Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2013., 00:49   #7741
Javi čim odes na pregled. Ima nas još grbavih pa me zanima šta će ti dr reci P.s drzim ogromne fige
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Hvala. I ja tebi držim fige. Glupo mi je još blatiti doktora, a ne znam kakav će biti krajnji rezultat. Ali ako ostane ovako odmah ću vas upozoriti. Ali iz Rijeke!
vrazic is offline  
Old 24.03.2013., 14:56   #7742
Drage cure,

Evo i ja planiram na operaciju nosa, valjda sam raspravu na ovu temu pročitala od 1-388 str...
Ja planiram operirati vrh nosa, profil mi je super, ali su mi razdvojene alarne hrskavice na vrhu nosa pa nos izgleda rascjepano...

Da li je netko imao ovakvih problema, a da ih je uspješno riješio?

Koji bi doktor bio dobar za tu vrstu operacije?

Ja dvojim: Munitić ili Milenović?! Ili možda čak i Zambelli?

Hvala....
iLjubichica is offline  
Old 24.03.2013., 16:28   #7743
Smile Dr. Ante Munitić

Dragi moji, još jedno pitanjce!

Ima li netko iskustva kod Dr. Munitića?
Ako imate biiilo kakva, molim vas da odvojite malo vremena i ukratko ih prepričate i pošaljete slikice na pp
Radio je na Merkuru (ne znam da li još uvijek radi) , te u poliklinici MM na Ribnjaku u Zagrebu.

Mislite li da su mu cijene pre visoke (dodajte k tome još svoja dobra ili loša iskustva) ?
- Prvi pregled: 400,00 kn
- Korekcija nosa: od 12 000 - 14 000 kn .

Za sad sam pročitala vrlo malo postova o njemu, no i to malo je bilo pozitivno, pa me eto odjednom on zainteresirao. Također vidim da je pravi znalac, a meni je najveći strah samo da mi se pri operaciji ne ošteti funkcija nosa koja je za sad u redu

Dobri ljudi, čekam odgovoreee!
Pozdrav555 is offline  
Old 24.03.2013., 18:09   #7744
Dosadna sam, ali šta ću
Da vas pitam je li se ikome nos smanjio u dužini nakon splašnjavanja otoka?
Dakle većina govori da će nos skroz promijeniti izgled za mjesec-dva ( iskreno se jako nadam), ali mene najviše muči dužina nosa..moja kolumela je jako nisko položena i to baš ružno izgleda.. Hoće li se to išta podići? Mislim hoće li ta kolumela postati šta tanja nego je sada?
Rađena je otvorena tehnika i ubacivana hrskavica, ali kolumela je prenisko ostala i sad je donji dio nosa kao trokut prema dolje
klinči is offline  
Old 24.03.2013., 19:35   #7745
ne zna tocno na sto mislis? ali jedan od niza nezadovoljstava moje operacije je taj sto mi se nos dosta spustio u 5 tjedana i dosta se izduzio, a ja sam mislila da ce se s vremenom smanjit nebi te tila plasiti to je moj slucaj, mozda kod tebe nije tako
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Dosadna sam, ali šta ću
Da vas pitam je li se ikome nos smanjio u dužini nakon splašnjavanja otoka?
Dakle većina govori da će nos skroz promijeniti izgled za mjesec-dva ( iskreno se jako nadam), ali mene najviše muči dužina nosa..moja kolumela je jako nisko položena i to baš ružno izgleda.. Hoće li se to išta podići? Mislim hoće li ta kolumela postati šta tanja nego je sada?
Rađena je otvorena tehnika i ubacivana hrskavica, ali kolumela je prenisko ostala i sad je donji dio nosa kao trokut prema dolje
vrazic is offline  
Old 24.03.2013., 21:06   #7746
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
ne zna tocno na sto mislis? ali jedan od niza nezadovoljstava moje operacije je taj sto mi se nos dosta spustio u 5 tjedana i dosta se izduzio, a ja sam mislila da ce se s vremenom smanjit nebi te tila plasiti to je moj slucaj, mozda kod tebe nije tako
Mene ovo jako plaši, jer moj nos je bio najkraći nakon skidanja kalupa..od tada sve duži i duži.. Zapravo je vršak iz profila ok ( iako smatram da je trebao biti malo više podignut), ali sprijeda izgleda kao da je spušten vršak, a to nije vrh nosa nego onaj dio koji spaja nosnice..mislim da se to zove "viseća kolumela" i to je jedan od razloga zašto se ljudi uopće i operiraju
Ja se jako nadam da će se to sve smanjiti i povući nazad i da će ožiljak valjda tome i pridonijeti..ali nekako nisam baš uvjerena..
Je li kod tebe ugrađivana hrskavica da podigne vrh?
klinči is offline  
Old 24.03.2013., 21:58   #7747
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
I ja nosim flastere hahaha meni ne prolazi ni najmanje već je sve veća držim fige da tvoja splasne. Koji je dr. u pitanju da ga znam zaobići?
Opet ja
Jesu li to neki posebni falsteri koje ti doktor da ili se to može nabaviti u ljekarni?
Ja moram biti 10 dana nakon operacije (u bolnici) na poslu Još nisam operirana (devijacija septuma + piramida nosa), bit ću kroz dan/dva. Svakako napišem svoje iskustvo za buduće generacije
ProdajaOdjeće is offline  
Old 24.03.2013., 22:32   #7748
Quote:
mai107 kaže: Pogledaj post
Ovo sta sam isto procitala za ispuhivanje nosa..ne znam na kojoj stranici. Ne znam dal je napomena da se nos NE DIRA pa recimo čak nekoliko mjeseci. Ne znam kako nekome padne na pamet puhat nos nakon 10 dana operacije. Meni konstantno curi ali zato su to štapići za uši.


Kakvi su ovo navodi da se nos ne smije dirati uopće čak nekoliko mjeseci?? I da se ne smije ispuhivati 10 dana nakon operacije??

Recite mi ako sam u zabludi, ali ja od petoga dana uredno i najnormalnije ispuhujem nos i da to nisam radila ne znam kako bi mi se očistilo sve ono što sam ispuhala i savršeno dišem od šestog dana, bez ikakvog curkanja. Danas mi je 12.-ti dan od operacije i sve je s disanjem u redu..
Kako ću ne dirati nos mjesec dana?? Pa sam doktor mi ga je dirao dok je skidao kalup... Perem ga (izvana) lagano vaticom i mažem kremom, naravno lagano, jer mi je koža presuha na njemu.. Mlo sam se jače "takla" par puta pa mi iskusne cure kažu da nije frka jer nos nije papir, a sad ispada da ga ne smijem ni taknit?! Što, zar će mi se od laganog dodira iskriviti, promijeniti ili? Nije mi jasno..
dalinda mica is offline  
Old 24.03.2013., 22:42   #7749
Viseća kolumela

Molim vas je li itko imao ovaj problem nakon operacije? Ja znam da je još rano, ali čisto sumnjam da će se kolumela podić za 4-5 mm prema gore, čisto nemoguće..
Ako je itko imao ovaj problem molim vas za vaša iskustva šta ste napravili, kada, kako...itd
klinči is offline  
Old 24.03.2013., 23:15   #7750
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovo navodi da se nos ne smije dirati uopće čak nekoliko mjeseci?? I da se ne smije ispuhivati 10 dana nakon operacije??

Recite mi ako sam u zabludi, ali ja od petoga dana uredno i najnormalnije ispuhujem nos i da to nisam radila ne znam kako bi mi se očistilo sve ono što sam ispuhala i savršeno dišem od šestog dana, bez ikakvog curkanja. Danas mi je 12.-ti dan od operacije i sve je s disanjem u redu..
Kako ću ne dirati nos mjesec dana?? Pa sam doktor mi ga je dirao dok je skidao kalup... Perem ga (izvana) lagano vaticom i mažem kremom, naravno lagano, jer mi je koža presuha na njemu.. Mlo sam se jače "takla" par puta pa mi iskusne cure kažu da nije frka jer nos nije papir, a sad ispada da ga ne smijem ni taknit?! Što, zar će mi se od laganog dodira iskriviti, promijeniti ili? Nije mi jasno..
ma neće ti niš bit,ona je vjerovatno mislila da ga ispuhuješ onako kako ga ispuhuju ljudi koji nisu imali operaciju,znači onak,normalno(divljački hehe)
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 25.03.2013., 02:41   #7751
i moj je je bio kraci nakon skidanja kalupa ja sam radila smanjivanje cijelog nosa, ali nije bas bilo uspjesno mozda ti to visi zbog reza, jesi bila kod doktora? koliko ti je proslo od operacije?
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Mene ovo jako plaši, jer moj nos je bio najkraći nakon skidanja kalupa..od tada sve duži i duži.. Zapravo je vršak iz profila ok ( iako smatram da je trebao biti malo više podignut), ali sprijeda izgleda kao da je spušten vršak, a to nije vrh nosa nego onaj dio koji spaja nosnice..mislim da se to zove "viseća kolumela" i to je jedan od razloga zašto se ljudi uopće i operiraju
Ja se jako nadam da će se to sve smanjiti i povući nazad i da će ožiljak valjda tome i pridonijeti..ali nekako nisam baš uvjerena..
Je li kod tebe ugrađivana hrskavica da podigne vrh?

Zadnje uređivanje vrazic : 25.03.2013. at 02:51.
vrazic is offline  
Old 25.03.2013., 02:45   #7752
ja sam nosila par dana flestere koje ti stavi dr, a sad ih nosim na svoju ruku da sakrijem ovu grozotu od grbe na nosu sretno na operaciji
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Opet ja
Jesu li to neki posebni falsteri koje ti doktor da ili se to može nabaviti u ljekarni?
Ja moram biti 10 dana nakon operacije (u bolnici) na poslu Još nisam operirana (devijacija septuma + piramida nosa), bit ću kroz dan/dva. Svakako napišem svoje iskustvo za buduće generacije
vrazic is offline  
Old 25.03.2013., 11:02   #7753
Quote:
Pozdrav555 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, još jedno pitanjce!

Ima li netko iskustva kod Dr. Munitića?
Ako imate biiilo kakva, molim vas da odvojite malo vremena i ukratko ih prepričate i pošaljete slikice na pp
Radio je na Merkuru (ne znam da li još uvijek radi) , te u poliklinici MM na Ribnjaku u Zagrebu.

Mislite li da su mu cijene pre visoke (dodajte k tome još svoja dobra ili loša iskustva) ?
- Prvi pregled: 400,00 kn
- Korekcija nosa: od 12 000 - 14 000 kn .

Za sad sam pročitala vrlo malo postova o njemu, no i to malo je bilo pozitivno, pa me eto odjednom on zainteresirao. Također vidim da je pravi znalac, a meni je najveći strah samo da mi se pri operaciji ne ošteti funkcija nosa koja je za sad u redu

Dobri ljudi, čekam odgovoreee!

I mene on jako interesira pa jedva čekam nekakve komentare... Cijene su mu ok, prosjek...

Planiram na konzultacije do njega i do Milenovića...
iLjubichica is offline  
Old 25.03.2013., 12:02   #7754
Evo drage moje ja se vratila sa pregleda. Doktor mi je rekao da je to koštani žulj koji se pojavio na mjestu gdje je kost lomljena. Rekao je da će tako biti sigurno par mjeseci, a ako se ne smanji ne gine mi druga opreracija. Nimalo utješno.
Usput nos mi izgleda katastrofa.
leri051 is offline  
Old 25.03.2013., 12:57   #7755
Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post
Imam pitanja za ljudiće na ovom forumu, već operirane:

Kako biste opisali svoje stanje 20 dana nakon operacije? Biste li rekli da čovjek može nakon 20 dana odraditi jednosatni put doma u javnom prijevozu, u čendrkalu bez zraka gdje se inače ne mogu ni prozori otvoriti a kad se otvore onda je nevjerojatni propuh?
sve ovisi o tipu operacije kakva ti je rađena i o tvom tijelu tj kakav ces imat oporavak
Ja sam nakon 15 dana isla na posao i opcenito imala sam super tijek oporavka (operirana sam zatvorenom tehnikom)

Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post
Kad biste mogli birati i da vam je netko ponudio oporavak u toplicama, koliko biste dana tamo ostali?
barem 2, ali samo zato sto bi se tad odmorila od okoline i djece al opcenito smatram da je 2 tjedna idealno

Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post
Zašto mislite da je Blanka Vlašić mogla onakav nos dobiti i preko socijalnog, u bilo kojoj bolnici u tužnoj našoj?
ja to ne mislim nego znam jer vidim i po sebi (u mom slucaju KD Dubrava)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 25.03.2013. at 13:05.
Wedding is offline  
Old 25.03.2013., 13:07   #7756
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Evo drage moje ja se vratila sa pregleda. Doktor mi je rekao da je to koštani žulj koji se pojavio na mjestu gdje je kost lomljena. Rekao je da će tako biti sigurno par mjeseci, a ako se ne smanji ne gine mi druga opreracija. Nimalo utješno.
Usput nos mi izgleda katastrofa.
Baš mi je žao zbog toga, al' držim fige da splasne.
Meni je, tj. nije još skroz, al' se smanjuje.
NuriaM is offline  
Old 25.03.2013., 14:26   #7757
estetska korekcija nosa

Pozdrav svima
Nova sam na forumu, mada sam već skoro sve vaše postove pročitala, ali nikako da se odlučim pisati. Zanima me jedna stvar, ja bih uklanjala grbu sa nosa i smanjivala vršak i bila bih vam zahvalna ako mi se netko može javiti detaljnije tko je već to operirao. Plaši me jedna stvar, a to je da vas se dosta žali da vam se ta ista grba vratila. Dugo sam se premišljala oko operacije, tek sam poslala par upita na privatne poliklinike i čekam odgovor iako sam već odlučila kod koga bih išla.Nekako su me ta vaša pozitivna iskustva oko same operacije i boli "nagovorila", jer ovo bi mi bila prva operacija, inače se dosta plašim bolnica i doktora.
Simbo is offline  
Old 25.03.2013., 14:30   #7758
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovo navodi da se nos ne smije dirati uopće čak nekoliko mjeseci?? I da se ne smije ispuhivati 10 dana nakon operacije??

Recite mi ako sam u zabludi, ali ja od petoga dana uredno i najnormalnije ispuhujem nos i da to nisam radila ne znam kako bi mi se očistilo sve ono što sam ispuhala i savršeno dišem od šestog dana, bez ikakvog curkanja. Danas mi je 12.-ti dan od operacije i sve je s disanjem u redu..
Kako ću ne dirati nos mjesec dana?? Pa sam doktor mi ga je dirao dok je skidao kalup... Perem ga (izvana) lagano vaticom i mažem kremom, naravno lagano, jer mi je koža presuha na njemu.. Mlo sam se jače "takla" par puta pa mi iskusne cure kažu da nije frka jer nos nije papir, a sad ispada da ga ne smijem ni taknit?! Što, zar će mi se od laganog dodira iskriviti, promijeniti ili? Nije mi jasno..
Dalinda mica, sve potpisujem sto si rekla.Meni je dr.rekao čim sam skinula kalup deseti dan da ga mogu početi ispuhivati.
Pinky pinky is offline  
Old 25.03.2013., 15:23   #7759
Quote:
NuriaM kaže: Pogledaj post
Baš mi je žao zbog toga, al' držim fige da splasne.
Meni je, tj. nije još skroz, al' se smanjuje.
Šta se i tebi desila situacija kao i meni? I nakon koliko vremena ti se počela ta grba (koštani žulj) smanjivati? Znam da sam dosadna, ali treba mi malo utjehe
leri051 is offline  
Old 25.03.2013., 15:42   #7760
joj bas mi je zao ima nas sve vise sta cemo morat ponovo i ljuta sam zbog toga jel ti ta grba tvrda na dodir ili onako mekana? ako je tvrdo nevjerujem da ce proc, ali ako je bar malo mekana postoji nada
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Evo drage moje ja se vratila sa pregleda. Doktor mi je rekao da je to koštani žulj koji se pojavio na mjestu gdje je kost lomljena. Rekao je da će tako biti sigurno par mjeseci, a ako se ne smanji ne gine mi druga opreracija. Nimalo utješno.
Usput nos mi izgleda katastrofa.
vrazic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.