Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2013., 21:11   #1
Ebay,carina i EU

Pozdrav ekipo... Novi sam ovdje i neznam dali je bila rijec vec o ovome....
Ovako je na stvari: Znam da je sad moguce narucit stvari sa ebaya do 160 kn bez carine... Pa posto Hrvatska pocetkom sedmog mijeseca ide u EU,e sad me zanima dali ce isto ostat 160 kn bez carine ili ce se moč narucit stvari za vecu lovu.. Mislim ono jel ce se ukinut carina ili ce isto ostat..
Molio bih vas ako ima ko kakva saznanja da mi odgovori..
Frenkyboy007 is offline  
Old 26.05.2013., 22:26   #2
Za posiljke iz EU nema nikakvog carinskog nadzora nakon ulaska Hrvatske u EU.
antet is offline  
Old 28.05.2013., 21:08   #3
pitam jer 99% toga sta je na ebay-u, dolazi iz kine... A reko posto u italiju,sloveniju,austriju dolazi bez carine,nadam se da ce tako bit i kod nas...
Frenkyboy007 is offline  
Old 29.05.2013., 13:48   #4
Mene isto zanima da li će se zadržati onaj iznos od 160kn za robu zanemarive vrijednosti (za uvoz iz zemalja koje nisu u EU).
Damianna is offline  
Old 29.05.2013., 15:51   #5
Sa stranica carine

Koje će biti promjene od 01. srpnja 2013. vezane za poštanski promet

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura.

Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45,00 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.
antet is offline  
Old 29.05.2013., 16:26   #6
Znači za iznose iznad 22 eura plaća se samo PDV, a iznad 150 eura se plaća i PDV i carina. To i nije tako loše.
Damianna is offline  
Old 05.06.2013., 16:46   #7
Quote:
Damianna kaže: Pogledaj post
Znači za iznose iznad 22 eura plaća se samo PDV, a iznad 150 eura se plaća i PDV i carina. To i nije tako loše.
racunaj na to da je dosta artikala za osobnu uporabu do sada bilo potpunu oslobodjeno carine, bez obzira na iznos, npr elektronika, glazbeni instrumenti i oprema, (neka) sportska oprema, itd. npr narucis gitaru iz USA i platis samo PDV i nesto sitno speditera ako je preko 5000Kn vrijednost. ne nam da li je u EU tako.

ali ok.


mene zanima, od 1. 7, rodjaci mi 100% mogu iz EU poslati bilo sto postom bez brige o davanjima?

naime, kupio sam neke stvari koje su mi kod njih jos od jesenas, pa da vise dobijem to.

hvala
Šestar is offline  
Old 20.06.2013., 12:37   #8
Malo mi je nejasan taj gore odgovor iz carine...

Dakle ako naručimo nešto iz npr UK u vrijednosti 500kn, što plaćamo na to nakon 1.7.? Carinu ili pdv ili ništa?
slvnc is offline  
Old 29.05.2013., 20:08   #9
Imam pitanje vezan za ovu temu, naime razmisljam o kupovini PC-a preko .de stranice i naisao sam na jedan, cijena mu odlicna (300€). Vidim da ima dobar rate, mnogo kupaca tako da namjeravam uskoro kupiti taj proizvod. Prodavac se nalazi u Njemackoj, te pise da je shipping free, no neznam kako se to odnosi na Hrvatsku, s obzirom da (jos) nismo u EU. Koji bi bio najbolji način za preuzeti taj proizvod - postoji li ikakva dostava u HR - ukoliko netko preuzme pošiljku u Njemackoj, sto ce trebati napraviti na carini i oce li trebati placat PDV na to?
Balkana is offline  
Old 21.06.2013., 00:28   #10
Sto je nejasno u recenici "prestaje sav carinski nadzor nad posiljkama iz zemalja EU"?
Ne placa se ni PDV ni carina.
antet is offline  
Old 24.06.2013., 03:03   #11
Ček ček ček....

Znači, ako ja iz Engleske nešt naručim, ne moram se bojat carine ni PDV-a?

Čovječe, pa tko će u Hrvatskoj više išta kupovat??

Kao primjer, ja naručila s ebaya neki dan mali zvučnik za 45 kuna, besplatna poštarina. došo zvučnik - ima ulaz za slušalice, usb, mini usb i karticu - i uz to mini usb služi i kao antena za radio, a u usb se stavi stick s muzikom unutra i play tipkom i strelicama koje se nalaze na zvučnicima pališ te pjesmme i listaš!

kad ono odem ja na njuškalo tražit kod nas zvučnik za mob, i vidim jadnička malog koji ima samo kabal za slušalice i to je to - i dođe 100kn! i još bi poštarinu naplatio 20 kn!

ma bjež odavde.
unbreakable123 is offline  
Old 24.06.2013., 14:52   #12
Quote:
unbreakable123 kaže: Pogledaj post
Ček ček ček....

Znači, ako ja iz Engleske nešt naručim, ne moram se bojat carine ni PDV-a?

Čovječe, pa tko će u Hrvatskoj više išta kupovat??

Kao primjer, ja naručila s ebaya neki dan mali zvučnik za 45 kuna, besplatna poštarina. došo zvučnik - ima ulaz za slušalice, usb, mini usb i karticu - i uz to mini usb služi i kao antena za radio, a u usb se stavi stick s muzikom unutra i play tipkom i strelicama koje se nalaze na zvučnicima pališ te pjesmme i listaš!

kad ono odem ja na njuškalo tražit kod nas zvučnik za mob, i vidim jadnička malog koji ima samo kabal za slušalice i to je to - i dođe 100kn! i još bi poštarinu naplatio 20 kn!

ma bjež odavde.
ti si taj svoj zvucnik najvjerojatnije narucila iz kine, a iz trecih zemalja ce se i dalje cariniti i naplacivati PDV
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 26.06.2013., 14:12   #13
Samo da vidim jesam li dobro shvatila : carina se iz EU zemalja neće naplaćivati samo za poklone, a svi će paketi koji senaruče iz online trgovina svejedno biti podložni troškovima carine?
unbreakable123 is offline  
Old 26.06.2013., 16:57   #14
Quote:
unbreakable123 kaže: Pogledaj post
Samo da vidim jesam li dobro shvatila : carina se iz EU zemalja neće naplaćivati samo za poklone, a svi će paketi koji senaruče iz online trgovina svejedno biti podložni troškovima carine?
jel ti vidis ovaj post


"Sto je nejasno u recenici "prestaje sav carinski nadzor nad posiljkama iz zemalja EU"?
Ne placa se ni PDV ni carina"
yello is offline  
Old 28.06.2013., 20:29   #15
Thumbs up

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura.

Nekoliko dana vec proucavam teme vezane za kupnju robe npr. iz UK preko ebaya, i citajuci ovaj gore post, sasvim je jasno da se carina vise nece placati na kupnju robe iz EU, ali PDV cemo placati za sve posiljke vrijednosti vece od 22€ (160kn).
Zamolio bi nekoga tko je bolje upucen da mi potvrdi ili negira ovu moju tvrdnju.
Postovi u ovoj temi su totalno kontradiktorni.
Pozdrav
wummy is offline  
Old 28.06.2013., 20:30   #16
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
jel ti vidis ovaj post


"Sto je nejasno u recenici "prestaje sav carinski nadzor nad posiljkama iz zemalja EU"?
Ne placa se ni PDV ni carina"
PDV nije carina!?
wummy is offline  
Old 28.06.2013., 20:37   #17
jel ima uopce vise smisla ista pisati ??

ja mislim da nema

placas 100 miliona kn na sve eto

prvo skontaj sta je pdv a sta carina

Zadnje uređivanje yello : 28.06.2013. at 21:28.
yello is offline  
Old 28.06.2013., 21:10   #18
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
jel ima uopce vise smisla ista pisati ??

ja mislim da nema

placas 100 miliona kn na sve eto

prvo skontaj sta je pdv a sta carina
Primjer.
15.06.2013. kupio sam cipele u UK preko ebaya vrijednost 560kn. Paket mi zavrsio na carini i na tu cijenu sam platio carinu 10% i PDV 25%, sveukupno cca 800kn.
Sta bi se desilo da sam kupnju obavio nakon 1.7.2013.
wummy is offline  
Old 26.06.2013., 14:49   #19
Nisi dobro shvatila.
Caina i PDV nema za posiljke iz EU.
antet is offline  
Old 29.06.2013., 01:07   #20
Ne znam sto je ovdje nerazumljivo, pogotovo ovo boldano.

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura.

Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45,00 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.
antet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.