Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2005., 07:33   #1
Ovlaživač zraka

Ma naime nakon ne znam ni ja koje prehlade i upale uha razmišljam o kupnji ovlazivaca zraka. Sad govori se o nekakvim hladnim ovlazivacima. Ko ima nekakva iskustva s tim i da li netko zna gdje ih kupiti u Zadru.
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 10:00   #2
Ja imam iskustva koliko hoces, kod mene doma je uzasno suh zrak - oko 30% ali unatoc svim reklamama i dragocijenim savjetima, jos jedan od ovlazivaca ce uci u moju kucu over my dead body.

Od tih hladnih postoje oni koji izgledaju kao fontane pa ultrazvuk rasprskava vodu u sitne kapljice pa izgleda kao para. Na prvi pogled izgledaju lijepo, efektivno su nikakvi. Samo ostave vlaznu fleku na zidu.

Postoje oni koji stoje na podu, imaju rezervoar s vodom koja unutar rasprskivaca natopi neku papirnatu mrezu pa ventilator ispod puse zrak koji onda isparava vodu iz te mreze. E to je prekrasna stvar, nakon 2 mjeseca primjetis da je ovlazivac postao tezi za dobru kilu : toliko naime tezi plijesan koja se sretno razvije u toj papirnatoj mrezi. Nakon dva mjeseca ovlazivac rasprskava milijarde spora po zraku, pa ti vidi.

Postoje i oni najjednostavniji i najjeftiniji, samo kao neke plasticne zdjelice koje okacis na radijator, ali te moras puniti vodom svaki dan. I svejedno popljesnive, tj ako ih redovito punis. Ako pustis da se zasuse svaki drugi dan onda jasno nece popljesniviti, ali niti ne vlaze nista.

Cuvaj pare i gledaj dnevno ostaviti prozor otvoren na pola sata, ako mene pitas.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 10:15   #3
Davno jos kad smo se doselili u Njemacku smo dobili upute za provjetravanje stana

Ono ugovor i upute. Za bolje grijanje i zrak minimalno svaka 2h razluftati
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 14:31   #4
Hm, ja imam Air-O-Swiss ovlaživač zraka i jako sam zadovoljna. On puše toplu paru, i ima spremnik u koji se može staviti eterično ulje. ZA malu djecu je dobar eukaliptus i Cajeput (to je za probleme sa dišnim putevima). Jedino što bi bilo bolje je da ima vlastiti mjerač vlage, ima i takvih te marke ali su mi bili jako skupi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 15:29   #5
ma meni su stalno prozori otvoreni, i svaki dan se kucha provjetrava malo i vishe od dva sata. Ali navecher kad idemo spavat gori klima jer se Frane otkriva, pa chak i skida bichvice ako mu obuchen. A kako chu vishe poludit sa stalnim antibiotioticima (koje dobijemo kako za bakterije, tako i za viruse i prehlade) onda pokushavan napravit sve shto mogu.
Znam da su ovi parni skloni plijesni i mikroorganizmima ali kazu kao ako ih redovito chistish nema problema???
A hladni znachi nije nishta drugo nego to shto kazesh einherjer?
Nemam radijatore pa mi oni najednostavniji koje i sama volim nemaju bash puno smisla.
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 15:31   #6
Quote:
verica kaže:
Hm, ja imam Air-O-Swiss ovlaživač zraka i jako sam zadovoljna. On puše toplu paru, i ima spremnik u koji se može staviti eterično ulje. ZA malu djecu je dobar eukaliptus i Cajeput (to je za probleme sa dišnim putevima). Jedino što bi bilo bolje je da ima vlastiti mjerač vlage, ima i takvih te marke ali su mi bili jako skupi.

Di si taj nashla? Koliko je to puno skupi?..ono preko 1000kn?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 18:11   #7
Toga ti ima po apotekama. Da, ti sa mjeračem vlage su bili preko 1000 Kn, moj je koštao negdje oko 600 Kn. Inače možeš kad je bolestan otopiti malo balzama od eukaliptusa dr. Theissa u vreloj vodi pa mu to stavi u sobu - to isparava i olakšava disanje. Ili mu namaži taj balzam na leđa i prsa. Ali sve to samo olakšava bolest, neće to nažalost spasiti dijete od bolesti
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 22:47   #8
Re: Ovlazivaci zraka

Quote:
Nerea kaže:
Ma naime nakon ne znam ni ja koje prehlade i upale uha razmišljam o kupnji ovlazivaca zraka. Sad govori se o nekakvim hladnim ovlazivacima. Ko ima nekakva iskustva s tim i da li netko zna gdje ih kupiti u Zadru.
Ja imam najjednostavniji: dvije elektrode koje griju vodu koja pomalo isparava (sistem manje posude u velikoj od 2 litre vode), ima ih u Ipercoopu za nekih 250 kn, rade sasvim zadovoljavajuće, samo ih treba čistiti od kamenca. Također gore imaju posudicu za eterično ulje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 07:49   #9
Quote:
verica kaže:
Toga ti ima po apotekama. Da, ti sa mjeračem vlage su bili preko 1000 Kn, moj je koštao negdje oko 600 Kn. Inače možeš kad je bolestan otopiti malo balzama od eukaliptusa dr. Theissa u vreloj vodi pa mu to stavi u sobu - to isparava i olakšava disanje. Ili mu namaži taj balzam na leđa i prsa. Ali sve to samo olakšava bolest, neće to nažalost spasiti dijete od bolesti

I to sam radila ali mi je to nekako prekratko.....a onda mi se mast slipi i tako to...
I mogu ti rech da ga je dr.theiss bar dva puta spasija dok je ima prehladu (da ne dobije upalu jel).

Vojki a nishta....kad oden u Split chu chirnit i ipercoop
thanx
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 10:27   #10
Quote:
Nerea kaže:
....... jer se Frane otkriva, pa chak i skida bichvice ako mu obuchen.
A da probas sa vrecom za spavanje???
Za ovlazivace nemam pojma, ja stavim posudu sa vodom na radijator, a ako je stvarno suh onda mokru krpu.
__________________
Im Himmel geht es weiter ...
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 10:31   #11
Quote:
Nerea kaže:
A kako chu vishe poludit sa stalnim antibiotioticima (koje dobijemo kako za bakterije, tako i za viruse i prehlade)
a da probas paralelno rijesiti problem s tim antibioticima, odnosno s lijecnikom koji Frani (kak mi je to simpa kad starci napisu ime klinca o kojem pricaju ) prepisuje antibiotike za prehlade i viruse? mislim, na taj mu nacin puno vise odmaze nego sto mu pomaze...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 12:22   #12
ja sam pronasla pedijatra-homeopata i odusevila se zenom. ne sjecam se da me itko ikad tako temeljito ispitao o djetetu. ako nekog zanima, sibnem broj na PM.

meni mali sad ima grdu prehladu, kasalj i pun je slajma, ali nema temperaturu sto je
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 14:57   #13
vrecha ..ma kakvi..nema shanse ...pokushavala san u vishe puta al neche
a evo bash i gledan...u mom stanu je vlaga na 50% shto je sasvim dobro?


kemik...jednom sam doktora pitala da li bi mogli pokushati bez antibiotika..nije uspilo...:/

plavva ja sam mislila da homeopatija ne djeluje na djecu do 6 godine????
ma ni on nema ni fibru chak ni toliko sline ne izlazi...shto je josh i gore jer je ochito zachepila kanalich i sad imamo problema...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:12   #14
Quote:
Nerea kaže:
kemik...jednom sam doktora pitala da li bi mogli pokushati bez antibiotika..nije uspilo...:/
ha, cuj, ja bih promijenila pedijatra. mislim, sorry, ali "strucnjak" koji prehladjenom djetetu daje antibiotik mene ne bi vise vidio...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:38   #15
Quote:
kemik kaže:
ha, cuj, ja bih promijenila pedijatra. mislim, sorry, ali "strucnjak" koji prehladjenom djetetu daje antibiotik mene ne bi vise vidio...
a chuj..nazalost jedan je od najboljih u Zd...pa iz iskustva za prevenciju daje antibiotike!?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:49   #16
Quote:
Nerea kaže:
a chuj..nazalost jedan je od najboljih u Zd...pa iz iskustva za prevenciju daje antibiotike!?
a jebote led, kakvi su ostali kad je ovaj koji "za prevenciju daje antibiotike" najbolji?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:58   #17
Quote:
kemik kaže:
a jebote led, kakvi su ostali kad je ovaj koji "za prevenciju daje antibiotike" najbolji?

ne pitaj.....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 19:04   #18
Quote:
Nerea kaže:

Vojki a nishta....kad oden u Split chu chirnit i ipercoop
thanx
Ako ideš do ZG - ja vidio jednog nedavno u Ipercoopu u King Crossu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 20:09   #19
Quote:
plavva ja sam mislila da homeopatija ne djeluje na djecu do 6 godine????
Krivo si mislila.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 20:17   #20
Quote:
dodouprolazu kaže:
Krivo si mislila.
a nisam zapravo mislila nego mi je rekla zena koja je ishla kod doktorice homeopatije
mada se dokazalo suprotno?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.