Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 19:20   #41
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Mislim da je već krenulo. U biti bio je neki rok u kolovozu da se izjasne članovi, tko se nije izjasnio taj je automatski strpan u B klasu.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:25   #42
Do 7.8.se moglo izabrati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 09:57   #43
AZ fond u kategoriju A stavio tek 0,7 posto hrvatskih dionica što će Neno reć na ovo?

http://www.poslovni.hr/trzista/az-fo...dionica-279275
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:15   #44
U doba kada proračun pati od brutalnog deficita 5 miljardi kuna uplaćivati u drugi stup kao zakonsku obvezu je čista budalaština..pogotovo ako znamo da su prinosi tih fondova mali i nikakvi,neki i gube dosta...i na kraju podupirati ovaj sustav koji je većina EU zemalja napustila(od onih koji su ga i uvele) i imati na kraju manju penziju,nego oni koji su osali kod države je ludost...ali glavno je vikati to je moja lova..ma je tvoja moš mislit i na kraju će te cvilit da vam država pokrije razliku...totalna budalaština.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:14   #45
velika mirovinska laž

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/v...mirovinska-laz
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:23   #46
dali ste primjetili po meni "veliki" pad prinosa mirovinskih fondova u zadnja dva tri dana?
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 10:39   #47
Ne ... o čemu se radi?
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:04   #48
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
dali ste primjetili po meni "veliki" pad prinosa mirovinskih fondova u zadnja dva tri dana?
Ja sam već davno otpisala novac koji uplaćujem u mirovinski fond.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:43   #49
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam već davno otpisala novac koji uplaćujem u mirovinski fond.
I ja. Oba obavezna stupa.

Ne vjerujem da ću do svoje penzije (ma tko zna kako će tada uopće izgledati svijet, koje crne penzije?) vidjeti od tog silnog novca i jedne jedine kune. I osjećam se kao zadnji idiot što moram to plaćati po sili zakona i što mi država ne dopušta da barem za drugi stup (koji je kao moj novac ) odlučim sama što ću s tim novcem. Odmah bih potpisala da pristajem crknuti od gladi i da neću ništa tražiti od njihovih fondova kada dođe vrijeme. Ali da sada s tim novcem napravim što ja hoću. Na svoju odgovornost. Jer ionako sam to otpisala i ne vjerujem da ću od toga išta imati, taj novac je već sada potrošen. A uz dužno poštovanje tim raznim fond managerima, ja smatram da sa svojim novcem znam bolje upravljati od njih i spremna sam preuzeti taj rizik i sve posljedice.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:49   #50
nakratko su pale cijene obveznica, ali i dionica. Pretpostavljam zbog Rusije i straha od usporavanja najjačih svjetskih gospodarstava.
Brzo se u petak vratilo nazad.

Koliko vidim obvezni mirovinski fondovi imaju zavidan prinos od kad rade. Čisto sumnjam da bih mogao sam toliki prosjek držati (110% u 12 godina), a ne smatram se laikom u investiranju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 10:27   #51
Ja priznajem da ja sigurno nebih znala 'zaraditi' toliki prinos

A iako sebe smatram financijski discipliniranom osobom, isto tako znam da sigurno ne bih toliko disciplinirano kroz sve te godine iz mjeseca u mjesec spremala u skrabicu 'stednja za penziju'

I kad jednog dana vrijeme dode za penziju, vjerujem da bi problem mogao biti s penzijom iz prvog stupa, a ne drugog.
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.