Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 16.07.2014., 00:09   #10
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Supruga i ja smo došli do neke lovice (cca. 70 000 EUR) te razmišljamo o gradnji i iznajmljivanju 3 x apartmana 45m2 na moru, nekih 200m od plaže, 4 red od mora, lokacija - selo na pola puta između Zadra i Šibenika.
Sve dozvole i doprinosi su plaćeni još prije.

Dakle, nama ostaje da uložimo navedenu lovicu u izgradnju apartmana do kraja po sistemu "ključ u ruke".
Moguće je izgraditi 3 kata x 135m2 apartmane ali mi nemamo toliko lovice pa bi mi s roditeljima izgradili 2 kata x 135m2 ali bi nekako htjeli u tih 135m2 na svakom katu imati po 3 x 45m2 apartmane.
Roditeljima bi išlo u prizemlju 1 x apartman od 90m2, a nama 1 x 45m2 na istom katu a preostala 3 x 45m2 na prvom katu smo supruga i ja mislili iznajmljivati turistima tj. baviti se turizmom ozbiljno ali i koliko stignemo jer smo iz ZG-a a na more možemo max. 4 tjedna/godini
Zadnji (drugi kat) bi ostao bratu i sestri za izgraditi njima apartmane kad budu htjeli & smogli lovice za to - vjerojatno tek za par godina.

Računica mi je 3 x 45m2 apartmana x 50EUR/danu x 60 dana/godini = 9 000 EUR/godini prihoda.

Imam par pitanja kako bih mogao složiti nekakav biznis plan :
1) Koliko košta sama izgradnja tih 2 kata x 135m2 do kraja po sistemu "ključ u ruke". Frend mi veli cca. 500-600 EUR/m2.
2) Ne znam da li je problem, pošto poradi raznih ograničenja i dozvola smijemo imati samo 1 x etažiran stan od 135m2 na cijelom katu a nama za apartmane na tom prvom katu treba ili 3 x 45m2 ili 2 x 62,5m2. Kako se to da riješiti a da je legalno
3) Da li je bolje imati 3 x 45m2 apartmane ili 2 x 62,5m2 apartmane na prvom katu, pitam poradi isplativosti i vrste gostiju za obje opcije
4) Supruga i ja bi pobjegli godišnje od ovog ZG betona cca. 4 tjedna tamo ali bi trebali nekome platiti da nam to vodi i čisti ostalo vrijeme kad nas nema. Jel to u Dalmaciji moguće i koje su cifre A nekada bi i roditelji bili malo duže dolje i tako...
5) Koliko koštaju svi rashodi cca. za apartmane na prvom katu koje rentamo tj. porezi razni, režije, troškovi održavanja, neplanirani troškovi i sl. Koliko to onda ostane zapravo od 9 000 EUR prihoda?
6) Ima li smisla i isplati li se to stvarno baviti time? Alternative neke druge nemam zapravo, jer npr. kupiti 2s stan u ZG za rentati je 12 x 300 EUR/mj - troškovi - porezi = 3000 EUR.

Pitam samo ozbiljne ljude sa iskustvom u navedenom ali i veseljake s mozgom
Hvala
Kak misliš napraviti taj drugi kat, kaj budu zidovi od papira? Razmisli o tome da zidovi trebaju imati neku potporu, inaće će se sve srušit.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.