Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 11:14   #4021
a niš, izgleda da su platili
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:18   #4022
Pogledao sam jos jednom, sad su mi jos smijesniji ovi sa ratnim taktikama. 100 000 lake konjice ne moze pobijediti šačicu pješadije koja ima neke kožnjake za oklop pa 5 ljudi u cijelom fajtu ima oklop. Plus sve iskusnjare teške, jedan koji ih vodi ima čak debi
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:05   #4023
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
a niš, izgleda da su platili
bas si ja razmisljam kako nema nikakvih novih epizoda, a bas bi se dalo pogledat
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 20:11   #4024
ponudili su im 250 000$ i mole da pričekaju dok ne skupe pare
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 20:20   #4025
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
ponudili su im 250 000$ i mole da pričekaju dok ne skupe pare
Kolko kužim nisu u pitanju spojleri (koji su već vani za cijelu sezonu oko godinu dana) već prljavo rublje poput skandala sa Sonyem.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:51   #4026
Popularni kanal BazBattles, koji je inače analizirao uglavnom srednjovjekovne bitke, prvi puta je napravio i fantasy video.


Robertova pobuna i Bitka kod Tridenta

https://www.youtube.com/watch?v=k1zsvHusfPQ
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:16   #4027
Dosta ih je viđeno ali svejedno prejako

https://9gag.com/gag/a1KQg5v?ref=fbp
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:29   #4028
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Popularni kanal BazBattles, koji je inače analizirao uglavnom srednjovjekovne bitke, prvi puta je napravio i fantasy video.


Robertova pobuna i Bitka kod Tridenta

https://www.youtube.com/watch?v=k1zsvHusfPQ
Kratko, ali vrlo poučno
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:35   #4029
Quote:
estebano kaže: Pogledaj post
pozdrav
gdje gledate sezonu 07.
na gledalici i ostalim online s prijevodom mi ne otvara ni na kompu ni na mob-u, pa neznam da li je to do mene(browsera) ili morat cu torr skidat!??HBO nemam
zahvaljujem na odg.
series-top.com
tomito is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:46   #4030
Quote:
švaler kaže: Pogledaj post
Pogledao sam jos jednom, sad su mi jos smijesniji ovi sa ratnim taktikama. 100 000 lake konjice ne moze pobijediti šačicu pješadije koja ima neke kožnjake za oklop pa 5 ljudi u cijelom fajtu ima oklop. Plus sve iskusnjare teške, jedan koji ih vodi ima čak debi
Je, je, koznjake....puni plocasti oklop kojega strijele ne mogu probiti....osim bas u toj sceni :

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/418/ZonCIM.jpg
http://watchersonthewall.com/wp-cont...ister-army.jpg

Sto se tice iskusnjara, zali se samim scenaristima.U seriji je receno da je Stannis najbolji zivuci vojskovoda, a kad je on poginuo, najbolji zivuci vojskovoda postao je Tarly.Cisto za usporedbu, Tywin je u seriji proglasen za jednog od boljih, ali ne i najbolji.Recimo, u knjigama ne postoji konzensus oko best of the best.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:00   #4031
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ne kad su uhvaćeni na prepad, daleko brojčano nadjačani i tresu se od straha zbog zmajeva (doslovno).
Jedan jedini lik se tresao od straha (ali dobra scena ).

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
I uz to su konjanici puno bolji borci.
Zasto bi bili puno bolji borci?

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Uz to Jamie je spomenuo, dok nije vidio zmaja, kako mogu pobjediti.
Da, ali je Bronn iskusniji od Jaimeja (zato ga je i Jaime nagovorio da mu sluzi kao casnik u Lannisterovoj vojsci) i on veli Jaimeju da bjezi jer ce ih ovi zgaziti .Citava bitka rijesena u 4 sekunde dijaloga :klap:.

Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Izgubili su bitku. Ima vremena za osvetu...i to puno efektniju Bilo bi mi drago da osveta zaobiđe Dickona, za njega još ima nade, još nije postao surov ko ćaća.
Po cemu mu je stari surov?

Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Koju gusku? Ja ne volim Dany ali ima još jedna guska koju treba natjerati da sluša. Možda griješim ali čini mi se da se ovo odnosi na Cersei. Sad ima zlato i može dobiti novi kredit za Golden Company...produžetak rata i još puno mrtvih jer druga guska neće povući avijaciju.
I koji vrag joj znaci Zlatna druzina, ako je hrpa Dothrakija potukla elitu elite Westerosa?Zlatna druzina je poznata po tome jer nikad ne krsi ugovor i jer se radi o najboljoj placenickoj skupini na Essosu - a najbolji su jer se radi o izbjeglicama iz Westerosa koji ratuju na svoj nacin, tj. kao i sve vojske Westerosa.

Glavni problem posljednje bitke nisu mutavi prizori Dothrakija koji ne drze uzde vec u oba dvije ruke imaju srpove, vec sto je ocito da bi Dothrakiji pobijedili i bez zmaja.Zmaj je bio samo za wow! efekt, sto je na kraju krajeva bilo i prikazano kad je palio kola sa prijeko potrebnom hranom, a ne neprijatelje .

E sad, ako su gologuzi Dothrakiji koji citavi zivot ratuju tako da napadaju nezasticena sela jaci od najjace vojske na citavom kontinentu (Lannister+Tarly), a Dany ih ima 100 000 - koja je poanta citavog rata?Dvorskih spletki?Koja je poanta slanja brodova po vojsku Dornea i Ravni, sto ce joj oni?Zasto se jednostavno ne iskrca kod KL-a i rijesi stvar?Ne, mi cemo zato biti hranjeni mentalnim govnima tipa "ne zelim biti tiranin" kako bi "kao" objasnilo zasto Dany jos cami na Zmajokamenu.

Naravno, mnogo je humanitarnije odsjeci milijunski grad od ostatka kontinenta i par mjeseci/godina pustati siromahe unutar grada nek umiru od gladi, nego da obavi jedan let i spali Crvenu utvrdu i priceka predaju ostatka grada .

A dajem desnu ruku u vatru da 99% od ovih gledatelja sto snimaju svoje "reakcije" i kace na youtube nisu niti svjesni koliko ih scenaristi prave budalama i hebu u mozak u ovoj sezoni s citavim pohodom Dany na Westeros (hint: druga sezona, deveta epizoda).
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:14   #4032
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post



Da, ali je Bronn iskusniji od Jaimeja (zato ga je i Jaime nagovorio da mu sluzi kao casnik u Lannisterovoj vojsci) i on veli Jaimeju da bjezi jer ce ih ovi zgaziti .Citava bitka rijesena u 4 sekunde dijaloga :klap:.
molim? na koju foru je placenik koji je vjerovatnije vise sudjelovao u okrsajima, a ne u velikim bitkama iskusniji od Jamei-a koji cijeli zivot zivi upravo samo za takve bitke u westerosu? koji je cijeli zivot vezan uz bitke u westerosu? koji je osim okrsaja, sudjelovao i u pravim ratovima upravo kao vojskovoda?
di je bronn bio vojskovoda?
mislim da je Jamie-i iskusniji. al, da je fulao u procjeni, itekako.
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:16   #4033
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Odlična mi je scena kad Bronn glavinja u onom užasu od vatre i vrištećih vojnika, u tom kaosu on se penje po metaforičkim ljestvama i uspijeva raniti zmaja i spasit Jamieja. Kakav car
Mislis, isto kao i Jon u uzasu kod Winterfella, kad glavinja izmedu konjanika i vojnika koji se medusobno kolju?Da, definitivno nisu iskopirali Battle of the Bastards po tom pitanju.Ajde, bar su sebe kopirali, a ne LOTR (po tko zna koji put).

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post

Robert je bio izvrstan vojskovođa. Loš u svemu ostalome, ali rat je znao. Tako je i pobjedio.
Robert je bio uzasno los vojskovoda.Zapravo nije niti bio vojskovoda.vrlo dobar borac i vitez, ali nikakav general.Njegovo vodenje vojske se sastoji od toga da je okupio olujne knezove, odve ih u poraz kod Ashforda, i to ih je porazila samo prethodnica protivnicke vojske, nakon cega je pobjegao i skrivao se u seoskom bordelu dok ga nisu spasili Ned Stark i Hoster Tully.Slijedeci rat koji je "vodio" bila je pobuna Zeljeznih, a pohod su vodili drugi, a ne on.Citav pohod je prakticki rijesio njegov brat Stannis kad je smlavio Zeljeznu flotu, nakon cega su se ovi jednostavno neometano iskrcali na Pyke i jurisali na zidine.

Debil, a ne izvrstan vojskovoda.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:23   #4034
Quote:
Mealmighty kaže: Pogledaj post
molim? na koju foru je placenik koji je vjerovatnije vise sudjelovao u okrsajima, a ne u velikim bitkama iskusniji od Jamei-a koji cijeli zivot zivi upravo samo za takve bitke u westerosu?
Jaime nikad nije vodio vojsku, vec je citav zivot sluzio kao glorificirani vitez (s razlogom).Jedini put kad je imao pravu vojsku pod sobom, bilo je upravo i zadnji put - Robb ga je tesko porazio (1. sezona).

O Bronnu ne znamo nista, osim to da je iskusan borac koji se zna boriti protiv raznih vrsta neprijatelja (vitezovi, vojnici, divljaci, itd.), koji zna voditi vojsku, koji zna braniti opsjednuti grad i koji zna napraviti opsadu grada i koji je bio iznad Zida i prezivio.

Sve ostalo je obavijeno velom tajne, cak i ove informacije smo dobili na kapaljku.

Quote:
Mealmighty kaže: Pogledaj post
koji je cijeli zivot vezan uz bitke u westerosu? koji je osim okrsaja, sudjelovao i u pravim ratovima upravo kao vojskovoda?
di je bronn bio vojskovoda?
mislim da je Jamie-i iskusniji. al, da je fulao u procjeni, itekako.
Pogledaj sto sam napisao za Roberta - postoji razlika izmedu dobrog viteza i dobrog generala.Jaime, Robert, Hound, Planina i ostali su opaki borci kojima cesto nema premca na bojnome polju.Ali to ih ne cini dobrim generalima .Stannis, Randyll, Tywin, Blackfish i sl. su prosjecni borci (tek toliko dobri da prezive), ali odlicni generali.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:39   #4035
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Promaklo mi je ovo. Vidjet ćemo u 5-toj epizodi što je sa zlatom. Second sonsi su ostali u Meereenu?
Je, cuvaju Meereen za Dany.

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Najbolja bitka do sad u svim serijama bez premca.
Prodkcija vrhunac, vrhunca.
Nakon što su brojčano nadjačani i nakon zmajeva te nakon paljenja zmajeva Lannister vojska ostaje stajat i borit se.
To je među najboljim vojskama u povijesti vojski općenito. Neznam dal su to producenti namjerno prikazali kao taktički ili ne, ali svaka čast na prikazu.
Tu je serija konzistentna sama po sebi - obicni ljudi u sluzbi neke kuce/kneza ostaju vjerni svojim gospodarima unatoc sigurnoj smrti, pa cak i kad glavnog vode vise nema na zivotu.

Baratheonovi vojnici su slijedili Stannisa u samoubilackom jurisu na Boltonovu konjicu, sacica Boltonovih vojnika ostala je uz Ramsaya unatoc tome sto su svjedocili unistenju svoje vojske i sto im je bijesni div kucao na vrata, braca Nocne straze ostala je uz staroga Mormonta na Saci prvih ljudi unatoc tome sto su ih napadali zivi mrtvaci i nitko nije bjezao, cak niti govna poput Karla "Fookin" Tannera (tj. nitko osim Sama), itd.

Quote:
BozWon kaže: Pogledaj post
Šteta želim osvetu za Olennu
U promou za petu epizodu vide se prezivjeli vojnici kojima Dany nudi BtK ili smrt.Nadam se da ce izvuci knjisku scenu predaje Stannisovih vojnika pred Joffreyom nakon Crnovode i ovdje ju prikazati samo s drugim akterima .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:43   #4036
Problem je što se ovakvih ja bas i nisam nagledao u ovoj borbi. a i čim je zmaj probio liniju nemamo o čemu više pričati.
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:52   #4037
Quote:
švaler kaže: Pogledaj post
Problem je što se ovakvih ja bas i nisam nagledao u ovoj borbi. a i čim je zmaj probio liniju nemamo o čemu više pričati.
Ja se nisam niti nagledao borbe....osim ako pod borbu racunas klipove o neunistivim Dothrakijima koji prkose zdravome razumu.

EDIT:

Evo ih, par sekundi googla rijesi sve :

http://images6.fanpop.com/image/phot...-5568-3712.jpg
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:30   #4038
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Ja se nisam niti nagledao borbe....osim ako pod borbu racunas klipove o neunistivim Dothrakijima koji prkose zdravome razumu.

EDIT:

Evo ih, par sekundi googla rijesi sve :

http://images6.fanpop.com/image/phot...-5568-3712.jpg
ma ne kažem da ih nije bilo, red dva, složiti ćemo se da je to malo?

borba da je bila logična nebi trajala ni toliko, jebi ga.
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:36   #4039
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
O Bronnu ne znamo nista, osim to da je iskusan borac koji se zna boriti protiv raznih vrsta neprijatelja (vitezovi, vojnici, divljaci, itd.), koji zna voditi vojsku, koji zna braniti opsjednuti grad i koji zna napraviti opsadu grada i koji je bio iznad Zida i prezivio.
.
Bronn je bio na Zidu? Jesi li siguran za ovo prijatelju

PS
Jesi pogledao video?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:43   #4040
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Bronn je bio na Zidu? Jesi li siguran za ovo prijatelju

PS
Jesi pogledao video?
https://youtu.be/bGtIgaWapoc?t=91
__________________
No more half measures.
švaler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.