267
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
Normalno da nije. Samo dijabolična osoba može podržavat ubojstva djece, nevezano za razlog.
Revenger20 is offline  
Old 11.10.2023., 15:57   #9268
Quote:
MrFox kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Jel mi netko objasniti one videe gdje zidovi s frckama sa strane uzimaju palestinima iz west banka njihove kuce i hvale se da ce i ostale kvartove uciniti zidovskim kvartovima. Jel to ima kao neka pravna osnova ili sta?

Pokusavam naci na googlu, ali jedino nailazim te videe i mrznju prema jednima ili drugina, ali bez objasnjenja kak dolazi do toga.

Npr;
https://reddit.com/r/PublicFreakout/s/zxRe9EPLIS
To ti je demokratski Izrael a ti s frčkama ekstremni židovi kojima je bog dao pravo da izbacuju nevjernike iz "njihove" zemlje .....
Protuzakonito ali to su Izraelci pa svi žmire i okreču glavu od toga ......
Tako i nastaju Kibuci koji su sad bili napadnuti jer su izgrađeni na teritoriju gdje nebi smjeli biti .....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 11.10.2023., 15:59   #9269
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
Do kad bu se toleriralala ova dokazana laž o masakru djece .....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 11.10.2023., 16:01   #9270
SAD navodno u stupanj pripravnosti stavio Delta Force i Seal Team Six
https://www.dailymail.co.uk/news/art...-hostages.html
Prokhorov is offline  
Old 11.10.2023., 16:02   #9271
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Do kad bu se toleriralala ova dokazana laž o masakru djece .....
Veliš, nisu im odrubljene glave, nego su samo pobijeni pa je onda OK. Kakva ekipa obitava na forumu...
Big D Cro is offline  
Old 11.10.2023., 16:03   #9272
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
Lik je trolicina koja ponavlja lazi ko papagaj. Jbg nekima je mozak ko kikiriki pa stoga ignore je najbolja opcija kod takvih. Uzalud je takvom tupit nesto jer kao da sa zidom pricas i nakon nekog vremena sam sebi si glup.
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 11.10.2023., 16:04   #9273
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
Ne pise netko, pise vise od 50% osoba koje sudjeluju u raspravi. Al nek ste vi nama objasnili da nije ukradeno. Steta sto mi nismo dovoljno inteligentni da mozemo shvatiti vasa objasnjenja
ally21 is offline  
Old 11.10.2023., 16:07   #9274
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nažalost, bio u Izraelu poslom i imao privatne vodiče po Zapadnoj obali, slično nešto kao u ovom dokumentarcu...

I kada vidiš što rade ljudi tamo, ne goovrim o terorističkim grupama, nego djeci i civilima,dođe ti slabo...
Meni je došlo slabo kada sam na ovom forumu vidio snimke roditelja kako tera svoje djete prema Izraelskim vojnicima a klinac drži Palestinske zastave u rukama...ajde odi tamo, neka te upucaju, govori brižni otac.

Ili snimke iz škola kada djeca od 9-10god znaju da treba Židova zaklati i da ih treba gaziti autima, to ih uče na nastavi...

Kako se postaviti prema tome?

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Struja i voda se u pustinji stvara po duhu svetome ......
Nek se izraelci povuku s okupiranog Golema pa da vidimo kolko bu onda imali vode ....
Izrael je br.1 u svijetu po dobivanju pitke vode od morske vode. Palestinci da su pametni, to bi kopirali od Izraelaca a ne rakete od Iranaca
SkyShark is offline  
Old 11.10.2023., 16:10   #9275
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Eto nakon preko 400 stranica i nekoliko puta napisanog objašnjenja, netko priča o “ukradenoj zemlji”.

A sve da i jest ukradena, što nije, da li je to razlog masakr djece?
Nekome teroristi, nekome borci za slobodu. Sve ovisi iz kojeg kuta gledaš. Metode su za svaku apsolutnu osudu, ali u njihovim glavama očito nisu.

Ekstremisti su vođeni ekstremnim idejama, primjenjuju ekstremne metode i rješenja. Cijeli taj anti-cionistički i anti-zapadnjački blok vođen sličnim idejama ujedinjen je u tzv. "axis of resistance" (https://en.wikipedia.org/wiki/Axis_o...%2C%20militant).
Prokhorov is offline  
Old 11.10.2023., 16:12   #9276
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
concentration camp, internment centre for political prisoners and members of national or minority groups who are confined for reasons of state security, exploitation, or punishment, usually by executive decree or military order. Persons are placed in such camps often on the basis of identification with a particular ethnic or political group rather than as individuals and without benefit either of indictment or fair trial.
https://www.britannica.com/topic/concentration-camp

pa upravo je to Gaza, koncentracijski logor na otvorenom, okružen žicom
Iz konc.logara se ne izvode masovni napadi i u konc.logore ne možeš prošveercati par tisuća raketa i pokrenuti masovnu porizvodnju istih i u njima jako brzo umreš, to bi trebali znati i bez linkova.
SkyShark is offline  
Old 11.10.2023., 16:13   #9277
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Nekome teroristi, nekome borci za slobodu. Sve ovisi iz kojeg kuta gledaš. Metode su za svaku apsolutnu osudu, ali u njihovim glavama očito nisu.

Ekstremisti su vođeni ekstremnim idejama, primjenjuju ekstremne metode i rješenja. Cijeli taj anti-cionistički i anti-zapadnjački blok vođen sličnim idejama ujedinjen je u tzv. "axis of resistance" (https://en.wikipedia.org/wiki/Axis_o...%2C%20militant).
Da, samo što Zapad ipak povezuju neke ideje, suradnje, demokracije, slobodne trgovine i slično.

Ove druge povezuje samo mržnja prema Zapadu, a zapravo je bosanski lonac raznoraznih, često potpuno nekompatibilnih, svjetonazora.
penava is offline  
Old 11.10.2023., 16:21   #9278
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Meni je došlo slabo kada sam na ovom forumu vidio snimke roditelja kako tera svoje djete prema Izraelskim vojnicima a klinac drži Palestinske zastave u rukama...ajde odi tamo, neka te upucaju, govori brižni otac.

Ili snimke iz škola kada djeca od 9-10god znaju da treba Židova zaklati i da ih treba gaziti autima, to ih uče na nastavi...

Kako se postaviti prema tome?



Izrael je br.1 u svijetu po dobivanju pitke vode od morske vode. Palestinci da su pametni, to bi kopirali od Izraelaca a ne rakete od Iranaca
Isto kao što izraelska djeca viču da treba ubiti Arape / Palestince...
McAucliffe is offline  
Old 11.10.2023., 16:22   #9279
Novi nastavak serijala:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1344395
AndrejX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.