Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 19:26   #21
a stvarno svasta,
kazem ti tako kad su mene ovi pretresali na ulici, kao zasto se smjeskas pita on mene i onako sav bijesan ko da sam im ja kriv sto je neki tamo bandit pokrao mjenjacnicu pa ga sad ne mogu naci? pa jebote sta ne smijem ni to?? pa to mi ni u komunizmu NIKADA nisu prigovarali takve stvari.

A nista najbolje odi tamo to rijesi pa ces biti na miru.

Inace jednom mom susjedu su isto bili dosli doma sa policijskim autom jer je bio davno platio kaznu za brzu voznju, a nije bila proknjizena pa su racunali kao da nije platio i da bjezi od zakona. Tako da nije ti to nis cudno.
MOJ SAVJET: Nemoj se svadjati ili biti bezobrazan kad ides tamo, sto imas manje posla s njima to bolje
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:30   #22
imaš djecu?
živiš li s nekim tko se koristi osim tebe internetom?

ovo ti je poziv za obavijesni razgovor (kako je netko već rekao) vezano za nekoga drugoga..
policija provodi izvide..
nekako su došli do tebe, pa ćeš ti biti ispitan kao građanin na neke njima bitne okolnosti..
ako se odazoveš i odgovoraš na pitanja, ili odbiješ odgovarati, ne mogu te ponovno zvati zbog iste stvari..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:32   #23
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
imaš djecu?
živiš li s nekim tko se koristi osim tebe internetom?

ovo ti je poziv za obavijesni razgovor (kako je netko već rekao) vezano za nekoga drugoga..
policija provodi izvide..
nekako su došli do tebe, pa ćeš ti biti ispitan kao građanin na neke njima bitne okolnosti..
ako se odazoveš i odgovoraš na pitanja, ili odbiješ odgovarati, ne mogu te ponovno zvati zbog iste stvari..
ne, internetom se sluzi jos samo sestra u kuci ali ona ima svoj laptop na bezicnoj mrezi na kojoj su njen lap, moj lap i moj stolni i mobitel
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 08:55   #24
Quote:
thesufferingman kaže: Pogledaj post
jesi dobio poziv s papirom onda se odazovi ,ako nisi ako su te zvali ovako nemoj ni odlaziti to ce biti ne sluzbeno i biti ce ti samo jebada(ako si dobio pozivnicu prouci testvake zbog ceka su te pozvali )
Sukladno čl.42 st.1 policija može pozvat osobu i usmeno.

Quote:
pijandura kaže: Pogledaj post
Piše:
Došli su u nekakvoj zelenoj Škodi Superb bez policijskih oznaka, značku mi je doduše pokazao i original je
Ako rade u civilu koriste i civilna vozila a postupao je po zakonu kad ti je pokazao značku.
Pozivaju te sukladno čl.36 zakona o policijskim poslovima i ovlastima.Bez obzira na sve nigdje ne piše da ti moraš nešto znat niti da se svega moraš sjećat.Postoji:nisam čuo ni vidio,nisam siguran,ne sjećam se,možda je i bilo tako,...
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 12:44   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sukladno čl.42 st.1 policija može pozvat osobu i usmeno.



Ako rade u civilu koriste i civilna vozila a postupao je po zakonu kad ti je pokazao značku.
Pozivaju te sukladno čl.36 zakona o policijskim poslovima i ovlastima.Bez obzira na sve nigdje ne piše da ti moraš nešto znat niti da se svega moraš sjećat.Postoji:nisam čuo ni vidio,nisam siguran,ne sjećam se,možda je i bilo tako,...
pa napisao sam ako su ovako pozvali usmeno onda je to ne sluzbeno nece ni biti evidencije da je bio tamo u postaji ,a mogu s njim lijepo razgovarati ili grubo
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 13:50   #26
Napisao jesi ali krivo.I usmeno pozvana osoba je pozvana službeno jer tako piše u zakonu.Bit će i mora bit službene evidencije jer će policijski službenik napravit bilo koju vrstu zapisnika.Zakonski razgovor je dozvoljen samo lijepo ali ne i grubo.
Neslužbeni razgovor se može vodit u gostioni ili negdje vani ali čim osoba ulazi u policiju jedna druga osoba taj ulazak evidentira pa to postaje službeno.Bez obzira postoji li službeni ili neslužbeni razgovor svatko ima pravo reći ne znamnije i poznato,ne sječam se ... i nitko mu zbog toga ne može ništa.Može sumnjat da laže ali mu ne može dokazat zaboravljivost.U tome se sve sastoji.Razgovat svakako da ali ništa ne reći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:24   #27
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Napisao jesi ali krivo.I usmeno pozvana osoba je pozvana službeno jer tako piše u zakonu.Bit će i mora bit službene evidencije jer će policijski službenik napravit bilo koju vrstu zapisnika.Zakonski razgovor je dozvoljen samo lijepo ali ne i grubo.
Neslužbeni razgovor se može vodit u gostioni ili negdje vani ali čim osoba ulazi u policiju jedna druga osoba taj ulazak evidentira pa to postaje službeno.Bez obzira postoji li službeni ili neslužbeni razgovor svatko ima pravo reći ne znamnije i poznato,ne sječam se ... i nitko mu zbog toga ne može ništa.Može sumnjat da laže ali mu ne može dokazat zaboravljivost.U tome se sve sastoji.Razgovat svakako da ali ništa ne reći.
evo danas je uzeo moju izjavu i pisao nešto u nekakvu bilježnicu, opet mi nije dao da nista potpisem a koliko sam vidio ni on nije potpisivao. Nesto sam krivo rekao na internetu i jebiga prilicno gadna stvar al ne bi javno o tome eventualno na privat . Kaze da mogu i kazneno najebat pa ak ima neki pravnik da raspravimo na privat ok
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:38   #28
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Napisao jesi ali krivo.I usmeno pozvana osoba je pozvana službeno jer tako piše u zakonu.Bit će i mora bit službene evidencije jer će policijski službenik napravit bilo koju vrstu zapisnika.Zakonski razgovor je dozvoljen samo lijepo ali ne i grubo.
Neslužbeni razgovor se može vodit u gostioni ili negdje vani ali čim osoba ulazi u policiju jedna druga osoba taj ulazak evidentira pa to postaje službeno.Bez obzira postoji li službeni ili neslužbeni razgovor svatko ima pravo reći ne znamnije i poznato,ne sječam se ... i nitko mu zbog toga ne može ništa.Može sumnjat da laže ali mu ne može dokazat zaboravljivost.U tome se sve sastoji.Razgovat svakako da ali ništa ne reći.
vjeruj mi znam ljude koji su otisli u postaju nesluzbeno i nisu bili evidentirani ,pa je razgovor posao kako za koga u kojem smjeru(nekome lijepom, nekome grubome)ali ocito su profesionalni ,a moj savjet pijanduri da ode kod nekoga odvjetnika kaze sta je bilo i da se pripremi na poslijedice
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:42   #29
Pisao je u bilježnisu i to će sve pretočit u jedan zapisnik zvan službena zabilješka koju će samo on nakon pisanja potpisat.Nije ti uzimao izjavu na zapisnik koju ti mora isprintat,pročitat i dat ti da potpišeš.To što je on tebi rekao je jedno a što će se dogodit je drugo.Sukladno zakonu tek ako ima osnovane sumnje može bit podignuta kaznena prijava.Kad su u pitanju samo indicije ili osnove sumnje ne.To što si ti nešto krivo rekao na netu je jedna stvar a da li će državno odvjetništvo prihvatit kaznenu prijavu i dalje je dopunit ili odmah pokrenut kazneni progon je druga stvar.Postoje dvije vrste prijava za lažno ili netočno ili kako god objavljivanje,jedno je da oštećeni sam po privatnoj tužbi tjera progon a drugo je i daleko teže kaka se to provodi službenim pute.Ali kako god da je kada ti sud pravomoćnom presudom presudi da si kriv onda i jesi a u svim drugim slučajevima si nevin.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 14:59   #30
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pisao je u bilježnisu i to će sve pretočit u jedan zapisnik zvan službena zabilješka koju će samo on nakon pisanja potpisat.Nije ti uzimao izjavu na zapisnik koju ti mora isprintat,pročitat i dat ti da potpišeš.To što je on tebi rekao je jedno a što će se dogodit je drugo.Sukladno zakonu tek ako ima osnovane sumnje može bit podignuta kaznena prijava.Kad su u pitanju samo indicije ili osnove sumnje ne.To što si ti nešto krivo rekao na netu je jedna stvar a da li će državno odvjetništvo prihvatit kaznenu prijavu i dalje je dopunit ili odmah pokrenut kazneni progon je druga stvar.Postoje dvije vrste prijava za lažno ili netočno ili kako god objavljivanje,jedno je da oštećeni sam po privatnoj tužbi tjera progon a drugo je i daleko teže kaka se to provodi službenim pute.Ali kako god da je kada ti sud pravomoćnom presudom presudi da si kriv onda i jesi a u svim drugim slučajevima si nevin.
reko je inspektor da sad to ide prema državnom odvjetniku tj on ce procijenit dal ce uopce slat. S tim da sam skuzio da me se tereti za djela koja su samo prekrsaji, bar po zakonu. Rekao mi je sto sam zajebao ali nista po clanku tom i tom nego samo da procitam ta dva kratka zakona po kojima sam navodno kriv. U tim zakonima nema nista samo prekrsaji, nista konkretno mi nije htio govorit samo mi je reko drugi put pazite kaj radite na netu sad ste mi oduzeli dva radna dana
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:00   #31
a nakon koliko bi mogao ocekivat da dodje nesto od drzavnog odvjetnika nije nista rekao
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:47   #32
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
imaš djecu?
živiš li s nekim tko se koristi osim tebe internetom?

ako se odazoveš i odgovoraš na pitanja, ili odbiješ odgovarati, ne mogu te ponovno zvati zbog iste stvari..
da istina nisi dužan odgovarati, istina ne mogu te pozvati zbog iste stvari -

ali ono što mogu uhititi te .

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pisao je u bilježnisu i to će sve pretočit u jedan zapisnik zvan službena zabilješka koju će samo on nakon pisanja potpisat.Nije ti uzimao izjavu na zapisnik koju ti mora isprintat,pročitat i dat ti da potpišeš.To što je on tebi rekao je jedno a što će se dogodit je drugo.Sukladno zakonu tek ako ima osnovane sumnje može bit podignuta kaznena prijava.Kad su u pitanju samo indicije ili osnove sumnje ne.To što si ti nešto krivo rekao na netu je jedna stvar a da li će državno odvjetništvo prihvatit kaznenu prijavu i dalje je dopunit ili odmah pokrenut kazneni progon je druga stvar.Postoje dvije vrste prijava za lažno ili netočno ili kako god objavljivanje,jedno je da oštećeni sam po privatnoj tužbi tjera progon a drugo je i daleko teže kaka se to provodi službenim pute.Ali kako god da je kada ti sud pravomoćnom presudom presudi da si kriv onda i jesi a u svim drugim slučajevima si nevin.
netočno. stupanj osnovane sumnje nije referentan za "podizanje kaznene prijave" - već jedino i isključivo za određivanje istražnog zatvora, prema ZKP'08

vezano za samu kazennu prijavu - s obzirom da si pozvan od strane policije, trebas znati da policijska kaznena prijava po svojim posljedicama može biti prijava koja inicira izvide kaznenih djela ili prijava koja se provodi nakon provedenih izvida. (nikakav stupanj "osnovane sumnje" se ne traži, kad bi bilo tako kako sivkić kaže DORH bi imao puno manje posla sa bacanjem kaznenih prijava u koš )

Ovaj obavijesni razgovor na koji je pijandura pozvan - može biti da je iniciran od inicijative policije, a može biti da ih je naložio i sam državni odvjetnik.

Ovo što se događa su kao što su ti rekli izvidi i nakon što se dovrše i ako bude podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetniku, on odlučuje što će s njom. Dužan je poduzeti kazneni progon ako postoje osnove sumnje (ne osnovana sumnja) da si počinio kazneno djelo za koje se progoni po službenoj dužnosti i nema zakonskih smetnji za progon.
- moguće je da državni odvjetnik odluči da se ima provesti istraga, a moguće je i da je kaznena prijava koja bi se eventualno protiv tebe podigla nepotpuna---ima kombinacija,

ali što je važno da je moguće sve i da se takva kaznena prijava podnese, da državni odvjetnik istu odbaci. Pogotovo ako si na obavijesnom razgovoru naveo okolnosti da nisi počinio što ti se stavlja na teret u tom slučaju i samo podizanje kaznene prijave od strane policije upućivalo bi na njenu nevjerodostojnost te bi je državni odvjetnik rješenjem odbacio.

U svakom slučaju , ako smatraš da su po bilo kojem osnovu narušena ili povrijeđena tvoja prava, naravno da i ti možeš podnijeti kaznenu prijavu, to može biti i tvoja usmena obavijest o načinu na koji smatraš da su ti povrijeđena prava - pa eto čak je možeš podniejti i u toj istoj policijskoj postaji -
a oni će je biti dužni prosliejditi DORH-u
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:14   #33
perla imaš pp
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:15   #34
Quote:
pijandura kaže: Pogledaj post
reko je inspektor da sad to ide prema državnom odvjetniku tj on ce procijenit dal ce uopce slat. S tim da sam skuzio da me se tereti za djela koja su samo prekrsaji, bar po zakonu.
Quote:
pijandura kaže: Pogledaj post
U tim zakonima nema nista samo prekrsaji, nista konkretno mi nije htio govorit samo mi je reko drugi put pazite kaj radite na netu sad ste mi oduzeli dva radna dana
Cim ti je ovo zadnje rekao ne bude bilo od tog nista, to je ono sto sam ti pisao jucer, htjeli su te malo "upozorit" da ozbiljno shvatis te neke prekrsaje koje si po njima pocinio.
Ne znam o cemu se tocno radi pa necu bezveze lupetati, ali ovo ne lici kao da ti prijeti uhicenje i zatvor.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:33   #35
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Cim ti je ovo zadnje rekao ne bude bilo od tog nista, to je ono sto sam ti pisao jucer, htjeli su te malo "upozorit" da ozbiljno shvatis te neke prekrsaje koje si po njima pocinio.
Ne znam o cemu se tocno radi pa necu bezveze lupetati, ali ovo ne lici kao da ti prijeti uhicenje i zatvor.
je al ce slat vjerovatno u dorh ono kaj sam izjavio a njima samo mogu ponovit ono kaj sam rekao na policiji i nista vise. Nemam razloga kenjat i izmisljavat, sve se da provjerit samo trebaju nekog na teren poslat . Al ne bi javno o tome napravio sam nenamjerno poprilicno sranje ali niko nece patit radi toga eventualno ja jer neki nisu skuzili bit stvari al boli me, ako od dorha nekaj i dodje bum se nacekal, al ipak mislim da on misli slat u dorh jer me jedna osoba prijavila dorh-u ovi poslali njima da dodju s pozivom po mene i sad se nekaj mora tam vratit. Pitao me za imovno stanje, trenutne prihode koje nemam, opcenito financijsko stanje u kuci koje nije bajno, cak i kakav hobi imam, cim sam se bavim sad kad sam bez posla reko trazenje posla... Misle mi ocito novcanu napakirat i to dost debelu tak da ispipavaju a ak nemam valjda se moze platit i na rate al ak bi morao na sud rijesim ja to za cas ne da se ne osjecam krivim nego jednostavno nisam
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:09   #36
Drzim ti fige da ne ode tako daleko, ali ako dodjes do suca za prekrsaje i ovaj te pita kolika su ti mjesecna primanja nisi im duzan to reci, kazi tamo vam je porezna uprava pa zatrazite taj info od njih.
To rade namjerno da vide koliku novcanu kaznu ti mogu nabiti na osnovi tvoje place, npr. ako imas bolju placu od prosjeka=veca kazna.
Govorim iz iskustva jednog frenda prije par godina...
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:14   #37
tesko da cu sucu za prekrsaje ovaj shit ide na DORH
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:34   #38
ljudi moji kaj mislite kak su mene nasli na osnovu par postova i prijave nekog kre...? Sve vam se ljudi moji snima i nadzire, mobiteli, gps, internet promet, mejlovi al nasi su pretupi i pre neopremljeni za to pa moraju suradjivat sa NSA. Nemrete mrdnut iz kuce snimaju vas, nemrete napisat post vec se to negdje u usa biljezi i po zahtjevu nasih salje sim. Ikad culi za echelon? E to vam je to, tak da radje koristite RL komunikaciju zajebite mobitele i net sve zivo se snima i dost da si nekom idiotu reko nes krivo taman da te ne zna i da npr zoves sa skrivenog broja naci ce te zacas
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 09:12   #39
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
..ali što je važno da je moguće sve i da se takva kaznena prijava podnese, da državni odvjetnik istu odbaci.
Osnove sumnje su niži stupanj vjerojatnosti da je počinjeno kazneno djelo, odnosno da je određena osoba počinila kazneno djelo.

Taj pojam obično se koristi u trenutku dok policija započinje izvide, tj. kriminalističko istraživanje, ali još uvijek nema dovoljno dokaza da podnese kaznenu prijavu

Kako kažeš može je drž. odvjetnik i odbacit, a odbacit će je (u većini slučajeva) ako postoje samo osnove sumnje jer ne žele da im prijava padne u vodu zbog nedovoljnih dokaza.Osnove sumnje jesu dovoljne za pokretanje kaznenog progona ali nisu dovoljne da se netko osudi tako da pijandura ima veliku mogučnost da mu se ne dogodi ništa, normalno ukoliko se ne skupe dokazi da ga se može i osudit.

Zašto bi pijandura smatrao da su mu povrijeđena neka prava?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 08.06.2011. at 09:37.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:56   #40
Znam što su osnove sumnje, samo sam te ispravila u djelu gdje kažeš "da je potrebna osnovana sumnja" da bi se podnijela kaznena prijava, što nije točno, jer se taj stupanj vjerojatnosti za podizanje iste ne traži.

Osobu koja ga je prijavila i on sam može teretiti u svojoj kaznenoj prijavi zbog KD lažnog prijavljivanja, navodeći okolnosti kako ih je tu iznio + dodatne.

Zadnje uređivanje Katrin : 08.06.2011. at 22:43.
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.