Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 12:21   #5981
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Gogo, nemoj pravit idiota i od sebe i od mene.
Nije mi namjera raditi idiota od nikoga, osim ako se neko ne smatra istim sam.

Dakle da li je email poštanska usluga? Da li je viber ili whatsup teleoperater?

Daleko je prošlo vrijeme socijalizma, tržište je otvoreno, a naša jadna vlada mora već jednom raskrstiti da li je za socijalizam, kapitalizam ili diktaturu.

Ministri mijenjaju nepromisljne odluke iz dana u dan, cas jebu po vocu iz uvoza, pa ponistavaju odluku, cas uvode porez na nekretnine, cas ne.

Pomazu todoricu, ali ne, uber je najvece zlo svih zala.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:57   #5982
Quote:
Država ne treba čuvati ničiji posao. Država ima zadatak svom poreznom obvezniku i poštenom poduzetniku osigurati da pošteno radi pod jednakim uvjetima.

Država to trenutno ne radi, jer od jednih traži x uvjeta, a drugi rade kako im se sprdne. Nešto Butković fantazira u medijima, tu i tamo netko dobije kaznu. Smiješno.

To je jedini zadatak države, osigurati jednaku poštenu utakmicu. I prisiliti Bahrudina da radi po zakonu. Kao i Uber.
Ok, sve 5, samo zašto ja ako zadovoljim 1001 zakon i uvjet ne mogu dobiti licencu? Gdje je sad poštena utakmica??

Quote:
I to je problem. Tu je država zakazala zaštiti onog normalnog obrtnika koji normalno rade, i kojem Bahrudin bez izdavanja računa i plaćanja poreza i "nisam taxi" Uber su nelojalna konkurencija.
Evo, postaviti ću ti konkretno pitanje ( na koje znam da nikada neću dobiti odgovor ali nema veze ). Koja je razlika između taxia i najma vozača sa vozilom?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:29   #5983
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera raditi idiota od nikoga, osim ako se neko ne smatra istim sam.

Dakle da li je email poštanska usluga? Da li je viber ili whatsup teleoperater?

Daleko je prošlo vrijeme socijalizma, tržište je otvoreno, a naša jadna vlada mora već jednom raskrstiti da li je za socijalizam, kapitalizam ili diktaturu.

Ministri mijenjaju nepromisljne odluke iz dana u dan, cas jebu po vocu iz uvoza, pa ponistavaju odluku, cas uvode porez na nekretnine, cas ne.

Pomazu todoricu, ali ne, uber je najvece zlo svih zala.
Da - ali dok ne REGULIRAMO neko novo područje nemreš ostavit divlji zapad. Uberove "isprike" - "mi nismo javni prevoz, mi nismo taxi" su na razini tvojeg i mojeg balavca. Zapravo siguran sam da i oni izvuku nešto inteligentnije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:59   #5984
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da - ali dok ne REGULIRAMO neko novo područje nemreš ostavit divlji zapad. Uberove "isprike" - "mi nismo javni prevoz, mi nismo taxi" su na razini tvojeg i mojeg balavca. Zapravo siguran sam da i oni izvuku nešto inteligentnije.
Dakle ja pitam još jednom:

Da li je wiber i whatsup reguliran od strane Hakoma? Je krasan kiki.
Da li je vožnja na lož ulje regulirana, a kakva je situacija s vožnjom na zvijezda ulje iz frizeze? Da li je to regulirano? Što kaže zakon o ugljkovodicima??

Dakle ne može se očekivati da regulator ( u ovom slučaju država) ima sve na papiru, i ne može se ponašati kao maćeha.

Podsjeća me na ono, ja bi.. al da mi ne uđe...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:09   #5985
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
mikic i sinovi d.o.o. trazi R1 na putu za more sa obitelji u autu. Zato i ja ne bi mogao privatno tankat bez pdv-a????
Daj mikiću i njegovim doo objasni proceduru molim te. Znači mukić natanka, ide na more uzme r1. Kako ide dalje ta procedura?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:47   #5986
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dakle ja pitam još jednom:

Da li je wiber i whatsup reguliran od strane Hakoma? Je krasan kiki. .
Pitanje na mjestu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:17   #5987
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Daj mikiću i njegovim doo objasni proceduru molim te. Znači mukić natanka, ide na more uzme r1. Kako ide dalje ta procedura?
Ne jebi po tavanu.

Da ti obajsnim usput zašto maler kupuje boju i kistove na r1, ili stolar čavle i čekić?
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:00   #5988
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dakle ja pitam još jednom:

Da li je wiber i whatsup reguliran od strane Hakoma? Je krasan kiki.
Da li je vožnja na lož ulje regulirana, a kakva je situacija s vožnjom na zvijezda ulje iz frizeze? Da li je to regulirano? Što kaže zakon o ugljkovodicima??

Dakle ne može se očekivati da regulator ( u ovom slučaju država) ima sve na papiru, i ne može se ponašati kao maćeha.

Podsjeća me na ono, ja bi.. al da mi ne uđe...
Cijelu drzavu nam vode idioti kojima vezane patke nebi povjerio jer bi ih izgubili, pogledaj bilo koji segment drustva. To je cinjenica.

No sto da radimo? Da rasformiramo drzavu pa nek slavno ime ide u materinu, da se drzimo onog sto postoji u nadi sa ce se propisi azurirat, da dozvolimo da svako radi sto hoce .. neznam, ti reci meni.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:05   #5989
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Upitno je samo koliko ti možeš napisat gluposti, a čini se podosta.

Da si ikad radio neki posao privatno gdje si sve napravio po P.S., a onda ti dođe "konkurencija" kojoj to ništa ne treba jer je sama odlučila tako, onda bi znao zašto nekoliko od nas na temi samo želi da se uvedu ista pravila za sve.

Pa ako ne treba licenca, neka ne treba za sve. Ako ne treba osiguranje auta i putnika, ako ne treba češći tehnički pregled, neka ne treba jednako za sve.

To trenutno nije tako, i da si samo jednom imao slučaj da ti netko na crnjaka uzima posao bi ovo razumio.

Ja prvi smatram da treba pravila olabaviti da ljudi lakše rade. Al za sve, jednako. Ovo trenutno je cirkus, babanghida je podosta objasnio i druge segmente zašto Uber nije baš zlato, al to sve bi trebalo pročitati s malo smirenosti i malo razmisliti. Sve ono kaj je puno za tražiti od pojedinca ovdje.
Zakaj ovi ne uđu u UBER?

(retoričko pitanje)

Svaki auto ima osiguranje ako je registriran, a to s licencama i posebnim školama i tečajevima za vožnju taksija ... give me a break.

Možemo se mi tu praviti mutavi, ok good for me, ja ionako koristim uber već dugo gdje god idem i nisam provjeravala licence i završene škole vozača automobila u gradskom prijevozu, zanima me samo je li druge putnike uspješno i pristojno dovezao od točke A do točke B u nekom gradu.

Radimo ovdje nekakvu mistiku oko vožnje, dok manje-više svatko može dobiti vozačku dozvolu i izloženi smo svima u prometu direktno ili indirektno. Al sad je posebna neka strava biti taksist, to je maltene ko da si astronaut, samo ne voziš svemirom nego ulicama Zagreba ili Splita pa trebaju specijalne psihofizičke pripreme, a osobito položen tečaj iz poznavanja grada jer nećemo valjda koristiti nekakve aplikacije koje nam nacrtaju put od točke A do točke B ...

Zadnje uređivanje NemremSeSjetit : 13.08.2017. at 21:20.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:10   #5990
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Cijelu drzavu nam vode idioti kojima vezane patke nebi povjerio jer bi ih izgubili, pogledaj bilo koji segment drustva. To je cinjenica.

No sto da radimo? Da rasformiramo drzavu pa nek slavno ime ide u materinu, da se drzimo onog sto postoji u nadi sa ce se propisi azurirat, da dozvolimo da svako radi sto hoce .. neznam, ti reci meni.
Dobro daj se više odluči jel država dobro radi ili ne?!? Po dosadašnjim postovima bi se dalo shvatiti da je savršeno izreguliran taxi prijevoz i uber samo donosi nemir u tu harmoniju i sklad
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:21   #5991
Pajo ne seri - pitanje je vrlo jasno, hocemo li se trudit uredit prciju ili ce svaka pizda radit sto ga volja?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:28   #5992
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da - ali dok ne REGULIRAMO neko novo područje nemreš ostavit divlji zapad. Uberove "isprike" - "mi nismo javni prevoz, mi nismo taxi" su na razini tvojeg i mojeg balavca. Zapravo siguran sam da i oni izvuku nešto inteligentnije.
Da se čekalo da za sve promjene država nešto regulira - danas bi bili još u pećinama.

Jel netko čekao da država napravi zakon o prometu na cestama ili je pustio aute u promet prije 100 i kusur godina, pa su se valjda svi kočijaši jako naljutili tada.

Država uvijek i u svemu ide IZA promjena, tako je uvijek bilo, jer su inovatori uvijek vukli svijet naprijed a regulativa je tek odgovarala na promjene kada je baš morala i više nije bilo drugog izlaza.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:29   #5993
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pajo ne seri - pitanje je vrlo jasno, hocemo li se trudit uredit prciju ili ce svaka pizda radit sto ga volja?
E sad, ulaziš u duboke teme. Da bi uredili prciju treba postojati volja za to, prvenstveno naroda ali mi već 25 godina puštamo da nas jebe šačica istih ljudi (što plavih što crvenih).

No kako god bilo ne možeš reći da je izdavanje ograničenog broja licenci povlaštenoj grupi ljudi nekakvo uređenje???
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:38   #5994
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pajo ne seri - pitanje je vrlo jasno, hocemo li se trudit uredit prciju ili ce svaka pizda radit sto ga volja?
prvo je pitanje kaj znaci urediti?
svi mi stariji smo nauceni na socijalisticki nacin razmisljanja, gdje ti je drzava majka, a policija otac (i to ne onaj dobri)
nasuprot tome imas drzave koje reguliraju potrbni minimum i onda ostave ljudima neka rade kako znaju i neka plivaju ili potonu
takoder, jedan jako bitan segment je nacin regulative: kod nas se tuce po malima i kako svi koji nesto rade znaju, jebe ih se kroz tisucu i jednu noc na sto nacina dok otvore kiosk s kokicama
dakle, kaj mi u stvari hocemo?
drzavu u kojoj ti ministry of silly walking isprdi petsto propisa, pa moras paziti da ne stanes na saht ili pukotinu na cesti dok hodas i na boju cipela zavosno o parnim i neparnim danima??
ili drzavu koja propise ono bitno i dalje prepusti trzistu i utakmici da iznivelira kaj valja?
takoder, u pametnim zemljama se strogo kontrolira poslovanje velikih, jer oni najvise i mogu zamraciti love i napraviti stete, dok mali em nisu bitni, em nije losa ideja ostaviti im prostora da narastu i postanu zanimljivi za drzavnu "ribiciju"
kopd nas je naravno suprotno, hajde se zapitajte zakaj i otkuda to potjece?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:20   #5995
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Cijelu drzavu nam vode idioti kojima vezane patke nebi povjerio jer bi ih izgubili, pogledaj bilo koji segment drustva. To je cinjenica.

No sto da radimo? Da rasformiramo drzavu pa nek slavno ime ide u materinu, da se drzimo onog sto postoji u nadi sa ce se propisi azurirat, da dozvolimo da svako radi sto hoce .. neznam, ti reci meni.
Znas i sam kako izgledaju drustva gdje je " sve regulirano"... Eno nam velikog vodje prijeti se zapadu...

S druge strane, znas i sam kako je voditi posao u nereguliranim drzavama, poput SAD-a, Kanade, pa cak je i poznat slucaj Svedske koja je morala zakonom regulirati zakon o grarnji zbog Kamenjarka, izbjeglice iz yuge koji je odlucio bespravno graditi...

Ja sam uvijek za americanski stil: radi sto os, al mi porez plati...
Bio si, znas i sam...

Meni je ovdje zanimljiv pojam mentalnog sklopa protivljenja Uberu...

Dakle, kad 40% drzave gradi besprwvno, bez projekta i papira, ne izlazi se na ulice, jer posteni investitor krv pisa da bi legwlno izgradio.

Kad se ti bespravni objekti legaliziraju po dekretu drzave, opet svima svejedno.
Kad Banditos besplatno pokloni vodu xerutnini Zagreba, opet nema protesta na ulicama...

Ali Uber, pandan whatsup-a, ili emaila, dpd-a ili netflix-a, onda je to ogroman problem...

Usput budi receno, jel Netflix reguliran ZAMP-om?
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:27   #5996
Pa država i općine uredno seru po glavi onome tko radi po zakonu. Gradiš kuću 5 godina, vadiš sve moguće dozvole, plaćaš sve, a neka izdrkotina gradi ilegalno, kmeči odmah ako mu država to hoće srušiti pa onda umjesto da ruši to legalizira. I izdrkotina dobije legalnu kuću a ti koji si sve plaćao tko te jebe kad si htio pošteno...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:44   #5997
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post

Usput budi receno, jel Netflix reguliran ZAMP-om?
Netflix mi svaki mjesec skine 89kn, pa me zanima jel oni plaćaju državi Rvackoj ikakav porez?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:57   #5998
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post

Ali Uber, pandan whatsup-a, ili emaila, dpd-a ili netflix-a, onda je to ogroman problem...
Ne budi blesav, Uber se bavi poslom koji postoji preko 100 godina i koji je univerzalno poznat pod nazivom Taksi, a sastoji se od javnog prijevoza putnika osobnim automobilom.

Nastupaš na način kao da se Uber aplikacijom vrši teleportacija, a ne poziva jebeni Taksi kojeg vozi čovjek!
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:02   #5999
Pa i slanje pisama postoji 100 godina pa imamo i moderne varijante...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:06   #6000
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ne budi blesav, Uber se bavi poslom koji postoji preko 100 godina i koji je univerzalno poznat pod nazivom Taksi, a sastoji se od javnog prijevoza putnika osobnim automobilom.

Nastupaš na način kao da se Uber aplikacijom vrši teleportacija, a ne poziva jebeni Taksi kojeg vozi čovjek!
A telefon je izmisljen u kojem stoljecu ono?
Televizija isto kad ono? Prije 3 godine?

A jedan od najreguliranijih aspekata državne regulative. Probaj ne platiti tv pretplatu, ili otvoriti piratsku radio stanicu.

vi radite od ubera uss enterprise.

Jel auto regan i osiguran?
Jel vozac ima vozacku dozvolu?

Koji kiki jos treba???

Zvucite ko vlasnici videoteka prije 10-15 godina.

Ili sa okrenem pitanje: da se uber ne zove "taxi" nego -share a ride- usluga, onda nema veze ni s javnim ni s taxi prijevozom.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.